Vilniaus 700-ojo jubiliejaus liepos mėnesio programa

Vilniaus 700-ąjį jubiliejų su muzika, šviesomis ir įspūdingais pasirodymais švenčiame jau nuo sausio 25 d. O liepos 25-ąją laukia dar viena gimtadienio dovana – Vingio parką šventine nuotaika drebins nemokamas muzikos festivalis „Jaunas kaip Vilnius“. Visą liepos mėnesį, ir ne tik, Vilniuje švęskime jubiliejinius miesto metus koncertuose, festivaliuose, parodose, edukacijose, gastronominėse kelionėse po miesto restoranus. Jei 700 metų jaunuolis Vilnius turi tiek energijos švęsti, pramogauti ir linksmintis – tai gali daryti visi! Ar jūs pasiruošę? Juk kito tokio svarbaus jubiliejaus reikės laukti šimtą metų!

Festivaliai:

Šv. Kristoforas, Vilniaus globėjas, šiandien gali didžiuotis – Vilnius švenčia 700-ąjį jubiliejų! 2023 m. liepos 25-ąją, Šv. Kristoforo dieną, sostinė taps unikalia tarptautine muzikos arena. Šiais metais Vilniaus Vingio parke, vienoje didžiausių atvirų miesto erdvių, visų muzikai neabejingų vilniečių ir sostinės svečių laukia Vilniaus dovana – nemokama muzikos šventė.

Festivalis ,,Jaunas kaip Vilnius“ suteikia unikalią progą išgirsti unikalių atlikėjų ir išvysti originalių efektų bei vizualinių sprendimų šou. Festivalis taps vienu pagrindinių Vilniaus jubiliejaus renginių, prikaustysiančių visų pasaulio muzikos gerbėjų dėmesį.

Data: 2023 m. liepos 25 d.

Vieta: Vingio parkas

Kaina: nemokama.

Organizatorius: Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Festivalio programa

 

Kristupo festivalis – tai pasaulio muzikos įvairovė gražiausiose Vilniaus erdvėse. Tarptautiniu kokybės ženklu „EFFE Label“ įvertintas renginys nepaliauja įrodinėti, kad muzikai nėra netinkamo laiko ar vietos.

Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Gesualdo Six. Tai – vienas stipriausių britų vokalinių kolektyvų, tęsiantis vyrų chorų dainavimo a cappella (be pritarimo) tradiciją. Pasirodymą Vilniuje, Šv. Kristoforo (festivalio vardo įkvėpėjo) dienos išvakarėse, kolektyvas dedikuoja sostinės 700-ajam jubiliejui, įteikdamas puokštę kūrinių, visu grožiu išsiskleisiančių Šv. Kotrynos bažnyčios skliaustuose.

Data: 2023 m. liepos 24 d.

Laikas: 19 val.

Vieta: Šv.Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g.30).

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: VŠĮ ,,Kristupo festivalis”

Daugiau informacijos

 

700-ojo jubiliejaus proga Vilnius sulaukė ypatingos dovanos – naujo festivalio. Pirmojoje Vilniaus performanso meno bienalėje visas dėmesys sutelkiamas į Vilnių ir gyventojus, jų istorijas. Viešose miesto vietose pasirodysiantys lietuvių ir užsienio kūrėjai kvies leistis į kelionę ne tik po populiarias erdves, bet ir po parkus, užkaborius ar uždaras patalpas – tai puiki proga meniškai susipažinti su Vilniumi. Kai kurie kūriniai sukurti specialiai šiam festivaliui ir bus rodomi pirmą kartą. Tarptautinis renginys vyks kas dvejus metus. Pasinaudokite proga pamatyti išskirtinių pasirodymų.

Data: 2023 m. liepos 23 d. – rugpjūčio 6 d.

Vieta: įvairios Vilniaus vietos

Kaina: nemokama.

Organizatorius: Galerija ,,Meno niša”

Daugiau informacijos

 

Vakarėliai, koncertai:

Viena pagrindinių ir didžiausių koncertų bei vakarėlių po atviru dangumi vietų Vilniuje. Artimiausi šio jau 19-ojo sezono renginiai – VASAROS TERASOS Feisbuko paskyroje.

Daugiau informacijos netrukus.

