Pasaulinė turizmo diena Vilniuje šįmet kvies smagiai keliauti per 700 istorijos metų

Šiemet Vilniuje jau apsilankė šimtai tūkstančių turistų iš įvairių šalių, o rugsėjo 24-25 d. turistais Lietuvos sostinėje gali tapti visi! Pasaulinės turizmo dienos proga Vilnius kviečia į miestą pažvelgti naujomis akimis ir smagiai praleisti laiką belaukiant vis artėjančio 700 metų Vilniaus jubiliejaus. Renginių programoje numatytas smagus gidų paieškos žaidimas, pirmą kartą rengiamos ekskursijos po Vilniaus viešbučius ir Turizmo informacijos centras, persikėlęs į oro balioną.  

„Pasaulinė turizmo diena visai turizmo bendruomenei yra svarbi profesinė šventė, o kiekvienam keliautojui ji simbolizuoja neblėstantį norą pažinti naujas vietas ir turiningai praleisti laiką. Šiais metais siekėme pasiūlyti tokią renginių programą, kuri patiks visiems ieškantiems naujų ir dar neatrastų Vilniaus veidų, sudarys galimybę įžengti ten, kur dažnas vilnietis pats nesumanytų užsukti. Be to, parengėme vertingų prizų, todėl lauksime tiek vilniečių, tiek kitų Lietuvos miestų gyventojų apsilankant Vilniuje paskutinį rugsėjo savaitgalį“ – sakė agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Kelionė per epochas su Vilniuje pasislėpusiais gidais


Pasaulinė turizmo diena kasmet tampa puikia proga leistis į miesto pažinimo nuotykius su šeima, draugais ar kitais bendražygiais, o visada jaunas Vilnius kviečia žaisti ir atrasti. Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Vilniuje rengiamas orientacinis žaidimas „Pasitinkame 700-uosius Vilniaus metus“, atskleisiantis tai, kad per 700 metų Vilnius tapo tarsi tikra lobių skrynia.

Žaidimo dalyviai bus kviečiami pamiklinti kojas beieškant mieste pasislėpusių gidų, išklausyti jų pasakojimus, surasti paslėptas užuominas ir, žinoma, laimėti puikių prizų. Susipažinti su žaidimo taisyklėmis ir užduotimis galima specialioje žaidimo skrajutėje.

Pirmą kartą šia proga rengiamos ekskursijos viešbučiuose

Turizmo dienos proga bus išskirtinė galimybė pasmalsauti ir pasižvalgyti penkiuose garsiuose Vilniaus viešbučiuose, kurie atvers savo duris iš anksto užsiregistravusiems ekskursijų dalyviams: „Holiday Inn“, „Calvary“, „Ratonda“, „St Palace Hotel“, „Comfort Hotel LT – Rock ‘n’ Roll Vilnius“.

Nemokamų ekskursijų dalyviai iš arčiau susipažins su viešbučių veikla, pamatys įdomias erdves, išgirs paslaptingų ar net juokingų istorijų iš viešbučių gyvenimo, čia apsistojančių svečių, garsenybių įgeidžių bei netikėtų situacijų. Viešbučių atstovai papasakos ko turistai prašo viešbučio personalo ir kokių kartais keisčiausių klausimų užduoda.

„Ekskursijos viešbučiuose – puiki idėja, kuria aš ypač džiaugiuosi ir tikiu, kad tai bus visiškai nauja patirtis. Manau, kad ne kiekvienam Lietuvos ar Vilniaus gyventojui yra tekę užsukti į viešbutį bei pasimėgauti svetinga viešnage, tad tikrai verta pasinaudoti šia ypatinga proga ir išvysti naujas vietas, pamatyti kur apsistoja turistai. Tikiu, kad ši iniciatyva sulauks didelio susidomėjimo ir paskatins viešbučius atsiverti lankytojams vis labiau“ – sakė LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Aplankykite Turizmo informacijos centrą… oro balione!

Esant palankiems orams, rugsėjo 24-25 dienomis Turizmo Informacijos centras visų lauks specialiai įkurtame oro balione Katedros aikštėje.

Oro balionai – vienas svarbiausių Vilniaus turizmo simbolių ir miesto svečių itin mėgstama pramoga, kuri šįmet jau išbandyta daugiau kaip 700 kartų. Būtent oro balione Pasaulinės Turizmo dienos proga ir įsikurs Vilniaus turizmo informacijos centras, kur galima bus pasiimti turistinių leidinių, maršrutų, sužinoti kas vyksta mieste ir kaip Vilnius ruošiasi švęsti jubiliejinį 700 metų gimtadienį 2023 m.

Dar daugiau pramogų ir mieste, ir gamtoje

Gamtos pasiilgusius vilniečius ir miesto svečius rugsėjo 24 d. kviečia Pavilnių ir Verkių regioniniai parkai, kur vyks nemokama ekskursija ir orientacinis žaidimas. Paskutinis mėnesio sekmadienis, rugsėjo 25 d., – ypatinga galimybė aplankyti daugelį Vilniaus muziejų nemokamai. Klasikinis ir šiuolaikinis menas, istorijos įdomybės, mada ir dizainas, video instaliacijos ir reti eksponatai – muziejai atveria savo lobynus ir vilioja juos atrasti.

 

Išsamią renginių programą rasite čia

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.