Valdovų kelias Vilniuje

Vilniaus miesto žemėlapis XVIII a. pabaigoje su pažymėta gynybine siena ir miesto vartais. XIX a.

Sostinėje valdovas negalėjo gyventi nuolat – reikėjo aplankyti itin dideles LDK valdas, leistis į mūšius. Todėl valdovo atvykimas su visa svita į miestą tapdavo tikru įvykiu.

Jogaila į Vilnių tradiciškai atvykdavo praleisti žiemos švenčių ir susitikti su Vytautu. Čia jis lankėsi mažiausiai 25 kartus, dažniausiai ankstyvą žiemą, ir išbūdavo čia nuo vienos dienos iki kelių mėnesių. Tačiau ir vėlesni valdovai su savo artimaisiais mėgo lankytis Vilniuje. Valdovo pasirodymas mieste neapsieidavo be iškilmingos eisenos pagrindinėmis gatvėmis rezidencijos link. Į Vilnių valdovai dažniausiai atvykdavo senuoju keliu iš Krokuvos, tad žengdami Rūdninkų, Didžiąja ar Pilies gatve galite įsivaizduoti žengią Jogailos ar Vytauto pėdsakais. Tačiau šiuo keliu iš užsienio atvykdavo ir garbingi miesto ir valstybės svečiai, aukšti pareigūnai – šis kelias buvo savotiška to meto magistralė.

Minėtos gatvės ne mažiau svarbios ir šiandien: žengdami nuo Šventaragio slėnio, Valdovų rūmų ir katedros, kurioje, tikėtina, ilsisi Vytautas Didysis, eidami pro Signatarų namus, Vilniaus rotušę, Didžiojo Vilniaus Seimo rūmus, Aušros Vartus prisiliesite prie įvairiausių Vilniaus istorijos laikotarpių, kuriais formavosi dabartinis Vilniaus miestas ir Lietuva.

Adresas:
Didžioji g., Rotušės a.
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.