Nuo šiol kiekvienas gali sukurti savo filmą apie Vilnių

Nemokama mobilioji programėlė „Once in Vilnius“, dedikuota 700-ajam Vilniaus jubiliejui – unikalus Vilniaus miesto „Instagram‘as“, kur vartotojai dalijasi savo užfiksuotais sostinės vaizdais. Nuo šiol programėlė pristato naują funkciją, kuri leis kiekvienam vilniečiui ar miesto svečiui sukurti autentišką savo filmą apie Vilnių.

Kaip sako programėlės „Once in Vilnius“ vystytoja Živilė Diavara, naujoji programėlės funkcija kiekvienam leis pasijusti režisieriumi.

„Programėlėje vilniečiai ir miesto svečiai dalijasi skirtingų sostinės rajonų vaizdais, dar neatrastomis, slaptomis Vilniaus vietomis, išskirtiniais miesto švenčių ar įvykių momentais bei kasdieninėmis, žaviomis, šmaikščiomis ar net keistomis gyvenimo šiame mieste akimirkomis. Nuo šiol programėlėje transliuotus savo vaizdus bus galima kombinuoti su kitų vartotojų įkelta medžiaga, ir taip sukurti savo unikalų trumpametražį filmą. Jį galėsite parodyti „Once in Vilnius“ vartotojams ar pasidžiaugti kituose savo socialiniuose tinkluose. Pasimatuoti režisieriaus kėdę tampa taip paprasta – reikia tik mobiliojo telefono“, – sako Ž. Diavara.

Jūsų filmui – Viktoro Diavaros garso takelis

Kiekvienas programėlės vartotojas, kurdamas savo filmą apie Vilnių turės skaitmeninę kūrybinę komandą – skambesį galima rinktis iš specialiai šiam projektui sukurtų programėlės kompozitoriaus Viktoro Diavaros muzikinių takelių bei garso efektų.

Pasak V. Diavaros, Vilnius yra įkvepiantis savo išskirtiniais garsais.

„Garsinis Vilniaus portretas yra labai turtingas. Vokiečių gatvės fontanas, Katedros aikštėje važiuojanti riedlentė, Vilnelės tekėjimas Bernardinų sode, Gedimino prospektu vidudienį skubantys žmonės, Geležinio vilko gatvės judesys, prie darželio kur nors Lazdynuose žaidžiantys ir klegantys vaikai, ar žaliausios miesto vietos – Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio – gamtos garsai. Vilnius turi tiek daug. Fiksuokite vaizdus ir garsus bei drąsiai kelkite visa tai į „Once in Vilnius“ programėlę. O jei prireiks pagalbos kuriant filmą, atskleisti Vilniaus garsinį paveikslą galėsite ir mano kurtais efektais bei muzika, kuriems mane pats miestas ir įkvėpė“, – sako V. Diavara.

Galite tapti profesionalaus ilgametražio filmo apie Vilnių kūrėju

Rudenį profesionali režisierių komanda iš visos vartotojų į programėlę įkeltos medžiagos išrinks vaizdus, kurie bus panaudoti kuriant profesionalų ir unikalų  ilgo metro filmą „Kartą Vilniuje“ (angl. „Once Upon a Time in Vilnius”).

Filmo prodiuserės Ž. Diavaros teigimu, tai itin reta proga tapti ilgametražio filmo bendraautoriumi.

„Mieste kažkas netikėtai pradeda šokti? Kiaurai permirkote koncerte per lietų? Žygiuojate pažintiniu taku? Vilnietis įmerkęs kojas į fontaną skaito knygą? Fiksuokite kasdienes akimirkas ar neįprastus įvykius, rodykite žmonių emocijas ir kuo įvairesnius miesto veidus. Būkite pastabūs, išlaisvinkite savo kūrybiškumą, kelkite įrašus, kurkite savo filmą apie Vilnių ir galbūt, jei jūsų turinį atrinks profesionalai, tapkite ilgametražio filmo komandos dalimi“, – prisijungti kviečia Ž. Diavara.

Filmo, skirto paminėti 700-ajį sostinės jubiliejų, premjera planuojama šių metų pabaigoje.

Kurkite savo filmą

Nemokamą programėlę „Once in Vilnius“ į išmanųjį telefoną galima atsisiųsti iš „Google Play” (https://bit.ly/googleplay_OnceInVilnius) ir „App Store” (https://apple.co/3N6DtP6) elektroninių parduotuvių.

Išsamiau apie projektą: www.onceinvilnius.com

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.