Nemokamame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ koncertuosiantis Lewis Capaldi – juoktis iki ašarų priverčiantis romantikas

Artėjant 700 metų Lietuvos sostinės jubiliejui, liepos 25 dieną Vingio parke įvyks ypatingas festivalis, kuriame pasirodymą surengs ir vienas populiariausių šiandienos škotų atlikėjų Lewis Capaldi. Nors daugeliui jis geriau pažįstamas kaip romantiškų ir jausmingų hitų „Someone You Loved“, „Before You Go“ ar „Bruises“ atlikėjas, gerbėjai dainininką pamilo už atvirumą bei ypatingą humoro jausmą. Šmaikščiomis istorijomis jis dalijasi ir su socialinių tinklų sekėjais bei koncertų publika. Tad ko galima tikėtis koncerte Vilniuje?

Gerbėjų širdis tirpdo ne tik dainos, bet ir humoro jausmas

„Aš esu Škotijos Beyoncé“, – taip duodamas interviu save ne kartą yra pristatęs Lewis Capaldi, o šmaikštus plakatas su tokiu pačiu pareiškimu prieš kelerius metus net kabojo Anglijos metro stotyse. Nuo pat karjeros pradžios Lewis Capaldi gerbėjai pamilo ne tik sodrų atlikėjo balso tembrą bei kartu dainuoti priverčiančius kūrinius, bet ir jo humoro jausmą, kurį galima pavadinti bene ryškiausia 25-erių dainininko charakterio savybe.

Atlikėjo fanai pamilo jo nuoširdumą ir atvirumą – Lewis Capaldi dalijasi net ir pačiais buitiškiausiais, žmogiškiausiais ir visai ne pasaulinės žvaigždės gyvenimą primenančiais epizodais. Jis mėgsta pasijuokti ne tik iš įvairių jam nutinkančių situacijų, bet ir pats iš savęs – juokauja apie savo netobulą figūrą, išvaizdą ar uždirbamus pinigus. Perskaitęs internete, kad jo turtas vertinamas 10 milijonų svarų, Lewis Capaldi dalijosi šmaikščiomis įžvalgomis: „Aš gyvenu tame pačiame kambaryje nuo tada, kai man buvo 12 metų, o mano sąskaitoje šiuo metu yra mažiau nei 200 svarų, tai kas, po velnių, paėmė mano 10 milijonų?“

Tiesa, dabar Lewis Capaldi humoru pasimėgauti gali tik į jo koncertus vėl besirenkantys gerbėjai. Praėjusių metų kovą dainininkas paskelbė norintis visą savo laiką bei dėmesį skirti naujai kūrybai ir pasitraukė iš visų socialinių tinklų. Intensyvios kūrybos vaisius klausytojai galės išgirsti Vilniaus Vingio parke – koncerto metu atlikėjas pristatys net septynias naujas savo dainas.  Tikimasi, kad gerbėjai turės galimybę gyvai susipažinti ir su atlikėjo humoru – neretai savo koncertus jis pradeda iš anksto surežisuotais, šmaikščiais išėjimais, įvairių juokelių nestokoja ir pasirodymo metu.

Išsipildžiusi vaikystės svajonė

Nuo vaikystės grojęs būgnais ir gitara, Capaldi jau dvylikos koncertuodavo užeigose, o sulaukusį aštuoniolikos jo įrašą „SoundCloud“  paskyroje netikėtai aptiko muzikos vadybininkas Ryanas Walteris ir liko sužavėtas vaikino balsu. Į pasaulio populiariosios muzikos viršūnę 1996 metais gimęs muzikantas šovė kaip raketa: Lewis tapo pirmuoju atlikėju, paskelbusiu ir išpardavusiu arenų turą dar prieš išleisdamas debiutinį albumą. O 2017 metais išleista jo daina „Bruises“ platformoje „Spotify“ iš karto sulaukė beveik 28 milijonų perklausų visame pasaulyje.

Klausytojus jis jaudina savo meilės dainomis, o kritikai atidavė duoklę jo profesionalumui – 2020  metų Britų muzikos apdovanojimuose Lewis Capaldi buvo nominuotas net keturiems apdovanojimams, o tarpu jų – Metų britų albumo apdovanojimui už „Divinely Uninspired to a Hellish Exten“ bei Metų britų solo atlikėjo apdovanojimui. Ir nors šių dviejų negavo, laimėjo geriausio debiuto ir Metų dainos apdovanojimus už „Someone You Loved“, kuri prieš tai jau buvo nominuota „Grammy“ apdovanojimuose.

Po metų, 2021 metų ASCAP Londono muzikos apdovanojimuose, jis vėl triumfavo: tapo keturių nominacijų nugalėtoju, įskaitant Metų dainų autoriaus titulą už dainas „Someone You Loved“ ir „Before You Go“. Pastaroji šiemet paskelbtame „Liberty Games“ tyrime taip pat pripažinta kaip įtakingiausia viso dešimtmečio daina pasaulyje.

Lewis Capaldi Vilniuje pasirodys liepos 25 dieną, Vingio parke, kur vyks artėjančiam Vilniaus 700 jubiliejui paminėti skirtas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“. Visi festivalio koncertai, taip pat ir L. Capaldi pasirodymas, bus nemokami ir atviri visiems. Pilna programa, kurią sudaro daugybė žinomiausių Lietuvos atlikėjų, LNOBT simfonionis orkestras su solistais, bus pakelbta artimiausiu metu. Daugiau apie festivalį galima rasti specialiame „Go Vilnius“ polapyje: www.700vilnius.lt/jaunaskaipvilnius.

Oficialus atlikėjo tinklalapis www.lewiscapaldi.com

„Before You Go“

YouTube video

„Someone You Loved“

YouTube video

„Hold Me While You Wait“

YouTube video

„Bruises“

YouTube video

„Grace“

YouTube video

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.