Vilniaus 700-ojo jubiliejaus liepos mėnesio programa

Vilniaus 700-ąjį jubiliejų su muzika, šviesomis ir įspūdingais pasirodymais švenčiame jau nuo sausio 25 d. O liepos 25-ąją laukė dar viena gimtadienio dovana – Vingio parką šventine nuotaika drebino nemokamas muzikos festivalis „Jaunas kaip Vilnius“. Visą liepos mėnesį, ir ne tik, Vilniuje švenčiami jubiliejiniai miesto metai festivaliuose, vakarėliuose, koncertuose, parodose, edukacijose, ekskursijose, gastronominėse kelionėse po miesto restoranus bei naudojantis partnerių pateiktais jubiliejiniais pasiūlymais. Jei 700 metų jaunuolis Vilnius turi tiek energijos švęsti, pramogauti ir linksmintis – tai gali daryti visi! Juk kito tokio svarbaus jubiliejaus reikės laukti šimtą metų!

Festivaliai
Vakarėliai, koncertai
Parodos
Rekomendacijos šeimoms su vaikais
Gastronominės patirtys
Jubiliejiniai pasiūlymai
Ekskursijos

Festivaliai:

Šv. Kristoforas, Vilniaus globėjas, šiandien gali didžiuotis – Vilnius švenčia 700-ąjį jubiliejų! 2023 m. liepos 25-ąją, Šv. Kristoforo dieną, sostinė taps unikalia tarptautine muzikos arena. Šiais metais Vilniaus Vingio parke, vienoje didžiausių atvirų miesto erdvių, visų muzikai neabejingų vilniečių ir sostinės svečių laukia Vilniaus dovana – nemokama muzikos šventė.

Festivalis ,,Jaunas kaip Vilnius“ suteikia unikalią progą išgirsti unikalių atlikėjų ir išvysti originalių efektų bei vizualinių sprendimų šou. Festivalis taps vienu pagrindinių Vilniaus jubiliejaus renginių, prikaustysiančių visų pasaulio muzikos gerbėjų dėmesį.

Data: 2023 m. liepos 25 d.

Laikas: vartai atsidaro 17 val.

Vieta: Vingio parkas

Kaina: nemokama.

Organizatorius: Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Festivalio programa

 

700-ojo jubiliejaus proga Vilnius sulaukė ypatingos dovanos – naujo festivalio. Pirmojoje Vilniaus performanso meno bienalėje visas dėmesys sutelkiamas į Vilnių ir gyventojus, jų istorijas. Viešose miesto vietose pasirodysiantys lietuvių ir užsienio kūrėjai kvies leistis į kelionę ne tik po populiarias erdves, bet ir po parkus, užkaborius ar uždaras patalpas – tai puiki proga meniškai susipažinti su Vilniumi. Kai kurie kūriniai sukurti specialiai šiam festivaliui ir bus rodomi pirmą kartą. Tarptautinis renginys vyks kas dvejus metus. Pasinaudokite proga pamatyti išskirtinių pasirodymų.

Data: 2023 m. liepos 23 d. – rugpjūčio 6 d.

Vieta: įvairios Vilniaus vietos

Organizatorius: Galerija ,,Meno niša”

Daugiau informacijos

 

Kristupo festivalis – tai pasaulio muzikos įvairovė gražiausiose Vilniaus erdvėse. Tarptautiniu kokybės ženklu „EFFE Label“ įvertintas renginys nepaliauja įrodinėti, kad muzikai nėra netinkamo laiko ar vietos.

Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Gesualdo Six. Tai – vienas stipriausių britų vokalinių kolektyvų, tęsiantis vyrų chorų dainavimo a cappella (be pritarimo) tradiciją. Pasirodymą Vilniuje, Šv. Kristoforo (festivalio vardo įkvėpėjo) dienos išvakarėse, kolektyvas dedikuoja sostinės 700-ajam jubiliejui, įteikdamas puokštę kūrinių, visu grožiu išsiskleisiančių Šv. Kotrynos bažnyčios skliaustuose.

Data: 2023 m. liepos 24 d.

Laikas: 19 val.

Vieta: Šv.Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g.30).

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: VŠĮ ,,Kristupo festivalis”

Daugiau informacijos

 

Vaizdas visada buvo universalesnė kalba nei rašytinis tekstas. O ką gali papasakoti tekstilės kūriniai? Akivaizdu, kad prieš dešimtmetį Prancūzijoje prasidėjęs tarptautinis ekstraordinarios tekstilės festivalis „FITE“ parodo, kad tekstilė gali tapti puikia susikalbėjimo priemone, padedančia pasakoti asmenines ir kolektyvines istorijas. Istorijų namuose galima išvysti ne tik lietuvių menininkių šiuolaikinės tekstilės darbus, bet ir kūrinius iš Zimbabvės, Benino, Angolos, Portugalijos, Maroko, Prancūzijos, Nyderlandų, Estijos, Brazilijos, Pietų Korėjos, Peru, Indonezijos.

Data: nuo 2023 m. birželio 8 d. iki spalio 29 d.

Vieta: Istorijų namai (T. Kosciuškos g. 3)

Kaina: 7 Eur

Kontaktas: +370 (5) 239 45 74, el. p: [email protected]

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 


Vakarėliai, koncertai:

„LABAITEATRAS“ bei Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija pristato vasaros renginių šeimai ciklą „LEGENDŲ VAKARAI“

Data: 2023 m. liepos 12 d., 19 d., 26 d. ir rugpjūčio 2 d.

Laikas: 19 val. ir 20 val.

Vieta: Verkių dvaro kluonas (Žaliųjų ežerų g.14)

Kaina: nemokama.

Organizatorius: „LABAITEATRAS“ ir Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija

Daugiau informacijos

 

DUB FX nepraėjus nė metams sugrįžta į Vilnių, į „Vasaros Terasą“. Pačiame vasaros įkarštyje. Pernai pilnutėlė terasa kelis kartus įsismarkavusi skandavo DUB FX vardą. Šoko net tie, kurie įprastai, rodos, yra nepajudinami. Vis dar nedaug muzikos kūrėjų geriau nei Benjaminas Stanfordas aka DUB FX įkūnija terminą „one man show“. Toks bus ir šis pasirodymas. Muzikinis šou. Nežinia, kada šis australas vėl bus Lietuvoje, taigi tai yra reali proga pamatyti patį tikriausią muzikos talentą.

Data: 2023 m. liepos 13 d.

Laikas: 20 val.

Vieta: Vasaros terasa (Vilniaus g. 39)

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Vasaros terasa

Daugiau informacijos

 

Pajuskite gyvybingą 2023 m. Bastilijos paėmimo dienos paminėjimo dvasią. Minėdami Vilniaus 700 metų jubiliejų, norime pakvieti vilniečius švęsti šią prancūzams svarbią šventę. Prisijunkite puoselėkime mūsų kultūrų ir tradicijų ryšį, turtingą paveldą ir kurkime ateities planus. Žvelgdami į ateitį, nekantriai laukiame 2024 m. Lietuvos kultūros sezono, kai Prancūzija šiltai priims Lietuvos kūrėjus ir susipažins su Lietuvos menu, muzika ir kultūra. Švęskime ir džiaukimės kartu, kurdami ilgalaikį mūsų tautų ryšį.

Data: 2023 m. liepos 20 d.

Laikas: 15-19 val.

Vieta: Verkių Rūmų restoranas (Palace), Žaliųjų ežerų g. 49

Kaina: nemokama. Registruokitės čia.

