Ekskursijos ,,Vilnius tavo kuprinėje”

Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga kviečiame visus Lietuvos moksleivius ir mokytojus ne tik artimiau pažinti sostinę, bet ir pajusti emocinį ryšį su ja nemokamose ekskursijose. Šių ekskursijų tikslas – interaktyviai, įtraukiai ir įdomiai supažindinti Lietuvos moksleivius su sostinės istorija ir šiuolaikiniu jos veidu, fiksuojant pagrindinius istorinius elementus, kurie leido susiformuoti šiuolaikiniam miestui, ir pristatant modernųjį Vilnių ir ateities perspektyvas.

Ekskursijose pristatoma ne tik istorija, bet ir jaunas Vilnius: inovatyvus, kuriantis ir energingas. Moksleiviai patirs Vilnių įvairiais pojūčiais: klausa, uosle, lytėjimu ir rega. Šie užsiėmimai – tai galimybė mokytojams kartu su vaikais nemokamai dalyvauti netradicinėse pamokose Vilniuje.  Veiklos skirtos 1–12 klasių moksleiviams. Tai gali būti klasės, užklasinės veiklos grupės ir kitos mokyklinio amžiaus vaikų grupės. Išskiriamos ekskursijos 1–4 ir 5–8 klasėms, o vyriausiems, 9–12 klasių moksleiviams paruoštas specialus orientacinis žaidimas. 

Dalyvaukite konkurse

 

Jeigu užsiregistravote į edukaciją, tačiau negavote patvirtinimo laiško, susisiekite šiuo el. paštu [email protected]

Ekskursija 1–4 klasių moksleiviams „Laiko mašina per 700 metų“

Mažiesiems tyrinėtojams skirta ekskursija – tai kelionė laiku per amžius nuo miesto įkūrimo XIV a. iki XXI a. Vaizduotės laiko mašina kelsimės per skirtingus šimtmečius, o įdomūs pasakojimai ir kūrybiškos veiklos atskleis vaikams Vilniaus ir jį kūrusių žmonių istorijas!

Ekskursijos trukmė – 60 min.

Ekskursijos pradžios vieta – Katedros aikštė (paminklas kunigaikščiui Gediminui)

Ekskursijos pabaigos vieta – Katedros aikštė (paminklas kunigaikščiui Gediminui)

Minimalus grupės dydis – 8 asmenys

Nemokama ekskursija pėsčiomis vyks žiediniu maršrutu. Maršrutas ir lankomi objektai atsižvelgiant į oro sąlygas gali šiek tiek kisti. Registruotis kviečiame jau dabar. Ekskursijos vyks nuo 2023 m. balandžio 17 d. iki gruodžio 10 d.

Registraciją rasite čia

 

Ekskursija 5–8 klasių moksleiviams „700 metų sav(it)ų istorijų“

5–8 klasių moksleivius ekskursijoje supažindinsime su praeities ir dabarties Vilniumi. Ekskursijos stotelėse bus sujungiama miesto istorija ir modernumas, pabrėžiamos tiek istorinės, tiek šių dienų asmenybės, prisidėjusios kuriant ar iki šiol kuriančios miestą.

Ekskursija vyksta moksleiviams pasiskirsčius į 4–6 asmenų komandas ir atliekant užduotis komandose.

Ekskursijos trukmė – 60 min.

Ekskursijos pradžios vieta – Vilniaus Rotušės aikštė

Ekskursijos pabaigos vieta – Vilniaus dailės akademija (Maironio g.)

Minimalus grupės dydis – 8 asmenys

Nemokamos ekskursijos vyks pėsčiomis. Maršrutas ir lankomi objektai atsižvelgiant į oro sąlygas gali šiek tiek kisti. Registruotis kviečiame jau dabar. Ekskursijos vyks nuo 2023 m. balandžio 17 d. iki gruodžio 10 d.

Registraciją rasite čia

 

Orientacinis žaidimas 9–12 klasių moksleiviams „Išnarplioti Vilnių kūrybingai“

Orientaciniame žaidime moksleivių lauks įvairiose Vilniaus centro vietose išsidėstę punktai: Vilniaus įkūrėjas Gediminas, siauriausia gatvelė, istoriniai namai, Vilniaus vardai, Vilniaus architektūra, Literatų gatvė, spaustuvininkas novatorius, slapta karališkoji meilė, istoriniai gyventojai ir kitos įdomybės!

