Vilniaus miesto garbės piliečiai

Artėjant Vilniaus miesto 700 m. jubiliejui „Bernardinai.lt“ pristato trumpus vaizdo portretus tų, kuriems šis garbingas vardas buvo suteiktas. Tarp laureatų gausu kultūros asmenybių, ilga ir nuoseklia viso gyvenimo veikla nusipelniusių visuomenininkų, taip pat užsienio politikos įžymybių, siuntusių svarbią žinią ne tik mūsų šalies piliečiams.

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti Lietuvos ar užsienio šalių piliečiams – asmenybėms, nusipelniusioms miestui ir Lietuvai.

 

Kokie tie Vilniaus miesto garbės piliečiai?

Politologas Zbigniewas Brezinskis

„Lietuva – šalis, kuria žaviuosi ir kuriai jaučiu asmeninį prieraišumą“, – vienoje savo knygų rašė Zbigniewas Brzezińskis, Varšuvoje gimęs akademikas, Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatas, politologas ir visuomenės veikėjas.

Žiūrėti video

Architektas Algirdas Kaušpėdas

„Esu, koks esu, ir jeigu mane gerbiate tokį, koks esu, tada pasistengsiu dar stipriau pokštauti dėl jūsų ir Vilniaus“, – 2012 m., atsiimdamas suteiktą Vilniaus miesto garbės piliečio vardą liudijantį medalį, sakė dainininkas, architektas, visuomenės veikėjas Algirdas Kaušpėdas.

Žiūrėti video

Matematikas Jonas Kubilius

Prisimename matematiką, Lietuvos mokslų akademijos akademiką Joną Kubilių (1921–2011), kuris buvo jauniausias ir ilgiausiai pareigas ėjęs Vilniaus universiteto rektorius. 2006 m. jam suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas.

Žiūrėti video

Rašytojas Justinas Marcinkevičius

Poetui, vertėjui, dramaturgui ir visuomenės veikėjui Vilniaus miesto garbės piliečio vardas suteiktas 2002 m.

Žiūrėti video

Rašytojas Czesławas Miłoszas

Rašytojui, poetui, eseistui, diplomatui ir Nobelio premijos laureatui Vilniaus miesto garbės piliečio vardas suteiktas 2001 m.

Žiūrėti video

Violončelininkas Mstislavas Rostropovičius

Violončelininkui, dirigentui, visuomenės veikėjui ir filantropui, labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ steigėjui Vilniaus miesto garbės piliečio vardas suteiktas 2000 m.

Žiūrėti video

Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas

Kunigui, monsinjorui, pasipriešinimo okupaciniam režimui dalyviui, tremtiniui apdovanojimas buvo suteiktas 2001 m.

Žiūrėti video

Ronaldas Wilsonas Reaganas

40-ajam JAV prezidentui ir 33-ajam Kalifornijos gubernatoriui apdovanojimas buvo suteiktas 1996-aisiais – tais pačiais metais, kaip ir Jónui Baldvinui Hannibalssonui.

Žiūrėti video

Jónas Baldvinas Hannibalssonas

Pirmuoju Vilniaus miesto garbės piliečiu 1996 m. už paramą Lietuvos laisvės siekiui buvo paskelbtas buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jónas Baldvinas Hannibalsonas.

Žiūrėti video
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.