Valdovų rūmų požemiai

Nežinomas fotografas. Kasinėjimai Katedros aikštėje. 1939. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Kur sėdėdamas Gediminas rašė laiškus, kurie vėliau buvo iškabinti ant Europos miestų bažnyčių durų? Greičiausiai didžiųjų kunigaikščių Vytenio ir Gedimino valdymo metais pastatytame Žemutinės mūro pilies viduje – komplekse su gynybinėmis sienomis, bokštais ir statiniais. Tiesa, pilis per šimtmečius keitė savo konfigūraciją, todėl iki šių dienų išliko tarpusavyje persipynusios įvairių laikotarpių statybų liekanos. Tačiau ir dabar galite pamatyti vienus seniausių mūrų Lietuvoje – XIII–XIV a. Žemutinės pilies mūrų liekanas išvysite Valdovų rūmų fojė ir ekspozicijose. Mūrus galite apžvelgti ir iš išorės, vaikščiodami maždaug XVI a. buvusiame žemės paviršiaus lygyje.

Daug gražių legendų supa Žemutinės pilies statybas. Sakoma, kad Gediminas, kurdamas Vilnių, norėjo pastatyti tvirtą pilį, jokių priešų neįveikiamą, tad reikėjo paaukoti mergelę, kuri pati į pamatų duobę įšoktų. Bet įvyko stebuklas ir ritinant akmenį mergelė liko gyva, tik gėlių puokštelė iš rankų iškrito.

Žvelgdami į laiko išsaugotas plytas, pabandykite įsivaizduoti, koks gyvenimas virė tarp šių mūrų.

Adresas:
Katedros a. 4
Telefonas:
+370 5 212 7476
Kaina:
8 €
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.