M. Meškausko filmas apie išskirtinį fotografą

Į Lietuvos miestų ir miestelių kino teatrus atkeliauja režisieriaus Mindaugo Meškausko dokumentinis filmas „XIX amžiaus fotografo palikimas“. Šiame filme pasakojama apie Juzefą Čechavičių – iškiliausią, produktyviausią ir vieną pirmųjų Vilniaus fotografų, kuris fiksavo miesto vaizdus šlapio kolodijaus metodu.

Kur bus galima išvysti filmą:

– Rugsėjo 12 d. 18 val.
Dainavos“ kino teatre Alytuje

– Rugsėjo 15 d. 17.30 val.
„Spindulio“ kino teatre Marijampolėje

– Rugsėjo 18 d. ir 21 d.
,,Pasaka” kino teatre Vilniuje

– Rugsėjo 29 d. ir spalio 1 d.
„Garso“ kino teatre Panevėžyje

– Rugsėjo 30 d.
,,Romuva” kino centre Kaune

– Splio 3 d., 10 d., 12 d., 14 d., 26 d.
,,Skalvija” kino teatre Vilniuje

– Spalio 25 d.
A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje Utenoje

Filme pasakojama ne tik apie fotografą ir jo naudotas technologijas, bet ir apie sudėtingą istorinį laikotarpį, kuriame gyveno ir kūrė Čechavičius, todėl ši dokumentika sužavės ir fotografijos gerbėjus, ir visus, besidominčius istorija. Čechavičiaus darbuose užfiksuoti Vilniaus vaizdai pasakoja apie to meto miesto gyvenimą.

Fotografą filme įkūnija aktorius Rimantas Bagdzevičius. „Net profesionalūs, senuosius procesus išmanantys fotografai, pamatę filme aktoriaus atliekamas manipuliacijas su fotografine įranga, negali patikėti, kad jis tik vaidina – taip įtikinamai jam pavyko!“ – teigia filmo režisierius M.Meškauskas.

Ypatingą atmosferą filme kuria kompozitoriaus Martyno Bialobžeskio muzika, kuri taip užburia ir įtraukia, kad tik pasibaigus filmui galima suprasti, kad kvėpavai tuo muzikos ritmu visą laiką.

Sekite filmo kelionę skirtinguose miestuose

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.