Vilniaus festivaliai sveikina Vilnių su artėjančiu 700-uoju jubiliejumi

Belaukiant 700-ojo Vilniaus jubiliejaus miestas puošiasi festivaliais. Viešosios erdvės, įprastos miesto gatvės ir užmiršti kampeliai prisipildo muzikos, šokio, teatro pasirodymų ir kūrybiškų idėjų. Vilniaus festivaliai jau tapo kultūrine miesto tradicija, tačiau šiais metais jie ruošia ne tik įprastus renginius, bet ir ypatingų dovanų Vilniaus jubiliejaus proga. 

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“
Kovo 25 – gegužės 25 d.

Didžiausias tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis Baltijos šalyse jau dvidešimt penkerius metus kviečia pažinti Lietuvos ir pasaulines šokio tendencijas. Greta jau pripažintų ir visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų čia išvysite ir pradedančiųjų šokio kūrėjų spektaklius bei eksperimentus. Festivalis – puiki proga nagrinėti žmogaus kūno galimybių ribas, pasaulio aktualijas ir netikėtas idėjas. Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga festivalis žvelgia į ateitį, į šiuolaikinės kasdienybės ir gamtos problemas. Pasirodymų metu atsidurkite sustabdytoje akimirkoje ir apsidairykite – žvelgdami į šokėjus išvysite savo atspindį pasaulyje.

Gegužės 23 – 25 d. „Laikini sprendimai sustabdytai akimirkai“
„Dūmų fabrikas“, Dūmų g. 5

Žymus prancūzų menininkas Yoann Bourgeois dovanoja tris savo darbus. Per fizinį konstrukcijų persipynimą ant scenos jis sustabdo akimirką. Ar iš tiesų laikas sustoja? Fizikos dramaturgas pasitelkia įvairius aparatus ir mašineriją, nagrinėja jų sąsajas su erdve ir laiku, su auditorija ir vaizdu, kad pasiektų tai, kas atrodo neįmanoma – suvaldyti laiką. Galbūt Vilnius jau įminė paslaptį – juk nepaisant 700 metų, miestas vis dar jaunas.

Daugiau informacijos apie renginį

 

Vilnius – atvira muzikos salė
Birželio 15 – 16 d.

Vilniaus jubiliejaus proga koncertai ateina pas Vilniaus gyventojus, o sostinės mikrorajonų kiemai vėl tampa muzikos sale, kurioje skamba gyva muzika! Dvi dienos, keturios scenos, 24 atlikėjai – tai 700 minučių muzikos kasdien. Žirmūnų, Lazdynų, Jeruzalės bei Naujosios Vilnios kiemuose garsiai švenčiame artėjantį Vilniaus 700 metų jubiliejų. Gerai pažįstami lietuvių atlikėjai, mėgstamos dainos, įvairaus žanro muzika ir staigmenos jūsų gyvenamajame rajone. Tai puiki proga pažinti ir kitus Vilniaus rajonus – keliauti paskui savo mėgstamą muziką ir apsidairyti, kokiomis gražiausiomis vietomis gali pasigirti kiti mikrorajonai, kokių paslapčių ir neatrastų kampelių įmanoma atrasti.

Renginio organizatoriai: Vilniaus miesto savivaldybė, agentūra „Go Vilnius“ ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

Midsummer Vilnius 2022
Liepos 11 – 22 d.

Kai miestas pasineria į vasaros kaitrą, pačioje Vilniaus širdyje įsikuria festivalis „Midsummer Vilnius“. Kaip kad prieš daugybę šimtmečių Valdovų rūmuose vyko šventės ir skambėjo muzika, taip ir šiandien Valdovų rūmų kieme skamba klasikos ir populiariosios muzikos kūriniai – daugelis jų vienintelį ar pirmąjį kartą. Čia vietos randa ir opera, ir šiuolaikinė muzika, įkvepia kūrybiniai iššūkiai ir teatro menas, pasirodo Lietuvos ir užsienio atlikėjai – unikalioje erdvėje muzika jus nuneša į kitą pasaulį.

