Valdovų rūmų parodos

3D virtualus Gedimino bokšto atkūrimas ir paroda „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“

Virtuali 3D projekcija lankytojams pradedama rodyti su parodos atidarymu: „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“.

Data: 2023 m. sausis – birželis

Gedimino bokšto iliustracijos signatūra:

Remiantis Valdovų rūmų muziejaus archeologinės medžiagos ir istorijos mokslinių tyrimų duomenimis 3D grafiniais maketais atkuriamas tikrasis Gedimino laikų bokštas, pastatytas apie 1325–1327 m. Valdovų rūmų teritorijoje. (veiks nuolat nuolatinėje ekspozicijoje ir po parodos pasibaigimo)

Paroda „Žygimanto Augusto gobelenų sugrįžimas į Vilnių“

Data: 2023 m. gegužė – liepa

Groteskas su Lenkijos ir Lietuvos herbais bei Cereros figūra, Kornelio Boso (1506/1510–1556) ir Kornelio Florio (1514–1575) aplinkos dailininkas, Briuselis. Krokuvos Vavelio karališkoji pilis.

Projektas „Triumfo arka“

Data: 2023 m. liepos 6 d.

Vilemas Hondijus, Lietuvos didžiosios kunigaikštienės ir Lenkijos karalienės Marijos Gonzagos de Nevers garbei skirta Gdansko triumfo arka, panašios triumfo arkos buvo pastatytos Vilniaus gatvėse, laukiant pergalingo Zigmanto Vazos įžengimo į miestą, 1646 m. Varšuvos nacionalinis muziejus.

 

Paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija kaip istorinės atminties objektas XVIII a. pabaigoje – XX a. pabaigoje“

Data: 2023 m. spalio – 2024 m. sausio mėn.

 

Iliustracijos signatura:

Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai iš šiaurės vakarų pusės, Pranciškus Smuglevičius, apie 1797. Popierius, tušas. Krokuvos nacionalinis muziejus.

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.