Vilniaus festivaliai sveikina Vilnių su artėjančiu 700-uoju jubiliejumi

Belaukiant 700-ojo Vilniaus jubiliejaus miestas puošiasi festivaliais. Viešosios erdvės, įprastos miesto gatvės ir užmiršti kampeliai prisipildo muzikos, šokio, teatro pasirodymų ir kūrybiškų idėjų. Vilniaus festivaliai jau tapo kultūrine miesto tradicija, tačiau šiais metais jie ruošia ne tik įprastus renginius, bet ir ypatingų dovanų Vilniaus jubiliejaus proga. 

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „HELIUM“
Rugsėjo 7 – 15 d.

Atitrūkite nuo kasdienybės ir pasinerkite į fantazijų, iliuzijų, laikino grožio ir beveik neribotų žmogaus galimybių pasaulį. Niekas nėra nei per jaunas, nei per senas džiaugtis šiuolaikiniu cirku. Septynioliktą kartą vykstantis festivalis Vilniaus jubiliejaus proga kviečia švęsti Vilniaus gimtadienį su šeimos nariais. Juk šventė prasmingiausia, kai esame ne vieni. Šiuolaikiniame cirke neišvysite gyvūnų, jis stebina kaip šiuolaikinio meno forma. Šįkart pasirodymai kalba apie pačius svarbiausius žmonių tarpusavio ryšius – ryšius tarp artimųjų. Viešosiose miesto vietose vykstantys pasirodymai atveria naujas patirtis.

Daugiau informacijos apie festivalį

 

Rugsėjo 9 – 11 d. „Bit By Bit“

Šiame šiuolaikinio cirko spektaklyje broliai Bruyninckx‘ai pristato klasikinę, beveik pamirštą techniką „Iron Jaw“ („Plieniniai žandikauliai“), tačiau ji atgimsta naujai ir pasakoja ypatingą istoriją apie broliškus ryšius. Neįprastoje cirko palapinėje atitrūkstate nuo rutinos ir stebite unikalią scenografiją. Broliai vienas su kitu sujungti virve, kurios vienas galas yra įspaustas tarp dantų. Vaizdas prikausto, o rizika ir įtampa įtraukia. Ar jiems pavyks rasti pusiausvyrą? Broliai įkūnija visą brolystės, rizikos prisiėmimo, meilės, kovos, nuopuolio ir solidarumo istoriją vien nuolatinėmis fizinėmis pastangomis, be žodžių. Tai tarsi viso gyvenimo dalijimosi meile ir kančia kulminacija.

Rugsėjo 9 – 10 d. „Carrying my father“

Kai susitinka kartos, gimsta nuostabūs dalykai. Kaip ir Vilniuje kasdien visos kartos dovanoja miestui savo žinias bei išmintį, taip akrobatiniame spektaklyje keturi cirko artistai dalijasi scena su savo tėčiais. Kas neša, o kas yra nešamas? Kas laikosi, o kas paleidžia? Tai trapus spektaklis apie jėgą ir žaismingą konkurenciją. Aštuoni vyrai – skirtingai stiprūs, bet galingi savo unikalumu – susitinka, išbando vienas kitą ir galų gale pakelia vienas kitą. Su kokiais iššūkiais susiduriame sendami? Kaip keičiasi ryšiai? Kadaise tėvas nešiojo sūnų, o vieną dieną sūnus nešios tėvą.

Loftas Fest
Rugsėjo 8 – 11 d.

Didžiausias miesto muzikos festivalis Baltijos šalyse kviečia ošti miesto širdyje ir pajusti, kaip ji plaka šiuolaikiniu ritmu. Pramoninėje zonoje laužomos tradicijos ir gimta naujos tendencijos – tai tobulas fonas šiuolaikinės elektroninės muzikos garsams ir naujoms patirtims. Šokite, vaikščiokite po meno galeriją po atviru dangumi, žiūrėkite filmus po žvaigždėmis ar pasisemkite energijos ragaudami ypatingų gatvės maisto patiekalų.

Daugiau informacijos apie festivalį

 

Rugsėjo 10 d. „Vilnius 700 Block Party“
Vytenio g.

Vilniaus jubiliejaus proga „Loftas Fest“ kviečia visus į gatvės vakarėlį „Vilnius 700 Block Party“ Vytenio g. Populiarus pasaulyje formatas sugrąžina kvartalą žmonėms rugsėjo 10 d. Jokių automobilių – tik veiksmas ir šventinė nuotaika, visiškai nemokamai. Hiphopo muzika bei „MC Battle“ kovos, grafičių kūrybinės dirbtuvės, „Beatbox“ kovos ir kūrybinės dirbtuvės. Dalyvauja visi – praeiviai, gerbėjai, žinomi Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjai.

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“
Rugsėjo 21 – spalio 9 d.

Pasiruoškite pamatyti „kitokį“ teatrą, novatoriškus pasaulio scenos menininkų darbus, formuojančius naują teatro realybę. Aštuoniolika metų gyvuojantis festivalis – jau tradiciniu tapęs kultūrinis Vilniaus renginys, išmušantis iš kasdienės rutinos, brandinantis pokytį, kūną įgyjantis teatrinis įvykis, įtraukiantis kiekvieną jame atsidūrusį. Festivalis, kaip ir pats 700 metų skaičiuojantis Vilnius, nebijo žengti į nesaugias teritorijas, rizikuoti – čia pristatomi ne tik teatro meistrai, tačiau ir jauni, nežinomi vardai bei nuolat stengiamasi aptikti tai, kas taps svarbu rytoj.

Daugiau informacijos apie festivalį

 

Rugsėjo 28, 29 d. performansas „Nejaukos slėnis“
Lietuvos nacionalinio dramos teatras, Gedmino pr. 4

Spalio 3, 4 d. performansai „Būti Ariele F“ ir „dSimon“
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6

Ar vilniečius kada nors pakeis robotai? Garsūs užsienio kūrėjai Vokietijos trupė „Rimini Protokoll“ ir Šveicarijos teatras „Vidy“ kviečia į performatyvias paskaitas apie technologijų ateitį. Žaismingai, įdomiai ir netikėtai pateikiama itin rimta mokslinė informacija. Scenoje vaidina ne aktorius ir net ne žmogus, o robotas humanoidas. Ar tokia ateitis atrodo patraukli?

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.