Vieta: Vilniaus g. 39

Organizatorius: Vasaros terasa

Daugiau informacijos

 

Tai unikali vieta, kur susitinka miškas ir miestas, keliautojai ir koncertai, griliai ir žmonės, baras ir garažas. Šiame kieme Vilnių švenčiame kasdien, o sulaukus jaunatviškojo jubiliejaus tikrai neplanuojame sumažinti apsukų! Kviečiam ir jus prasukti Paupio gatve – negailėkit minučių, padovanokit sau gražaus laiko mūsų pavėsiuose, įvairiausios muzikos koncertuose, ar prie grilių vartant kepsnius ir pokalbius.

Daugiau informacijos – netrukus, bet laukiame jūsų kad ir šiandien!

Vieta: Paupio g. 31A

Organizatorius: Downtown Forest Hostel & Camping

Daugiau informacijos

 

Greičiausias būdas pažinti Vilnių ir pakilti virš kasdienybės! Stogo terasos baras ,,Opera Social House” įsikūręs pačiame miesto centre, pulsuoja meniška ir jaukia atmosfera. Įspūdinga miesto panorama subalansuota pirmiems pasimatymams, draugų susibūrimams, gyvos muzikos koncertams ir … Čia rasi visko. Kada paskutinį kartą sudaužei tostą ir dalinaisi gardžia pica virš miesto stogų? Laukiam tavęs arčiau dangaus.

Vieta: J. Lelevelio g.4

Organizatorius: Opera Social House

Daugiau informacijos

 

Užsukite švęsti jau 700 metų jauno Vilniaus į menų fabriką LOFTĄ – oficialiai aktyviausia pripažintą erdvę Lietuvoje, kurioje nuolat vyksta muzikos, kino, teatro, mados, šokių projektai, konferencijos, seminarai ir parodos. LOFTAS – tai vieta, burianti įdomiausius atlikėjus ir kūrėjus: nuo pradedančių eksperimentinių projektų iki pasaulinio masto žvaigždžių. Daugelis renginių jau tapo tradiciniais. Kiekvieną vasarą LOFTO kieme veikia LRT OPUS terasa, džiuginanti įdomiausių lietuviškų grupių koncertais. Pajuskite Vilniaus gimtadienio šurmulį mėgaudamiesi skoninga muzika ir jubiliejiniu kokteiliu!

Daugiau informacijos – netrukus.

Vieta: Menų fabrikas LOFTAS, Švitrigailos g.29

Organizatorius: Menų fabrikas LOFTAS

Daugiau informacijos

 

Švęsdami Vilniaus 700 gimtadienį įsiliekite į naują Lukiškių kalėjimo versiją, kuriančią kitokį Vilniaus įvaizdį, emociją ir pasakojimą. Lukiškių kalėjimas 2.0 – tai ne nauja ar geresnė kalėjimo versija. Tai kur kas daugiau. Atraskite Lukiškių kalėjimą pilną Vilniaus jubiliejaus kultūros, muzikos ir šviesių žmonių. Istorinis paveldo objektas Vilniaus centre tapo muzikos, modernaus meno, dizaino ir kultūros generatoriumi, tad nepraleiskite progos švęsti Vilniaus jaunystės!

Daugiau informacijos – netrukus.

Vieta: Lukiškių kalėjimas, Lukiškių skg. 6

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas 2.0

Daugiau informacijos

 

Parodos:

700-ojo Vilniaus jubiliejaus proga MO muziejus suteikia galimybę pasinerti į legendinio kūrinio apie Vilnių atmosferą. Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris“ interpretuojamas pasitelkiant išskirtinius lietuvių autorių meno kūrinius, todėl parodoje išvysite tų laikų socialinių, politinių, kultūrinių aktualijų ir tuomet ideologiškai nepriimtinų darbų.

Tačiau paroda nesiekia tiesiogiai atvaizduoti romano, o kuria Vilnių, kaip daugiabriaunį personažą. Iššūkį vizualiai permąstyti romaną, priėmė viena ryškiausių ir novatoriškiausių Lietuvos teatro asmenybių teatro režisierius Oskaras Koršunovas bei scenografas Gintaras Makarevičius, kurie maištaudami kviečia apmąstyti modernaus miesto patirtį bei ateitį,

Data: 2023 m. balandžio 22 d. – 2024 m. sausio 28 d.

Vieta: MO muziejus, Pylimo g. 17

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietus rasite čia.

