2023 metų programa

Neturi būti jaunas, kad būtum jaunas. Nors Vilniui sukanka net 700 metų, širdimi ir siela jis visada jaunas. Turtingos istorijos ir architektūros fone gyvena bei išskirtinį miesto veidą, širdį ir pulsą kuria miesto žmonės. Vilnius kupinas jaunatviškos energijos, skatinančios veikti, įkvepiančios keistis, stumiančios į priekį ir neribojančios idėjų.

YouTube video

2023 m. sausio 25–28 d.
Vilniaus 700-asis gimtadienis

2023 m. sausis – ypatingas mėnuo. Sausio 25-osios rytą Vilnius atsibudo sulaukęs 700 metų. Todėl sausio mėnesio renginiai – tarsi vyšnia ant gimtadienio torto, o Vilniaus šviesų festivalis – tarsi šviečiančios torto žvakutės, padovanotos lietuvių ir užsienio šviesos menininkų. Ši dovana skirta visiems – netikėčiausios Vilniaus vietos sužibės naujai, interaktyvios instaliacijos leido patiems kurti unikalias kompozicijas. Tačiau šviesų instaliacijomis dovanos nesibaigia. Vilnius įžiebė ir kitus įspūdingus gimtadienio renginius bei staigmenas.

Daugiau informacijos

 

2023 m. liepos 25 d.
Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“

Vilniaus globėjo šv. Kristoforo diena taip pat verta paminėti – juk būtent jis saugo Vilnių nuo negandų ir veda teisingu keliu. Vingio parke nemokami muzikos pasirodymai džiugins visą dieną. Klasikinė bei populiarioji šiuolaikinė muzika, žinomi atlikėjai, ypatingi audiovizualiniai sprendimai ir vasariška nuotaika – svarbu, kad linksma būtų visiems! Užsukite trumpam, surenkite iškylą ant žolės, atraskite naują mėgstamą atlikėją ar leiskitės nešami muzikos garsų. Tegul Vilniaus gimtadienis tęsiasi ilgiau!

Festivalis vyks Vilniaus Vingio parke.

Daugiau informacijos

 

2023 m. birželio 2-3 d.
Atvira muzikos salė

Pirmą vasaros savaitgalį gyvenamųjų rajonų kiemai dviem dienoms jau trečią kartą taps atvira muzikos sale, kurioje lauks net 4 muzikos erdvės ir 24 atlikėjai bei grupės. Birželio 2-3 dienomis Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir asociacija „AGATA“ miesto gyventojus bei svečius kviečia į muzikos festivalį, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui.  Koncertuose skambės skirtingų stilių muzika – net 700 minučių muzikos kasdien.

Daugiau informacijos

 

2022 m. – 2023 m.
Once in Vilnius

Fiksuokite Vilnių tokį, koks jis jums artimiausias. Stebite, kaip virš miesto teka saulė, geriate kavą Senamiesčio gatvelėje, taškotės fontane ar dalyvaujate renginyje – nepraleiskite įsimintinų akimirkų ir nepamirškite jomis pasidalyti su kitais platformoje „Kartą Vilniuje“. Tapkite Menų fabriko „Loftas“ projekto dalimi ir parodykite pasauliui Vilnių savo akimis. Galbūt jūsų užfiksuoti vaizdai atsidurs ir ilgo metro filme „Once in a city called Vilnius“, kuris bus pristatytas 2023 m. pabaigoje. Arba sukurkite unikalų trumpo metro filmą naudodami visų patikusių projekto dalyvių akimirkas. Projektas tik dar kartą įrodys, kad Vilnius turi tūkstančius veidų, ir kiekvienas jį mato vis kitaip.

Įgyvendina Menų fabrikas „Loftas“.

Daugiau informacijos

 

Gražiausias akimirkas filmuokite, savo įspūdžius fiksuokite ir dalinkitės jais programėlėje „Once in Vilnius”. Pakanka tik programėlę atsisiųsti ir vaizdo įrašą įkelti. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kadras pretenduoja tapti ilgametražio filmo apie Vilnių dalimi!

Parsisiųskite programėlę ir papasakokime savo istoriją drauge.

 

2023 m. balandžio 22 d. – 2024 d. sausio 28 d.
Paroda „Vilniaus pokeris“

Persikelkite į laikus ant Sovietų Sąjungos žlugimo slenksčio. Tuo metu gimė legendinis Ričardo Gavelio romanas „Vilniaus pokeris“, žlugdančios sovietinės sistemos dekonstrukcija, viena pirmųjų lietuviškų knygų, nagrinėjančių miestą ir miestiečius. MO muziejus kviečia pažvelgti į tą laikotarpį dailininkų akimis. Režisierius Oskaras Koršunovas bei scenografas menininkas Gintaras Makarevičius siūlo tyrinėti kūrybišką maištą.

