Sostinės 700 m. skirta „Vilnius – atvira muzikos salė“ į  gyvenamuosius rajonus  grįžo su trenksmu

Vilniaus gyvenamųjų rajonų kiemai Jeruzalėje, Lazdynuose, Naujoje Vilnioje ir Žirmūnuose dviem dienoms tapo atviromis muzikos salėmis, kuriose du vakarus koncertuoja 24 atlikėjai bei grupės. Koncertuose skamba skirtingų stilių muzika – net 700 minučių muzikos kasdien. Pirmąją festivalio dieną pasirodymus surengė „Free Finga“, Jurgis Brūzga,  Rūta Loop, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Ketvirtadienį vilniečiams pasirodys Leon Somov & Dileta, „Skamp“, „Biplan“ ir kiti.

Šventė Vilniaus gyventojams  

Šiemet, kaip ir pernai, skirtinguose sostinės gyvenamuosiuose rajonuose surengtas koncertų maratonas „Vilnius – atvira muzikos salė“ parodė, jog gyventojams reikia tokių renginių, kai muzika atkeliauja į jų kiemus. Šiemet pirmąją festivalio dieną nemokamų koncertų klausėsi tūkstančiai vilniečių ir miesto svečių. Pernai atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei penktadalis vilniečių apsilankė „Vilnius – atvira muzikos salė“ koncertuose.

„Muzikos festivalis, jau antrus metus renkantis vis didesnį klausytojų būrį, skirtas artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui. Sostinės gimtadienis toks ir turi būti –  kuo arčiau gyventojų skirtingose Vilniaus vietose, kad visi vilniečiai ir miesto svečiai taptų jubiliejinių renginių dalimi“, –  sako Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Atgaivins gyvenamuosius rajonus 

Anot I. Romanovskienės, tokie populiarėjantys ir visiems prieinami renginiai taip pat padeda miesto rajonams atsikratyti  miegamųjų pavadinimo, o tapti gyvenamaisiais.

„Vilnius – atvira muzikos salė“ ne tik skleidžia muziką platesnei auditorijai, bet ir skatina kitaip pažvelgti į gyvenamųjų rajonų kultūrines galimybes ir infrastruktūrą”, –  sako I. Romanovskienė.

Šiemet 4 scenos įrengtos Jeruzalėje, Lazdynuose, Naujoje Vilnioje ir Žirmūnuose. Taip siekiama muziką ir kultūrą paskleisti ne tik Senamiestyje, kuriame įprastai organizuojami renginiai, bet visame mieste. Sostinės rajonuose, kuriuose įprastai nėra koncertams skirtos infrastruktūros, žmonės turi progą nemokamai išgirsti profesionalių atlikėjų ir muzikinių grupių pasirodymus.

„Labai smagu muzikos salę atgabenti į gyventojų kiemus, ypač tiems, kurie negali atvykti į koncertus kitur. Atlikėjams tai taip pat unikali patirtis, mat kai kurie sugrįžta koncertuoti į gimtuosius mikrorajonus, savo kiemus. Tai nuoširdus ir atviras renginys, labai džiaugiamės, kad vietos gyventojai ir svečiai mus nuotaikingai priima“, – teigia Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“ direktorė Agnė Begetė

Nemokami koncertai tampa tarsi lokaliais festivaliais rajonų kiemuose, kai bendruomenės nariai turi galimybę pažinti vieni kitus ir smagiai praleisti laiką drauge šiltais vasaros vakarais.

Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius galite sužinoti tinklalapyje www.700vilnius.lt. Vilniaus  jubiliejus bus minimas 2023 metų sausio 25 d.,  kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Renginio programa

MUZIKOS SALĖ Jeruzalėje prie sporto aikštelės
Braškių g. – Maumedžių g. kampas

19:00 Mellow Yellow Daffodil
20:00 Rahel Talts Trio feat. Donatas Petreikis
21:00 Leon Somov & Dileta

MUZIKOS SALĖ Naujojoje Vilnioje prie kultūros centro
Gerovės g. 1

19:00 Kristijonas Ribaitis
20:00 Žalvarinis
21:00 Vilius Popendikis

MUZIKOS SALĖ Žirmūnų skvere
Žirmūnų g. 20

19:00 Gytis Ambrazevičius ir Grupė
20:00 Mantas Ben
21:00 Skamp

MUZIKOS SALĖ Lazdynų aikštėje
Architektų g. 152

19:00 Nika Ganga
20:00 Kedrostubùras
21:00 Biplan

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.