Organizatorius: MO muziejus

Daugiau informacijos

 

VU bibliotekos surinkta ekspozicija supažindins visuomenę su Vilniaus miesto istorija. Parodoje bus eksponuojami VU bibliotekos fonduose saugomi dokumentai: reti spaudiniai, rankraščiai, fotografijos ir kt.

Data: 2023 m. gegužės 11 d. – spalio 15 d.

Vieta: P. Smuglevičiaus salė, Universiteto g. 3

Kaina: nemokama.

Organizatorius: Vilniaus universitetas

Daugiau informacijos

 

Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga miestui ir miestiečiams dovanojamas kūrinys padės susipažinti su iki šiol nematytu tyrimu apie Vilnių, jo architektūrą ir gyventojus prieš 200 metų. Paviljono lankytojai galės patys paieškoti jiems rūpimos informacijos apie to laiko miestą, įdomias asmenybes, praeities vilniečių realijas, įvairias kasdienybės istorijas ir dar daug ką.

Data: 2023 m. gegužės 13 d. – 2023 m. spalio 15 d.

Vieta: Skveras priešais Naująjį arsenalą, šalia Karaliaus Mindaugo paminklo, Arsenalo g.5

Kaina: nemokama

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Vilniaus gimtadienis skaičiuojamas nuo miesto vardo paminėjimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške Europos miestams. Pasinaudokite itin reta proga savo akimis pamatyti, kaip atrodė šis laiškas! Nė vieno originalaus Gedimino laiško nėra išlikę, todėl Rygoje netrukus po laiško gavimo padarytas nuorašas yra autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas. Kuo svarbūs buvo šie Gedimino laiškai? Susipažinkite su jų reikšme interaktyvioje parodoje, kuri yra vienas svarbiausių Vilniaus 700-mečio renginių – visos šventės ašis. Tad nepraleiskite išskirtinės galimybės apsilankyti šioje parodoje.

Data: 2023 m. sausio 25 d.– rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: kasdien 10-20 val.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Kontaktai: el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 261 74 53

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi.

Daugiau informacijos

 

Kaip atrodė vilniečiai prieš 700 metų? Ar šiandien Vilniuje jie jaustųsi kaip namie? Ar jums patiktų gyventi ankstesniajame Vilniuje? Pasinerkite į pasakojimą, susidedantį iš 50 istorijų. 700 metų laikotarpį apimantys pasakojimai atskleis vilniečių paslaptis, gyvenimo būdą ir kasdienybę. Ši paroda, kaip ir Vilnius, gausi ir įvairi, tačiau visos istorijos liudija tą patį – visi esame vilniečiai ir kuriame miestą, nesvarbu, ar esame jame gimę, ar prigiję.

Data: 2022 m. gruodžio 15 d. – 2023 m. rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val., išskyrus trečiadienį 10–20 val.

Vieta: ,,Istorijų namai”, T. Kosciuškos g. 3

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietus rasite čia.

Kontaktai: el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 239 45 35

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Rekomendacijos šeimoms su vaikais:

Edukacija ,,Mažasis vilnietis”

Vilnius prieš 200 metų neabejotinai buvo kitoks, tačiau kaip ir visais laikais jame gyveno į mus labai panašūs tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Edukacinio užsiėmimo metu leisimės į kelionę laiku 200 metų atgal, kad bent trumpam patirtume anuometę vaikystę. Klausydamiesi edukatorių pasakojamų istorijų, nutikusių vaikams prieš du šimtmečius, nejučia atsidursime XIX a. mieste. Įsitikinsime, kad ir prieš 200 metų vaikai daug ir smagiai žaisdavo. Senuosius žaidimus būtinai išmėginsime ir patys!

Trukmė – 1 val.

Grupės dydis – 10-25 asm.

Skirta – 6-12 metų vaikams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: + 370 (5) 2629426.

Edukacija „VILNOPOLIS: pastatyk savo miestą“

Iš praeities plytų pastatyk savo Vilnių!

Edukacijos dalyviai susipažins su paviljone „Vilnius prieš 200 metų“ eksponuojamu unikaliu XIX a. amžiaus Vilnių vaizduojančiu maketu. Kartu su edukatoriais jaunieji urbanistai svarstys, kokią įtaką miesto kaitai darė carinės Rusijos valdžios sprendimai ir kokiame mieste gyventume šiandien, jei istorija būtų pasisukusi kita linkme. Grupėse žaisdami originalų stalo žaidimą, moksleiviai mėgins įsivaizduoti, kokį Vilnių jie pastatytų, jeigu miesto likimas būtų jų rankose. Įveikusios miesto statybų iššūkius, komandos sukurs savo svajonių Vilnių. Tik ar kiekvieno svajonėse Vilnius yra toks pat?

