,,Clean Bandit“ pasirodys festivalyje ,,Jaunas kaip Vilnius“

Grupę „Clean Bandit“, kuri pasirodys nemokamame festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“, galima vadinti stereotipų laužytojais arba genialiais miksuotojais. Klasikinę ir elektroninę muziką jungiantis skambesys, tokių kompozitorių kaip Mozarto ar Beethoveno kompozicijų panaudojimas šokių muzikos hituose ir žinomi kviestiniai dainininkai grupės pasirodymuose išgarsino ją pasaulyje. Prieš 9 metus sukurtas jų hitas „Rather Be“ tapo geriausiai pirktu singlu Didžiojoje Britanijoje, pasiekė topų viršūnes 13-oje pasaulio šalių, ir pelnė „Grammy“ apdovanojimą už geriausią šokių muzikos įrašą.

Pilna festivalio programa

 

Patys kuria ir režisuoja vaizdo klipus

Anglų elektroninės muzikos grupė „Clean Bandit“ susikūrė 2008 metais Kembridže ir iškart įkopė į Jungtinės Karalystės singlų viršūnes. Grupės narių kūrybingumas pavydėtinas: jie dar ir patys režisuoja bei kuria savo muzikinius vaizdo klipus, kurių daugelis buvo nominuoti „Brit Awards“ ir MTV video klipų apdovanojimams, o du iš jų – „Symphony“ ir „Rockabye“ – „YouTube“ kanale turi daugiau nei 1 mlrd. peržiūrų.

Šiuo metu grupę sudaro jos įkūrėja Grace Chatto ir broliai Jackas ir Luke’as Pattersonai. O grupės istorija prasidėjo Kembridžo universitete, kai klasikinę muziką nuo vaikystės groję Grace Chatto ir Neilas Amin-Smithas susipažino su Jacku Pattersonu. Jis, tapęs Grace vaikinu, įrašinėdavo violončele grojančios merginos pasirodymus ir įpindavo į juos elektroninės muzikos ritmų. Tai buvo nauja, įdomu ir jiems patiko – taip gimė „Clean Bandit“.

,,Rockabye”

YouTube video

Daugelis grupės projektų garsėja tuo, kad juose susilieja klasikinės ir šokių muzikos elementai, juose dalyvauja kviestiniai vokalistai: tarp žymiausių yra Demi Lovato, Jess Glynne, Zara Larsson, Julia Michaels, Luis Fonsi, Ellie Goulding, Iann Dior, Mabel ir Lizzo. Jų naujausias hitas „Symphony“, kuriame dalyvavo švedų popdainininkė Zara Larsson, pasiekė 1 vietą Jungtinės Karalystės ir Švedijos singlų topuose.

Muzika ir norintiems pašėlti, ir išlavinto skonio publikai

Gal tai ir yra „Clean Bandit“ sėkmės formulė – patikti tiek šiuolaikiniams festivalių lankytojams, tiek klasikos mėgėjams: jų muzika prieinama kiekvienam. Į klasikinius kūrinius „Clean Bandit“ sugeba įpinti šiuolaikinių ritmų, tad jų kūriniai įneša naujo vėjo ir į moderniąją muziką. Pasaulyje išgarsėję neįprastu klasikinių instrumentų ir tokių kompozitorių kaip Mozartas ar Beethovenas kompozicijų naudojimu kuriant elektroninės šokių muzikos hitus, „Clean Bandit“ nariai viską daro patys: kuria muziką, žodžius ir netgi videoklipus savo dainoms.

,,Symphony”

YouTube video

Nenuostabu, kad visi „Clean Bandit“ nariai (grupės gyvavimo pradžioje jų buvo keturi) mokėsi prestižiniame Anglijos Kembridžo universitete. Kita vertus, nė vienas iš jų iš tikrųjų nestudijavo klasikinės muzikos. Vietoj jos grupės nariai baigė rusų, italų, istorijos ir architektūros studijas, tad jų akiratis ir domėjimosi sritys neapsiriboja vien tik muzika, nors ji užima vieną svarbiausių vietų jų gyvenime.

 ,,Solo”

YouTube video

 

,,Rather Be”

YouTube video

 

,,Real Love”

YouTube video

 

,,Tick Tock”

YouTube video

 

,,Extraordinary”

YouTube video

 ,,Stronger”

YouTube video

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.