Mykolas Kleopas Oginskis

François-Xavier Fabre. Mykolas Kleopas Oginskis. XIX a. pr. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Kokios muzikos XVIII amžiuje klausėsi Vilniaus gyventojai? Gal Mykolo Kleopo Oginskio? Vilniuje gyvenęs garsus Europos kompozitorius M. K. Oginskis kūrė mazurkas, valsus, maršus ir polonezus. Tais laikas didikui muzikuoti buvo mada, tačiau jo talentas abejonių nekėlė, nors pats teigė:  „Niekuomet neturėjau nei laiko, nei noro siekti pripažinimo muzikos kompozicijų sąskaita…“

M. K. Oginskis daug keliavo, ir jo muzika atspindėjo to meto madas. Jis bendravo su tokiais muzikos grandais, kaip Franzas Josephas Haydnas ir Wolfgangas Amadeus Mozartas, smuiko pamokų mokėsi iš italų virtuozo Džovanio Batistos Viočio. Tačiau, kaip ir kiti Apšvietos amžininkai, didikas M. K. Oginskis buvo ne tik kompozitorius, jis turėjo ir daugiau talentų: buvo politikas, diplomatas, Abiejų Tautų Respublikos Seimo narys. Manoma, kad traukdamasis iš Lietuvos, jis sukūrė garsųjį polonezą „Atsisveikinimas su tėvyne“.

Adresas:
K. Sirvydo skveras
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.