Trukmė – 1,5 val.

Grupės dydis –10-25 asm.

Skirta –13-16 metų paaugliams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 239 45 74.


Pažintinis orientacinis žaidimas „Susitikime Vilniuje prieš 200 metų“

Jūsų laukia ypatinga, kupina neatrastų istorijų kelionė laiku į Vilnių prieš 200 metų. Jos metu naujai ir iš labai arti pamatysite XIX a. vilniečius ir miestą!

Dalyviai bus suskirstyti į komandas po 5-6 asmenis. Kiekviena komanda burtų keliu išsitrauks individualų maršrutą su įtraukiančiomis užduotimis Vilniaus senamiestyje ir leisis į kupiną įspūdžių ir nedidelių iššūkių kelionę. Kad išvyka neprailgtų ir netektų pasiklysti, komandas „lydės” bei netikėčiausių istorijų papasakos vilniečiai iš XIX-ojo amžiaus. Entuziastingiausių komandų lauks specialūs prizai!

Trukmė – 1,5 val.

Grupės dydis –10-25 asm.

Skirta – 16-18 metų paaugliams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: + 370 (5) 2629426

 

Data: 2023 m. gegužės 13 d. – 2023 m. spalio 15 d.

Vieta: Skveras priešais Naująjį arsenalą, šalia Karaliaus Mindaugo paminklo, Arsenalo g.5

Kaina: nemokama

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

 

Daugiau informacijos

Edukacijos, jų vystymas ir plėtra yra vienas svarbiausių MO muziejaus prioritetų. Moksleiviai kviečiami patirti meną čia ir dabar: pamatyti jį be išankstinių nusistatymų, per sąsajas su kitais dalykais, reiškiniais, taip pat ir per savo emocijas. Tikimasi, kad pamatydami mokomuosius dalykus, ištrauktus iš klasės ir vadovėlio skyriaus, kitame kontekste vaikai plės savo suvokimą, akiratį ir lavins kūrybiškumą. Norima kurstyti smalsumą pasauliui ir įkvėpti tolesnėms patirtims muziejuje

Skirta  – 1-12 kl.
Kaina  – 7 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected], tel.nr: +370 609 83 764.

 

Darbo laikas: kasdien (išskyrus antradienius) 10-20 val.

Vieta: Pylimo g.17

Organizatorius: MO muziejus

Daugiau informacijos apie edukacijas

 

Daugiau informacijos apie Vilniaus pokerio parodą

 

Laukiame Jūsų viename iš seniausių XIV a. Vilniaus mūrinių pastatų – Mažojoje gildijoje bei kiek vėliau iškilusiame Masalskio name! Išsidėstę per dvi posesijas tarpusavyje sujungti trys pastatai sukuria painų architektūrinį labirintą, kurį galima įveikti žaidžiant virtualų žaidimą „Actionbound“.  Keliaudami per muziejaus ekspoziciją pažinsite architektūrinius stilius, daugiau sužinosite ne tik apie muziejaus pastatus, bet ir apie patį Vilniaus miestą bei jo senuosius gyventojus.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 10 asm.
Skirta  – 5-12 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai  –  el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 279 1644.

 

Darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 10–18 val.

Vieta: Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g.26

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Edukacinis užsiėmimas kviečia kelti klausimus: kas rašo istoriją, kas lieka jos paraštėse, koks yra muziejaus parodų kuratorių ir architektų vaidmuo rašant istoriją? Užsiėmime kalbėsime apie kasdienes „mažąsias“ Vilniaus istorijas ir kartu tyrinėsime 5 šio miesto laikotarpius. Edukacijos pabaigoje dalyvius kviesime kurti savo dabarties Vilniaus istoriją bei pamėginti “perrašyti” parodos „Aš esu Vilnietis“ pasakojimą.

Trukmė  – iki 90 min.
Grupės dydis  – 10-25 asm.
Skirta  – 9-12 klasių mokiniams
Kaina  – 3 Eur
Kontaktai registracijai  – el. p: [email protected]

 

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val., trečiadienį 10–20 val.