Dalyvaudami orientaciniame žaidime moksleiviai susidurs su tikrais iššūkiais ir netikėtomis užduotimis: reikės pamatuoti, kiek centimetrų Pilies gatvė pakilo nuo XVI a., surasti vieną gražiausių senamiesčio gatvelių, nuskenavus QR kodą suskaičiuoti, kiek kartų vaizdo įraše paminimas Vilniaus vardas ir t. t.

Orientacinio žaidimo trukmė – 60 min.

Orientacinio žaidimo pradžios vieta – Katedros aikštė (paminklas kunigaikščiui Gediminui)

Orientacinio žaidimo pabaigos vieta – Katedros aikštė (paminklas kunigaikščiui Gediminui)

Minimalus grupės dydis – 8 asmenys

Orientacinis žaidimas žaidžiamas vaikštant pėsčiomis. Registruotis kviečiame jau dabar. Žaidimas vyks nuo 2023 m. balandžio 17 d. iki gruodžio 10 d.

Registraciją rasite čia

 

Projektą finansuoja LR Vyriausybės kanceliarija. Įgyvendina VŠĮ ,,Go Vilnius”, ekskursijas veda VŠĮ ,,Gatvės gyvos”.

Rekomendacijos ką galima nuveikti po ekskursijų ,,Vilnius tavo kuprinėje”

Kviečiame išnaudoti visas galimybes Vilniuje ir atrasti sostinę įvairių edukacijų metu.

Pateikiame edukacijų sąrašą, kurios yra pasiekiamos pėsčiomis nuo ekskursijų ,,Vilnius tavo kuprinėje‘‘ maršruto senamiestyje.

Skatiname išsirinkti aktualią edukaciją ir užsiregistruoti patiems iš anksto.

Sąrašas rekomendacinis ir nuolat pildomas. Kylant klausimams dėl sąraše nurodytų edukacijų, kviečiame kreiptis į konkretų muziejų.

*Muziejai norėdami paviešinti savo edukacijas kviečiami kreiptis el.paštu: [email protected]

Edukacija ,,Mažasis vilnietis”

Vilnius prieš 200 metų neabejotinai buvo kitoks, tačiau kaip ir visais laikais jame gyveno į mus labai panašūs tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Edukacinio užsiėmimo metu leisimės į kelionę laiku 200 metų atgal, kad bent trumpam patirtume anuometę vaikystę. Klausydamiesi edukatorių pasakojamų istorijų, nutikusių vaikams prieš du šimtmečius, nejučia atsidursime XIX a. mieste. Įsitikinsime, kad ir prieš 200 metų vaikai daug ir smagiai žaisdavo. Senuosius žaidimus būtinai išmėginsime ir patys!

Trukmė – 1 val.

Grupės dydis – 10-25 asm.

Skirta – 6-12 metų vaikams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: + 370 (5) 2629426.

Edukacija „VILNOPOLIS: pastatyk savo miestą“

Iš praeities plytų pastatyk savo Vilnių!

Edukacijos dalyviai susipažins su paviljone „Vilnius prieš 200 metų“ eksponuojamu unikaliu XIX a. amžiaus Vilnių vaizduojančiu maketu. Kartu su edukatoriais jaunieji urbanistai svarstys, kokią įtaką miesto kaitai darė carinės Rusijos valdžios sprendimai ir kokiame mieste gyventume šiandien, jei istorija būtų pasisukusi kita linkme. Grupėse žaisdami originalų stalo žaidimą, moksleiviai mėgins įsivaizduoti, kokį Vilnių jie pastatytų, jeigu miesto likimas būtų jų rankose. Įveikusios miesto statybų iššūkius, komandos sukurs savo svajonių Vilnių. Tik ar kiekvieno svajonėse Vilnius yra toks pat?

Trukmė – 1,5 val.

Grupės dydis –10-25 asm.

Skirta –13-16 metų paaugliams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 239 45 74.


