Konkursas „Vilnius mano mieste“

Po projekto „Vilnius tavo kuprinėje“ ekskursijų ar orientacinių žaidimų moksleiviai skatinami toliau tyrinėti Vilnių savo mieste ir atrasti, ką bendro turi jų miestas, miestelis ar kaimelis su Lietuvos sostine. Pratęskite pažintį su Vilniumi savo gimtajame mieste! Dalyvauti šiame konkurse kviečiamos visos Lietuvos mokyklos.

Užduotis

Kviečiame mokinius klasėmis atlikti kūrybinę užduotį – atrasti Vilniaus pėdsakus savo gyvenvietėje. Pasinaudodami savo žiniomis arba projekto „Vilnius tavo kuprinėje“ ekskursijose ir orientaciniuose žaidimuose įgytomis žiniomis ir jas papildomai plėsdami, moksleiviai draugystės tarp miestų gali ieškoti tiek gamtos objektuose, vietovardžiuose, gatvių pavadinimuose, tiek asmenybių gyvenime, architektūroje, miesto istorijose ir legendose.

Atliktą užduotį iliustruokite savo kurtu žemėlapiu, nuotrauka, piešiniu ar kita Jums priimtina forma ir aprašykite trumpu, ne daugiau kaip 5 sakinių tekstu. Tereikia pažvelgti kūrybiškai!

Galimų temų pavyzdžiai:

Architektūra. Vilnius pasižymi unikalia architektūra. Moksleiviai gali ieškoti įvairių architektūros stilių, pvz., gotikos, baroko, neogotikos, modernizmo ir kt., objektų, kurių yra ir Vilniuje, ir jų gyvenamojoje vietovėje. Galima pasigilinti į tokių objektų istoriją ir reikšmę miestui ar gyvenvietei. O gal architektas iš Vilniaus suprojektavo pastatą Jūsų mieste?

Žymūs Vilniaus gyventojai. Kai kurie žymūs vilniečiai galbūt yra susiję ir su moksleivių gyvenamąja vietove: pavyzdžiui, rašytojas Ričardas Gavelis yra gimęs Vilniuje, o vidurinę mokyklą baigė Druskininkuose. Skatiname ieškoti sąsajų ir atlikti tyrimą apie pasirinktų asmenybių gyvenimą, darbus ir palikimą.

Tai – tik kelios idėjos, mokiniai gali rinktis kitas juos dominančias su Vilniumi susijusias temas: istoriją, geografiją, sportą, verslą, šiuolaikinį gyvenimą, kultūrą, madą ar kt.

O ką daryti vilniečiams?

Vilniaus miesto mokiniai atlieka ir pateikia tokias pačias užduotis, kaip ir mokiniai iš kitų miestų. Vilniečiai skatinami giliau pažinti savo miestą, jame atrasti naujų, iki tol nepažinotų objektų ar tyrinėti kitas dominančias temas ir savo atradimais pasidalyti su visos Lietuvos mokiniais.

Užduoties teikimas

Atliktas užduotis pateikite pildydami formą čia. Tuomet konkurso paraiška atsiras specialiame mūsų polapyje. Labai prašome pateikti geros kokybės nuotrauką.

Konkurso organizatorius (toliau – organizatorius) – VšĮ „Go Vilnius“.

Organizatorius pasilieka teisę patikrinti informaciją ir jos neviešinti, jei ji neatitinka konkurso užduoties reikalavimų. Nugalėtojų pateiktų duomenų tikslumas bus tikrinamas ir skelbiami tik teisingi rezultatai.

Konkurso dalyviai

Visos Lietuvos 1–12 klasių mokiniai.

Konkurso sąlygos

Dėmesio! Konkursas pratęsiamas!

Konkursas vyksta:

Nuo balandžio 17 d. iki gruodžio 1 d. Už labiausiai patikusias užduotis bus balsuojama internetu nuo gruodžio 4 d. iki gruodžio 8 d. Laimėtojai bus paskelbti gruodžio 11 d.

Rezultatai bus skelbiami www.700vilnius.lt svetainėje, o laimėtojai išrenkami per viešą internetinį balsavimą, kuris vyks specialiame polapyje.

Prizai – 200 Eur vertės „Maximos“ dovanų čekiai. Juos nugalėtojai galės panaudoti savo klasės poreikiams! Prizus įsteigė UAB „MAXIMA LT“.

Laimėtojai bus renkami pagal amžiaus grupes: 1–4 klasių, 5–8 klasių ir 9–12 klasių. Iš konkurso dalyvių pagal didžiausią surinktų balsų skaičių nugalėtojomis bus paskelbtos 3 pradinės klasės, 3 progimnazijos klasės ir 3 gimnazijos klasės.

Dalyviai privalo užduotis pateikti tvarkingai, pagal nurodytas konkurso taisykles. Organizatorius pasilieka teisę užduoties nepriimti.

Atsakomybė

Organizatorius neatsako už nuostolius, susijusius su konkurso nutraukimu (sustabdymu) ar taisyklių pakeitimu.

Organizatorius turi teisę keisti taisykles, apie tai informuodamas tuo pačiu būdu, kokiu jos buvo paskelbtos.

Kita informacija

Konkurso dalyviai dalyvaudami konkurse patvirtina, kad yra susipažinę su taisyklėmis, besąlygiškai su jomis sutinka ir įsipareigoja jomis vadovautis ir jų laikytis. Organizatorius pasilieka teisę pašalinti konkurso dalyvį iš konkurso ir (arba) nesuteikti teisės pasinaudoti konkurso pasiūlymu, jei konkurso dalyvis nesilaiko taisyklių.

Idėjai įgyvendinti reikalingų priemonių sąrašas

Šiai idėjai įgyvendinti didelių finansinių išlaidų nereikia, moksleiviai skatinami pasitelkti kūrybiškumą. Projektui įgyvendinti prireiks priemonių, kurių dažniausiai galima rasti mokykloje, – popieriaus, klijų, pieštukų, liniuočių, rašiklių, žirklių. Šios priemonės bus reikalingos atliekant kūrybinę užduotį – kuriant žemėlapius komandose. Informacijos paieškai gali reikėti kompiuterio su interneto ryšiu.

Užduoties teikimo pavyzdys

Kauno mokykla, 2A klasė

Tyrinėjome Vilniaus gatvę Kauno mieste. Aiškinomės, kodėl Kaune yra Vilniaus gatvė ir kokią istoriją ji slepia. Štai ką pavyko išsiaiškinti: ji – seniausia mieste, viduramžiais tai buvo kelias į Vilnių! Daugelis pastatų prie šio kelio buvo mediniai, vėliau atsirado raudonų plytų turtingų miestiečių namų, kurių keletas išliko iki šių dienų. Žemėlapyje pažymėjome gražiausius šios gatvės pastatus.

Konkurso partneris:

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.