Organizatorius: Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmai.

Daugiau informacijos

 

Istorinis įvykis. Didysis nevykeles egotripas. Pirmasis solo koncertas. Pirmasis OŽKOS šou.

Gitaros ir būgnai, pilna grupė, teatras su priešaky diriguojančia maestro nevykele. Tai ne tradicinis koncertas prie kokio tekę priprast. Tai eksperimentas neapsiribojantis vien scena. Tai show nepaliksiantis klausimų.

Data: 2023 m. liepos 20 d.

Laikas: 20 val.

Vieta: Lukiškių kalėjimas (Lukiškių skg. 6)

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas 2.0

Daugiau informacijos

 

Galutinis atsisveikinimas su intensyviam, greitam ir visų vaivorykštės spalvų techno dedikuota „Intensia“. Pirmas sąstate – Seven Tension, geras dvi dešimtis metų grojantis scenos veteranas prie nakties puikiai derančiu pseudonimu. Toliau – visada kieto bekompromisio techno paduodantis Jeuxusse ir du scenos naujokai iš Kauno, klube pirmą kartą pasirodysianti Et Cetera bei debiutinį albumą leisti besiruošiantis Clamor.

Data: 2023 m. liepos 21 d.

Laikas: 23 val.

Vieta: Kablys + Club (Kauno g. 5)

Kaina: mokama. Bilietai prie durų: nuo 7 €.

Organizatorius: Kablys + Club

Daugiau informacijos

 

Mėgstantiems džiazą – virtuvėje ir gyvenime! JAZZ DUO: Greta Šimkutė – vokalas / Vaidas Grišmanauskas – gitara „Veranda“ – džiazuojame skaniai!

Data: 2023 m. liepos 21 d.

Laikas: 20 val.

Vieta: Svetainė-baras ,,Veranda” (Kęstučio g. 39)

Kaina: nemokama.

Organizatorius: Svetainė-baras ,,Veranda”

Daugiau informacijos

 

Ukrainiečių reperis Skofka pačiame vasaros įkarštyje atvyksta į Lietuvą! Skofka yra vienas mylimiausių Ukrainos atlikėjų, turintis milijonus gerbėjų savo šalyje ir dabar dar daugiau – už jos ribų. Jis dažnai bendradarbiauja ir kuria muziką su kitais UA atlikėjais, tame tarpe ir su „Eurovizijos“ laimėtojais, pernai vasarą irgi pasirodžiusiais „Vasaros Terasoje“ – „Kalush Orchestra“. Skofka programoje – ne tik ukrainietiškas repas, bet ir daug šokių hitų. Todėl liepos 21 d. „Vasaros Terasoje“ suplanuotas didelis judesys. Nepraleisk šio vizito ir tu!

Data: 2023 m. liepos 21 d.

Laikas: 20 val.

Vieta: Vasaros terasa (Vilniaus g. 39)

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Vasaros terasa

Daugiau informacijos

 

Lukiškių kalėjimo sienas drebins viena produktyviausių Lietuvos roko grupių ir kalėjimo rezidentai „jautì“. Tai bus vienintelis ir nepakartojamas grupės „jautì“ koncertas šią vasarą sostinėje. Jiems unikalus Lukiškių kalėjimo kompleksas yra labai gerai pažįstamas ir tikra namų aikštelė. Naujas albumas „Džiaugsmas“ ir visas „jautì“ muzikos katalogas labai tinka gyviems koncertams atviram ore. Nieko nuostabaus, kad „jautì“ vėl pasirinko kalėjime įrengtą gražuolę sceną svarbiausiam sezono koncertui.

Data: 2023 m. liepos 21 d.

Laikas: 19 val.

Vieta: Lukiškių kalėjimas (Lukiškių skg. 6)

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas 2.0

Daugiau informacijos

 

„Souled Sessions“ gyvavo dar ir iki „Kablio“, bet į klubą septynetui metų persikėlė 2013-aisiais. Pergyvenus ne vieną dramenbeiso žanro evoliucijos etapą, ji lepino tautiečius rinktiniais visų jo subžanrų perlais ir Lietuvon atvežė rimčiausius vardus, nuo dBridge ar Alix Perez iki Commix ar tokių netikėtimų kaip Synkro. Atsisveikinimui sugrįžta pilnas sąstatas kuratorių – Bevz, Hathor, Intakx, Onis ir Raven ir dešimtmečiai laužyto ritmo grožybių.

Data: 2023 m. liepos 22 d.

Laikas: 23 val.

Vieta: Kablys + Club (Kauno g. 5)

Kaina: mokama. Bilietai prie durų: nuo 7 €.

Organizatorius: Kablys + Club

Daugiau informacijos

 

Tai brandus projektas, gyvuojantis daugiau negu dešimt metų, kuriame puikiai atsiskleidžia universalūs, brandūs muzikantai, puikiai žinomi ir pripažinti tiek savo šalyse tiek Europe ir už Jos ribų. Menininkus sieja kūrybingumas, spontaniškos improvizacijos, sukurtos autorinės kompozicijos, aranžuoti džiazo standartai, kuriose būdinga melodingumas ir subtili harmonija, energija, muzikinis skonis kuris nustebina savo paprastumu ir nuoširdumu muzikos gurmanus ir kritikus.

Šios muzikos negalima įsprausti į jokius rėmus, ją reikia išgirsti ir mėgautis. Tai muzikantai kurie dalyvauja įvairiuose projektuose nuo džiazo dueto, kvarteto iki kamerinio ar simfoninio orkestro, grodami solo ir taip atsiskleisdami ir papildydami savo kūrybinę laisvę originalia kūryba, kuri suteikia grakštumo netikėtomis spalvingomis bei džiazo improvizacijomis. Šiame koncerte muzikantai pristatys naujausią programą kurią įrašė legendinėje Rainbow garso įrašų studijoje Norvegijoje.

Data: 2023 m. liepos 22 d.

Laikas: 20 val.

Vieta: Svetainė-baras ,,Veranda” (Kęstučio g. 39, Vilnius)

Kaina: nemokama

Organizatorius: Svetainė-baras ,,Veranda”

Daugiau informacijos

Sveikindamas jauną Vilnių Bernardinų kiemas jungiasi prie gražios šventės ir pristato sekmadieninę vinilinių plokštelių sesiją kartu su savo srities profesionalais.

Bernardinų kiemas – pačioje miesto širdyje įsikūrusi gatvės maisto ir laisvalaikio erdvė! Čia tarpusavyje susipina gatvės maisto mylėtojų, šaltų gėrimų ragautojų ir pripučiamų batutų entuziastų dienos. Čia veiklos apstu – nuo gatvės dailinimo spalvotomis kreidelėmis iki rungtynių stebėjimo per didžiulius ekranus. Alkaniausius gelbėja skirtingus patiekalus ruošiantys foodtruck’ai, ištroškusius pasitinka trys teritorijoje įsitaisę barai, o mažiausius džiugina žaidimų aikštelių ir ledų gausybė.

Data: 2023 m. liepos 23 d.

Laikas: 19:00

Vieta: Bernardinų kiemas (Maironio g. 12)

Kaina: nemokamai

Organizatorius: Bernardinų kiemas

Daugiau informacijos

 

Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Gesualdo Six. Tai – vienas stipriausių britų vokalinių kolektyvų, tęsiantis vyrų chorų dainavimo a cappella (be pritarimo) tradiciją. Pasirodymą Vilniuje, Šv. Kristoforo (festivalio vardo įkvėpėjo) dienos išvakarėse, kolektyvas dedikuoja sostinės 700-ajam jubiliejui, įteikdamas puokštę kūrinių, visu grožiu išsiskleisiančių Šv. Kotrynos bažnyčios skliaustuose.