Vieta: ,,Istorijų namai”, T. Kosciuškos g. 3

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

 

Senojo Vilniaus istorija neatsiejama nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinio, kultūrinio, ūkinio gyvenimo centro – Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos – istorijos.

Ekskursijoje po Valdovų rūmų muziejų sužinosime senosios rezidencijos ir dabartinio muziejaus kūrimosi istoriją, susipažinsime su Žemutinės pilies teritorijoje rastais archeologiniais radiniais ir paklausysime, kokias istorijas edukatorių lūpomis jie pasakoja lankytojams. Pažintį tęsime atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje – mūsų laukia prabangios menės ir privatūs valdovo apartamentai, gausybė nematytų eksponatų, kurie padės įsivaizduoti šių rūmų didybę.

Šią edukacinę ekskursiją rekomenduojame mokinių grupėms, į Valdovų rūmų muziejų atvykstančioms pirmą kartą.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis – iki 25 asm.
Skirta  – 1–4, 5–8 ir 9–12 klasių mokiniams.
Kaina – 3 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: 8 5 261 7445

 

Darbo laikas: antradienį, trečiadienį, penktadienį – 10-18 val., ketvirtadienį – 10-20 val.

Vieta: Katedros a.4

Organizatorius: Valdovų rūmų muziejus

Daugiau informacijos

 

Vilniaus bastėja – tai pastatas, skaičiuojantis keletą savo gyvenimo šimtmečių. Tad nenuostabu, jog daug mačiusios jos sienos saugo ne vieną paslaptį, vis dar sklandančią gynybiniuose tuneliuose. Kviečiame apsilankyti! Kartu aptarsime ir išgirsime visiems žinomas ir visai negirdėtas Vilniaus istorijas. Atlikdami kūrybines užduotis, galėsite leistis į kelionę po paslapčių kupiną ir legendomis apipintą Vilnių.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 30 asm.
Skirta  – priešmokyklinukams ir 1-4 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 261 2149.

 

Darbo laikas: antradienį-sekmadienį 10-18 val.

Vieta: Vilniaus sienos bastėja, Bokšto g.20

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Kviečiame istorinėje vietoje – Gedimino pilies bokšte esančioje interaktyvioje salėje, – „pakeliauti laiku“ nuo XIV amžiaus, kai Vilnius buvo pirmą kartą paminėtas Gedimino laiškuose, iki mūsų dienų. Susipažinsite su Gedimino pilies ir miesto kūrimosi istorija, pamatysite kunigaikščio Gedimino laiškus. Praktinė užsiėmimo dalis – kūrybinė užduotis, kurios metu galėsite pasirinkti jums labiausiai patinkančią veiklą: sukurti ir parašyti laišką, palinkėjimą Vilniui, filmuoti, vaidinti, dainuoti ar šokti. Tad švęskime Vilniaus gimimo dieną kartu!

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 30 asm.
Skirta – 5-8 klasių mokiniams
Kaina – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 261 74 53.

 

Darbo laikas: kasdien 10-20 val.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Lukiškių kalėjimas 2.0 šiuo metu tapęs meno, muzikos ir kultūros generatoriumi. 115 metų veikęs kalėjimas pagaliau atvėrė vartus ir kviečia susipažinti su tuo, kas vyko už aukštų spygliuotų sienų. Patyrę, su moksleivių grupėmis dirbantys gidai yra pasirengę pristatyti unikalų bei mokyklinio amžiaus vaikams pritaikytą edukacinį pasivaikščiojimą, kurio metu bus supažindama su kalėjimu, jo istorija, kalinių kasdienybe įkalinimo įstaigoje bei padėti suprasti kodėl tokiose vietose geriau neatsidurti.

Trukmė  – apie 2 val.
Grupės dydis  – iki 16 asm.
Skirta  – 9-12 kl.
Kaina  – 15 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: +37065994872

 

Darbo laikas: pirmadieniais-sekmadieniais 9-19 val.

Vieta: Lukiškių skg. 6

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas

Daugiau informacijos

 

Ekskursijoje – pamokoje vaikai susipažins su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki naujųjų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis. Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Vaikai ne tik gaus atsakymus į šiuos klausimus, bet ir patys galės nusikalti savo pinigėlį, pasisverti ir sužinoti, kiek jie būtų verti, jei būtų pagaminti iš aukso.

Skirta – 1-12 kl.
Kaina – nemokama
Kontaktai registracijaiel.p: [email protected] arba tel.nr: +370 659 22 966, +370 699 79 409

 

Darbo laikas: antradieniais-penktadieniais 10-19 val.