Pažintinis orientacinis žaidimas „Susitikime Vilniuje prieš 200 metų“

Jūsų laukia ypatinga, kupina neatrastų istorijų kelionė laiku į Vilnių prieš 200 metų. Jos metu naujai ir iš labai arti pamatysite XIX a. vilniečius ir miestą!

Dalyviai bus suskirstyti į komandas po 5-6 asmenis. Kiekviena komanda burtų keliu išsitrauks individualų maršrutą su įtraukiančiomis užduotimis Vilniaus senamiestyje ir leisis į kupiną įspūdžių ir nedidelių iššūkių kelionę. Kad išvyka neprailgtų ir netektų pasiklysti, komandas „lydės” bei netikėčiausių istorijų papasakos vilniečiai iš XIX-ojo amžiaus. Entuziastingiausių komandų lauks specialūs prizai!

Trukmė – 1,5 val.

Grupės dydis –10-25 asm.

Skirta – 16-18 metų paaugliams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: + 370 (5) 2629426

 

Data: 2023 m. gegužės 13 d. – 2023 m. spalio 15 d.

Vieta: Skveras priešais Naująjį arsenalą, šalia Karaliaus Mindaugo paminklo, Arsenalo g.5

Kaina: nemokama

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

 

Daugiau informacijos

Edukacijos, jų vystymas ir plėtra yra vienas svarbiausių MO muziejaus prioritetų. Moksleiviai kviečiami patirti meną čia ir dabar: pamatyti jį be išankstinių nusistatymų, per sąsajas su kitais dalykais, reiškiniais, taip pat ir per savo emocijas. Tikimasi, kad pamatydami mokomuosius dalykus, ištrauktus iš klasės ir vadovėlio skyriaus, kitame kontekste vaikai plės savo suvokimą, akiratį ir lavins kūrybiškumą. Norima kurstyti smalsumą pasauliui ir įkvėpti tolesnėms patirtims muziejuje

Skirta  – 1-12 kl.
Kaina  – 7 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected], tel.nr: +370 609 83 764.

 

Darbo laikas: kasdien (išskyrus antradienius) 10-20 val.

Vieta: Pylimo g.17

Organizatorius: MO muziejus

Daugiau informacijos apie edukacijas

 

Daugiau informacijos apie Vilniaus pokerio parodą

 

Laukiame Jūsų viename iš seniausių XIV a. Vilniaus mūrinių pastatų – Mažojoje gildijoje bei kiek vėliau iškilusiame Masalskio name! Išsidėstę per dvi posesijas tarpusavyje sujungti trys pastatai sukuria painų architektūrinį labirintą, kurį galima įveikti žaidžiant virtualų žaidimą „Actionbound“.  Keliaudami per muziejaus ekspoziciją pažinsite architektūrinius stilius, daugiau sužinosite ne tik apie muziejaus pastatus, bet ir apie patį Vilniaus miestą bei jo senuosius gyventojus.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 10 asm.
Skirta  – 5-12 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai  –  el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 279 1644.

 

Darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 10–18 val.

Vieta: Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g.26

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Edukacinis užsiėmimas kviečia kelti klausimus: kas rašo istoriją, kas lieka jos paraštėse, koks yra muziejaus parodų kuratorių ir architektų vaidmuo rašant istoriją? Užsiėmime kalbėsime apie kasdienes „mažąsias“ Vilniaus istorijas ir kartu tyrinėsime 5 šio miesto laikotarpius. Edukacijos pabaigoje dalyvius kviesime kurti savo dabarties Vilniaus istoriją bei pamėginti “perrašyti” parodos „Aš esu Vilnietis“ pasakojimą.

Trukmė  – iki 90 min.
Grupės dydis  – 10-25 asm.
Skirta  – 9-12 klasių mokiniams
Kaina  – 3 Eur
Kontaktai registracijai  – el. p: [email protected]

 

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val., trečiadienį 10–20 val.

Vieta: ,,Istorijų namai”, T. Kosciuškos g. 3

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

 

Senojo Vilniaus istorija neatsiejama nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinio, kultūrinio, ūkinio gyvenimo centro – Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos – istorijos.