MO muziejaus kolekcijoje – ir ideologiškai Sovietų Sąjungoje nepriimtinas menas, ir kolekcijos autorių gyvybingiausios kūrybos metas. Todėl paroda „Vilniaus pokeris“ puikiai atspindi vieną svarbiausių Vilniaus miesto istorijos etapų, pakeitusių Vilniaus veidą. Koks personažas yra Vilnius šiandien ir kokį jį įsivaizduojame ateityje? Paroda nežada pateikti vieno teisingo atsakymo, nes jo nėra. Vis dėlto jūsų atsakymas – Vilniaus dėlionės dalis.

Įgyvendina MO muziejus.

Daugiau informacijos

 

2023 m. gegužė 13 d. – spalio 15 d.
Paviljonas ,,Vilnius prieš 200 metų”

Įženkite į istoriją ir pasivaikščiokite po Vilnių XVIII a. paskutiniame ketvirtyje – XIX a. pirmoje pusėje. Apsilankykite paviljone ir tyrinėdami Vilniaus maketą pažvelkite į miestą praeities gyventojų akimis. Lietuvos nacionalinis muziejus įsigijo XIX a. pirmojo trečdalio Vilniaus katrografiją ir visus pastatų vaizdus, todėl 700-ojo Vilniaus jubiliejaus proga gali iki smulkmenų atkurti praeities miestą. „Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų“ taip pat organizuos paskaitas ir įtraukias kūrybines dirbtuves, padedančias geriau pažinti Vilnių prieš 200 metų. Leiskitės į savarankiškus tyrinėjimus – pažiūrėkite, kaip kadaise atrodė jūsų mėgstamos vietos, kokia buvo miestiečių kasdienybė. Ar galėtumėte gyventi tuomečiame Vilniuje?

Įgyvendina Lietuvos nacionalinis muziejus.

Daugiau informacijos

 

2023 m. gegužė – liepos mėn.
Muzika Vilniui

Kaip skamba Vilnius? Tikriausiai priklauso nuo vietos, kurioje esate. Užsimerkite ir įsiklausykite – galbūt tai bažnyčių varpai, čiurlenanti upė, vėjyje šnarantys lapai, juokas ar automobilių signalai. Septyni pasaulyje garsūs kompozitoriai būtent taip ir padarys – apsilankys Vilniuje, pasirinks patinkančią miesto vietą ir sukurs jai 5–10 minučių kompoziciją.

Septyni kūriniai Vilniui bus viešai pristatyti erdvėse, kuriose jie buvo sukurti, tačiau jie skambės ne tik pristatymo koncertuose. Šiuolaikinės technologijos padės paskleisti Vilniaus garsus visame pasaulyje – būdami Vilniuje galėsite leistis į maršrutą po skambančias vietas, tačiau pavyks keliauti ir virtualiai. Šios „Muzika Vilniui“ kompozicijos – tarsi efemeriškos moderniojo Vilniaus skulptūros.

Įgyvendina Kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“ ir Lietuvos ansamblių tinklas.

Daugiau informacijos

 

2023 m. liepos 23 d. – rugpjūčio 6 d.
Vilniaus performanso meno bienalė

700-ojo jubiliejaus proga veiksmas vyksta visame Vilniuje, ir ne tik oficialią gimtadienio dieną. Vilnius – jaunatviškas ir atviras modernioms idėjoms, todėl jubiliejaus proga 2023 m. sausio mėnesį Vilniui dovaną įteiks garsi performanso meno žvaigždė. 2023 m. liepą istorines ir naujas miesto vietas, parkus, gatves bei uždaras patalpas užpildys laikini, tačiau unikalūs meno kūriniai – pirmosios tarptautinės Vilniaus performanso meno bienalės performansai.

Pamatykite lietuvių darbus, Lietuvą garsinančius pasaulyje, ir tarptautines performansų žvaigždes. Pirmojo festivalio metu kūrėjai nagrinės istorinius ir šiuolaikinius Vilniaus pasiekimus, svarbias miesto datas, įvykius, vietas ir žmones. 2023 m. rudenį, per kasmetį „Sostinės dienų“ festivalį, vyks finalinis festivalio renginys. Tačiau Vilniaus performanso meno bienalės – ilgalaikė dovana miestui, festivalis vyks kas dvejus metus ir taps nuolatine miesto tradicijos dalimi.

Įgyvendina galerija „Meno niša“.

Daugiau informacijos

 

2023 m. sausis – gruodis
Kinematografinis projektas ,,Vilniaus pokeris”

Nors Vilnius nuolat keičiasi, miesto DNR išlieka. Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris“ – nesenstanti odė Vilniui, neprarandanti aktualumo net ir po daugiau nei trijų dešimtmečių. Vilniaus jubiliejaus proga „Vilniaus pokeris“ atgimsta kino ekrane, parodų ir koncertų salėse. Kino režisierius Donatas Ulvydas imasi įspūdingo projekto legendiniam literatūros kūriniui suteikti vizualųjį kūną. Atskleisti mistifikuotą istoriją apie gyvenimą, meilę ir mirtį mieste, kuriame netrūksta mitologijos ir istorinių klodų, – nemenkas iššūkis, tačiau filmas „Vilniaus pokeris“ praskleis Vilniaus uždangą.

