Lietuvos nacionalinio muziejaus dovanos

Sveikindamas su 700-uoju gimtadieniu, Lietuvos nacionalinis muziejus šį sausį apdovanojo Vilnių gausia renginių ir veiklų programa. Kviečiame visus atrasti „dovanų maiše“ tai, kas leis džiaugsmingai pasijusti Vilniaus dalimi.

Programa:

Nuo gruodžio 15 iki rugpjūčio 27 d. paroda „Aš esu vilnietis“, Istorijų namuose

Sausio 11, 14 ir 28 d. ekskursijos „Kas kūrė Vilnių? Miesto ir jo žmonių istorijos“, Istorijų namuose

Sausio 15 d. edukacinis užsiėmimas „Svečiuose pas Geležinį vilką“, Gedimino pilies bokšte

Sausio 18 d. diskusija „Kas yra tikras vilnietis?“, Istorijų namuose

Sausio 21 d. šeimų popietė „Kelionė po senąjį Vilnių“, skirta Vilniaus gimtadienio progai, Naujajame arsenale

Sausio 21 d. ekskursija su parodos „Aš esu vilnietis“ kuratorėmis dr. E. Bukauskaite ir D. Streikuviene, Istorijų namuose

Sausio 22 ir 29 d. edukacinis užsiėmimas „Žaidžiame pašto meną: Vilniaus laiškai“, Signatarų namuose

Sausio 25 d. 13-18 val. nemokamas Gedimino pilies bokšto lankymas (keltuvas kainuos kaip įprastai)

Sausio 25 d. autentiško Gedimino laiško nuorašo pristatymas ir eksponavimas parodoje „Gedimino laiškai: tada ir dabar“, Gedimino pilies bokšte

Sausio 25 d. dvi nemokamos ekskursijos „Kas sukūrė Vilnių“, Istorijų namuose

Sausio 26 d. dr. Dariaus Barono paskaita „Gedimino laiškai – Vilniaus gimimo liudijimas“, Lietuvos nacionalinio muziejaus didžiojoje salėje, Arsenalo g. 3 (iš ciklo „Istorijos miestui ir pasauliui“)

Daugiau informacijos skaitykite lnm.lt ar Lietuvos nacionalinio muziejaus Facebook bei Instagram paskyrose.

Dovana Vilniui: naujo muziejaus atidarymas Pilininko name

Data: 2023 m. pabaiga

Sutvarkius ir kultūrinei veiklai pritaikius Gedimino kalno papėdėje esantį Pilininko namą, bus atidarytas naujas muziejus Vilniuje. Čia bus galima patraukliomis formomis susipažinti su svarbiausiais Lietuvos istorijos reiškiniais ir įvykiais, kurie lėmė visuomenės raidą ir formavo šiuolaikinės Lietuvos tapatybę, – pasakojimas bus atpažįstamas užsieniečiui, suprantamas mokiniui.

Trumpas Lietuvos istorijos kursas bus pateikiamas per kūrybos, lūžių, konfliktų, tikėjimo, mobilumo, materijos ir nereikšmingų dalykų temas. Šios temos pasirinktos galvojant apie tai, kad žmogus kažką kuria, kažkuo tiki, išgyvena konfliktus, kaupia turtą, migruoja, patiria lūžio momentų ir nuolat susiduria su reikšmingais ir nereikšmingais dalykais, kurie laiko perpsektyvoje atrodo vis kitaip.

Nauja nuolatinė ekspozicija bus naujausias muziejus Vilniuje ir papildys Lietuvos nacionalinį muziejų sudarančių padalinių šeimą. Kartu tai bus dovana miestui, baigiančiam minėti savo 700 metų jubiliejų.

 

Paroda, atskleisianti mūsų visų migracijos istoriją

Data: 2023 m. lapkritis – 2024 m. lapkritis

Lietuviai keičia pasaulį, o pasaulis keičia Lietuvą – tokia žinute Lietuvos nacionalinis muziejus metų pabaigoje kvies lankytojus susipažinti su visų mūsų migracijos istorija. Tai paroda, kuri, tikimasi, padės suartinti Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančius asmenis bei suvokti šio proceso natūralumą su visais jo pozityviais ir negatyviais aspektais.

Parodos lankytojai turės galimybę susipažinti su pagrindinėmis migracijos bangomis ir jų kryptimis, priežastimis bei pasekmėmis, iškilių asmenybių, savo gyvenimu ir veikla palikusių ženklų pėdsaką pasauliniame kontekste, istorijomis. Parodos scenografija leis patirti skirtingus migracijos bangų laikotarpius ir jų erdvę, stebins į migracijos kasdienybės siužetus įkomponuotomis unikaliomis istorijomis.

Paroda Istorijų namuose veiks visus metus nuo 2023 m. lapkričio mėnesio. Paroda, kurioje bus nagrinėjamos ir vilniečių bei į Vilnių atvykusių užsieniečių istorijos, yra Vilniaus 700 metų jubiliejaus programos dalis.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.