Plečiasi sostinės 700-mečio filmo „Kartą Vilniuje“ komanda – jungiasi režisierė E. Nevardauskaitė

Jau rudenį žiūrovus pasieks unikalus ilgo metro filmas, skirtas paminėti 700-ąjį Vilniaus miesto jubiliejų – „Kartą Vilniuje” (angl. „Once Upon a Time in Vilnius”). Prie šį filmą kuriančios kino meistrų komandos prisijungia jaunosios kartos menininkė, dokumentinio kino režisierė ir operatorė Elvina Nevardauskaitė.

Filmą „Kartą Vilniuje“ sudarys 7 autentiškos, dešimties minučių trukmės, serijos – E. Nevardauskaitė režisuos dalį jų. Kitas „Kartą Vilniuje“ serijas režisavo žinoma kino kūrėja Lina Lužytė. Filmo montažo režisierius – Ričardas Matačius, kompozitorius – Viktoras Diawara, muziką taip pat kuria Adas Gecevičius ir grupės „Kamanių šilelis“ narė Kamilė Gudmonaitė.

„Kiekviena filmo serija, trumpametražis filmas, turi savo herojų – Vilniaus gyventoją, kurio arba kurios lūpomis pasakojamos istorijos atskleis skirtingus sostinės veidus, bendruomenes ir rajonus. Norime parodyti, koks tai ryškus miestas, leisti žiūrovui patirti Vilnių „iš naujo“, – sako E. Nevardauskaitė.

Prie filmo kūrimo galite prisidėti ir jūs

Į filmą bus integruota gyventojų, svečių ir turistų užfiksuota ir į nemokamą programėlę „Once in Vilnius“ įkelta medžiaga. Jau rudenį režisierių komanda iš viso programėlėje patalpinto vartotojų turinio atrinks vaizdus, kurie bus panaudoti montuojant ilgametražį filmą.

Kaip sako E. Nevardauskaitė, tai galimybė kasdienybėje užfiksuotais miesto vaizdais pasidalinti ne tik savo draugų rate, bet ir tapti filmo bendraautoriumi.

„Svarbiausi šiame filme – žmonių užfiksuoti vaizdai: kasdienybės kadrai, buitinės mizanscenos, vietos, kurios daro Vilnių unikaliu,  neįtikėtinos, keistos, ryškios miesto akimirkos ir įvykiai, miestiečių interakcijos ar ritualai. Išeikite pasivaikščioti su įjungta telefono kamera – įamžinkite tai, ką matote kasdien, o gal atrasite kažką, ko anksčiau nepastebėjote? Fiksuokite ir dalinkitės kuo skirtingesniais vaizdais, parodykite, kokį Vilnių matote būtent jūs“, – kviečia režisierė.

Filmui pasirinkta programėlės vartotojų medžiaga bus apjungta serialo herojų istorijomis ir profesionalios kūrėjų komandos užfiksuotais herojų gyvenimo momentais.

Laukia pačių įvairiausių vaizdų

Projekto komanda ragina į programėlę kelti ne tik naujus vaizdus ir tą akimirką vykstančias akimirkas – laukiami ir archyviniai kadrai bei video medžiaga.

„Užfiksavote, kaip Vilnius atrodo pro važiuojančios automobilio langą? Dalyvavote „Vilnius Pride 2023“ solidarumo eitynėse ar kituose ryškiuose Vilniaus įvykiuose? Įamžinote gatvės meną, o gal riedlenčių entuziastus ant rampų? Kažką įdomaus pastebėjote ant šaligatvio, o gal po kažkuriuo iš miesto tiltų? Įkelkite visa tai į programėlę „Once in Vilnius“ – parodykite kuo daugiau judesio, veiksmo, senamiesčio romantikos, kasdienybės rajonuose, Kalvarijų turguje verdantį šurmulį, kokį vaizdą matote pro savo daugiabučio langus, ežerų aplink miestą grožį, ar Vilnių pro važiuojančio automobilio langus “, – ragina E. Nevardauskaitė.

Netrumpas jaunosios kartos menininkės pasiekimų sąrašas

Kino kūrimo studijas režisierė baigė Londono Middlesex universitete. Jos filmografijoje – trumpametražiai filmai „Karantino sapnai“, „Nepalaidotas“, „Atmink, iš molio esi“, „Atskirti balsai“. Pastarasis filmas apdovanotas Jungtinės Karalystės Meno ir humanitarinių mokslų tyrimų instituto kategorijoje „Tyrinėjimai filmuose”.

Nevardauskaitės kurti ir filmuoti filmai rodyti tarptautiniuose kino festivaliuose: „Tampere“, „DocAviv“, „Talinn Black Nights“, „Londono trumpametražių filmų festivalyje“, „Kino Pavasaryje“ ir kituose. Šiais metais jos, kaip antrosios kino operatorės, filmuoto dokumentinio filmo „Amor“ premjera įvyks Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje.

Nevardauskaitė taip pat yra televizijos ir socialinių reklamų režisierė. Viena iš paskutinių jos režisuotų socialinių reklamų, skirtų Ukrainai palaikyti, pelnė tarptautinį Vaclavo Havelo apdovanojimą už kūrybinį pasipriešinimą Oslo laisvės forume.

Tapkite „Kartą Vilniuje“ bendraautoriumi jau dabar

Nemokamą programėlę „Once in Vilnius“ į išmanųjį telefoną galima atsisiųsti iš „Google Play” (https://bit.ly/googleplay_OnceInVilnius) ir „App Store” (https://apple.co/3N6DtP6) elektroninių parduotuvių.

Išsamiau apie projektą: www.onceinvilnius.com

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.