Vieta: Totorių g. 2/8

Organizatorius: Lietuvos Banko Pinigų muziejus

Daugiau informacijos

 

Teatralizuotą edukaciją „Meilė – pakeitusi gyvenimus. Sofija ir Konstantinas Čiurlioniai“ veda profesionali aktorė bei režisierė Livija Krivickaitė, kuri pasitelkdama profesijos subtilybes pasakoja apie Sofijos ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionių gyvenimą bei kūrybą. Edukacijos vieta – M. K. Čiurlionio kambarys, kuriame Sofija Kymantaitė iš tiesų lankėsi, jame skleidėsi šių žmonių istorijos pradžia. Edukacijos metu mokiniai yra įtraukiami į jos eigą, kviečiami įsijausti į Sofijos ir Konstantino vaidmenis, kartu skaityti M. K. Čiurlionio laiškus ir Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės atsiminimus. Edukacijos pabaigoje mokiniai kviečiami dalintis mintimis bei jausmais, skatinami diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei dviejų iškilių asmenybių susitikimą, kuris pakeitė jų gyvenimus.

Trukmė  – 45 min.
Grupės dydis  – iki 20 asm.
Skirta  – 4-12 kl.
Kaina  – 60 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 653 80 844

 

Darbo laikas: antradieniais – penktadieniais 11-17 val.

Vieta: Savičiaus g. 11

Organizatorius: M. K. Čiurlionio namai

Daugiau informacijos

 

Ar žinote, kada ir kaip prasideda lietuvių tautos laisvės kelias ir kas buvo tie žmonės, kurie atkūrė Lietuvos Valstybę? Signatarų namuose turėsite galimybę daugiau sužinoti apie 1918 m. herojus ir apsilankyti istorinėje Vilniaus vietoje, kurioje buvo pasirašytas Vasario 16-osios aktas. Čia galėsite palikti palinkėjimus Lietuvai, pasidaryti linksmą asmenukę ar bendrą klasės nuotrauką atkurtoje prieškariu Vilniuje veikusioje A. Jurašaičio fotoateljė.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 25 asm.
Skirta  – 1-12 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: +370 669 44148.

 

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val.

Vieta: Signatarų namai, Pilies g.26

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Jeigu norite sužinoti daugiau apie trumpą, bet kupiną įvykių Prancūzijos imperatoriaus ir didžiojo karvedžio Napoleono veiklą Vilniuje, užsukite į Naująjį arsenalą. Kartu su jumis prisiminsime šio garsaus karvedžio žygius Vilniuje ir juos apipynusias legendas, ekspozicijoje ieškosime kiverių, bikornų, kokardų, kardų ir kitų Napoleono armijos uniformų detalių bei karių asmeninių daiktų, kuriuos rado archeologai. Paieškas paįvairins edukacinėse stotelėse specialiai jums parengtos užduotys.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 30 asm.
Skirta  – 5-12 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai  – el. p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 262 9426.

 

Darbo laikas: antradienį-sekmadienį 10-18 val.

Vieta: Naujasis arsenalas, Arsenalo g. 1

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Puikiai suvokiame, kad mūsų rankose bet kuris daiktas gali virsti žaislu. Net jei mes nevadiname tokių daiktų žaislais, tai nereiškia, kad nežaidžia. Šis veikla yra tokia sena ir universali, kad žaidžiantį žmogų rasite ir visame pasaulyje ir visais istorijos periodais. Tačiau tam tikrus daiktus mes pavadiname žaislais ir tuomet jau galime pasakoti žaislų istorijas. Lietuvoje, remiantis archeologijos duomenimis, daugiausia istorijų prasideda viduramžiais, kai gyvenimas virė pilyse ir aplink pilis. Tad šios edukacijos metu pasikalbėsime, patyrinėsime ir pažaisime su archeologinių radinių kopijomis bei rekonstrukcijomis. Edukacija puikiai tinka įvairiausio amžiaus dalyviams, tik skiriasi diskusijų lygis. Žaidžiame su visais smagiai.

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.
Kontaktai registracijai: el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 604 00 449

 

Darbo laikas: ketvirtadieniais – 14-19 val. penktadieniais- 14-18 val.

