Paminklas Gediminui

Gediminas (Alessandro Guagnini kronikos Europos Sarmatijos aprašymas, 1578, iliustracija, Varšuvos nacionalinė biblioteka)

Pradėkime kelionę po Vilnių pasisveikindami su Vilniaus įkūrėju, Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Gediminu. Tai jis bemedžiodamas susapnavo staugiantį geležinį vilką ir nusprendė pastatyti miestą, apie kurį garsas pasklis plačiai. Tai Gediminas savo laiškuose pirmąkart paminėjo miestą 1323 m. kviesdamas atvykti užsienio pirklius ir amatininkus. Tad priėję prie bronzinio paminklo LDK didžiajam kunigaikščiui, atsistokite šalia ir apžvelkite vaizdą, kurį Gediminas mato kasdien nuo 1996 m.

Arkikatedros varpinė, aikštėje besidžiaugiantys žmonės, nuolatinis judėjimas – valdovas džiaugtųsi išvydęs, kaip šiandien atrodo jo įkurtas miestas. Ne veltui pagal išeivijos menininko Vytauto Kašubos projektą iškilusi skulptūra dešine ranka laimina Vilnių, o pats Gediminas stovi šalia žirgo, kalaviją laiko už ašmenų ir taip parodo, kad yra demokratiškas valdovas.

Gediminą galite ir pakalbinti: ant pjedestalo rasite QR kodą, kurį nuskenavę išgirsite, ką Lietuvos didysis kunigaikštis galvoja apie Vilnių ir miesto pokyčius.

Adresas:
Katedros aikštė
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.