Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ 2023 m.

Vilnius švenčia 700-ąjį jubiliejų visus metus – ne tik žiemą, bet ir vasarą. Liepos 25 d., kai Vilnius mini savo globėjo šv. Kristoforo dieną, visų susirinkusių laukė įspūdingas vakarėlis Vingio parke – nemokamas muzikos festivalis ,,Jaunas kaip Vilnius“. Vis dėlto Vilnius per jaunas švęsti tik vieną dieną, todėl ruoštasi iš anksto – jau nuo liepos 21 d. buvo galima dalyvauti vakarėliuose, koncertuose ir pasirodymuose visame mieste. Atmosferą kūrė didžėjai ir populiarūs muzikos atlikėjai įvairiose miesto vietose. Kvapais viliojo vilnietiška virtuvė, gatvės maistas, o sielą maitino parodos, performansai ir kitos kultūrinės pramogos. Miestas paruošė tiek daug staigmenų, kad kiekvienas rado kaip švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų.

Festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius” 2023 m. akimirkos

Festivalį atidarė vedėjai Ignas Krupavičius ir Gabrielė Martirosian.

Vyko Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro koncertas. Koncertavo kartu su operos solistais: Edgaru Montvidu, Aušrine Stundyte, Ieva Prudnikovaite ir Kostu Smoriginu. Orkestrui dirigavo maestro Ričardas Šumila.

Žinomiausi Lietuvos atlikėjai buvo sujungti į skirtingų žanrų duetus ir atliko populiariausius bei legendomis tapusius kūrinius. Scenoje pasirodė Monika Liu su Benu Aleksandravičiumi (ba.), Jessica Shy su Igoriu Kofu (Lemon Joy), Vaidas Baumila su Aleksandru Ivanausku-Fara, Gabrielius Vagelis su Monika Linkyte, Mantas Jankavičius su Evgenya Redko, Algirdas Kaušpėdas su ,,Kamanių Šileliu“ ir kt.

Festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ taip pat pasirodė britų elektroninės muzikos grupė „Clean Bandit“! Daugybė gerbėjų keliasi ir gulasi su jų hitais kaip „Rather Be“, ,, Rockabye“, ,,Symphony”, ,,Solo“, ,,Tick Tock“ ir t. t. Klasikinę ir elektroninę muziką jungiantis skambesys, tokių kompozitorių kaip Mozarto ar Beethoveno kompozicijų panaudojimas šokių muzikos hituose ir kviestinių dainininkų, tarp kurių tokie vardai kaip Demi Lovato, Jess Glynne, Zara Larsson, Ellie Goulding, išgarsino grupę pasaulyje.

Viena geidžiamiausių Europos muzikos festivalių grupių – britų „Bastille“ grojo nemokamame „Jaunas kaip Vilnius“ festivalyje! Londono ketveriukės hitai „Pompeii“, „Good Grief“, „Of The Night“, „Things We Lost in the Fire“ ir kiti užkariavo viso pasaulio gerbėjų širdis. Energingi, akimirksniu užvedantys publiką šėlsmui muzikantai su merginų numylėtiniu, vokalistu Danu Smithu, žavi dar ir kūrybingais dainų tekstais su užuominomis apie mitologiją ar kultinius filmus.

Taip pat festivalyje tarp pagrindinių koncertų pasirodė ,,Vilnius JJAZZ Ensemble”. Tai profesionalių džiazo atlikėjų orkestras, vadovaujamas lietuvių kompozitoriaus Jievaro Jasinskio. Ansamblis 2022 metais išleido debiutinį albumą „American Stories“. Originalias kompozicijas ansambliui sukūrė Jievaras Jasinskis ir Liutauras Janušaitis. 2022 metais Vilnius JJAZZ Ensemble tapo režisieriaus D. Ulvydo kino koncerto atlikėjais ir R. Gavelio knygos motyvais statomo filmo „Vilniaus Pokeris“ muzikais. Ansamblis taip pat ėmėsi Vilniaus 700 gimtadienio vėliavnešio vaidmens ir kartu su Vilniaus miesto savivaldybe dovanojo Vilniaus miestui nepamirštamą gyvos muzikos šventę. 

Visoje teritorijoje veikė įvairios veiklos vaikams ir suaugusiems, užkandžių zonos bei edukacijos.

Festivalis ,,Jaunas kaip Vilnius” 2024 m.

2024 m. ir toliau tęsime tradiciją Vilniaus gimtadienį švęsti du kartus per metus – ne tik sausio 25 d., kai Vilnius buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, bet ir šv. Kristoforo Vilniaus globėjo dieną, liepos 25-ąją, festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“.

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – puiki galimybė papuošti savo prekės ženklą visuomenine veikla ir tapti neatsiejama Vilniaus miesto dalimi bei tokiu būdu pristatyti savo veiklą plačiai auditorijai. Jei svarstote prisidėti, susisiekite ir pasidalinkite savo idėjomis el. paštu: [email protected]

Festivalio maistas:

We WILL WOK IT
BaoBao
Čilas
Homiez_Streetfood
Holl & Pancakes
Mother Trucker
Belgiški vafliukai (Lambent Studio)
Barbeque Burgers
Rebel Ninja
Bite my truck
El pablo
TidBit
Kansas city barbeque
Ryklys
Reitan Convenience (caffeine, narvesen)
Desrainis24
Wabi Sabi
Ajomama
Spurgytės
VIPOLINA
Ledų Vežimėlis
Flying tomato pizza
ir kiti.

Renginį transliuoja:

Festivalio partneriai:
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.