Vilniaus prekybos namai „Grand magasins“

Zalkindų prekybos namai Vokiečių ir Didžiosios g. sankirtoje Rotušės a. Atvirukas. Leidėjas J. Ch., W., ~1915 m.

Penkių aukštų prekybos centras Vilniuje?! Visame Rusijos imperijos Šiaurės Vakarų krašte ištaigingiausi Vilniaus prekybos namai atrodo kaip iš ateities. Leibo ir Rebekos Zalkindų parduotuvėje rasite audinių, baldų, kilimų, drabužių, kailinių, prancūziškų pirštinių ir angliško velveto, pagal naujausias Varšuvos, Vienos ar Paryžiaus madas pasiūtų drabužių, konditerijos gaminių ir… net užsisakysite naujausią technologijų stebuklą – automobilį. Per penkis aukštus įsikūrusiose parduotuvėse ieškodami gėrybių nenuvargsite, nes kilsite ir leisitės vienu pirmųjų miesto liftų. Pritrūkę grynųjų užsuksite į čia įsikūrusį Rusijos Azovo-Dono banko skyrių. O akimirką įamžinsite fotografijos paviljone pas Morisą Grossmaną. Kad rastumėte viską, ko užsigeidę, pasirūpins net 150 darbuotojų.

Šiandien šiame pastate taip pat įsikūrusios prabangių prekių parduotuvės, o prisiminimai apie senus laikus išliko savininko Leibo Zalkindo išleistame litografinių Vilniaus vaizdų albumėlyje su parduotuvės reklamomis. Tai buvo bene vienintelė parduotuvė, kuriai reklamuoti buvo skirti ne tik skelbimai laikraščiuose, tad kartais ją prancūziškai vadino „Grand magasins“.

Adresas:
Didžioji g. 33
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.