Vilniaus skaičiavimo mašinų gamykla

Skaičiavimo mašinų taisymo padalinys, VSGM  1988 m. nuotraukų albumas. Šaltinis: http://www.sigma-vsmg-skb.org

Šiandien didesnė dalis vilniečių namuose turi kompiuterį ir tai nieko nestebina. Pirmasis lietuviškas kompiuteris dienos šviesą išvydo Vilniaus skaičiavimo mašinų gamykloje ir nė iš tolo nepanašėjo į tuos, kuriais naudojamės šiandien. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto docentas Gintautas Grigas su komanda sukūrė kompiuterį „Rūta“. Jis vienu metu galėjo vykdyti iki trijų programų, o jam pagaminti buvo sunaudojama 410 km laidų bei virš 16 000 tranzistorių ir diodų. Tad tikrai negalėtumėte jo pasiimti su savimi ir naudotis įsitaisius kavinėje: kompiuteris buvo apie 2 metrų aukščio ir tokio paties pločio, o šalia stovėjo virtuvinės spintelės dydžio įvedimo įrenginys.

Tačiau šis kompiuteris pavertė Lietuvą skaičiavimo mašinų, skirtų dideliems duomenų srautams apdoroti, lydere Sovietų Sąjungoje. Tokiais kompiuteriais buvo atliekami buhalteriniai skaičiavimai ir vykdoma veiklos apskaita, o geriausia buvo tai, kad jai vykdyti nereikėjo jokių specifinių žinių ar išsilavinimo. Iš viso buvo surinkti 37 tokie kompiuteriai, kurių vieną egzempliorių šiandien galima pamatyti Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje.

Adresas:
Kalvarijų g. 125
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.