Sostinės artėjančiam jubiliejui skirta „Vilnius – atvira muzikos salė“ grįžta į gyvenamuosius rajonus

Birželio 15-16 dienomis Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir asociacija „AGATA“ miesto gyventojus bei svečius kviečia į muzikos festivalį. Vilniaus gyvenamųjų rajonų kiemai dviem dienoms taps atvira muzikos sale, kurioje laukia net 4 muzikos erdvės ir 24 atlikėjai bei grupės. Koncertuose skambės folko, roko ir kitų stilių muzika – net 700 minučių muzikos kasdien. Koncertuose pasirodys Leon Somov & Dileta, „Skamp“, „Biplan“, Jurgis Brūzga, „Free Finga“ ir kiti.

Šventė Vilniaus gyventojams

Pernai skirtinguose sostinės gyvenamuosiuose rajonuose surengtas koncertų maratonas „Vilnius – atvira muzikos salė“ parodė, jog gyventojams reikia tokių renginių, kai muzika atkeliauja į jų kiemus. Atlikto tyrimo duomenimis, praėjusiais metais daugiau nei penktadalis vilniečių apsilankė „Vilnius – atvira muzikos salė“ koncertuose, todėl šiemet nemokami koncertai grįžta į sostinės gyvenamųjų rajonų kiemus.

„Kaip ir pernai, šiemet šis festivalis skirtas artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui. Mūsų tikslas, kad sostinės gimtadienis būtų ne formalus sukakties minėjimas, bet tikra, arti gyventojų esanti šventė skirtingose Vilniaus vietose ir kiekvienas sostinės gyventojas ar miesto svečias taptų jos dalimi. Bet to, šiais įtemptais laikais visi dar labiau pamatėme, kokia svarbi vienybė ir bendruomeniškumas, tad Vilniaus gimtadienį kviečiame sutikti su muzika, kuri vienija“ , –  sako Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Birželio 15-16 dienomis numatyti net 24 koncertai – viso skambės 700 simbolinių minučių muzikos kasdien. Organizatoriai teigia, kad renginiai turėtų padėti atskleisti gyvenamųjų rajonų kultūrinį potencialą ir auginti Vilniaus 700-ojo jubiliejaus nuotaiką.

Atgaivins gyvenamuosius rajonus

Šiemet 4 scenos bus įrengtos Jeruzalėje, Lazdynuose, Naujoje Vilnioje ir Žirmūnuose. Taip siekiama muziką ir kultūrą paskleisti ne tik Senamiestyje, kur įprastai organizuojami renginiai , bet visame mieste. Sostinės rajonai, kur įprastai nėra koncertams skirtos infrastruktūros, žmonės turės progą išgirsti profesionalių atlikėjų ir muzikinių grupių pasirodymus.

Organizatorių teigimu, šis renginys ne tik padės muziką paskleisti platesnei auditorijai, bet ir skatins kitaip pažvelgti į gyvenamųjų rajonų kultūrines galimybes ir infrastruktūrą.

„Pernai gyvenamųjų rajonų gyventojai labai džiaugėsi renginio formatu, kuomet muzika skamba ne tik įprastose miesto centro erdvėse, bet ir rajonuose. Labai smagu muzikos salę atgabenti į gyventojų kiemus, ypač tiems, kurie negali atvykti į koncertus kitur. Atlikėjams tai taip pat unikali patirtis, mat kai kurie sugrįžta koncertuoti į gimtuosius mikrorajonus, savo kiemus. Tai nuoširdus ir atviras renginys, labai džiaugiamės, kad rajonai mus nuotaikingai priima“, – teigia Lietuvos gretutinių teisių asociacijos „AGATA“ direktorė Agnė Begetė

Nemokami koncertai taps tarsi lokaliais festivaliais rajonų kiemuose – tai bus ir galimybė bendruomenės nariams pažinti vieniems kitus, ir smagiai praleisti laiką drauge šiltais vasaros vakarais.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.