Tapkite Vilniaus 700 metų jubiliejaus mecenatu!

2023 m. Vilnius švęs 700 m. jubiliejų. Jam ruoštis pradedame jau dabar. Sutelkę bendruomenę šią šventę norime pasitikti dar gražesniame ir modernesniame mieste. Jūs taip pat galite prisidėti kuriant įspūdingą šventę ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai. Miesto gyventojams ir svečiams pristatykime Vilnių – miestą, galintį pasigirti turtinga istorija, didvyriška praeitimi ir atviru žvilgsniu į ateitį.

Lietuvos sostinė visada buvo naujų idėjų lopšys, vieta, kur darniai sugyvena skirtingų kultūrų žmonės, vieta, kuriai yra svarbios laisvės bei tolerancijos vertybės. Todėl visus, turinčius idėjų ir norinčius, kviečiame tapti šventės kūrėjais.

Visais laikais prie Vilniaus klestėjimo prisidėjo ir mecenatai. Tad Vilniui švenčiant jubiliejų, mecenatu galite tapti ir Jūs. Jeigu norite miestui padovanoti dovaną, tačiau pritrūkote idėjų, kokia dovana labiausiai pradžiugintų sostinę, Vilniuje įsikūrusios organizacijos parengė projektus, kurie galėtų geriausiai įprasminti Jūsų dovaną. Susipažinkite su idėjomis detaliau, parašykite laišką el. paštu [email protected] ir Jums suteiksime išsamią informaciją.

 

Norite padovanoti Vilniui dovaną jubiliejaus proga? Štai kelios idėjos!

Vilniaus gatvių pasaulyje labirintas
Fotogrametrijos būdu nuskenuotos įvairiuose pasaulio miestuose esančios Vilniaus gatvės, orientuojantis pagal pasaulio kryptis, būtų sujungtos į vieną virtualų žemėlapį, pagal kurį centrinėje Vilniaus erdvėje būtų įrengtas architektūrinis Vilniaus vardo gatvių labirintas. Šis labirintas kvies vilniečius ir miesto svečius pamatyti ir patirti pasaulinį, daugiasluoksnį Vilniaus vardo labirintą.
Meno instaliacijos Vilniui
Kinetinė šviesos ir muzikos instaliacija „Vilniaus istorija”
„Vilniaus istorija” – kinetinė šviesos ir muzikos instaliacija, kurios autorė yra profesionali menininkė Agnė Kišonaitė.
52420 Eur (pirmas etapas)
Interaktyvus spektaklis „Naktigonė”
Projekto rezultatas – sukurtas spektaklis-instaliacija. Spektaklis-instaliacija vyks vieną vasaros naktį, nuo saulės laidos iki patekėjimo. Visą šį laiką žiūrovai galės laisvai vaikščioti po parką (įėjimas bus nemokamas, bet, siekiant neviršyti nustatyto žmonių skaičiaus parke vienu metu, planuojama žiūrovus registruoti išsiaiškinant, kada žmonės galės patekti į parką). Istorijos pasakojimas pasibaigs ryte, kartu išgyvenus magišką naktį ir prisiminus Vilniaus istoriją, pasveikinus Vilnių ir padėkojus jo iškilioms asmenybėms, ir tada prasidės nauja diena, diena, kurios istorijas gali kurti kiekvienas Vilniaus gyventojas. Šios netradicinės jaunųjų kūrėjų iniciatyvos pateiks naują požiūrį į Vilniaus miestą ir jo istoriją, taip pat padės įtvirtinti Vilniaus, kaip nuolat jauno, besikeičiančio ir kūrybiško miesto, įvaizdį. Projekto pagalba bus atskleista jaunųjų kūrėjų refleksija į tai, kas vyko Vilniaus mieste. Taip pat bus skatinama organizuoti kultūrinius renginius unikalioje Kalnų parko vietovėje.
75 000 Eur
2123-ieji – šiuolaikinės kultūros festivalis
Projekto metu būtų įgyvendintos šios veiklos: įrengta daugiafunkcinė salė, pritaikyta plataus pobūdžio renginių organizavimui. įgyvendinta nemokamų ir plačiai prieinamų renginių programa, kurios metu surengta: 20 parodų ir performansų „Atletika“, „Swallow“, „Trivium“ galerijose. 12 koncertų / garso meno renginių. 30 edukacinių dirbtuvių. 30 atvirų studijų pristatant kūrybą. 12 filmų peržiūrų. 10 nemokamų plačiajai publikai skirtų renginių, kurių metu rodomi filmai, kuriami, apmąstomi, kritikuojami ateities viešųjų erdvių scenarijai. 6 mažesni netikėtas Vilniaus vietas aktualizuojantys objektai.
35 000 Eur (pirmas etapas)
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.