Ekskursijoje po Valdovų rūmų muziejų sužinosime senosios rezidencijos ir dabartinio muziejaus kūrimosi istoriją, susipažinsime su Žemutinės pilies teritorijoje rastais archeologiniais radiniais ir paklausysime, kokias istorijas edukatorių lūpomis jie pasakoja lankytojams. Pažintį tęsime atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje – mūsų laukia prabangios menės ir privatūs valdovo apartamentai, gausybė nematytų eksponatų, kurie padės įsivaizduoti šių rūmų didybę.

Šią edukacinę ekskursiją rekomenduojame mokinių grupėms, į Valdovų rūmų muziejų atvykstančioms pirmą kartą.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis – iki 25 asm.
Skirta  – 1–4, 5–8 ir 9–12 klasių mokiniams.
Kaina – 3 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: 8 5 261 7445

 

Darbo laikas: antradienį, trečiadienį, penktadienį – 10-18 val., ketvirtadienį – 10-20 val.

Vieta: Katedros a.4

Organizatorius: Valdovų rūmų muziejus

Daugiau informacijos

 

Vilniaus bastėja – tai pastatas, skaičiuojantis keletą savo gyvenimo šimtmečių. Tad nenuostabu, jog daug mačiusios jos sienos saugo ne vieną paslaptį, vis dar sklandančią gynybiniuose tuneliuose. Kviečiame apsilankyti! Kartu aptarsime ir išgirsime visiems žinomas ir visai negirdėtas Vilniaus istorijas. Atlikdami kūrybines užduotis, galėsite leistis į kelionę po paslapčių kupiną ir legendomis apipintą Vilnių.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 30 asm.
Skirta  – priešmokyklinukams ir 1-4 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 261 2149.

 

Darbo laikas: antradienį-sekmadienį 10-18 val.

Vieta: Vilniaus sienos bastėja, Bokšto g.20

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Kviečiame istorinėje vietoje – Gedimino pilies bokšte esančioje interaktyvioje salėje, – „pakeliauti laiku“ nuo XIV amžiaus, kai Vilnius buvo pirmą kartą paminėtas Gedimino laiškuose, iki mūsų dienų. Susipažinsite su Gedimino pilies ir miesto kūrimosi istorija, pamatysite kunigaikščio Gedimino laiškus. Praktinė užsiėmimo dalis – kūrybinė užduotis, kurios metu galėsite pasirinkti jums labiausiai patinkančią veiklą: sukurti ir parašyti laišką, palinkėjimą Vilniui, filmuoti, vaidinti, dainuoti ar šokti. Tad švęskime Vilniaus gimimo dieną kartu!

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 30 asm.
Skirta – 5-8 klasių mokiniams
Kaina – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 261 74 53.

 

Darbo laikas: kasdien 10-20 val.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Lukiškių kalėjimas 2.0 šiuo metu tapęs meno, muzikos ir kultūros generatoriumi. 115 metų veikęs kalėjimas pagaliau atvėrė vartus ir kviečia susipažinti su tuo, kas vyko už aukštų spygliuotų sienų. Patyrę, su moksleivių grupėmis dirbantys gidai yra pasirengę pristatyti unikalų bei mokyklinio amžiaus vaikams pritaikytą edukacinį pasivaikščiojimą, kurio metu bus supažindama su kalėjimu, jo istorija, kalinių kasdienybe įkalinimo įstaigoje bei padėti suprasti kodėl tokiose vietose geriau neatsidurti.

Trukmė  – apie 2 val.
Grupės dydis  – iki 16 asm.
Skirta  – 9-12 kl.
Kaina  – 15 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: +37065994872

 

Darbo laikas: pirmadieniais-sekmadieniais 9-19 val.

Vieta: Lukiškių skg. 6

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas

Daugiau informacijos

 

Ekskursijoje – pamokoje vaikai susipažins su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki naujųjų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis. Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Vaikai ne tik gaus atsakymus į šiuos klausimus, bet ir patys galės nusikalti savo pinigėlį, pasisverti ir sužinoti, kiek jie būtų verti, jei būtų pagaminti iš aukso.

