Sostinės jubiliejiniais metais „Vilnius – atvira muzikos salė“ į gyvenamuosius rajonus sugrįžo jau trečią kartą (nuotraukų galerija)

Gyvenamųjų rajonų kiemai dviem dienoms  jau trečią kartą tampa atvira muzikos sale, kurioje 4 muzikos erdvėse koncertuoja 24 atlikėjai bei grupės. Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir asociacija AGATA miesto gyventojus bei svečius kviečia į muzikos festivalį, skirtą Vilniaus  700 metų jubiliejui.  Pirmą festivalio dieną jau skambėjo Rūtos Mur, Alen Chicco, Augustes Nombeko ir kitų atlikėjų bei grupių dainos. Šeštadienį gyvenamuosiuose rajonuose pasirodys ,,8 Kambarys”, Dileta, Jurgis Didžiulis, Monique, ,,Freestarz” ir kt.  

Festivalis gyvenamuosiuose rajonuose –  graži tradicija 

2021 metais kaip sostinės jubiliejaus programos dalis startavęs ir jau tradicija tapęs skirtinguose sostinės gyvenamuosiuose rajonuose rengiamas koncertų maratonas „Vilnius – atvira muzikos salė“ parodė, jog gyventojams reikia tokių renginių, kai muzika atkeliauja arčiau jų namų, tad  nemokami koncertai grįžta į sostinės gyvenamųjų rajonų kiemus.

„Vilniaus jubiliejaus programa sukurta taip, kad kiekvienas galėtų pasijusti šios šventės dalimi, o šis koncertų ciklas kviečia sostinės 700 metų gimtadienį švęsti kuo arčiau savo namų kartu su draugais ir kaimynais.  Faktas, kad jau tradicija tapusi šventė surenka tūkstančius klausytojų – parodo, kad tokių renginių gyvenamuosiuose rajonuose, kur yra galimybė bendruomenėms kartu praleisti laiką, –  reikia“, –  sako Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

„Muzika yra universali kalba, kuri gali sujungti visus žmones. Šis renginys padeda skatinti kultūrinį gyvenimą ir žmonių dalyvavimą kultūros renginiuose. Tai puiki proga pristatyti Lietuvos muzikos kūrėjus ir atlikėjus plačiajai visuomenei. Parodyti kokie įvairūs ir talentingi yra Lietuvos muzikos industrijos atstovai. „Vilnius – atvira muzikos salė“ suteikia galimybę pamatyti ne tik gerai žinomus atlikėjus, bet ir susipažinti su naujais, perspektyviais muzikantais“, – teigia Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

Gyvenamuosiuose rajonuose skamba gyvi koncertai   

Per dvi dienas festivalyje dalyvauja net 24 atlikėjai ir grupės – kasdien skamba 700 simbolinių minučių muzikos.  Pirmą festivalio dieną jau skambėjo Rūtos Mur, Alen Chicco, Augustes Nombeko ir kitų atlikėjų bei grupių dainos. Šiandien gyvenamuosiuose rajonuose pasirodys ,,8 Kambarys”, Dileta, Jurgis Didžiulis, Monique, ,,Freestarz” ir kt.

Šiemet 4 scenos  įrengtos Jeruzalėje, Lazdynuose, Karoliniškėse ir Žirmūnuose. Taip siekiama muziką ir kultūrą paskleisti ne tik centrinėje miesto dalyje, kur įprastai organizuojami renginiai, bet ir visame mieste. Sostinės rajonuose, kur įprastai nėra koncertams skirtos infrastruktūros, žmonės trečius metus iš eilės turi progą išgirsti profesionalių atlikėjų ir muzikinių grupių pasirodymus

.

Nemokami koncertai tampa tarsi lokaliais festivaliais rajonų kiemuose – tai bus ir galimybė bendruomenės nariams pažinti vieniems kitus, ir smagiai praleisti pirmą vasaros savaitgalį. Daugiau informacijos čia: www.muzikossale.700vilnius.lt

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.