Vieta: Šiltadaržio g.2

Organizatorius: Žaislų muziejus

Daugiau informacijos

 

 

Atraskite įkvepiančią erdvę, kur susitinka ir susipažįsta edukacinių užsiėmimų dalyviai, jų koordinatoriai, parodų kuratoriai, mokslininkai, menininkai ir kiti. Valstybės pažinimo centre nuolat įgyvendinama interaktyvi edukacinė programa. Organizuojamos apžvalginės ir teminės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, paskaitos, renginiai, mokytojai kviečiami savarankiškai vesti pamokas, naudojantis paruošta metodine medžiaga.

Edukaciniais užsiėmimais siekiama ugdyti lankytojų pilietiškumą, skatinti naujai pažvelgti į socialinius ir politinius reiškinius. Lavinami pastabumo, problemų analizės, vertinimo, sprendimo, kolektyvinio darbo įgūdžiai. Užsiėmimai rengiami atsižvelgiant į ekspozicijos turinį bei lankytojų pageidavimus.z

Skirta  – 1-12 klasių mokiniams
Kaina  – nemokamai
Kontaktai registracijai – 48 val. iki apsilankymo reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 682 50754

 

Darbo laikas: antradieniais–penktadieniais 9–16 val.

Vieta: Prezidento rūmų ansamblis, įėjimas iš Totorių g. 28

Organizatorius: Valstybės pažinimo centras

Daugiau informacijos

 

Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, beveik 300 tūkst. žmonių atsidūrė toli nuo Tėvynės. Vieni jų buvo išvežti į tremtį, kiti – į kalėjimus ir lagerius. Kuo skyrėsi gyvenimas tremtyje nuo kalinimo lageryje? Ar skyrėsi kalinimas lageryje nuo kalinimo kalėjime? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinos edukaciniame užsiėmime apsilankę mokiniai. Užsiėmimas iliustruotas gausia vaizdine medžiaga, atliekama pastabumą lavinanti užduotis. Skirta 5–12 kl., trukmė 1 val.

Taip pat yra ir mažesniems mokiniams tinkama „ Vaikai tremtyje“ ir daygybė kitų edukacijų bei protmūšių.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis – iki 30 asm.
Skirta  – 8-12 kl.
Kaina  – 10 eur grupei. Dalyvaujantys edukacijose papildomai už įėjimą į muziejų nemoka.
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected], [email protected] arba tel.nr: 8 605 05027

 

Darbo laikas: trečiadieniais-ketvirtadieniais 10-17 val., penktadieniais – nuo 10-16 val.

Vieta: Aukų g. 2A

Organizatorius: Okupacijos ir laisvės kovų muziejus

Daugiau informacijos

 

Kaip atrodė vilniečiai prieš 700 metų? Ar šiandien Vilniuje jie jaustųsi kaip namie? Ar jums patiktų gyventi ankstesniajame Vilniuje? Pasinerkite į pasakojimą, susidedantį iš 50 istorijų. 700 metų laikotarpį apimantys pasakojimai atskleis vilniečių paslaptis, gyvenimo būdą ir kasdienybę. Ši paroda, kaip ir Vilnius, gausi ir įvairi, tačiau visos istorijos liudija tą patį – visi esame vilniečiai ir kuriame miestą, nesvarbu, ar esame jame gimę, ar prigiję.

Data: 2022 m. gruodžio 15 d. – 2023 m. rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val., išskyrus trečiadienį 10–20 val.

Vieta: ,,Istorijų namai”, T. Kosciuškos g. 3

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietus rasite čia.

Kontaktai: el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 239 45 35

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Gastronominės patirtys:

Šventinis meniu:

 • Sultinys su kibinu su kapota aviena
 • Keptas sterkas su baravykų kremu,
 • Bulvių gratenu, čiobrelių-medaus padažu
 • Karamelinis flanas/imbieriniai trupiniai/
 • Kavos ikrai

Kaina – 50 eur. asmeniui

 • Jautienos  sultinys su tikru Karaimų kibinu įdarytu kapota ėriena.

Kaina –  4,50 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. pabaigos

Adresas –  Pilies g. 24

Kontaktas – 861443849

Daugiau informacijos

 

Siūlome skaniausių Vilniaus istorijų 4-ių patiekalų meniu.  Degustacinis skaniausių Vilniaus istorijų meniu – tai prieškarinius laikus menančios įvairios istorijos, kurias su meile sudėjome į lėkštes. Užsukite, susipažinkite ir betarpiškai patirkite jas, susiliedami su Vilniaus istorija.