Skirta – 1-12 kl.
Kaina – nemokama
Kontaktai registracijaiel.p: [email protected] arba tel.nr: +370 659 22 966, +370 699 79 409

 

Darbo laikas: antradieniais-penktadieniais 10-19 val.

Vieta: Totorių g. 2/8

Organizatorius: Lietuvos Banko Pinigų muziejus

Daugiau informacijos

 

Teatralizuotą edukaciją „Meilė – pakeitusi gyvenimus. Sofija ir Konstantinas Čiurlioniai“ veda profesionali aktorė bei režisierė Livija Krivickaitė, kuri pasitelkdama profesijos subtilybes pasakoja apie Sofijos ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionių gyvenimą bei kūrybą. Edukacijos vieta – M. K. Čiurlionio kambarys, kuriame Sofija Kymantaitė iš tiesų lankėsi, jame skleidėsi šių žmonių istorijos pradžia. Edukacijos metu mokiniai yra įtraukiami į jos eigą, kviečiami įsijausti į Sofijos ir Konstantino vaidmenis, kartu skaityti M. K. Čiurlionio laiškus ir Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės atsiminimus. Edukacijos pabaigoje mokiniai kviečiami dalintis mintimis bei jausmais, skatinami diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei dviejų iškilių asmenybių susitikimą, kuris pakeitė jų gyvenimus.

Trukmė  – 45 min.
Grupės dydis  – iki 20 asm.
Skirta  – 4-12 kl.
Kaina  – 60 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 653 80 844

 

Darbo laikas: antradieniais – penktadieniais 11-17 val.

Vieta: Savičiaus g. 11

Organizatorius: M. K. Čiurlionio namai

Daugiau informacijos

 

Ar žinote, kada ir kaip prasideda lietuvių tautos laisvės kelias ir kas buvo tie žmonės, kurie atkūrė Lietuvos Valstybę? Signatarų namuose turėsite galimybę daugiau sužinoti apie 1918 m. herojus ir apsilankyti istorinėje Vilniaus vietoje, kurioje buvo pasirašytas Vasario 16-osios aktas. Čia galėsite palikti palinkėjimus Lietuvai, pasidaryti linksmą asmenukę ar bendrą klasės nuotrauką atkurtoje prieškariu Vilniuje veikusioje A. Jurašaičio fotoateljė.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 25 asm.
Skirta  – 1-12 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: +370 669 44148.

 

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val.

Vieta: Signatarų namai, Pilies g.26

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Jeigu norite sužinoti daugiau apie trumpą, bet kupiną įvykių Prancūzijos imperatoriaus ir didžiojo karvedžio Napoleono veiklą Vilniuje, užsukite į Naująjį arsenalą. Kartu su jumis prisiminsime šio garsaus karvedžio žygius Vilniuje ir juos apipynusias legendas, ekspozicijoje ieškosime kiverių, bikornų, kokardų, kardų ir kitų Napoleono armijos uniformų detalių bei karių asmeninių daiktų, kuriuos rado archeologai. Paieškas paįvairins edukacinėse stotelėse specialiai jums parengtos užduotys.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 30 asm.
Skirta  – 5-12 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai  – el. p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 262 9426.

 

Darbo laikas: antradienį-sekmadienį 10-18 val.

Vieta: Naujasis arsenalas, Arsenalo g. 1

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Puikiai suvokiame, kad mūsų rankose bet kuris daiktas gali virsti žaislu. Net jei mes nevadiname tokių daiktų žaislais, tai nereiškia, kad nežaidžia. Šis veikla yra tokia sena ir universali, kad žaidžiantį žmogų rasite ir visame pasaulyje ir visais istorijos periodais. Tačiau tam tikrus daiktus mes pavadiname žaislais ir tuomet jau galime pasakoti žaislų istorijas. Lietuvoje, remiantis archeologijos duomenimis, daugiausia istorijų prasideda viduramžiais, kai gyvenimas virė pilyse ir aplink pilis. Tad šios edukacijos metu pasikalbėsime, patyrinėsime ir pažaisime su archeologinių radinių kopijomis bei rekonstrukcijomis. Edukacija puikiai tinka įvairiausio amžiaus dalyviams, tik skiriasi diskusijų lygis. Žaidžiame su visais smagiai.