Data: 2023 m. liepos 24 d.

Laikas: 19 val.

Vieta: Šv.Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g.30).

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: VŠĮ ,,Kristupo festivalis”

Daugiau informacijos

 

„Sutartinių“ sąvoka ne vieno mintis iškart nukelia į senovę ir praėjusius laikus. Tačiau Viktoro Diawaros ir Lauritos Peleniūtės – gitaristo ir muzikos prodiuserio bei folkloro tyrinėtojos ir atlikėjos – projektas skirtas tikrai ne muziejams. Juo kūrėjai tarsi tiesia tiltą tarp folkloro ir šiuolaikinio klausytojo, o autentiškas lietuviškas sutartines kviečia atrasti kitokiame, elektroninės muzikos kontekste.

Data: 2023 m. liepos 24 d.

Laikas: 18 val.

Vieta: Menų fabrikas LOFTAS (Švitrigailos g.29)

Kaina: nemokamai.

Organizatorius: Menų fabrikas LOFTAS

Daugiau informacijos

 

Sukurtas naujas albumas, nauji garsai, žodžiai ir jo skleidžiama mintis. „Atgaiva“ skambės ir kartos grupės istoriją, o naujas albumas pasakos jos tęsinį, brandesnį ir platesnį. Susitikite atsiduoti gyvenimui ir muzikai kartu.

Data: 2023 m. liepos 26 d.

Laikas: 20 val.

Vieta: Vasaros terasa (Vilniaus g. 39)

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Vasaros terasa

Daugiau informacijos

 

Pagaliau vizualiai smarkių klipų ir dar smarkesnės muzikos kūrėjas ir atlikėjas TOMMY CASH aplankys Vilnių. Savo stotele jis pasirinko ne ką kitą, o „Vasaros Terasą“. Vizualiųjų menų pankas, reperis savo kūryba kelia bangas, bet dar svarbiau pirštu pabado į opias visuomenės problemas. Per humorą. Per sarkazmą. Per post-sovietinę estetiką, kurią Tommy jungia su pasauliniais trendais. Jį galima vadinti Rytų Europos Lady Gaga. Tommy Cash ekspresija skleidžiasi ne tik per muziką ir vaizdo klipus, bet ir per madą. Kas dar nematė jo šių metų derinuko Paryžiaus mados savaitėje?

Milijonai peržiūrų „YouTube“, pasaulinė sėkmė ir žiniasklaidos dėmesys, bendradarbiavimas su tokiais grandais kaip Diplo, Boys Noize, Little Big, muzikiniai turai po Europą, JAV ir Kanadą, didžiausių festivalių („Glastonbury“, „Sziget“, „Roskilde“) scenos. Galima būtų vardinti ir vardinti šio esto pasiekimus.

Data: 2023 m. liepos 27 d.

Laikas: 20 val.

Vieta: Vasaros terasa (Vilniaus g. 39)

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Vasaros terasa

Daugiau informacijos

 

Kviečiame miesto gyventojus bei jo svečius apsilankyti Utopijoje – buvusi areštinė. Turėsite galimybę apsilankyti parodoje apie gyvenimą Lietuvoje 1965-1993m. ,,Spąstai su centriniu šildymu” , taip pat kiekvieną dieną vyks muzikiniai pasirodymai kaip ,,UTOPIJA DAILY” ir sekmadienio dieniniai šokiai ,,KONTAKTAS”.

Data: 2023 m. visą vasarą

Vieta: Utopija (Kosciuškos g.1)

Kaina: nemokama.

Organizatorius: Utopija

Daugiau informacijos

 


Parodos:

700-ojo Vilniaus jubiliejaus proga MO muziejus suteikia galimybę pasinerti į legendinio kūrinio apie Vilnių atmosferą. Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris“ interpretuojamas pasitelkiant išskirtinius lietuvių autorių meno kūrinius, todėl parodoje išvysite tų laikų socialinių, politinių, kultūrinių aktualijų ir tuomet ideologiškai nepriimtinų darbų.

Tačiau paroda nesiekia tiesiogiai atvaizduoti romano, o kuria Vilnių, kaip daugiabriaunį personažą. Iššūkį vizualiai permąstyti romaną, priėmė viena ryškiausių ir novatoriškiausių Lietuvos teatro asmenybių teatro režisierius Oskaras Koršunovas bei scenografas Gintaras Makarevičius, kurie maištaudami kviečia apmąstyti modernaus miesto patirtį bei ateitį,

Data: 2023 m. balandžio 22 d. – 2024 m. sausio 28 d.

Vieta: MO muziejus, Pylimo g. 17

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietus rasite čia.

Organizatorius: MO muziejus

Daugiau informacijos

 

VU bibliotekos surinkta ekspozicija supažindins visuomenę su Vilniaus miesto istorija. Parodoje bus eksponuojami VU bibliotekos fonduose saugomi dokumentai: reti spaudiniai, rankraščiai, fotografijos ir kt.

Data: 2023 m. gegužės 11 d. – spalio 15 d.

Vieta: P. Smuglevičiaus salė, Universiteto g. 3

Kaina: nemokama.

Organizatorius: Vilniaus universitetas

Daugiau informacijos

 

Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga miestui ir miestiečiams dovanojamas kūrinys padės susipažinti su iki šiol nematytu tyrimu apie Vilnių, jo architektūrą ir gyventojus prieš 200 metų. Paviljono lankytojai galės patys paieškoti jiems rūpimos informacijos apie to laiko miestą, įdomias asmenybes, praeities vilniečių realijas, įvairias kasdienybės istorijas ir dar daug ką.

Data: 2023 m. gegužės 13 d. – 2023 m. spalio 15 d.

Vieta: Skveras priešais Naująjį arsenalą, šalia Karaliaus Mindaugo paminklo, Arsenalo g.5

Kaina: nemokama

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Nelaisvoje visuomenėje žmonėms tenka išmokti įvairių (iš)gyvenimo strategijų ir taktikų atsargiai judant po egzistencinių spąstų teritoriją bei jų perimetru. Paroda „Spąstai su centriniu šildymu“ pasakoja apie būtent tokią situaciją ir apie „mažojo žmogaus“ kasdienius bandymus išgyventi, mąstyti, bendrauti, užsiimti įvairiopa gyvenimo formų kūryba, nepaisant visur išplitusių būties ir buities pelėsių.

Data: nuo 2023 m. birželio 28 d. iki spalio 29 d.

Darbo laikas: antradienį, ketvirtadienį ir penktadienį 12–18 val., trečiadienį, šeštadienį ir sekmadienį 12–20 val.

Vieta: Buvusi areštinė, T. Kosciuškos g. 1

Kaina: 5 Eur

Kontaktai: +370 (5) 239 45 74; el.p: [email protected]

Organizatorius: Lietuvios nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Kodėl kaip tik čia įsikūrė Vilnius? Kaip susiklostė reljefas, kuriame patogu gyventi? Kaip ši vieta atrodė prieš 1900 milijonų metų? Ir iš ko miestas „padarytas“? Atsakymus į šiuos klausimus rasite geologijos kambaryje, kuriame į Vilnių žvelgiame iš geologinio laiko perspektyvos.

Data: 2023 m. liepos 21 d. – gruodžio 31 d.

