Sostinės 700-mečio proga „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai kviečia diskutuoti apie Vilniaus istoriją

Lietuvos sostinės 700-mečio proga Vilniuje TV projekto „Nacionalinė ekspedicija“ komanda pakvies gyvai susitikti ir drauge padiskutuoti apie Vilniaus istoriją. Trijų viešų diskusijų ciklas  – dar viena Vilniaus jubiliejaus programos dalis.

Žiūrovų pamilto TV projekto „Nacionalinė ekspedicija“ komanda, didžiausiomis Europos upėmis apiplaukusi senąsias LDK valdas, šiemet grįžta į Lietuvą. Upeiviai, vadovaujanti charizmatiškojo istorijos profesoriaus  Alfredo Bumblausko, vasarą leisis į kelionę Nerimi per keturias Lietuvos sostines – Vilnių, Kernavę, Trakus, Kauną.

Birželio 10-ąją „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda išsilaipins Vilniuje prie Baltojo tilto ir vilniečius bei miesto svečius visus tris savaitgalio vakarus pakvies gyvai susitikti ir drauge padiskutuoti apie Vilniaus istoriją.

„Pokalbiai apie istoriją su ekspedicijos dalyviais kaskart užverda natūraliai, atvykus filmuoti į bet kurį miestą ar miestelį. Nuoširdus žmonių susidomėjimas ir paskatino galvoti apie atskirą formatą – viešas diskusijas“, – sako idėjos autorius prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

Diskusijose miestiečiai išvys ne tik ekspedicijos laidose matytus istorikus, bet ir kitus įdomius pašnekovus – žinomus vilniečius, mokslo, meno atstovus, visuomenininkus.

„Pirmą kartą tokioje didelėje viešoje erdvėje kalbėsime apie Vilniaus istoriją, o taip pat – labai netikėtais kampais, su geriausiais savo srities specialistais. Taip ekspedicija praplės savo kompetencijas, o šie renginiai taps labai prasminga artėjančio Vilniaus  jubiliejaus šventimo dalimi“, – pasakoja  E. Jakilaitis.

Susitikimų metu žiūrovai gyvai įsilies į pokalbius – galės ne tik klausyti, bet ir klausti bei pareikšti savo nuomonę.

Trijų dienų atvirų miestiečiams diskusijų ciklas – dalis Vilniaus 700 jubiliejinės programos, kurią kuruoja oficiali Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“, programą inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė.

„Labai smagu, kad ekspedicija, apkeliavusi pusę pasaulio, pagaliau turi misiją ir Vilniuje – tapti jubiliejinės sostinės programos dalimi miesto įkūrimo 700-ųjų metinių minėjimo išvakarėse. Norime kad artėjančio jubiliejaus renginiai primintų visiems, jog turime kuo didžiuotis ir padėtų miesto gyventojams užmegzti dar gilesnį ryšį su Vilniumi bei jo istorija, o svečiams leistų geriau pažinti sostinės veidą“, –  sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

„Nacionalinės ekspedicijos“ diskusijos Vilniuje vyks birželio 10, 11 ir 12 dienomis nuo 18 valandos prie Baltojo tilto.

Susipažinti su renginio programa. 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.