Romane netrūko ir muzikos – džiazas skamba knygos puslapiuose, o Vilniaus jubiliejaus proga suskambės ir vienoje Vilniaus bažnyčių. Specialiai filmui sukurta unikali avangardinio džiazo kompozicija „Vilniaus pokeris“ taip pat bus pristatyta miestiečiams ir Vilniaus svečiams kaip atskiras koncertas. O tam, kad visiškai pasinertumėte į „Vilniaus pokerio“ pasaulį, apsilankykite parodoje, kurioje ne tik užfiksuoti filmo kūrimo užkulisiai, bet ir daugybė teminių tapybos bei skulptūros darbų.

Įgyvendina UAB ,,Ulvyds”, VšĮ ,,Vilnius JJAZZ Ensemble“ ir Artbox.

Daugiau informacijos

 

2023 m. sausis – rugsėjis
Opera.Connect: Vilnius – operos miestas

Vilniečiai nuo seno mėgo operą – ji čia pradėta rodyti anksčiau nei Paryžiuje, o šiandien Lietuvos operos solistų balsai skamba visame pasaulyje. Todėl 700-ojo jubiliejaus proga „Opera.Connect: Vilnius – operos miestas“ Vilniui dovanos operos garsus, išves ją iš salės ir paskleis po visą miestą. „Opera ant ratų“ atveš operos ištraukas į netikėčiausias erdves. Socialiai pažeidžiami asmenys su operos žanru susipažins projekte „Opera art’i“.

Opera – ne tik klasikiniai kostiumai, bet ir šiuolaikinės technologijos. 2023 m. rugsėjį dirbtinis intelektas nupučia dulkes nuo Valdovų rūmuose XVII a. skambėjusios vienos pirmųjų operų ir atkuria jos skambesį šiuolaikinių klausytojų ausims. „AIopera“ – istorijos ir modernumo sintezė, kurią verta išgirsti.

Įgyvendina Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Daugiau informacijos

 

2023 m. sausio 25 d. – rugpjūčio 27 d.
Paroda „Gedimino laiškai Vilniuje“

Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi į Lietuvą atgabena Gedimino laiško autentišką nuorašą. Nė vienas originalus Gedimino laiškas nėra išlikęs, todėl Rygoje, netrukus po laiško gavimo, padarytas nuorašas yra autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas. Kartu su eksponuojamu laišku veiks paroda, interaktyviai pristatanti šių laiškų reikšmę ir svarbą.

Įgyvendina Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi.

Daugiau informacijos

 

2022 m. gruodžio 15 d. – 2023 m. rugpjūčio 27 d.
Paroda „Aš esu Vilnietis“

Ar įsivaizduojate Vilnių be Kaziuko mugės? Tačiau, ar žinojote, jog Šv. Kazimieras nebuvo nuolatinis Vilniaus gyventojas? Didžiuojamės Vilniaus baroko veidu, bet ar žinote, jog jį sukūrė atvykėliai? Gedimino laiškais užprogramuotą daugiakultūriškumą laikome Vilniaus tapatybės esme? Bet ar žinojote, kad šiuos kunigaikščio padiktuotus laiškus savo ranka parašė atvykėliai vienuoliai pranciškonai?

Artėjant Vilniaus jubiliejui Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia pasinerti į 700 metų laikotarpį aprėpiantį 50-ties istorijų pasakojimą, kuris suksis aplink Vilnių ir vilniečius. Paroda, kaip ir pats Vilnius, bus gausi ir be galo įvairi, tačiau visos istorijos liudys tą patį – visi mes esame vilniečiai ir kuriame miestą, nesvarbu ar esame jame gimę, ar prigiję.

Įgyvendina Lietuvos nacionalinis muziejus.

Daugiau informacijos

 

2023 m. sausis – 2024 m. sausis
Valdovų rūmų parodos

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ruošia išskirtinę dovaną Vilniui žengiant į naują šimtmetį. Bus suteikta išskirtinė galimybė susipažinti su 3D virtualiai atkurtu Gedimino bokštu, taip pat, vienoje iš parodų išvysti seniausią Vilniaus medinį pastatą ir unikalius jo radinius.

Valdovų rūmų muziejus suteiks galimybę pamatyti grįžtančius į Vilnių Žygimanto Augusto gobelenus. Taip pat, pastatys Triumfo arką kaip jubiliejaus šventės akcentą. Panašios arkos buvo pastatytos Vilniaus gatvėse, laukiant pergalingo Zigmanto Vazos įžengimo į miestą bei susipažinti su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijų istorinėmis subtilybėmis.

Juk išskirtine energija spinduliuojantys Valdovų rūmai yra vieni iš svarbiausių kultūrinių, švietėjiškų, muziejinių, informacinių, turistinių ir reprezentacinių objektų sostinėje, tad nepraleiskite!

Įgyvendina Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Daugiau informacijos

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.