Rotušės rekonstrukcija

Józef Oziębłowski. Rotušės aikštė Vilniuje. ~1835 m. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Iki 1781 m. Rotušė atrodė visai kitaip nei dabar – jau iš tolo buvo matyti jos bokštas su laikrodžiu. Tačiau jam nugriuvus atsirado dingstis rekonstruoti visą pastatą. Todėl šiandien, žvelgdami į rotušę, matome Lauryno Gucevičiaus sukurtą klasicistinį pastatą.

Tiesa, architektas turėjo didesnių užmačių – jeigu tuo metu būtų buvęs patvirtintas prašmatniausias iš jo siūlytų rotušės variantų, šiandien rotušės pastatas tęstųsi iki aikštės vidurio ir turėtų aukštą bokštą. Tačiau finansiniais sumetimais rotušė buvo statoma pagal kukliausią brėžinį – priekiniu portiku su šešiomis kolonomis.

Pirmajame pastato aukšte buvo įrengtos patalpos matavimo prietaisams laikyti, sargybos ir raštininkų kambariai, įėjimai į krautuves ir kalėjimą, antrame aukšte – reprezentacinė vaito salė, teismo ir pirklių patalpos, lobynai bei didžioji salė su dviem kolonų eilėmis. Rūsyje iki  1840 m. išliko mirtininkų kalėjimas.

Adresas:
Didžioji g. 31
Telefonas:
+370 5 261 8007
Kaina:
-
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.