Vieta: Vokiečių g.6

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Vilniaus muziejus

Daugiau informacijos

 

Vilniaus gimtadienis skaičiuojamas nuo miesto vardo paminėjimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške Europos miestams. Pasinaudokite itin reta proga savo akimis pamatyti, kaip atrodė šis laiškas! Nė vieno originalaus Gedimino laiško nėra išlikę, todėl Rygoje netrukus po laiško gavimo padarytas nuorašas yra autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas. Kuo svarbūs buvo šie Gedimino laiškai? Susipažinkite su jų reikšme interaktyvioje parodoje, kuri yra vienas svarbiausių Vilniaus 700-mečio renginių – visos šventės ašis. Tad nepraleiskite išskirtinės galimybės apsilankyti šioje parodoje.

Data: 2023 m. sausio 25 d.– rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: kasdien 10-20 val.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Kontaktai: el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 261 74 53

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi.

Daugiau informacijos

 

Kaip atrodė vilniečiai prieš 700 metų? Ar šiandien Vilniuje jie jaustųsi kaip namie? Ar jums patiktų gyventi ankstesniajame Vilniuje? Pasinerkite į pasakojimą, susidedantį iš 50 istorijų. 700 metų laikotarpį apimantys pasakojimai atskleis vilniečių paslaptis, gyvenimo būdą ir kasdienybę. Ši paroda, kaip ir Vilnius, gausi ir įvairi, tačiau visos istorijos liudija tą patį – visi esame vilniečiai ir kuriame miestą, nesvarbu, ar esame jame gimę, ar prigiję.

Data: 2022 m. gruodžio 15 d. – 2023 m. rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val., išskyrus trečiadienį 10–20 val.

Vieta: ,,Istorijų namai”, T. Kosciuškos g. 3

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietus rasite čia.

Kontaktai: el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 239 45 35

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 


Rekomendacijos šeimoms su vaikais:

Edukacijų metu dalyviai iškeps 5 meduolius ir 2 papildomai dekoruos. Galima bus pačiam išdekuoruoti meduolius be pilnos edukacijos (paslaugos kaina 5 eur.). Lankytojai, kurie užeis pasigrožėti kepykla galės pasivaišinti vienu iš 700 meduoliuku, kurie bus padovanoti miesto gyventojams.

Kaina – 10 eur/asmeniui

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21 d. 12 val, 15 val, 18 val ir liepos 23 d. 15 val, 18 val.

Adresas – Pylimo g. 43

Kontaktas: 863218588, el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

 

Edukacijos metu bus demonstruojama kaip galėjo būti organizuojamos puotos Vilniuje viduramžiais. Sužinosite to meto valgymo etiketą, kokie galėjo būti patiekiami LDK didikams patiekalai ir gėrimai. Edukacijos metu degustuosite gėrimus ir valgius, ruoštus pagal istorinius šaltinius. Ragausite rankų darbo ožkų sūrius, mėsos bei žuvies patiekalus kartu su padažais ir duonelėmis, taip kaip tai darė diduomenė prieš 700 ir daugiau metų atgal.

Kaina – 36 eur.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 14 d. – 2023 m. gruodžio 31 d.

Adresas – Savičiaus g. 10

Kontaktas: +370 5 212 5169, + 370 682 66286; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Edukacija ,,Mažasis vilnietis”

Vilnius prieš 200 metų neabejotinai buvo kitoks, tačiau kaip ir visais laikais jame gyveno į mus labai panašūs tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Edukacinio užsiėmimo metu leisimės į kelionę laiku 200 metų atgal, kad bent trumpam patirtume anuometę vaikystę. Klausydamiesi edukatorių pasakojamų istorijų, nutikusių vaikams prieš du šimtmečius, nejučia atsidursime XIX a. mieste. Įsitikinsime, kad ir prieš 200 metų vaikai daug ir smagiai žaisdavo. Senuosius žaidimus būtinai išmėginsime ir patys!

Trukmė – 1 val.

Grupės dydis – 10-25 asm.

Skirta – 6-12 metų vaikams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: + 370 (5) 2629426.

Edukacija „VILNOPOLIS: pastatyk savo miestą“

Iš praeities plytų pastatyk savo Vilnių!

Edukacijos dalyviai susipažins su paviljone „Vilnius prieš 200 metų“ eksponuojamu unikaliu XIX a. amžiaus Vilnių vaizduojančiu maketu. Kartu su edukatoriais jaunieji urbanistai svarstys, kokią įtaką miesto kaitai darė carinės Rusijos valdžios sprendimai ir kokiame mieste gyventume šiandien, jei istorija būtų pasisukusi kita linkme. Grupėse žaisdami originalų stalo žaidimą, moksleiviai mėgins įsivaizduoti, kokį Vilnių jie pastatytų, jeigu miesto likimas būtų jų rankose. Įveikusios miesto statybų iššūkius, komandos sukurs savo svajonių Vilnių. Tik ar kiekvieno svajonėse Vilnius yra toks pat?

Trukmė – 1,5 val.

Grupės dydis –10-25 asm.

Skirta –13-16 metų paaugliams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 239 45 74.


Pažintinis orientacinis žaidimas „Susitikime Vilniuje prieš 200 metų“

Jūsų laukia ypatinga, kupina neatrastų istorijų kelionė laiku į Vilnių prieš 200 metų. Jos metu naujai ir iš labai arti pamatysite XIX a. vilniečius ir miestą!

Dalyviai bus suskirstyti į komandas po 5-6 asmenis. Kiekviena komanda burtų keliu išsitrauks individualų maršrutą su įtraukiančiomis užduotimis Vilniaus senamiestyje ir leisis į kupiną įspūdžių ir nedidelių iššūkių kelionę. Kad išvyka neprailgtų ir netektų pasiklysti, komandas „lydės” bei netikėčiausių istorijų papasakos vilniečiai iš XIX-ojo amžiaus. Entuziastingiausių komandų lauks specialūs prizai!

Trukmė – 1,5 val.

Grupės dydis –10-25 asm.

Skirta – 16-18 metų paaugliams

Kaina – 3 Eur

Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: + 370 (5) 2629426

 

Data: 2023 m. gegužės 13 d. – 2023 m. spalio 15 d.

Vieta: Skveras priešais Naująjį arsenalą, šalia Karaliaus Mindaugo paminklo, Arsenalo g.5

Kaina: nemokama

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

 

Daugiau informacijos

Edukacijos, jų vystymas ir plėtra yra vienas svarbiausių MO muziejaus prioritetų. Moksleiviai kviečiami patirti meną čia ir dabar: pamatyti jį be išankstinių nusistatymų, per sąsajas su kitais dalykais, reiškiniais, taip pat ir per savo emocijas. Tikimasi, kad pamatydami mokomuosius dalykus, ištrauktus iš klasės ir vadovėlio skyriaus, kitame kontekste vaikai plės savo suvokimą, akiratį ir lavins kūrybiškumą. Norima kurstyti smalsumą pasauliui ir įkvėpti tolesnėms patirtims muziejuje

Skirta  – 1-12 kl.
Kaina  – 7 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected], tel.nr: +370 609 83 764.

 

Darbo laikas: kasdien (išskyrus antradienius) 10-20 val.