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.
Kontaktai registracijai: el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 604 00 449

 

Darbo laikas: ketvirtadieniais – 14-19 val. penktadieniais- 14-18 val.

Vieta: Šiltadaržio g.2

Organizatorius: Žaislų muziejus

Daugiau informacijos

 

 

Atraskite įkvepiančią erdvę, kur susitinka ir susipažįsta edukacinių užsiėmimų dalyviai, jų koordinatoriai, parodų kuratoriai, mokslininkai, menininkai ir kiti. Valstybės pažinimo centre nuolat įgyvendinama interaktyvi edukacinė programa. Organizuojamos apžvalginės ir teminės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, paskaitos, renginiai, mokytojai kviečiami savarankiškai vesti pamokas, naudojantis paruošta metodine medžiaga.

Edukaciniais užsiėmimais siekiama ugdyti lankytojų pilietiškumą, skatinti naujai pažvelgti į socialinius ir politinius reiškinius. Lavinami pastabumo, problemų analizės, vertinimo, sprendimo, kolektyvinio darbo įgūdžiai. Užsiėmimai rengiami atsižvelgiant į ekspozicijos turinį bei lankytojų pageidavimus.z

Skirta  – 1-12 klasių mokiniams
Kaina  – nemokamai
Kontaktai registracijai – 48 val. iki apsilankymo reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 682 50754

 

Darbo laikas: antradieniais–penktadieniais 9–16 val.

Vieta: Prezidento rūmų ansamblis, įėjimas iš Totorių g. 28

Organizatorius: Valstybės pažinimo centras

Daugiau informacijos

 

Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, beveik 300 tūkst. žmonių atsidūrė toli nuo Tėvynės. Vieni jų buvo išvežti į tremtį, kiti – į kalėjimus ir lagerius. Kuo skyrėsi gyvenimas tremtyje nuo kalinimo lageryje? Ar skyrėsi kalinimas lageryje nuo kalinimo kalėjime? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinos edukaciniame užsiėmime apsilankę mokiniai. Užsiėmimas iliustruotas gausia vaizdine medžiaga, atliekama pastabumą lavinanti užduotis. Skirta 5–12 kl., trukmė 1 val.

Taip pat yra ir mažesniems mokiniams tinkama „ Vaikai tremtyje“ ir daygybė kitų edukacijų bei protmūšių.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis – iki 30 asm.
Skirta  – 8-12 kl.
Kaina  – 10 eur grupei. Dalyvaujantys edukacijose papildomai už įėjimą į muziejų nemoka.
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected], [email protected] arba tel.nr: 8 605 05027

 

Darbo laikas: trečiadieniais-ketvirtadieniais 10-17 val., penktadieniais – nuo 10-16 val.

Vieta: Aukų g. 2A

Organizatorius: Okupacijos ir laisvės kovų muziejus

Daugiau informacijos

 

700-ojo jubiliejaus proga leiskitės į Vilniaus suvenyrų pažinimo kelionę – ieškokite vilko, bokšto ir bažnyčios. Įprastai miestų suvenyrus apžiūrinėjame lankydamiesi svetur, ieškodami atminimo sau ar lauktuvių artimiesiems. Savo gyvenamosios vietos suvenyrais pasidomime retai. Vis dėlto tai, kaip šiandien ant Pilies gatvės prekystalių atrodo Vilnius, ateities kartoms bylos ne tik apie miestą, bet ir apie mūsų santykį su juo. Parodoje pamatysite įvairias istorijas apie Vilnių ir žmones pasakojančius apie suvenyrus.

Data: 2023 m. sausio 27 d. – iki birželio 31 d. Nuo liepos 21 d. atsidarys nauja paroda

Darbo laikas: antradieniais-penktadieniais 15-19 val.