Liepos 15 d. „Tarsi Vilnius“ – audiovizualinis miesto koliažas
Valdovų rūmų Didysis kiemas, Katedros a. 4

Kiek žmonių, tiek vilnių. Miestas, kurį iki skausmo pažįstate, kitiems rodo visai kitokį veidą, kalba jums negirdėtais balsais. Valdovų rūmų didysis kiemas pirmą kartą taps šimtų Vilniaus veidų koliažu. Patirkite unikalią meninę sostinės interpretaciją premjeroje – Eitvydo Doškaus kinematografija, Pauliaus Kilbausko bei Vyginto Kisevičiaus garso kompozicijos ir choro BEL CANTO bei orkestro gyvai atliekama muzika, dokumentiniai kino kadrai – ištisas miesto kaleidoskopas. Vaizdų ir garsų emocijose ryškėjantys miesto bruožai kadras po kadro, taktas po takto kuria autentišką audiovizualinį Vilniaus portretą: šiandieninį, istorinį, nuolat kintantį.

Daugiau informacijos apie renginį

 

Kristupo vasaros festivalis
Liepos 11 – rugsėjo 20 d.

Net du vasaros mėnesius dešimtyse originalių renginių, Kristupo vasaros festivalis kviečia patirti pasaulio muzikos įvairovę gražiausiose Vilniaus erdvėse. Pasitelkęs pirmumo ryškumo Lietuvos ir užsienio atlikėjus, netikėtus formatus ir derinius, jis kuria patirtis, kuriomis norisi dalintis. Vieną akimirką dalyvaujate aklame pasimatyme ar klausotės operos po atviru dangumi, o kitą – jau plaukiate geltonu povandeniniu laivu. Čia visada gimsta netikėčiausios idėjos, tad ir Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga – ypatingas bei nepaprastai muzikalus Šv. Kristoforo (sostinės globėjo) palaiminimas vilniečiams ir miesto svečiams.

Daugiau informacijos apie festivalį

 

Liepos 24 d. „Kristoforų naktis“
Šv. Kazimiero bažnyčia, Didžioji g. 34

Šv. Kristoforas saugo miestą ir įkvepia jo žmones, todėl nenuostabu, kad 700-ojo miesto jubiliejaus proga skleidžiasi kūryba ir savo talentais džiugina iškiliausi, pelnę pripažinimą ir Šv. Kristoforo statulėlę miestiečiai. Būtent dėl tokio kūrybiškumo Vilnius amžinai lieka jaunas. Pirmojoje sostinės barokinėje Šv. Kazimiero bažnyčioje susirinkę kūrėjai pagerbs miesto globėją ir padovanos įspūdingą koncertą vilniečiams ir sostinės svečiams bei primins, jog ten, kur klesti kūryba, nėra vietos sąstingiui. Naktiniame koncerte muziką lydi autentiškas, tik šiam koncertui sukurtas apšvietimas.

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „HELIUM“
Rugsėjo 7 – 15 d.

Atitrūkite nuo kasdienybės ir pasinerkite į fantazijų, iliuzijų, laikino grožio ir beveik neribotų žmogaus galimybių pasaulį. Niekas nėra nei per jaunas, nei per senas džiaugtis šiuolaikiniu cirku. Septynioliktą kartą vykstantis festivalis Vilniaus jubiliejaus proga kviečia švęsti Vilniaus gimtadienį su šeimos nariais. Juk šventė prasmingiausia, kai esame ne vieni. Šiuolaikiniame cirke neišvysite gyvūnų, jis stebina kaip šiuolaikinio meno forma. Šįkart pasirodymai kalba apie pačius svarbiausius žmonių tarpusavio ryšius – ryšius tarp artimųjų. Viešosiose miesto vietose vykstantys pasirodymai atveria naujas patirtis.

Daugiau informacijos apie festivalį

 

Rugsėjo 9 – 11 d. „Bit By Bit“

Šiame šiuolaikinio cirko spektaklyje broliai Bruyninckx‘ai pristato klasikinę, beveik pamirštą techniką „Iron Jaw“ („Plieniniai žandikauliai“), tačiau ji atgimsta naujai ir pasakoja ypatingą istoriją apie broliškus ryšius. Neįprastoje cirko palapinėje atitrūkstate nuo rutinos ir stebite unikalią scenografiją. Broliai vienas su kitu sujungti virve, kurios vienas galas yra įspaustas tarp dantų. Vaizdas prikausto, o rizika ir įtampa įtraukia. Ar jiems pavyks rasti pusiausvyrą? Broliai įkūnija visą brolystės, rizikos prisiėmimo, meilės, kovos, nuopuolio ir solidarumo istoriją vien nuolatinėmis fizinėmis pastangomis, be žodžių. Tai tarsi viso gyvenimo dalijimosi meile ir kančia kulminacija.

