Paaiškėjo nemokamo festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa: liepos 25 d. Vingio parke pasirodys būrys žvaigždžių

Visai netrukus, liepos 25 dieną Vilniaus Vingio parkas taps unikalia muzikos arena – čia vyks artėjančiam sostinės 700 metų jubiliejui paminėti skirtas nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“. Jau paaiškėjo ir būsimo festivalio programa, kurioje – klasikinės muzikos dalis su ryškiausiais šalies atlikėjais, populiariosios muzikos dainininkų pasirodymai bei netikėti jų duetai, diskusijos apie tvarumą ir vienos ryškiausių Europos šiuolaikinės muzikos žvaigždžių – Lewis Capaldi – pasirodymas.

Klasikinės muzikos programa ir netikėti duetai

Nors Šv. Kristoforo, Vilniaus globėjo, diena – liepos 25-oji – Vilniuje švenčiama kasmet, šiemet, pasitinkant sostinės 700 metų jubiliejų, ji bus švenčiama ypatingai – su ryškiausių šalies ir užsienio atlikėjų muzika. Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ organizatoriai jau dalijasi ir artėjančio renginio programa bei artistų vardais. Renginys vyks dviejose lokacijose – pramoginė dalis vyks Vingio parke, o Katedros aikštėje šalia jubiliejinio laikrodžio instaliacijos bus surengtos ją papildančios diskusijos.

Visa festivalio programa

 

Liepos 25-ąją festivalio vartai Vingio parke bus atverti 17 val. Nuo tada čia bus galima pasistiprinti maisto zonoje, taip pat sudalyvauti įvairiose laisvalaikio ir edukacinėse veiklose visai šeimai. Nuo 19 val. muzikinę programą pradės klasikinės muzikos pasirodymai – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro pasirodymas, kuriame kūrinius atliks tikros šalies operos žvaigždės: Viktorija Miškūnaitė, Justina Gringytė, Merūnas Vitulskis ir Kostas Smoriginas. Miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirs daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

Skaityti daugiau

 

Festivalis padovanos ir netikėtų siurprizų – 20.30 val. jame pasirodymus surengs puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, specialiai šiam renginiui susijungsiantys į skirtingų žanrų ir kartų duetus. 

Nauji Lewis Capaldi kūriniai ir dėmesys tvarumui

Vingio parke vyksiančią muzikinę dalį 22.30 val. vainikuos išskirtinis pasaulinio garso muzikos žvaigždės Lewis Capaldi pasirodymas. Iš Škotijos kilęs dainininkas sugeba savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje, o gerbėjams puikiai žinomi tokie jo kūriniai, kaip „Bruises“, „Before you go“ ar „Hold me while you wait“. Vilniaus klausytojams L. Capaldi pristatys ir visiškai naujus, dar neišleistus savo kūrinius.

Skaityti daugiau

 

YouTube video

Speciali programa laukia ne tik Vingio parke susirinksiančių žiūrovų. Liepos 25-ąją nuo 14 val. visi vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami į Katedros aikštę, šalia jubiliejinio laikrodžio instaliacijos, kurioje vyks diskusijos įvairiomis su miesto aktualijomis be tvarumu susijusiomis temomis. Vilnius diskusijose bus pristatomas per skirtingas temas. Viena diskusijų – laisvės tema, kurios metu dalyviai kalbėsis apie Ukrainos karo herojus, taip pat šviesią, į tvarumą orientuotą miesto ateitį. Diskusijose bus gvildenamos įvairios tvarumo formos ir sritys: socialinė, meninė, verslo, aplinkos ir valdžios tvarumo. Savo balsą išsakys ir ateitį kurianti karta – vaikai kalbins dabar Vilnių puoselėjančius žmones.

Daugiau apie programą Katedros aikštėje

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.