Vieta: Pylimo g.17

Organizatorius: MO muziejus

Daugiau informacijos apie edukacijas

 

Daugiau informacijos apie Vilniaus pokerio parodą

 

Laukiame Jūsų viename iš seniausių XIV a. Vilniaus mūrinių pastatų – Mažojoje gildijoje bei kiek vėliau iškilusiame Masalskio name! Išsidėstę per dvi posesijas tarpusavyje sujungti trys pastatai sukuria painų architektūrinį labirintą, kurį galima įveikti žaidžiant virtualų žaidimą „Actionbound“.  Keliaudami per muziejaus ekspoziciją pažinsite architektūrinius stilius, daugiau sužinosite ne tik apie muziejaus pastatus, bet ir apie patį Vilniaus miestą bei jo senuosius gyventojus.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 10 asm.
Skirta  – 5-12 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai  –  el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 279 1644.

 

Darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 10–18 val.

Vieta: Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g.26

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Senojo Vilniaus istorija neatsiejama nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinio, kultūrinio, ūkinio gyvenimo centro – Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos – istorijos.

Ekskursijoje po Valdovų rūmų muziejų sužinosime senosios rezidencijos ir dabartinio muziejaus kūrimosi istoriją, susipažinsime su Žemutinės pilies teritorijoje rastais archeologiniais radiniais ir paklausysime, kokias istorijas edukatorių lūpomis jie pasakoja lankytojams. Pažintį tęsime atkurtų istorinių interjerų ekspozicijoje – mūsų laukia prabangios menės ir privatūs valdovo apartamentai, gausybė nematytų eksponatų, kurie padės įsivaizduoti šių rūmų didybę.

Šią edukacinę ekskursiją rekomenduojame mokinių grupėms, į Valdovų rūmų muziejų atvykstančioms pirmą kartą.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis – iki 25 asm.
Skirta  – 1–4, 5–8 ir 9–12 klasių mokiniams.
Kaina – 3 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: 8 5 261 7445

 

Darbo laikas: antradienį, trečiadienį, penktadienį – 10-18 val., ketvirtadienį – 10-20 val.

Vieta: Katedros a.4

Organizatorius: Valdovų rūmų muziejus

Daugiau informacijos

 

Vilniaus bastėja – tai pastatas, skaičiuojantis keletą savo gyvenimo šimtmečių. Tad nenuostabu, jog daug mačiusios jos sienos saugo ne vieną paslaptį, vis dar sklandančią gynybiniuose tuneliuose. Kviečiame apsilankyti! Kartu aptarsime ir išgirsime visiems žinomas ir visai negirdėtas Vilniaus istorijas. Atlikdami kūrybines užduotis, galėsite leistis į kelionę po paslapčių kupiną ir legendomis apipintą Vilnių.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 30 asm.
Skirta  – priešmokyklinukams ir 1-4 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 261 2149.

 

Darbo laikas: antradienį-sekmadienį 10-18 val.

Vieta: Vilniaus sienos bastėja, Bokšto g.20

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Kviečiame istorinėje vietoje – Gedimino pilies bokšte esančioje interaktyvioje salėje, – „pakeliauti laiku“ nuo XIV amžiaus, kai Vilnius buvo pirmą kartą paminėtas Gedimino laiškuose, iki mūsų dienų. Susipažinsite su Gedimino pilies ir miesto kūrimosi istorija, pamatysite kunigaikščio Gedimino laiškus. Praktinė užsiėmimo dalis – kūrybinė užduotis, kurios metu galėsite pasirinkti jums labiausiai patinkančią veiklą: sukurti ir parašyti laišką, palinkėjimą Vilniui, filmuoti, vaidinti, dainuoti ar šokti. Tad švęskime Vilniaus gimimo dieną kartu!

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 30 asm.
Skirta – 5-8 klasių mokiniams
Kaina – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 261 74 53.

 

Darbo laikas: kasdien 10-20 val.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Lukiškių kalėjimas 2.0 šiuo metu tapęs meno, muzikos ir kultūros generatoriumi. 115 metų veikęs kalėjimas pagaliau atvėrė vartus ir kviečia susipažinti su tuo, kas vyko už aukštų spygliuotų sienų. Patyrę, su moksleivių grupėmis dirbantys gidai yra pasirengę pristatyti unikalų bei mokyklinio amžiaus vaikams pritaikytą edukacinį pasivaikščiojimą, kurio metu bus supažindama su kalėjimu, jo istorija, kalinių kasdienybe įkalinimo įstaigoje bei padėti suprasti kodėl tokiose vietose geriau neatsidurti.

Trukmė  – apie 2 val.
Grupės dydis  – iki 16 asm.
Skirta  – 9-12 kl.
Kaina  – 15 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: +37065994872

 

Darbo laikas: pirmadieniais-sekmadieniais 9-19 val.

Vieta: Lukiškių skg. 6

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas

Daugiau informacijos

 

Ekskursijoje – pamokoje vaikai susipažins su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki naujųjų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis. Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Vaikai ne tik gaus atsakymus į šiuos klausimus, bet ir patys galės nusikalti savo pinigėlį, pasisverti ir sužinoti, kiek jie būtų verti, jei būtų pagaminti iš aukso.

Skirta – 1-12 kl.
Kaina – nemokama
Kontaktai registracijaiel.p: [email protected] arba tel.nr: +370 659 22 966, +370 699 79 409

 

Darbo laikas: antradieniais-penktadieniais 10-19 val.

Vieta: Totorių g. 2/8

Organizatorius: Lietuvos Banko Pinigų muziejus

Daugiau informacijos

 

Teatralizuotą edukaciją „Meilė – pakeitusi gyvenimus. Sofija ir Konstantinas Čiurlioniai“ veda profesionali aktorė bei režisierė Livija Krivickaitė, kuri pasitelkdama profesijos subtilybes pasakoja apie Sofijos ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionių gyvenimą bei kūrybą. Edukacijos vieta – M. K. Čiurlionio kambarys, kuriame Sofija Kymantaitė iš tiesų lankėsi, jame skleidėsi šių žmonių istorijos pradžia. Edukacijos metu mokiniai yra įtraukiami į jos eigą, kviečiami įsijausti į Sofijos ir Konstantino vaidmenis, kartu skaityti M. K. Čiurlionio laiškus ir Sofijos Kymantaitės–Čiurlionienės atsiminimus. Edukacijos pabaigoje mokiniai kviečiami dalintis mintimis bei jausmais, skatinami diskutuoti apie girdėtus istorinius faktus bei dviejų iškilių asmenybių susitikimą, kuris pakeitė jų gyvenimus.

Trukmė  – 45 min.
Grupės dydis  – iki 20 asm.
Skirta  – 4-12 kl.
Kaina  – 60 eur.
Kontaktai registracijai – el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 653 80 844

 

Darbo laikas: antradieniais – penktadieniais 11-17 val.

Vieta: Savičiaus g. 11

Organizatorius: M. K. Čiurlionio namai

Daugiau informacijos

 

Ar žinote, kada ir kaip prasideda lietuvių tautos laisvės kelias ir kas buvo tie žmonės, kurie atkūrė Lietuvos Valstybę? Signatarų namuose turėsite galimybę daugiau sužinoti apie 1918 m. herojus ir apsilankyti istorinėje Vilniaus vietoje, kurioje buvo pasirašytas Vasario 16-osios aktas. Čia galėsite palikti palinkėjimus Lietuvai, pasidaryti linksmą asmenukę ar bendrą klasės nuotrauką atkurtoje prieškariu Vilniuje veikusioje A. Jurašaičio fotoateljė.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis  – iki 25 asm.
Skirta  – 1-12 klasių mokiniams
Kaina  – 2 Eur
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected] arba tel.nr: +370 669 44148.

 

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val.