Kaina –  40 eur.

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas  – Šv. Mykolo 4, Vilnius

Kontaktas: 868822210, el.p. [email protected]

Daugiau informacijos

 

Ar žinote, kuo Lietuvos didikai ir valdovai vaišino savo svečius? Ar kada nors domėjotės, kokiais produktais senovės lietuviai gardžiavosi pagonybės laikais bei viduramžiais? Vilniaus miesto 700-ojo gimtadienio proga kviečiame į lietuviškų patiekalų degustaciją susipažinti su senosiomis lietuviškos virtuvės istorijomis.

Kaina –  49 eur. svečiui

Laikotarpis –  visus 2023 m.

Adresas – Stiklių g. 8, Vilnius

Kontaktas: +370 5 2629046

Daugiau informacijos

 

Šventinis pasiūlymas:

 • Imberlach – 35 eur/kg – žydiškas skanumynas iš morkų, imbiero ir riešutų. Pjaustomas rombais –primenančiais deimantus
 • Teiglach – 2,00 eur/vnt – meduje virtas saldumynas
 • Šakšuka – 5,80 eur/porcija – izraelietiška kiaušinienė pomidorų patale
 • Čolentas – 7,50 eur/porcija Čolentas yra unikalus žydiškas patiekalas. Tai ilgai ir žemoje temperatūroje troškinta jautiena su pupelėmis ir bulvėmis.
 • Beigelis – 1,50 eur/vnt  Tai minkštas, blizgaus paviršiaus apvalus ar ovalus kvietinės tešlos kepinys, prieš kepant plikomas vandeniu ar jo garais
 • Foršmakas – 3,50 eur/vnt  Tai silkės kapotinis, senas žydų virtuvės patiekalas.

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas – Pylimo g 4, Vilnius

Kontaktas:  +370 656 98801

Daugiau informacijos

 

 • Įdaryta žuvis (Pagal senąjį Litvakų receptą). Kaina- 8 eur.
 • Jautienos išpjovos zrazai su džiovintais miško grybais, pastarnokais, salierais, moliūgų koše (Nelsono zrazai, pirmą kartą paminėta 1858 m.). Kaina – 22 eur.
 • Juodojo šokolado pyragaitis su kavos padažu (pagal kavinės “Baltasis Štralis” receptą, 1918 m.). Kaina – 7 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. rugsėjo 30 d.

Adresas – Gedimino pr. 23, Vilnius, Neringos restoranas

Kontaktas: +37067815569

Daugiau informacijos

Šventiniai pasiūlymai:

Daugiau jokių sunkių pirmadienių! Kartlande pasisemk energijos savaitei tiek, kiek Tau jos reikia ir gazuok kartingais be ribų, nes Tavo pasirinktiems važiavimams suteiksime net iki 10 Eur. nuolaidą!

Nuolaidos kodas: JaunaskaipVilniusxKartlandas

 

Kaina – 5 eur arba 12 eur nuolaidas (priklauso nuo važiavimo trukmės)

Laikotarpis – nuo 2023 m. liepos 21 d. iki rugsėjo 21 d.

Adresas – Parodų g. 1, Vilnius

Kontaktas: [email protected]; 861077852

 

Daugiau informacijos

 

Ekskursijos:

Pasivaikščiosite pėsčiomis po Vilniaus senamiestį. Sužinosite kokie įvykiai vyko Lietuvos rašytojų sąjungos namuose. Pamatysite, kur tuo metu buvo žymusis šachmatų klubas. Susipažinsite kokie buvo populiariausi to meto restoranai, kur pietaudavo ministrai ir ministerijų darbuotojai. Pamatysite, kur gyveno išeiviai iš Lotynų Amerikos ir skambėjo gitaros muzika. Sužinosite, kur gyveno ir kūrė Vytautas Kernagis.

Kaina – 10 eur

Ekskursijos trukmė – 2 val.

Susitikimo vieta – prie Katedros pagrindinio įėjimo

 

Ekskursijos laikas – užsakoma privačiai

Būtinai registracija [email protected]

Laikotarpis – pasiūlymas galioja visus metus, ekskursijos vyksta kiekvieną antradienį 18.30 val. ir šeštadienį 10 val.

Kontaktas – Gidė Giedrė Sakalauskaitė, +37068032964

Daugiau informacijos

 

Renginių programa nuolat pildoma. 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.