Savaitgalį Vilnius stebins žinomų atlikėjų pasirodymais, skirtais sostinės jubiliejui: nemokami koncertai vyks 4 miesto erdvėse (programa)

Šį savaitgalį, birželio 2–3 dienomis, sostinėje vyks jau tradiciniu tapęs muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“. Vilniaus miesto savivaldybės, miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ bei asociacijos AGATA organizuojamas renginys vilniečius ir miesto svečius kvies susiburti 4 miesto erdvėse. Penktadienio vakarą nemokami koncertai tuo pat metu prasidės Jeruzalės, Žirmūnų, Karoliniškių bei Lazdynų mikrorajonuose įrengtose laikinose scenose, o per dvi festivalio dienas čia pasirodys daugiau nei 20 gerai žinomų grupių ir atlikėjų. Pirmąjį vasaros savaitgalį renginio organizatoriai kviečia praleisti su gera muzika bei trankiai švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų.

Vilniečių kasmet laukiamas festivalis

700 minučių muzikos ir begalinė atlikėjų meilė, skirta Vilniui – šių metų atviros muzikos festivalis stebins tiek naujais atradimais, tiek išskirtine kokybe. Į renginį susirinkusius dalyvius šiemet džiugins net 24 Lietuvos muzikinės padangės žvaigždžių pasirodymai, o koncertuose skambės ne tik visų pamėgtos, bet ir dar niekur negirdėtos atlikėjų dainos.

Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė džiaugiasi, kad jau trečiąjį kartą organizuojamas festivalis kasmet sulaukia didelio vilniečių ir miesto svečių dėmesio. „Vilniaus jubiliejaus programa buvo sukurta taip, kad kiekvienas galėtų pasijusti šios šventės dalimi. Šis koncertų ciklas ypatingas tuo, kad kviečia sostinės jubiliejų švęsti arčiau savo namų, kartu su draugais ir kaimynais. Į „Vilnius – atvira muzikos salė“ festivalį kasmet susirenka tūkstančiai klausytojų, norinčių atrasti ir išgirsti Lietuvos sostinėje kuriančių atlikėjų dainas. Gyvenamųjų rajonų bendruomenėms šis įvykis taip pat labai svarbus, nes leidžia susiburti kaimynystėje, susipažinti ir pabūti kartu“, – sako I. Romanovskienė.

„Šis renginys ne tik džiugina muzikos mylėtojus, bet ir plečia muzikinį supratimą, skatina kultūrinį keitimąsi, padeda paskatinti žmonių dalyvavimą kultūros renginiuose. „Vilnius – atvira muzikos salė“ prisideda prie bendruomenės kūrimo ir miesto augimo. Renginys suvienija vietinius gyventojus ir svečius, kurie dalinasi bendru susidomėjimu muzika. Bendra muzikinė patirtis skatina draugystę ir solidarumą, o tai stiprina vietinę bendruomenę ir kūrybinę atmosferą mieste”, – teigia asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

Ruošia įsimintinas programas

Daugeliui festivalyje pasirodysiančių muzikantų tai bus pirmasis šio sezono koncertas, todėl atlikėjai kantriai ruošia pasirodymus ir tikisi nustebinti susirinkusius klausytojus. Jeruzalėje koncertuosianti atlikėja Monika Pundziūtė-Monique teigia, kad Vilniaus publika – išskirtinė, todėl pasistengs jai suteikti tik geriausias emocijas.

„Vilniuje grodamas žinai, kad į koncertą ateina žmonės, kurie iš tikrųjų laukia tavęs ir tavo dainų, o tai šilčiausia, kas gali būti iš publikos. Su vilniečiais galima sukurti ypatingą ryšį. Mus kasdien įkvepia tos pačios gatvės, ten pat einame atsigerti kavos, sustojame prie tų pačių šviesoforų, esame toje pačioje aplinkoje. Todėl su grupe pasistengsime, kad šeštadienio vakaras, mūsų pasirodymo atėjusiems paklausyti žmonėms, būtų kuo įsimintinesnis“, – žada Monika Pundziūtė. Atlikėjos pasirodymą Jeruzalės scenoje bus galima išgirsti jau birželio 3 d., nuo 20 val.

Tuo tarpu „Eurovizijos“ konkurso atrankoje šiais metais sužibėjusi dainininkė Rūta Mur sako, kad nors vilniečių auditorija jai gerai pažįstama, koncertų lankytojai išsiskiria savo skoniu. „Vilniečius sudominti yra sunkiau nei kitų miestų publiką, bet kai jau sudomini, tai, atrodo, kad jie tavęs nebepaleidžia. Man patinka groti ten, kur esu laukiama, o Vilnius puikiai moka priimti ir mylėti. Susirinkusiems klausytojams žadu sukurti šventę, į savo programą įtraukdama tiek senesnes ir galbūt mažiau žinomas dainas, tiek naujesnius ir jau didesnio proveržio sulaukusius kūrinius. Kviečiu ateiti jų pasiklausyti ir įsimintiną vakarą praleisti kartu“, – sako Rūta Mur, kurios pasiklausyti taip pat bus galima Jeruzalės scenoje, birželio 2 d., nuo 21 val.