Vieta: Signatarų namai, Pilies g.26

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

Puikiai suvokiame, kad mūsų rankose bet kuris daiktas gali virsti žaislu. Net jei mes nevadiname tokių daiktų žaislais, tai nereiškia, kad nežaidžia. Šis veikla yra tokia sena ir universali, kad žaidžiantį žmogų rasite ir visame pasaulyje ir visais istorijos periodais. Tačiau tam tikrus daiktus mes pavadiname žaislais ir tuomet jau galime pasakoti žaislų istorijas. Lietuvoje, remiantis archeologijos duomenimis, daugiausia istorijų prasideda viduramžiais, kai gyvenimas virė pilyse ir aplink pilis. Tad šios edukacijos metu pasikalbėsime, patyrinėsime ir pažaisime su archeologinių radinių kopijomis bei rekonstrukcijomis. Edukacija puikiai tinka įvairiausio amžiaus dalyviams, tik skiriasi diskusijų lygis. Žaidžiame su visais smagiai.

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.
Kontaktai registracijai: el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 604 00 449

 

Darbo laikas: ketvirtadieniais – 14-19 val. penktadieniais- 14-18 val.

Vieta: Šiltadaržio g.2

Organizatorius: Žaislų muziejus

Daugiau informacijos

 

 

Atraskite įkvepiančią erdvę, kur susitinka ir susipažįsta edukacinių užsiėmimų dalyviai, jų koordinatoriai, parodų kuratoriai, mokslininkai, menininkai ir kiti. Valstybės pažinimo centre nuolat įgyvendinama interaktyvi edukacinė programa. Organizuojamos apžvalginės ir teminės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, paskaitos, renginiai, mokytojai kviečiami savarankiškai vesti pamokas, naudojantis paruošta metodine medžiaga.

Edukaciniais užsiėmimais siekiama ugdyti lankytojų pilietiškumą, skatinti naujai pažvelgti į socialinius ir politinius reiškinius. Lavinami pastabumo, problemų analizės, vertinimo, sprendimo, kolektyvinio darbo įgūdžiai. Užsiėmimai rengiami atsižvelgiant į ekspozicijos turinį bei lankytojų pageidavimus.z

Skirta  – 1-12 klasių mokiniams
Kaina  – nemokamai
Kontaktai registracijai – 48 val. iki apsilankymo reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 682 50754

 

Darbo laikas: antradieniais–penktadieniais 9–16 val.

Vieta: Prezidento rūmų ansamblis, įėjimas iš Totorių g. 28

Organizatorius: Valstybės pažinimo centras

Daugiau informacijos

 

Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, beveik 300 tūkst. žmonių atsidūrė toli nuo Tėvynės. Vieni jų buvo išvežti į tremtį, kiti – į kalėjimus ir lagerius. Kuo skyrėsi gyvenimas tremtyje nuo kalinimo lageryje? Ar skyrėsi kalinimas lageryje nuo kalinimo kalėjime? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinos edukaciniame užsiėmime apsilankę mokiniai. Užsiėmimas iliustruotas gausia vaizdine medžiaga, atliekama pastabumą lavinanti užduotis. Skirta 5–12 kl., trukmė 1 val.

Taip pat yra ir mažesniems mokiniams tinkama „ Vaikai tremtyje“ ir daygybė kitų edukacijų bei protmūšių.

Trukmė  – 1 val.
Grupės dydis – iki 30 asm.
Skirta  – 8-12 kl.
Kaina  – 10 eur grupei. Dalyvaujantys edukacijose papildomai už įėjimą į muziejų nemoka.
Kontaktai registracijai – el. p: [email protected], [email protected] arba tel.nr: 8 605 05027

 

Darbo laikas: trečiadieniais-ketvirtadieniais 10-17 val., penktadieniais – nuo 10-16 val.

Vieta: Aukų g. 2A

Organizatorius: Okupacijos ir laisvės kovų muziejus

Daugiau informacijos

 


Gastronominės patirtys:

Ryškusis beigelis su pastramiu ir švelnusis beigelis su upėtakiu už 12€. Ir tai dar ne viskas, visiems perkantiems beigelių rinkinį – ledų porcija dovanų!

Kaina – 12 eur

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-31 d.

Adresas – Pylimo g. 58

Kontaktas: 865961818

Daugiau informacijos

 

Vasariškas patiekalas ,,Gedimino laiškai” arba kepti svogūnų laiškai su kiaušiniais ir šonine, dar kitaip vadinama Cibuliene.

Kaina – 4,5 eur. porcija

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas –  Didžioji g. 19, Vilnius

Kontaktas: 868722366

Daugiau informacijos

 

Pats beigelis yra Vilniaus kulinarinės istorijos dalis. Didžiuojamės Vilniaus istorine ir kultūrine įvairove, tad pristatome beigelį ,,Įvairus kaip Vilnius”. Šią įvairovę atspindi jo turtinga sudėtis – varškė su mėtomis, vytintas kumpis, saulėje džiovinti pomidorai, žalumynai, persikai ir medus. Švęskime skaniai!

Kaina – 5,7 eur

Laikotarpis – iki 2023 m. pabaigos

Adresas – Literatų g.7 ir Halės turguje.

Kontaktas: +370677 82562; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Vilniaus gimtadienio proga kurta, ir Vilniaus miestiečių istorinių patiekalų įkvėpta vakarienė, kurią sudaro:

– Naminiai virtiniai su miško grybais sultinyje

– Malkinėje krosnyje troškinta aviena su perlinėmis kruopomis ir pastarnokų traškučiais

– Šaltas rabarbarų pyragas su ledais

Kaina – 35 eur/asmeniui

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21 d. – lapkričio 1 d.

Adresas – Paupio g. 12

Kontaktas: +37067609912; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

MEAT vištienos kepsnys – tai Vilniaus klasika su ,,Meat Steak House” skonio prisilietimu. Traški plutelė ir minkšta vištienos krūtinėlė nukels jus į praeities Vilnių, o gurmaniškas sviestas su trumais primins, kad Vilnius yra kosmopolitiškas miestas.

Kaina – 21 eur

Laikotarpis – 2023 m. liepos 15 d. – spalio 15 d.

Adresas – A. Juozapavičiaus g. 13

Kontaktas: +370 612 35200; el.p: [email protected]. Staliuką galite rezervuoti čia.

Daugiau informacijos

 

„Švęskime gyvenimą, švęskime Vilniaus 700-ąjį gimtadienį!“ „California“ gastrobaras pristato Lietuvos didikų istorinius patiekalus atrestauruotus iš geriausių kuchmistrų aprašymų! Nepraleiskite šanso paragauti!

 • Apkepta krosnyje elniena su baravykais, kadagio uogomis, bei apgaubta sluoksniuota tešlos kepure, pagal Radvilų virėjo receptus (XVII a.). Kaina – 18 eur/asm
 • Bonos Sforcos (XVI a.) lazanija-skryliai su miško grybais, lazdyno riešutais ir čiobrelio padažu. Kaina – 12 eur/ asm

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas – Subačiaus g. 2

Kontaktas: +370 652 65551; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Jubiliejinio Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga „Imperial“ šefas parengė meniu gastronominei kelionei po istoriją pagal legendinių Lietuvos diduomenės patiekalų receptus!

Į pasiūlymą įtrauktas meniu:

 • Šaltas užkandis – veršienos slėgtinis paršiuko šoninės apvalke su putpelės kiaušiniu, smidrais, voveraitėmis ir petražolių padažu
 • Karštas patiekalas – eršketas didikiškai su baravykais, vėžių uodegėlėmis ir „Džiugo“ sūriu
 • Desertas – didikų marcipaninis tortas su riešutais, džiovintais vaisiais ir medumi (XIII a.)

