Medeinė

Genovaitė Jacėnaitė, Meno kūrinys „Medeina“, Lietuvos etnokosmologijos muziejus.

Stiklių gatvės vidiniame kiemelyje, senos eglės paunksnėje, užtiksite 1988 m. Mariaus Grušo sukurtą bronzinę skulptūrą „Medeinė“. Kuo ji tokia ypatinga? Mūsų protėvių ryšys su gamta buvo itin stiprus – ne veltui lietuviai buvo paskutiniai pagonys Europoje. Yra žinoma, kad miško deivei Medeinai aukojo Lietuvos karalius Mindaugas: kasmet pirmasis medžioklės grobis buvo aukojamas Žvėrūnai-Medeinai. Skulptūroje deivė ne veltui sėdi ant meškos, miško žvėrių šeimininkės, ir atsiskleidžia kaip ryžtinga ir drąsi viso miško valdovė. Be to, svetimtaučiai mūsų kraštuose gyvenančius žmones dažnai įsivaizdavo esant gauruotus kaip meškas.

Skulptūra yra pastatyta šalia Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos būstinės, tačiau reikia nepamiršti, kad Medeina nebuvo medžiotojų globėja – mūsų protėviai manė ją trukdant medžiotojams žudyti. Beje, apžiūrėdami skulptūrą atkreipkite dėmesį į paslaptingą detalę – ant vienos letenos piršto meška turi žiedą. Šio kūrinio kopiją galima rasti Kinijos Čangčuno miesto skulptūrų parke.

Adresas:
Stiklių g. 6A
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.