Vieta: Vokiečių g. 6

Kaina: daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Kontaktai: el. p. [email protected] arba tel. nr: +37061606868;

Organizatorius: Vilniaus muziejus

Daugiau informacijos

 

Vilniaus gimtadienis skaičiuojamas nuo miesto vardo paminėjimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške Europos miestams. Pasinaudokite itin reta proga savo akimis pamatyti, kaip atrodė šis laiškas! Nė vieno originalaus Gedimino laiško nėra išlikę, todėl Rygoje netrukus po laiško gavimo padarytas nuorašas yra autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas. Kuo svarbūs buvo šie Gedimino laiškai? Susipažinkite su jų reikšme interaktyvioje parodoje, kuri yra vienas svarbiausių Vilniaus 700-mečio renginių – visos šventės ašis. Tad nepraleiskite išskirtinės galimybės apsilankyti šioje parodoje.

Data: 2023 m. sausio 25 d.– rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: kasdien 10-20 val.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Kontaktai: el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 261 74 53

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi.

Daugiau informacijos

 

Kaip atrodė vilniečiai prieš 700 metų? Ar šiandien Vilniuje jie jaustųsi kaip namie? Ar jums patiktų gyventi ankstesniajame Vilniuje? Pasinerkite į pasakojimą, susidedantį iš 50 istorijų. 700 metų laikotarpį apimantys pasakojimai atskleis vilniečių paslaptis, gyvenimo būdą ir kasdienybę. Ši paroda, kaip ir Vilnius, gausi ir įvairi, tačiau visos istorijos liudija tą patį – visi esame vilniečiai ir kuriame miestą, nesvarbu, ar esame jame gimę, ar prigiję.

Data: 2022 m. gruodžio 15 d. – 2023 m. rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val., išskyrus trečiadienį 10–20 val.

Vieta: ,,Istorijų namai”, T. Kosciuškos g. 3

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietus rasite čia.

Kontaktai: el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 239 45 35

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Dažniausiai užduodami klausimai:

Registracija vyksta tik per Payseros sistemą. Jeigu nepavyksta prisijungti ir užsiregistruoti arba negavote patvirtinimo laiško, kreipkitės el. paštu [email protected] arba telefonu +37060608840

Ekskursijos ir orientaciniai žaidimai su gidu yra nemokamos. Projektą finansuoja LR Vyriausybės kanceliarija.

Transportu iki Vilniaus ir Vilniuje turi pasirūpinti mokyklos ir (ar) klasių atstovai, kompensacijos nėra numatytos.

Kviečiame registruotis į ekskursijas nuo 2023 m. balandžio 17 d. iki gruodžio 10 d. Vasarą kviečiamos registruotis stovyklos ar kitos pavienės moksleivių/vaikų grupės.

Būtina užsiregistruoti iš anksto, likus ne mažiau nei 4 darbo dienoms iki pageidaujamos ekskursijos datos.

1-4 klasių registracija

 

5-8 klasių registracija

 

9-12 klasių registracija

Kviečiame susisiekite el. paštu [email protected] arba telefonu +37060608840 dėl specialaus laiko suderinimo.

Pasikeitus planams, susisiekite el. paštu [email protected]

Apie dalyvavimo ekskursijoje ar orientaciniame žaidime atšaukimą nepranešus bent prieš 24 val., galimybė nemokamai dalyvauti siūlomose veiklose prarandama.

Nemokamos ekskursijos skirtos 1–12 klasių moksleiviams. Tai gali būti klasės, užklasinės veiklos grupės ir kitos mokyklinio amžiaus vaikų grupės.

Ekskursijos skirtos 1–12 klasių moksleiviams. Išskiriamos ekskursijos 1–4 ir 5–8 klasėms, o vyriausiems, 9–12 klasių moksleiviams paruoštas orientacinis žaidimas.

Registruotis ir dalyvauti nemokamose ekskursijose kviečiami visos Lietuvos moksleiviai.

Ekskursijos trukmė – maždaug 1 valanda.

Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

Jeigu yra poreikis ekskursiją vesti ne lietuvių kalba, prašome pranešti iš anksto šiais kontaktais: el. paštu [email protected] arba telefonu +37060608840

Didžiausias asmenų skaičius vienoje ekskursijoje ar orientaciniame žaidime 30 asmenų.

Kviečiame susisiekti su mumis el. paštu [email protected] arba telefonu +37060608840

Partneris:

 

Rėmėjai: 

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.