Naujai užgimęs L. Adomaičio ir G. Vilkickytės duetas pirmą kartą nuskambės festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“

Jau kitą pirmadienį, liepos 25 dieną, Vilniuje vyks ypatingas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, kuris taps viena iš pasiruošimo artėjančiam sostinės 700 metų jubiliejui dalių. Festivalio metu Katedros aikštėje laukia įvairios diskusijos su žinomais žmonėmis, o Vingio parke nuskambės koncertas su ryškiausiomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis bei netikėtais atlikėjų duetais. Vienas jų – atlikėjo Lino Adomaičio bei jaunosios kartos dainininkės Gabrielės Vilkickytės pasirodymas. Abu muzikantai sako jaučiantys itin stiprų ryšį su Vilniumi – čia jie atrado savo meilę ir klojo karjeros pagrindus.

Visa festivalio programa

 

Sostinėje sutiko mylimąją

Liepos 25 dieną Vingio parke duetą su G. Vilkickyte pirmą kartą atliksiantis L. Adomaitis sako, kad jaunosios kartos atlikėjos muzika jam labai patinka – jos dažnai klauso  keliaudamas automobiliu. „Ši pažintis scenoje bus labai maloni. Nekantriai laukiu šio susitikimo“, – apie būsimą scenos partnerę sako L. Adomaitis.

Nors pats yra kaunietis, visai Lietuvai puikiai pažįstamas dainininkas sako, kad jam ne ką mažiau brangi ir šalies sostinė. „Vilnius man yra nepaprastai gražus miestas. Čia labai gera susitikti su draugais, pasivaikščioti senamiesčio gatvėmis. Ypač jaukius prisiminimus kelia mano garso režisūros studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kuomet Vilniuje teko praleisti kelerius metus“, – prisiminimais dalijasi atlikėjas.

Vilnius jam ypatingas ir dėl itin svarbaus bei lemtingo gyvenimo įvykio: „Vieno renginio metu klube „Tamsta“ susipažinau su savo tuomet būsima žmona Irma, todėl koncertai šioje vietoje visada maloniai klausosi. Be to, mums abiem daug sentimentų kelia Vingio parkas, kuriame dar nepažinodami vienas kito su Irma dalyvavome Lietuvos dainų šventėse.“

Besiruošdamas artėjančiam Vilniaus jubiliejui skirtam festivaliui, L. Adomaitis džiaugiasi galėdamas tapti svarbios šventės liudininku. „Labai graži yra miestų gimtadienių tradicija. Kasmet tenka aplankyti daugybę Lietuvos vietovių ir koncertuoti bei švęsti kartu su miesto gyventojais. Na, o sostinės gimtadienis yra ypatingas įvykis. Didžiulis malonumas būti šios šventės dalimi“, – sako L. Adomaitis.

Gražiausi vaikystės prisiminimai

Artėjančiam Vilniaus jubiliejui paminėti skirtame festivalyje su L. Adomaičiu pasirodysianti G. Vilkickytė sako, kad su šiuo miestu ją sieja ypatingas ryšys – Vilniuje ji gimė ir užaugo. „Manau, kad būčiau kitokia Gabrielė, jei būčiau augusi kitame mieste. Kadangi darželį, mokyklas, universitetą lankiau senamiestyje, pertraukas leisdavau ant Rotušės laiptų valgydama aguoninius sūrelius, Pasažo skersgatvyje klausydama kaip repetuoja Filharmonijos muzikantai, o paskaitą kartais iškeisdavau į seansą „Skalvijoje“. Labai daug būdavau ir vis dar mėgstu būti viena, vaikščioti po Vilnių. Tokiomis akimirkomis jaučiu, lyg Vilnius ne mano namai, o mano draugas, kuris žino apie mane labai daug – jo istorinėse sienose įsigėrusios ir mano išvaikščiotos emocijos“, – sako G. Vilkickytė.

Sostinėje jai itin brangus Antakalnio mikrorajonas – čia ji praleido net 10 metų vaikystės: „Man patinka jo gatvių, ypač atokesnių nuo pagrindinės, ramybė, miško artumas, o į Antakalnio kapines kartais nueinu kaip į parką pasivaikščioti. Labai patinka miniatiūrinė vegetariška valgykla prie Čiurlionkės, kur ateinu dienos pietų – sėdžiu viena tarp paauglių balerinų sulaižytais plaukais, vogčiomis klausausi jų gyvenimo aktualijų ir mėgaujuos sveiku maistu. Kadangi labai mėgstu vairuoti, kartais nuvažiuoju iki rajonų, kurie man niekada nebuvę pakeliui – Lazdynus, Justiniškes. Patyrinėju savą miestą kaip atvykėlė, užeinu į vietinę parduotuvėlę, nusiperku ledų ir važiuoju atgal link centro.“

Vilniaus jubiliejų dainininkė vadina dar viena proga geriau įvairiapusiškai pajausti savo miestą, atkreipti dėmesį į kasdienybės grožį. Vingio parke festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ klausytojai išgirs jos ir atlikėjo L. Adomaičio duetu atliekamą kūrinį. „Labai mėgstu Vingio parką – esu dainavusi keliose Lietuvos dainų šventėse, kurios, neabejoju, prisidėjo prie to, kokia esu šiandien. Tad esu išsiilgusi to šviesaus minios jausmo, kai visi žmonės dainuoja ir nebėra nei pykčio, nei pavydo – visi tampa vieniu ir galbūt net nesuvokia, kokią stiprią terapinę akimirką kartu kuria“, – sako G. Vilkickytė.

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa Vingio parke:

17:00 val. Atveriami festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vartai.

Festivalio teritorijoje bus vykdomos įvairios veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, išalkus bus galimybė pasistiprinti maisto zonoje, prisijungti prie organizuojamų edukacijų.

19:00 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu koncertas. Diriguoja maestro Ričardas Šumila.

Festivalis prasidės ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodys tikros Lietuvos operos žvaigždės. Per vieną vakarą miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirs daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

20:30 val. Lietuvos atlikėjų duetų vakaras.

Festivalis padovanos ir netikėtų siurprizų – pasirodys puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui sujungti į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodys su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebins žiūrovus kartu su Ieva Narkute ir kiti. Bet juk Vilnius – kuriantis, nebijantis eksperimentuoti ir aistringas miestas. Todėl daugiau nei 10 žinomiausių Lietuvos atlikėjų ir grupių susivienys ir drauge privers klausytojų širdis plakti stipriau. Skambės tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai. Tai bus spalvinga, jautri ir kartu energinga lietuviškos muzikos dalis, kviečianti švęsti Vilniaus jaunystę.

22:30 val. Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas.

Vienam vakarui Vilnius taps tarptautine muzikos arena. Sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausėtės „Spotify“ platformoje, galėsite išgirsti čia, Vilniuje! Sostinėje pasirodys puikiai žinoma ir kritikų liaupsinama populiariosios muzikos užsienio žvaigždė Lewis Capaldi, sugebanti savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.