„Viktorijos“ saldainių parduotuvė

Gedimino prospektas XX a. pradžioje

Gal norėtumėte paragauti skaniausio šokolado mieste? Užsukite į netoli Katedros, Gedimino pr. 2-ame name, įsikūrusią „Viktorijos“ fabriko saldainių parduotuvę. Ją ir šiandien mena linksmi šokolado plyteles graužiantys meškiukai, įsitaisę ant pastato fasado, – tai klestėjusios Bunimovičių šeimos verslo imperijos reliktai.

Fabrike šokoladą ir saldainius XIX a. gamino šimtai darbininkų, o juo vaišinosi ne tik Vilniuje įsikūrusiosiose keturiose parduotuvėse apsiperkantys vilniečiai, bet ir visos Rusijos imperijos bei užsienio kraštų gyventojai. 1900 m. Paryžiuje vykusioje pasaulinėje parodoje „Viktorijos“ šokoladas pelnė aukso medalį. Beje, sėkmingą verslo imperiją sukūręs Izraelis Bunimovičius buvo kilęs iš itin vargingos šeimos – jis vandens nešėjo sūnus. Tad, kai verslas pasisekė, jis daug laiko ir lėšų skyrė labdarai ir ligoninėms.

Nors „Viktorijos“ fabriką sunaikino gaisras, jame sukauptos žinios išliko: Lietuvoje gerai žinomo saldainių fabriko „Rūta“ įkūrėjas Antanas Gricevičius saldainių gaminimo paslapčių mokėsi būtent „Viktorijos“ fabrike. Tad senojo fabriko šokoladas saldino gyvenimą ir tuomet, kai fabriko jau nebebuvo.

Adresas:
Gedimino pr. 2
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.