Festivalio ,,Jaunas kaip Vilnius“ žvaigždė – grupė ,,Bastille“

Nemokamame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ liepos 25 dieną pasirodysianti britų grupė „Bastille“, nepaliekanti abejingų savo hitais „Pompeii“, „Of The Night“, „Things We Lost in the Fire“, sukurs tikrai energingą vakarėlį Vingio parke! Akimirksniu publiką užvedanti grupė su vokalistu Danu Smithu priešakyje žavi ne tik ypatinga savo charizma ir įsimintinais pasirodymais, bet ir kūrybingais dainų tekstais, kuriuos įkvepia net graikų mitologija.

Pilna festivalio programa

 

 

Užburianti muzika ir nebanalūs dainų tekstai

„Bastille“muzika pasižymi unikaliu indie pop ir roko mišiniu ir susimąstyti verčiančiais tekstais – šiuo metu tai viena įsimintiniausių gyvai grojančių grupių, kurios gyvavimo pradžia taip pat buvo įspūdinga. Išleistas debiutinis singlas „Flaws“ iš karto tapo hitu, o  prieš dešimtmetį pasirodė albumas „Bad Blood“, kuriame buvo bene sėkmingiausias grupės singlas „Pompeii“, itin išgarsinęs grupę, įsitaisęs daugelio šalių dainų topuose ir pelnęs „Brit“ apdovanojimą už geriausią britų singlą. Nuo to laiko „Bastille“ išleido dar keletą hitų, tarp jų „Good Grief“, „Happier“ ir „Quarter Past Midnight“. Grupė taip pat yra pelniusi daugybę apdovanojimų, o vėliau išleisti visi trys albumai buvo sėkmingi.

,,Pompeii”

YouTube video

Grupę sudaro keturi nariai: Danas Smithas (pagrindinis vokalas, klavišiniai), Kyle’as Simmonsas (klavišiniai, pritariamasis vokalas), Willas Farquarsonas (gitara, bosinė gitara, pritariamasis vokalas) ir Chrisas „Woody“ Woodas (būgnai, pritariamasis vokalas).

Grupės nariai – TV laidose ir filmuose

Grupės pavadinimas, kaip nesunku atspėti, siejamas su liepos liepos 14 d. kasmet švenčiama Bastilijos paėmimo diena, na, o grupės lyderis Danas irgi gimęs liepos 14 dieną. Grupės nariai nesėdi užsidarę studijoje – keli jų nusifilmavo net kultinio serialo „Sostų karai“ epizode. Vienas muzikantų  kartu su legendine atlikėja Rihanna pasirodė ir trumpametražiame filme. Jų muzika per veiklos metus skambėjo net keliuose kultiniuose serialuose: „The Vampire Diaries“, „Rookie Blue“, ‚Finding Carter“.

Danas Smithas dėl kilnaus tikslo nubėgo maratoną

Grupės įkūrėjas ir pagrindinis vokalistas Danas Smithas dainas rašė nuo ankstyvos paauglystės, tačiau savo muzika nesidalijo iki tos lemtingos akimirkos, kai 2007 m. draugas jį pastūmėjo dalyvauti Lidso konkurse „Bright Young Things“ – jame debiutantas tapo konkurso finalininku ir palaipsniui ėmė sieti savo gyvenimą su muzika. Baigęs studijas Lidso universitete, jis persikėlė į Londoną ir su trimis muzikantais įkūrė „Bastille“.

,,Things We Lost In The Fire”

YouTube video

Įkvepia ir socialinė Dano veikla: 2019 m. grupės lyderis pirmą kartą gyvenime nubėgo maratoną, kad surinktų lėšų krūties vėžio labdaros organizacijai paremti. Duodamas interviu jis prisipažino, kad jam tai jautri asmeninė tema. Dano dainų tekstuose vyrauja ne tiek asmeniniai išgyvenimai, kiek istorijos iš dabarties pasaulio, graikų mitologijos ar kultinių Davido Lyncho filmų.

,,Happier”

YouTube video

,,Good Grief”

YouTube video

,,Of The Night”

YouTube video

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.