Vilnius žinomų žmonių akimis

Dėl ko mylime žmogų, pasakyti sunkiau, bet lengva, kai kalbi apie meilę miestui – žinomi meno, mokslo, politikos pasaulio žmonės nuoširdžiai išpažįsta jausmus savo Vilniui. Jų interviu – tarsi pasivaikščiojimai po įkvepiantį miestą.

Nuo nostalgiškų vaikystės prisiminimų apie besiplaikstančius skalbinius senuose sostinės kiemuose iki naujų dabarties kvartalų, pulsuojančių energija ir gyvybe. Nuo istorijos kataklizmų nepalaužto miesto iki drąsios šiandieninės sostinės, nebijančios keistis. Juk jaunystė – tai mokėjimas drąsiai pradėti iš naujo.

Koks tas 700-metį švenčiantis Vilnius?

Žurnalistas Andrius Tapinas

„Vilniaus jaunystė muša geizeriu“ Koks yra vienas iš smagiausių ir labiausiai įkvepiančių užsiėmimų Vilniuje žurnalistui Andriui Tapinui? Kokiu vienu būdvardžiu apibūdina Vilnių? Kurioje Vilniaus vietoje mato jaunystę?

Žiūrėti video

Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė

„Kiekvienas miesto ar gatvelės rakursas atrodo kaip meno kūrinys“ Kodėl bendraudama su Europos ir viso pasaulio elitu rašytoja Kristina Sabaliauskaitė stengiasi juos atgabenti į Vilnių? Ką atvykusieji labiausiai įsimyli šiame mieste?

Žiūrėti video

Dainininkas Andrius Mamontovas

„Vilnius visada pasipildo jaunystės energija“ Kas užtikrina nuolatinį Vilniaus jaunumo jausmą daininkui Andriui Mamontovui? Kodėl Vilnius išliks amžinai jaunas?

Žiūrėti video

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis

„Vilnius  –  idėjų ir religijų laboratorija“ Kokį išskirtinį laisvalaikio pomėgį Vilniuje turi kaunietis, 25 metus gyvenantis sostinėje, žurnalistas Edmundas Jakilaitis? Kodėl Vilnius yra laisvės miestas?

Žiūrėti video

Biochemikas, Vilniaus universiteto profesorius Virginijus Šikšnys

„Čia yra didžiausias bažnyčių skaičius kvadratiniame metre“ Atvažiuojantiems studentams iš užsienio biochemikas, Vilniaus universiteto profesorius Virginijus Šikšnys Vilnių pristato kaip geriausią dalyką pasaulyje. Koks gi yra Vilniaus DNR ypatumas?

Žiūrėti video

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

„Vilnius yra būtent tokio dydžio, kokio reikia žmogui“ Kokį išskirtinį bruožą Vilniuje pastebi dirigentas Gintaras Rinkevičius, gyvenęs daugelyje pasaulio miestų? Kodėl nekeistų Vilniaus į jokį kitą pasaulio miestą? Kurios Vilniaus lokacijos sukelia daugiausiai emocijų?

Žiūrėti video

Neuromokslininkė Urtė Neniškytė

„Vilniuje norisi gyventi dėl erdvinio atvirumo jausmo“ Kokiu vienu būdvardžiu, grįžusi iš tokių šalių kaip Italija, neuromokslininkė Urtė Neniškytė apibūdina Vilnių? Kuo miestas žavi? Kodėl iš užsienio atvykę mokslininkai čia nustemba?

Žiūrėti video

Dailininkas, rašytojas Samuelis Bakas

„Net po 56 metų grįžęs į Vilnių gali vaikščioti tarsi būtų išvykęs vakar“ Kokių žmonių miestas, anot pasaulinį pripažinimą pelniusio dailininko, rašytojo Samuelio Bako, yra Vilnius? Kokius prisiminimus apie Vilnių aprašė lietuvių kalba išleistoje knygoje?

Žiūrėti video

Dirigentas Donatas Katkus

„Vilniaus erdvė šiandien yra nepaprastai turtinga“ Kuo kitoks pradėjo skleistis Vilnius perskaičius apie Vilnių fantastiškų knygų dirigentui Donatui Katkui? Kodėl turiningus dalykus Vilniuje dar reikia atrasti? Kuo išsiskiria mūsų sostinė iš kitų Europos miestų?

Žiūrėti video

Politologas Linas Kojala

„Vilnius yra susijęs su daugybe mūsų šalies istorijos tarpsnių“ Ar Vilnius yra tas miestas, kuriame politologas Linas Kojala pasens? Kodėl net su šaknimi nepavyktų išrauti šio miesto iš gyvenimo?

Žiūrėti video

Kino režisierė Giedrė Žičkytė

„Miestas, kuriame galima rasti daug įkvėpimo“ Kas yra Vilniaus jaunystė, pasak kino režisierės Giedrės Žičkytės? Kodėl Vilnių įvardina kaip lengvą miestą? Koks filmas, sukurtas prieš daugiau nei 50 metų, geriausiai perteikia Vilniaus poetiškumą?

Žiūrėti video

Psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis

„Vilnius buvo mano vaistas“ Kuri Vilniaus vieta buvo pagrindinis vaistas, pradėjus perdeginėti psichoterapeutui Eugenijui Laurinaičiui? Kur mato Vilniaus jaunystę? Ką reiškia žmogui gyventi mieste?

Žiūrėti video

Žurnalistė Beata Nicholson

„Vilniuje galinti būti ir kėdainietė, ir vilnietė“ Kokį Vilniaus privalumą išskiria žurnalistė Beata Nicholson? Kodėl Vilnius yra progresyviausias ir veržliausias Lietuvos miestas? Ką gyvendama Londone pasakodavo apie Vilnių savo draugams?

Žiūrėti video

Operos solistė Asmik Grigorian

„Į Vilnių  – pasišildyti širdimi“ Kokiu vienu žodžiu apibūdina Vilnių operos solistė Asmik Grigorian? Ką sutiktiems užsieniečiams kalba apie Vilnių? Kiek Vilniuje opera pasikeitė ir pasistūmėjo į priekį?

Žiūrėti video

Dainininkas, architektas Algirdas Kaušpėdas

„Traukiantis kaip magnetas miestas“ Kodėl dainininkui, architektui Algirdui Kaušpėdui Vilnius yra vienijantis miestas? Kokią šio miesto stiprybę išskiria atlikėjas?

Žiūrėti video

Lietuvos nacionalio dailės muziejaus direktorius, dailininkas, filosofas, politikas Arūnas Gelūnas

„Vilnius – galingas fabrikas“ Kuo Vilnius svarbus asmeniškai kaip žmogui Lietuvos nacionalio dailės muziejaus direktoriui, dailininkui, filosofui, politikui Arūnui Gelūnui? Kaip prisilietusiam prie daug meno sričių atrodo dabartinis Vilniaus kultūros vaizdas?

Žiūrėti video
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.