Kaina –  40 eur. svečiui

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas – Subačiaus g. 2

Kontaktas: +370 523 88388; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Vilniaus karališka popietės arbatėlė kavinėje ,,Augustas & Barbora Love Story Cafe” – romantiškas prisiminimas apie italų virtuvės įtaką Vilniaus maisto kultūrai, apie lyrišką ir dramatišką meilės istoriją.

 • Desertas „Barbora“ – citrusų musas, aviečių, braškių ir apelsinų kremas, traškus įdaras, plikytas kremas.
 • Desertas „Augustas“ – traškus sausainis, karamelinis maskarponės kremas, traškus įdaras, plikytas kremas.
 • Mini macaroons, švieži vaisiai ir uogos.
 • Skrudinta duonelė su petražolėmis, graikiško padažo su ožkos sūriu užtepėlė bei užkeptais pomidorais.
 • Mini sumuštinukų asorti su serano kumpiu, salota ir saulėje džiovintų pomidorų užtepėle.
 • Kreminis sūris su ananasais, kietasis sūris, žaliosios alyvuogės.
 • Natūralus sūris „burrata“ su naminiu baziliku ir natūraliu akyvuogių aliejaus padažu.
 • Kvietinės duonelės su burokėliais.
 • Gėrimai: pasirinktinai – rožių limonadas arba kava (gali būti rožinė latte) / arbata.

Kaina –  55 eur./2 asmenims

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Adresas – Stiklių g.7

Kontaktas: el.p: [email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Restorano „Lokys“ medžioklės vakarienė – intymus laikas skoniais ir aplinka, kuriantis romantinę Vilniaus meilės istorijos aplinką.

Vilniaus karališkos medžioklės vakarienė:

 • Karališkos medžioklės užkandžių rinkinys
 • Keturių rūšių mėsos asorti, keturių rūšių sūriai iš mažųjų Lietuvos ūkių, raugintos daržovės, grybų, džiovinti duoniukai
 • Virti vėžiai su žolelėmis.

Karšti patiekalai:

 • Žygimanto Augusto medžioklės laimikis – stirniena, patiekiama su keptais baravykais, degintais obuoliais, mini bulvytėmis bei mėtų pagardu;
 • Anties šlaunelės confit su Karalienės Barboros mėgtu apelsinų džemu, patiekiama su špinatais gardinta bulvių koše.

Desertas:

 • Obuolių sūrio ir rikotos desertas su svarainiais ir kankorėžių cukatais

Kaina –  105 eur./2 asmenims

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Adresas – Stiklių g.8

Kontaktas: el.p: [email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Restorano DOM16 ,,Karalienės Barboros Radvilaitės popietės arbata” – intymus laikas tiek skoniu, tiek aplinka, kuriantis romantinę Vilniaus meilės istorijos atmosferą.

Karalienės Barboros popietės arbata:

 • Varškės blyneliai su mėlynių ir vyšnių kompotu
 • Braškės su šokoladiniu duetu Abrikosas su baltojo šokolado ganašu ir morengu
 • Sūdyta karamelinė kempinė su baltu šokoladu ir avietėmis
 • Minkštakiaučių krabų ir krevečių spurgos su tobiko ikrais ir krapų majonezu
 • Kiaušinio sumuštinis su baziliku
 • Arbata/kava – vaišiname.

Skirta dviems.

Kaina –  45 eur.

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Adresas – Domininkonų g.16

Kontaktas:  el.p: [email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Karalienė Bona Sforca – moteris, į Lietuvą atnešusi naujus skonius ir maisto etiketą, išmokiusi lietuvius kultūringai elgtis prie stalo ir vietoj alaus rinktis midų ar vyną. Jos dėka į šalį atkeliavus čia dar neregėtoms daržovėms ir vaisiams, kriaušės buvo savotiška egzotika net ir pačiai Barborai Radvilaitei.

Ypatingasis kokteilis BONA SOUR supina pamėgtus kriaušių ir juodųjų serbentų skonius bei atsiduoda tikru lietuviškumu ir istorija. BONA SOUR gaivinantis kriaušių ir juodųjų serbentų sour’is, menantis Augusto ir Barboros meilės istorijos ir karalienės Bonos Sforcos laikus.

Kaina –  45 eur.

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Adresas – Stiklių g.3

Kontaktas: el.p:[email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Restoranas „Solt Dining“ yra įsikūręs urbanistinio stiliaus „Courtyard by Marriott“ viešbutyje ir išsiskiria Skandinavijos įkvėptu interjeru. Jūsų laukia prabangi 3 patieklų vakarienė su išskirtiniu ,,Gedimino bokšto” desertu ir gėrimu. Šis pasiūlymas skirtas kiekvienam, kuris vertina kokybišką skonį.

Pirmas patiekalas:

 • Šalta burokėlių sriuba su putpelės kiaušiniu

Pagrindinis patiekalas (pasirinktinai)

 • Ėriuko šonkauliai su bulvių ir česnakų sluoksniuočiu, ridikėliais, žirneliais, balto svogūno kremu bei ėrienos padažu

ARBA

 • Upėtakio filė su kepintais smidrais, morkų ir apelsinų kremu, kepintais Shimeji grybais

Desertui 

 • Specialus šefo desertas „Gedimino bokštas“ ir specialus gėrimas. Kava /arbata

Kaina – 40 eur.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21 – 25 d.

Adresas – Rinktinės g. 3

Kontaktas: +370 657 00966; el.p: [email protected]. Būtina išankstinė rezervacija su slaptažodžiu ,,Vilnius 700”

Daugiau informacijos

 

Senus Vilniaus laikus menantis pasiūlymas – netikėtas, veršienos ir agrastų receptas, atkeliavęs iki mūsų iš Radvilų virtuvės. Taip pat visus užsisakiusius šį patiekalą vaišinsime medumi su šviežiais agurkais.

Kaina – 16 eur

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21 – 23 d.

Adresas – Užupio g.22

Kontaktas: el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Kai lėkštėje nugula toks derinys, tiesiog privalai paragauti:

 • Šiltos mažųjų bulvyčių ir rūkytų paprikų salotos su vištiena. Kaina 7 eur.

Nuostabi lietuviška klasika, šventės proga pagardinta šonine ir sūriu:

 • Bulviniai blynai įdaryti šonine ir sūriu. Kaina 7 eur.

Saldi lietuviška klasika su gaiviu ledų potėpiu:

 • Skruzdėlynas su ledais ir šiltu vaniliniu padažu. Kaina 4,5 eur.

Kaina – viso pasiūlymo kaina 15 eur.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas – Vokiečių g. 3-15 ir Pilies g. 8

Kontaktas: +37069530411 (Vokiečių g.3-15); el.p: [email protected]; +37061120576; el.p: [email protected] (Pilies g.8)

Daugiau informacijos

Keliauti galima ne tik sėdint lėktuve, traukinyje ar prie automobilio vairo. Keliauti galima ir sėdint prie stalo. MANAMI restoranuose egzotiška kelionė po neragautą Aziją atneš daugiau patirčių ir įspūdžių nei bet kur kitur, nes tik čia kokybiškai patiekiami visų svarbiausių šio regiono virtuvių patiekalai.

