Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ kviečia į pokalbių erdvę Katedros aikštėje

Šv. Kristoforo dieną, liepos 25-ąją, skubėkite ne tik į Vingio parką, kuriame vakare karaliaus įvairių žanrų muzika ir sužibės tarptautinį pripažinimą pelniusi žvaigždė Lewis Capaldi, – nuo 14 valandos pasimatykime Katedros aikštėje prie jubiliejaus laikrodžio. Būtent čia prasidės festivalis „Jaunas kaip Vilnius“.

Miesto širdyje pasikalbėkime apie mylimą Vilnių. Nors kitąmet jam sukaks 700 metų, jis vis dar stebėtinai jaunas, dega novatoriškomis idėjomis, užsispyrimu ir stebina augimu. Įdomu, ką apie savo miestą galvoja vilniečiai, kuriantys ir puoselėjantys jo identitetą? To jų paklaus vaikai, o klausimai kartais būna tokie tiesmuki, kad atsakyti tenka labai atvirai ir nuoširdžiai.

Artėjantis Vilniaus 700 metų jubiliejus dar kartą primena, kokia brangi yra laisvė. Organizacijų, aktyviai remiančių ukrainiečių pasipriešinimą Rusijos agresijai, atstovai kalbės apie tai, kaip padėjome kovojančiai Ukrainai ir kuo jai dar gali padėti vienos iš Europos sąjungos sostinių.

Norime, kad mūsų vaikai augtų atsakingame mieste, todėl pasvajokime ir imkimės konkrečių žingsnių, kad tvarumas visada būtų mūsų prioritetas. Džiaugiamės, kad Vilnius jau pasirinko žaliąjį kursą, bet tik nuo mūsų visų bendrų pastangų priklausys to sėkmė. Žinomi visuomenininkai festivalio atidaryme gvildens temas įvairiais tvarumo aspektais: socialiniu, kultūriniu, verslo bei aplinkos.

Pokalbių erdvėje kalbėsime ne tik apie Vilniaus dabartį ir ateitį, bet ir išvysime vakaro programą kuriančius atlikėjus, muzikinius pasirodymus.

Visą festivalio programą galima rasti „Go Vilnius“ polapyje: www.700vilnius.lt/jaunaskaipvilnius.

Programa:

14:00 val. Festivalio Jaunas kaip Vilnius“ pristatymas su Ignu Krupavičiumi ir specialus Jurgio Didžiulio muzikinis pasirodymas.

15:00 val. Kitoks pokalbis su Ąžuolu ir Migle. Vaikai kalbina amžinai jauną kaip pats Vilnius kūrėją Algirdą Kaušpėdą, Vilniaus garbės pilietį, architektą, visuomenininką, kuris save laiko miesto žmogumi – čia gimusiu, augusiu ir brendusiu, o savo Vilnių laikančiu vienu gražiausių miestų Europoje.

15:30 val. Ukrainos herojai Lietuvoje. Artėjantis Vilniaus 700 metų jubiliejus dar kartą primena, kokia brangi yra laisvė. Organizacijų, aktyviai remiančių ukrainiečių pasipriešinimą Rusijos agresijai, atstovai kalbės apie tai, kaip padėjome kovojančiai Ukrainai ir kuo jai dar gali padėti Vilnius. Pokalbį moderuos Raudonojo Kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė, diskusijoje dalyvaus su pabėgėlių integracija dirbanti ​​menų agentūros „Artscape“ vadovė Aistė Ulubey, nuo pat karo Ukrainoje pradžios pabėgėlių centre su mama savanoriaujanti atlikėja Gabrielė Vilkickytė, Vilniaus mero patarėjų grupės vadovė Ieva Dirmaitė, ,,Maisto banko” vadovas Simonas Gurevičius, įvairių iniciatyvų autorius Laurynas Šeškus.

17:00 val. Ateities Vilnius, kur link judame ir kaip tai atsiliepia mūsų aplinkai. Žinomi visuomenininkai festivalio atidaryme gvildens temas įvairiais tvarumo aspektais: socialiniu, kultūriniu, verslo bei aplinkos. Diskusijoje dalyvaus ,,Miesto laboratorijos” vadovė Goda Sosnovskienė, produkto dizaineris Aurimas Kadzevičius, Neringa Rekašiūtė, tvarius sprendimus savivaldoje apžvelgs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė. Moderuoja technologijų entuziastas Lukas Keraitis. 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.