Lietuvos nacionalinio muziejaus dovanos

Sveikindamas su 700-uoju gimtadieniu, Lietuvos nacionalinis muziejus 2023 m. sausį apdovanojo Vilnių gausia renginių ir veiklų programa. Kvietė visus atrasti „dovanų maiše“ tai, kas leido džiaugsmingai pasijusti Vilniaus dalimi.

Programa:

Nuo gruodžio 15 iki rugpjūčio 27 d. – paroda „Aš esu vilnietis“, Istorijų namuose

Sausio 11, 14 ir 28 d. – ekskursijos „Kas kūrė Vilnių? Miesto ir jo žmonių istorijos“, Istorijų namuose

Sausio 15 d. – edukacinis užsiėmimas „Svečiuose pas Geležinį vilką“, Gedimino pilies bokšte

Sausio 18 d. – diskusija „Kas yra tikras vilnietis?“, Istorijų namuose

Sausio 21 d. – šeimų popietė „Kelionė po senąjį Vilnių“, skirta Vilniaus gimtadienio progai, Naujajame arsenale

Sausio 21 d. – ekskursija su parodos „Aš esu vilnietis“ kuratorėmis dr. E. Bukauskaite ir D. Streikuviene, Istorijų namuose

Sausio 22 ir 29 d. – edukacinis užsiėmimas „Žaidžiame pašto meną: Vilniaus laiškai“, Signatarų namuose

Sausio 25 d. 13-18 val. – nemokamas Gedimino pilies bokšto lankymas (keltuvas kainuos kaip įprastai)

Sausio 25 d.rugpjūčio 27 d. – autentiško Gedimino laiško nuorašo pristatymas ir eksponavimas parodoje „Gedimino laiškai: tada ir dabar“, Gedimino pilies bokšte

Sausio 25 d. –  dvi nemokamos ekskursijos „Kas sukūrė Vilnių“, Istorijų namuose

Sausio 26 d. –  dr. Dariaus Barono paskaita „Gedimino laiškai – Vilniaus gimimo liudijimas“, Lietuvos nacionalinio muziejaus didžiojoje salėje, Arsenalo g. 3 (iš ciklo „Istorijos miestui ir pasauliui“)

Daugiau informacijos skaitykite lnm.lt ar Lietuvos nacionalinio muziejaus Facebook bei Instagram paskyrose.

Dovana Vilniui: naujo muziejaus atidarymas Pilininko name

Data: 2023 m. pabaiga

Sutvarkius ir kultūrinei veiklai pritaikius Gedimino kalno papėdėje esantį Pilininko namą, buvo atidarytas naujas muziejus Vilniuje. Čia buvo galima patraukliomis formomis susipažinti su svarbiausiais Lietuvos istorijos reiškiniais ir įvykiais, kurie lėmė visuomenės raidą ir formavo šiuolaikinės Lietuvos tapatybę, – pasakojimas atpažįstamas užsieniečiui, suprantamas mokiniui.

Trumpas Lietuvos istorijos kursas pateikiamas per kūrybos, lūžių, konfliktų, tikėjimo, mobilumo, materijos ir nereikšmingų dalykų temas. Šios temos pasirinktos galvojant apie tai, kad žmogus kažką kuria, kažkuo tiki, išgyvena konfliktus, kaupia turtą, migruoja, patiria lūžio momentų ir nuolat susiduria su reikšmingais ir nereikšmingais dalykais, kurie laiko perspektyvoje atrodo vis kitaip.

Tai nauja nuolatinė ekspozicija naujausias muziejus Vilniuje ir papildė Lietuvos nacionalinį muziejų sudarančių padalinių šeimą. Kartu tai buvo dovana miestui, 2023 m. mininčiam savo 700 metų jubiliejų.

 

Paroda ,,Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija”

Data: 2023 m. lapkritis – 2024 m. rugsėjis

Lietuviai keičia pasaulį, o pasaulis keičia Lietuvą – tokia žinute Lietuvos nacionalinis muziejus metų pabaigoje kvietė lankytojus susipažinti su visų mūsų migracijos istorija. Tai paroda, kuri, tikimasi, padėjo suartinti Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančius asmenis bei suvokti šio proceso natūralumą su visais jo pozityviais ir negatyviais aspektais.

Parodos lankytojai turėjo galimybę susipažinti su pagrindinėmis migracijos bangomis ir jų kryptimis, priežastimis bei pasekmėmis, iškilių asmenybių, savo gyvenimu ir veikla palikusių ženklų pėdsaką pasauliniame kontekste, istorijomis. Parodos scenografija leido patirti skirtingus migracijos bangų laikotarpius ir jų erdvę, stebino į migracijos kasdienybės siužetus įkomponuotomis unikaliomis istorijomis.

Paroda Istorijų namuose veikė visus metus nuo 2023 m. lapkričio mėnesio. Paroda, kurioje nagrinėjamos ir vilniečių bei į Vilnių atvykusių užsieniečių istorijos, yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.