Rugsėjo 9 – 10 d. „Carrying my father“

Kai susitinka kartos, gimsta nuostabūs dalykai. Kaip ir Vilniuje kasdien visos kartos dovanoja miestui savo žinias bei išmintį, taip akrobatiniame spektaklyje keturi cirko artistai dalijasi scena su savo tėčiais. Kas neša, o kas yra nešamas? Kas laikosi, o kas paleidžia? Tai trapus spektaklis apie jėgą ir žaismingą konkurenciją. Aštuoni vyrai – skirtingai stiprūs, bet galingi savo unikalumu – susitinka, išbando vienas kitą ir galų gale pakelia vienas kitą. Su kokiais iššūkiais susiduriame sendami? Kaip keičiasi ryšiai? Kadaise tėvas nešiojo sūnų, o vieną dieną sūnus nešios tėvą.

Loftas Fest
Rugsėjo 8 – 11 d.

Didžiausias miesto muzikos festivalis Baltijos šalyse kviečia ošti miesto širdyje ir pajusti, kaip ji plaka šiuolaikiniu ritmu. Pramoninėje zonoje laužomos tradicijos ir gimta naujos tendencijos – tai tobulas fonas šiuolaikinės elektroninės muzikos garsams ir naujoms patirtims. Šokite, vaikščiokite po meno galeriją po atviru dangumi, žiūrėkite filmus po žvaigždėmis ar pasisemkite energijos ragaudami ypatingų gatvės maisto patiekalų.

Daugiau informacijos apie festivalį

 

Rugsėjo 10 d. „Vilnius 700 Block Party“
Vytenio g.

Vilniaus jubiliejaus proga „Loftas Fest“ kviečia visus į gatvės vakarėlį „Vilnius 700 Block Party“ Vytenio g. Populiarus pasaulyje formatas sugrąžina kvartalą žmonėms rugsėjo 10 d. Jokių automobilių – tik veiksmas ir šventinė nuotaika, visiškai nemokamai. Hiphopo muzika bei „MC Battle“ kovos, grafičių kūrybinės dirbtuvės, „Beatbox“ kovos ir kūrybinės dirbtuvės. Dalyvauja visi – praeiviai, gerbėjai, žinomi Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjai.

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“
Rugsėjo 21 – spalio 9 d.

Pasiruoškite pamatyti „kitokį“ teatrą, novatoriškus pasaulio scenos menininkų darbus, formuojančius naują teatro realybę. Aštuoniolika metų gyvuojantis festivalis – jau tradiciniu tapęs kultūrinis Vilniaus renginys, išmušantis iš kasdienės rutinos, brandinantis pokytį, kūną įgyjantis teatrinis įvykis, įtraukiantis kiekvieną jame atsidūrusį. Festivalis, kaip ir pats 700 metų skaičiuojantis Vilnius, nebijo žengti į nesaugias teritorijas, rizikuoti – čia pristatomi ne tik teatro meistrai, tačiau ir jauni, nežinomi vardai bei nuolat stengiamasi aptikti tai, kas taps svarbu rytoj.

Daugiau informacijos apie festivalį

 

Rugsėjo 28, 29 d. performansas „Nejaukos slėnis“
Lietuvos nacionalinio dramos teatras, Gedmino pr. 4

Spalio 3, 4 d. performansai „Būti Ariele F“ ir „dSimon“
Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6

Ar vilniečius kada nors pakeis robotai? Garsūs užsienio kūrėjai Vokietijos trupė „Rimini Protokoll“ ir Šveicarijos teatras „Vidy“ kviečia į performatyvias paskaitas apie technologijų ateitį. Žaismingai, įdomiai ir netikėtai pateikiama itin rimta mokslinė informacija. Scenoje vaidina ne aktorius ir net ne žmogus, o robotas humanoidas. Ar tokia ateitis atrodo patraukli?

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.