Once in Vilnius

Kaip žmonės gyveno Vilniuje prieš 700 metų? Apie tai istorikai sužino iš užrašytų pasakojimų, rastų artefaktų, piešinių. Tačiau ką to meto vilniečiai būtų norėję parodyti ateities kartoms, jei būtų turėję filmavimo kamerą? Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga menų fabriko „Loftasprojektas „Once in Vilnius“ kviečia visus vilniečius ir miesto svečius sukurti išskirtinę vaizdo laiko kapsulę.

Juk kiekvienas turi pamėgtų vietų, užfiksuoja ypatingus miesto įvykius savaip ir pastebi tai, pro ką kiti praeina. Pakanka iš kišenės išsitraukti telefoną ir įamžinti, ką norėtume parodyti ateities kartoms net po 700 metų. „Once in Vilnius“ kviečia visus dalytis savo vaizdais su pasauliu, iš kurių bus sukurtas unikalus filmas „Once in a city called Vilnius“ iš 700 vaizdo medžiagos elementų.

Parsisiųskite programėlę ir papasakokime savo istoriją drauge.

Vaizdo palikimas ateities kartoms

Nuo kunigaikščio Gedimino laikų Vilnius garsėjo kaip multikultūrinis miestas, atviras visų tautų ir kultūrų žmonėms. Menų fabriko „Loftas“ projektas „Once in Vilnius“ suteikia platformą atskleisti Vilnių per jame gyvenančio, dirbančio, keliaujančio, emocijų patiriančio žmogaus akį bei tuo nepakartojamu jausmu pasidalyti su visu pasauliu. Tai tarsi naujųjų laikų Gedimino laiškas, skleidžiantis apie Vilnių žinią pasauliui.

Tačiau tai ir itin įtraukus projektas vilniečiams ir miesto svečiams, leidžiantis kiekvienam norinčiam tapti miesto videografu, palikti pėdsaką miesto istorijoje. Užfiksuotais ne ilgesniais kaip 2 minučių filmukais ar nuotraukomis galima dalytis specialioje platformoje. Įkelta medžiaga viešai prieinama ir tampa tarsi Vilniaus metraščiu, kurį galima peržiūrėti daug kartų, dalytis patikusiais vaizdais su draugais socialiniuose tinkluose. Fiksuokite mėgstamiausias vietas ir įsimintinas akimirkas bei pasidalykite jomis platformoje „Once in Vilnius“.

Kiekvienas gali būti režisierius

Norėdami prisiminti ypatingus įvykius, dažnai ieškome suvenyrų. Projektas „Once in Vilnius“ leidžia dar ilgai prisiminti 700 metų Vilniaus jubiliejų. 2023 m. kiekvienas norintysis interneto svetainėje gali susikurti unikalų asmeninį trumpametražį filmą apie dieną Vilniuje iš projekto metu surinktos medžiagos. „Once in Vilnius“ kiekvienas gali tapti režisieriumi – pakanka pasirinkti norimą siužetą, veikėjus, lokaciją, paros metą ir kitus pageidaujamus elementus ir visą montažą palikti šiuolaikinėms technologijoms.

Kurti asmeninius filmus gali ne tik medžiagą projektui pateikę dalyviai, bet visi to norintieji. Filmo kūrimas tampa smagia pramoga, leidžiančia pasidžiaugti unikaliu rezultatu ir parodyti savo Vilniaus versiją draugams.

Filmas-metraštis iš 700 vaizdų

Menų fabriko „Loftas“ projektą „Once in Vilnius“ vainikuos 2023 m. pabaigoje pristatytas ilgo metro filmas „Once in a city called Vilnius“. Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga žinomas režisierius Ričardas Matačius filmui simboliškai pasirinks 700 vaizdų iš žmonių viso projekto metu pateiktos medžiagos. Finalinis filmas akcentuos paprastas ir nuostabias smulkmenas, išskiriančias mūsų gyvenimus, parodančias kiekvieno žmogaus, kaip individo, skirtingą požiūrį į miestą, vertinamus dalykus ir vizijas. Filmą bus galima pamatyti kino teatruose, festivaliuose, o vėliau – viešai prieinamoje interneto platformoje.

Skaitykite interviu su režisieriumi

 

„Once in a city called Vilnius“ – tarsi Vilniaus metraštis, sudarytas pačių gyventojų ir miesto svečių, todėl patraukiantis plačią žiūrovų auditoriją. Tai išskirtinė galimybė parodyti pasauliui, kaip 700 metų skaičiuojantis Vilnius sugeba sudominti ir išlikti aktualus.

Metas paruošti kameras

Sostinės gyvenimas niekada nestovi vietoje, taigi netrūks išskirtinių vaizdų visais paros ir metų laikais, užfiksuotų švenčių ir kasdienybės akimirkų. Kunigaikščio Gedimino laikais metraštininkai kūrė miesto istoriją, o vykstant projektui „Once in Vilnius“ kiekvienas žmogus gali tapti metraštininku, miesto gidu ar režisieriumi.

Išskirtinė vaizdo duomenų bazė, originalūs dalyvių filmai ir unikalus ilgo metro filmas išliks aktualūs Vilniui įžengus į naują šimtmetį ir taps vertingu palikimu ateities kartoms. Po daugelio metų bus įdomu atsigręžti atgal ir pamatyti, kuo gyveno miestas ir miestiečiai, Vilniui švenčiant 700 metų jubiliejų. Tad būkite paruošę kameras, o gal paieškokite nepakartojamų jau anksčiau užfiksuotų vaizdų – pasaugokite juos ir pasidalykite programėlėje „Once in Vilnius“.

Daugiau informacijos apie projektą

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.