Vyskupų rūmai (Prezidentūra)

Philippe Benoist, Vilnius. Generalgubernatoriaus rūmai ir Universiteto astronomijos observatorija, XIX a. II p., Šiaulių „Aušros“ muziejus

Ar galėtumėte pagalvoti, kad teritorija, kur dabar stovi Prezidentūra, šiandien vadinama Vilniaus širdimi, kadaise buvo užmiestis? Pakrikštijus Lietuvą reikėjo aprūpinti aukšto rango dvasininkijos sluoksnį, tad didysis Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Jogaila 1387 m. savo privilegijoje pirmajam Vilniaus vyskupui Andriui Vasilai padovanojo sklypą ir parašė: „Dovanojame sodą šalia Goštautų sodo“.

Taip, nors ir pelkėtoje žemėje, buvo pastatyti Vyskupų rūmai. Juose XVIII a. pabaigoje gyveno caras Pavelas I, čia buvo apsistojęs Stanislovas Augustas Poniatovskis, XIX a. pradžioje viešėjo būsimasis Prancūzijos karalius Liudvikas XVIII. Tačiau, kaip rūmai atrodė, galima spręsti tik iš neryškaus jų atvaizdo vario raižinyje, padarytame prieš 500 metų. XIX a. pirmoje pusėje rūmai buvo nugriauti ir pastatytas dabartinis Prezidentūros pastatas, čia įrengta Vilniaus generalgubernatoriaus rezidencija.

Ir šiais laikais galite grįžti į praeitį: kiekvieną sekmadienį po 12 val. vykstančios vėliavų pakeitimo ceremonijos galite išvysti pastatą saugančius, XIV a. karių uniformomis vilkinčius, karius.

Adresas:
S. Daukanto a. 3
Telefonas:
+370 706 64073
Kaina:
-
Tinklalapis:
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.