„Jaunas kaip Vilnius“ muzikos festivalis

Šv. Kristoforas, Vilniaus globėjas, šiandien gali didžiuotis – Vilnius laukia 700-ojo jubiliejaus! 2023 m. liepos 25-ąją, Vilniaus globėjo Kristoforo dieną, Vilnius taps unikalia tarptautine muzikos arena jubiliejiniais metais. 2023 m. Vilniaus Vingio parke, vienoje didžiausių atvirų miesto erdvių, visų muzikai neabejingų vilniečių ir sostinės svečių laukia Vilniaus dovana – nemokama muzikos šventė. 

Kur: Vingio parkas
Kada: 2023 m. liepos 25 d.
Festivalis nemokamas

Nesvarbu, ar mėgstate klasikinę, populiariąją šiuolaikinę, ar elektroninę muziką, būsite nustebinti išskirtinės programos. Visą dieną Vilnius skambės garsiau nei geležinio vilko gausmas iš kunigaikščio Gedimino sapno. Festivalis ,,Jaunas kaip Vilnius“ užgros taip, kad garsas apie Vilnių išties pasklis po visą pasaulį, kaip ir buvo išpranašauta legendoje.

Kam pučia trimitai, muša būgnai ir orą raižo elektrinės gitaros? Tai Vilnius skambiai laukia jubiliejaus! Nemokamas festivalis – tikra dovana vilniečiams ir svečiams. Vingio parke 2023 m. liepos 25 d. festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius“ metu laukia klasikinės muzikos koncertinė programa, šiuolaikinės populiariosios muzikos atlikėjų koncertas su pasaulyje žinomais ir Lietuvos atlikėjais, šiuolaikinės elektroninės šokių muzikos ir audiovizualinis pasirodymas, kuriantis vakarėlio atmosferą.

Festivalis ,,Jaunas kaip Vilnius“ suteikia unikalią progą išgirsti unikalius pasirodymus ir išvysti originalių efektų bei vizualinių sprendimų šou. Jis taps ir vienu pagrindinių Vilniaus jubiliejaus renginių, prikaustysiančių visų pasaulio muzikos gerbėjų dėmesį. Juk Šv. Kristoforas ne tik Vilniaus, bet ir keliautojų globėjas, tad į Vilniaus vasaros festivalį atvykę svečiai bus maloniai nustebinti! Laukdama Vilniaus jubiliejaus ir jubiliejiniais metais Lietuvos sostinė švenčia su trenksmu, o dalyvauja visi! Užkurkime geriausią vakarėlį sostinėje ir skleiskime žinią apie Vilniaus šventę.

Gražiausias akimirkas filmuokite, savo įspūdžius fiksuokite ir dalinkitės jais programėlėje „Once in Vilnius“. Pakanka tik programėlę atsisiųsti ir vaizdo įrašą įkelti. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kadras pretenduoja tapti ilgametražio filmo apie Vilnių dalimi!

Parsisiųskite programėlę ir papasakokime savo istoriją drauge.

Daugiau informacijos apie projektą

 

Dovana vilniečiams ir sostinės svečiams

Šv. Kristoforo, Vilniaus globėjo, diena Vilniuje švenčiama kasmet, tačiau šią liepos 25-ąją ji atsidurs visos Lietuvos ir pasaulio kultūros renginių žemėlapyje – juk 700 metų jubiliejus yra istorinis įvykis. Taip, Vilnius, palyginti su kitomis pasaulio sostinėmis, dar labai jaunas, bet jaunystė nėra amžius, o būsena. Mūsų sostinė primena smalsų, kūrybingą amžiną studentą, trokštantį išbandyti viską, kas nauja, progresyvu, bet branginantį šimtmečiais kurtą paveldą.

Tad ši muzikos šventė  bus dar viena naujiena tiek Vilniui, tiek miestiečiams ir svečiams. Kviečiame į jį ateiti su šeimomis ir praleisti vakarą gamtos apsuptyje, stebint įspūdingus pasirodymus, dalyvaujant diskusijose ar įsitraukiant į veiklas su vaikais. Nemokamas „Jaunas kaip Vilnius“ muzikos festivalis suteiks progą išvysti unikalius pasirodymus ir netikėtas žinomų Lietuvos atlikėjų kolaboracijas. Klausytojus stebins novatoriškas renginys ir ypatingas škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi pasirodymas.

Saugome gamtą ir rūpinamės Vilniaus ateitimi

Didžiuodamiesi, kad Vilnius pripažintas viena žaliausių sostinių pasaulyje, įgyvendinsime ir savo viziją – surengti žalią masinį renginį atviroje erdvėje. Tvarus ir draugiškas aplinkai „Jaunas kaip Vilnius“ muzikos festivalis taps puikia platforma skleisti žinutę Lietuvai apie tai, kad reikia siekti aukštesnės masinių renginių kokybės. Tikimės ryškaus pokyčio ir naujo masinių švenčių bei festivalių standarto.

Festivalio Jaunas kaip Vilnius“ 2022 m. liepos 25 d. Vingio parke akimirkos

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu koncertas. Diriguoja maestro Ričardas Šumila.

Festivalis prasidėjo ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodė tikros Lietuvos operos žvaigždės. Per vieną vakarą miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirdo daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

Lietuvos atlikėjų duetų vakaras.

Festivalis padovanojo ir netikėtų siurprizų – pasirodė puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui buvo sujungti į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodė su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebino žiūrovus kartu su Ieva Narkute, Linas Adomaitis dainavo su Gabriele Vilkickyte ir Vaidas Baumila susijungė bendrai kūrybai su Juste Starinskaite bei ,,Kamanių šilelis“ su Domantu Starkausku. Bet juk Vilnius – kuriantis, nebijantis eksperimentuoti ir aistringas miestas! Todėl Lietuvos atlikėjai ir grupės susivienijo ir drauge privertė klausytojų širdis plakti stipriau. Skambėjo tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai. Tai bus spalvinga, jautri ir kartu energinga lietuviškos muzikos dalis, kviečianti švęsti Vilniaus jaunystę.

Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas.

Vienam vakarui Vilnius tapo tarptautine muzikos arena. Sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausėtės „Spotify“ platformoje, galėjome išgirsti čia, Vilniuje! Sostinėje pasirodė puikiai žinoma ir kritikų liaupsinama populiariosios muzikos užsienio žvaigždė Lewis Capaldi, sugebanti savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje.

Specialų pasirodymą vilniečiams ir miesto svečiams žada urbanistinio šokio teatras ,,Low Air“. Šokio pasirodymas ,,Kartu“ sujungs įvairaus amžiaus kartas, Lietuvos urbanistinio šokio kultūrą ir temas kaip tapatybės, vienišumo ir ryšio, bendruomenės santykių paieškas.

 

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.