Lazdynai

Romualdas Rakauskas. Iš serijos „Naujoji Lietuvos architektūra“. Naujoji Lietuvos architektūra 3. Lazdynai. Vilnius. Lietuvos fotomenininkų sąjunga

Šiandieninis Vilnius – tai ne tik miesto centras ir senamiestis, neatsiejama miesto dalimi tapo mikrorajonai. Nors pirmasis Vilniaus blokinis namas iškilo Naujamiestyje, vienu gražiausiu ir moderniausiu mikrorajonu laikomi Lazdynai. Savo vardą gavęs dėl čia kadaise gausiai augusių lazdynų, rajonas šlovės sulaukė, kai Vytauto Čekanausko vadovaujama architektų grupė įgyvendino savo projektą. Jis pelnė TSRS Lenino premiją, į rajoną pažiūrėti modernių statinių autobusais keliavo turistai. Rajono gyventojams net buvo nurodyta, kaip džiaustyti skalbinius balkonuose, kad viskas atrodytų modernu ir tvarkinga.

Architektų g. 19-ame name veikė vienas garsiausių to meto restoranų „Erfurtas“, kuriame koncertuodavo orkestras ir pasirodydavo Sovietų Sąjungos muzikos žvaigždės. Tad vietas rezervuoti tekdavo net prieš dvi savaites. Lazdynuose iškilo ir pirmieji Vilniaus dangoraižiai – šešiolikaukščiai monolitai, iš kurių paskutinių aukštų atsiveria įspūdinga ir žalia miesto panorama. Tik Lazdynuose pamatysite ir tuometę architektūros naujovę – buku kampu laužtus pailgus blokinius penkiaaukščius. Čia rasite ir daugybę žalių erdvių ramiems pasivaikščiojimams, tad neskubėkite ir pajuskite rajono dvasią.

Adresas:
Architektų g.
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.