Meilė Vilniui ir atlikėjų kūriniuose

Visi festivalyje „Vilnius – atvira muzikos salė“ koncertuosiantys atlikėjai pabrėžia stiprų sąlytį su Vilniumi bei jo publika. Atlikėjas Alen Chicco pasakoja, kad sostinė jį įkvepia kūrybai ir atrasti save. „Vilnius man – ir juodas, ir baltas, bet be jo neįsivaizduoju savo kūrybos. Šis miestas mane įkvepia, o kartu padėjo suformuoti mano pasaulio bei savęs suvokimą ir vertybes. Prisimenu, kai studijuodamas stebėjau, kaip iš kitų miestų atvykę jaunuoliai atranda šį miestą, o ir pats jame vis pastebėdavau ką nors naujo. Dabar jaučiu, kad kasdien Vilnių prisijaukinu vis labiau, o su metais jis man tampa dar brangesnis“, – atvirauja Alen Chicco.c

Tačiau Vilnių kiekvienas atlikėjas atranda savaip. Vieniems patinka judriu ritmu gyvenantis Vilniaus centras, kitiems – sostinės parkai ir vandens telkiniai. Save gamtos žmogumi laikanti atlikėja Nombeko Auguste pasakoja, kad Vilniuje jai labiausiai patinka mieste esantys miškai ir ežerai: „Dažnai miesto centre nesilankau – man daug artimesni miškai prie mano namų Santariškėse, žaliuojančios erdvės, o ypač – gamta aplink Žaliuosius ežerus. Ten net turiu išsirinkusi mėgstamiausią ežerą, prie kurio kasmet sutinku savo gimtadienį.“

Savo galimybėmis ir gyvenimo patogumu Vilnius, kaip magnetas traukia kūrėjus iš visos Lietuvos. Pasak Monikos Pundziūtės-Monique, Vilnius jai spėjo tapti tikraisiais namais, nors čia gyvena tik dešimtmetį. „Labai simboliška, kad mano 10 metų gyvenimo Vilniuje jubiliejus sutapo su 700–uoju miesto gimtadieniu, o ta proga dar ir koncertuosiu. Sostinę prisijaukinti man pavyko nuo pat pradžių, kai būdama penkiolikos atvažiavau čia mokytis. Vilnius man buvo labai geras ir priimantis miestas, kurį iškart įsimylėjau, taip iki šiol ir klaidžioju jo gatvėmis, o mylimiausias mano rajonas – senamiestis“, – pasakoja atlikėja.

Visus atlikėjų pasirodymus bus galima išgirsti jau birželio 23 dienomis. Koncertai vyks Jeruzalės, Žirmūnų, Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonuose, kur laikinai įrengtose scenose taip pat koncertuos „8 kambarys“, Jurgis Didžiulis, Omerta, Dileta ir kiti.

Daugiau informacijos apie renginį ir išsami programa: www.muzikossale.700vilnius.lt.

„Vilnius – atvira muzikos salė“ programa

 

ŽIRMŪNAI (prie Žirmūnų g. 20)

Penktadienis (birželio 2 d.)

19:00 OMERTA

20:00 Elnio Rago Miškas

21:00 Nombeko Auguste

Šeštadienis (birželio 3 d.)

18:00 Knygų vaikai

19:00 benny b

20:00 Dileta

 

LAZDYNAI (prie Architektų g.)

Penktadienis (birželio 2 d.)

19:00 Nika Ganga
20:00 It’s Cheri
21:00 SUBTÌLUS

Šeštadienis (birželio 3 d.)
18:00 Gintė
19:00 Freestarz
20:00 Jurgis Didžiulis

 

JERUZALĖ (prie Miežių g. 6)

Penktadienis (birželio 2 d.)

19:00 Sheep Effect
20:00 Godo Yorke
21:00 Rūta Mur

Šeštadienis (birželio 3 d.)
18:00 Superkoloritas
19:00 Pijus Opera
20:00 Monique

 

KAROLINIŠKĖS (prie I. Šimulionio g. 5)

Penktadienis (birželio 2 d.)

19:00 Trimbao
20:00 The Schwings Band
21:00 Alen Chicco

Šeštadienis (birželio 3 d.)

18:00 Leonardas Pilkauskas feat. Sheep Effect
19:00 Local Blood
20:00 8 Kambarys

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.