„Jaunas kaip Vilnius“ muzikos festivalis

Vilnius švenčia 700-ąjį jubiliejų visus metus – ne tik žiemą, bet ir vasarą. Jau liepos 25 d., kai Vilnius mini savo globėjo šv. Kristoforo dieną, laukia įspūdingas vakarėlis Vingio parke – nemokamas muzikos festivalis ,,Jaunas kaip Vilnius“. Vis dėlto Vilnius per jaunas švęsti tik vieną dieną, todėl ruošimės iš anksto – jau nuo liepos 21 d. dalyvaudami vakarėliuose, koncertuose ir pasirodymuose visame mieste. Atmosferą kurs didžėjai ir populiarūs muzikos atlikėjai įvairiose miesto vietose. Kvapais vilios vilnietiška virtuvė, gatvės maistas, o sielą maitins parodos, performansai ir kitos kultūrinės pramogos. Miestas paruošė tiek daug staigmenų, kad kiekvienas ras kaip švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų.

Vilniaus jubiliejaus liepos mėn. programa

 

Festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius” programa

Kur: Vingio parkas
Kada: 2023 m. liepos 25 d.
Laikas: vartai atsidaro 17:00
Festivalis nemokamas

Festivalis prasidės ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodys tikros Lietuvos operos žvaigždės – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras su Edgaru Montvidu, Aušrine Stundyte, Ieva Prudnikovaite ir Kostu Smoriginu. Orkestrui diriguos maestro Ričardas Šumila. 

Daugybė atlikėjų susitiks žaliajame Vingio parke tam, kad sukurtų nepaprastą reginį ir netikėtas kompozicijas, o visą muzikinį pasirodymą įprasmintų vieni talentingiausių atlikėjų. Tai šventė toli gražu ne tik klasikinės muzikos mėgėjams – muzika vienija visus!

Skaityti daugiau

 

Po klasikinės muzikos dalies festivalyje bus galima pasimėgauti netikėtais žinomiausių Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjų duetais – pamėgtos ir visiems atpažįstamos dainos, atliekamos skirtingų kartų ir skirtingų muzikos stilių dainininkų, nepaliks abejingų: norėsis dainuoti kartu.

Vakaro kulminacija taps populiaraus užsienio atlikėjo koncertas.

Pilną festivalio programą skelbsime netrukus.

Vedėjai Ignas Krupavičius ir Gabrielė Martirosian.

Liepos 25 d. visada buvo svarbi Vilniui kaip miesto globėjo šv. Kristoforo gimtadienis, o Vilniui švenčiant 700 metų jubiliejų ši vasaros diena tampa dar ryškesniu įvykiu miesto gyvenime. Kaitinant saulei Vilnius jubiliejų minės kviesdamas ir į vasarišką gimtadienio vakarėlį – nemokamą festivalį „Jaunas kaip Vilnius“. Vingio parkas taps milžiniška muzikos scena, subursiančia įvairių muzikinių stilių muzikantus ir gerbėjus. Festivalio garsas pasklis gal net garsiau už legendinio geležinio vilko kauksmą.

Vilnius sudrebins dangų gitarų garsais, būgnų dundesiu ir trimitų skambesiu – nuo klasikinės muzikos iki pasaulinio garso atlikėjų ir garsiausių lietuvių muzikantų. Vakarėlis po atviru dangumi tęsis visą dieną. Jūsų laukia ne tik muzikos fiesta, bet ir šventė akims. Muziką papildysiantys audiovizualiniai sprendimai suteiks visapusiškų potyrių. Pasiruoškite šėlti – vasaros dienos ilgos, tad prireiks daug jėgų. Ar suspėsite paskui 700-metį Vilnių? Priimkite iššūkį ir švęskite festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“.

Norintys teikti paslaugas festivalyje susisiekite el. paštu: [email protected] 

Gražiausias akimirkas filmuokite, savo įspūdžius fiksuokite ir dalinkitės jais programėlėje „Once in Vilnius”. Pakanka tik programėlę atsisiųsti ir vaizdo įrašą įkelti. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kadras pretenduoja tapti ilgametražio filmo apie Vilnių dalimi!

Parsisiųskite programėlę ir papasakokime savo istoriją drauge.

Daugiau informacijos apie projektą

 

Saugome gamtą ir rūpinamės Vilniaus ateitimi

Didžiuodamiesi, kad Vilnius pripažintas viena žaliausių sostinių pasaulyje, sieksime įgyvendinti ir savo viziją – surengti žalią masinį renginį atviroje erdvėje. Tvarus ir draugiškas aplinkai muzikos festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ taps puikia platforma skleisti Lietuvoje žinią apie tai, kad reikia siekti aukštesnės masinių renginių kokybės. Tikimės ryškaus pokyčio ir naujo masinių švenčių ir festivalių standarto.

Festivalio Jaunas kaip Vilnius“ 2022 m. liepos 25 d. Vingio parke akimirkos

Festivalis prasidėjo ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodė tikros Lietuvos operos žvaigždės. Per vieną vakarą miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirdo daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

Pasirodė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestras su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu. Dirigavo maestro Ričardas Šumila.

Lietuvos atlikėjų duetų vakaras

Festivalis padovanojo ir netikėtų siurprizų – pasirodė puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui buvo sujungti į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodė su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebino žiūrovus kartu su Ieva Narkute, Linas Adomaitis dainavo su Gabriele Vilkickyte ir Vaidas Baumila susijungė bendrai kūrybai su Juste Starinskaite bei ,,Kamanių šilelis” su Domantu Starkausku. Juk Vilnius – kuriantis, nebijantis eksperimentuoti ir aistringas miestas! Todėl Lietuvos atlikėjai ir grupės susivienijo ir drauge privertė klausytojų širdis plakti stipriau. Skambėjo tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai. Tai buvo spalvinga, jautri ir kartu energinga lietuviškos muzikos dalis, kviečianti švęsti Vilniaus jaunystę.

Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas

Vienam vakarui Vilnius tapo tarptautine muzikos arena. Sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausėtės „Spotify“ platformoje, galėjome išgirsti čia, Vilniuje! Sostinėje pasirodė puikiai žinoma ir kritikų liaupsinama populiariosios muzikos užsienio žvaigždė Lewis Capaldi, sugebanti savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje.

Specialų pasirodymą vilniečiams ir miesto svečiams kūrė urbanistinio šokio teatras ,,Low Air”. Šokio pasirodymas ,,Kartu” sujungė įvairaus amžiaus kartas, Lietuvos urbanistinio šokio kultūrą ir temas kaip tapatybės, vienišumo ir ryšio, bendruomenės santykių paieškas.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.