Jubiliejiniai pasiūlymai:

 • Meduje glazūruotos krevetės su azijietiškomis daržovėmis. Kaina – 8,5 eur.
 • Jautienos steikas su teriyaki daržovėmis. Kaina – 15,00 eur.
 • Kokosiniai putėsiai su vaisiais. Kaina – 3,5 eur.
 • 700-ojo  gimtadienio meniu (užkandis, patiekalas, desertas). Kaina – 23 eur.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas –  Vilniaus g. 10

Kontaktas: +37069467131; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Lietuvos valstybę sukūrė lietuvių genties žmonės, gyvenę toli nuo jūros, bet ežerų ir miškų turtingame krašte. Kuriantis valstybei kažkada buvę kaimų vyresnieji ar genčių vadai tapo Lietuvos vadovais, o jų protėvių valgymo pomėgiai klojo pagrindus lietuviškai gastronomijos kultūrai. Istorinė lietuviškoji virtuvės tradicija išsiskiria „Laukinio maisto“ – uogų, grybų, laukinių gyvūnų medžiokle ir iš jų kuriamų patiekalų receptais. Sugamour restoranas nori jūs supažindinti su etnografiniais receptais, naudojant tų laikų produktus, bet gaminant jau pritaikant šių laikų technologijas ir gaminimo būdus.

Degustacinę vakarienę sudaro:

 • Žalieji šaltibarščiai
 • Elnienos kepsnys patiekiamas su keptais baravykais
 • Raudonojo vyno ir spanguolių padažu
 • Agurkų pyragaitis
 • Raudono vyno taurė

Kaina – 35 eur.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas – Vokiečių g. 11

Kontaktas: 868619995, el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

 

XIX a. Lietuvos žydų pamėgtas užkandis. Šiam užkandžiui pagaminti naudojama: silkė, bulvės, kiaušiniai, krapai, grietinė, sviestas, svogūnas, pipirai ir druska.

Kaina – 5 eur.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas – Vilniaus g. 20

Kontaktas: 868753720, el.p:[email protected]

Daugiau informacijos

 

Plonai pjaustytas jautienos liežuvis su tuno padažu.

Kaina – 16 eur. porcija

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas – Savičiaus g. 3

Kontaktas: +37065699009; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Bistro ,,Chaosai” kasdien švieži azijietiški dubenėliai su fermentuotom daržovėm, žuvimi ar mėsa. Onigiri – ryžių sumuštiniai, bei užkandžiai.

Kaina – 7-13 eur.

Laikotarpis – 2023 m. visą vasarą

Adresas – Kosciuškos g. 1

Kontaktas: el.p:[email protected]

Daugiau informacijos

 

Ar žinote, kuo Lietuvos didikai ir valdovai vaišino savo svečius? Ar kada nors domėjotės, kokiais produktais senovės lietuviai gardžiavosi pagonybės laikais bei viduramžiais? Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga kviečiame į istorinio lietuviško maisto degustaciją, kurioje susipažinsite su senosiomis lietuviškos virtuvės istorijomis ir kulinarinio paveldo stalu.

Kaina –  49 eur. svečiui

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas – Stiklių g. 8

Kontaktas: +370 5 2629046

Daugiau informacijos

 

Šventinis meniu:

 • Sultinys su kibinu su kapota aviena
 • Keptas sterkas su baravykų kremu,
 • Bulvių gratenu, čiobrelių-medaus padažu
 • Karamelinis flanas/imbieriniai trupiniai/
 • Kavos ikrai

Kaina – 50 eur. asmeniui

 • Jautienos  sultinys su tikru Karaimų kibinu įdarytu kapota ėriena.

Kaina –  4,50 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. pabaigos

Adresas – Pilies g. 24

Kontaktas – 861443849

Daugiau informacijos

 

Siūlome skaniausių Vilniaus istorijų 4-ių patiekalų meniu.  Degustacinis skaniausių Vilniaus istorijų meniu – tai prieškarinius laikus menančios įvairios istorijos, kurias su meile sudėjome į lėkštes. Užsukite, susipažinkite ir betarpiškai patirkite jas, susiliedami su Vilniaus istorija.

Kaina –  40 eur.

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas  – Šv. Mykolo g. 4

Kontaktas: 868822210, el.p. [email protected]

Daugiau informacijos

 

Šventinis pasiūlymas:

 • Imberlach – 35 eur/kg – žydiškas skanumynas iš morkų, imbiero ir riešutų. Pjaustomas rombais –primenančiais deimantus.
 • Teiglach – 2,00 eur/vnt – meduje virtas saldumynas.
 • Šakšuka – 5,80 eur/porcija – izraelietiška kiaušinienė pomidorų patale.
 • Čolentas – 7,50 eur/porcija – čolentas yra unikalus žydiškas patiekalas. Tai ilgai ir žemoje temperatūroje troškinta jautiena su pupelėmis ir bulvėmis.
 • Beigelis – 1,50 eur/vnt  - tai minkštas, blizgaus paviršiaus apvalus ar ovalus kvietinės tešlos kepinys, prieš kepant plikomas vandeniu ar jo garais.
 • Foršmakas – 3,50 eur/vnt  – tai silkės kapotinis, senas žydų virtuvės patiekalas.

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas – Pylimo g. 4

Kontaktas:  +370 656 98801

Daugiau informacijos

 

 • Įdaryta žuvis (Pagal senąjį Litvakų receptą). Kaina- 8 eur.
 • Jautienos išpjovos zrazai su džiovintais miško grybais, pastarnokais, salierais, moliūgų koše (Nelsono zrazai, pirmą kartą paminėta 1858 m.). Kaina – 22 eur.
 • Juodojo šokolado pyragaitis su kavos padažu (pagal kavinės “Baltasis Štralis” receptą, 1918 m.). Kaina – 7 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. rugsėjo 30 d.

Adresas – Gedimino pr. 23

Kontaktas: +37067815569

Daugiau informacijos


Jubiliejiniai pasiūlymai:

Vero cafe komanda dovanoja klientams 700 vnt. specialiai Vilniaus gimtadieniui dedikuotos kavos mėginėlių

Kaina – nemokamai

Laikotarpis – 2023 m. liepos 25 d.

Adresas – Vilniaus centre esančios kavinės (Gedimino pr. 44, Gedimino pr. 27, Gedimino pr. 1,  Savanorių pr. 6B,   Pilies g. 9,  Aukštaičių g. 12,  Upės g. 9 )

Kontaktas: +37061210033; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

TV bokštas nušvis šviesų instaliacija panaudojant rožinės, žalios ir mėlynos spalvų derinį.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 25 d.

Vieta – Sausio 13-osios g. 10

Daugiau informacijos

 

Sūrio Džiugas Namai kviečia 700-ąjį gimtadienį švęsti džiugiai! Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga sukūrė ypatingą tortą – vasariškai lengvą, savo spalva žavintį, šiltus vaikystės prisiminimus keliantį tortą „Serbentas“. Dekite žvakutes ant torto ir palinkėkite Vilniui augti, didėti, gražėti, pasaulyje bei žmonių širdyse užimti svarbią ir didelę vietą. Kviečiami visi vilniečiai ir miesto svečiai kartu švęsti gimtadienį džiugiai!

Kaina – 2,70 eur gabalėlis torto

Laikotarpis – iki 2023 m. rugsėjo 30 d.

Adresas – Upės g. 9 ir Aušros Vartų g. 3A

Kontaktas: +37061646984; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

 

CRUSTUM Vilniaus gimtadienio kava – šokoladinė vyšnia

Kaina – 2.6 eur.

Laikotarpis – 2023 m. sausio 1 d.- gruodžio 31 d.

Adresas – Antakalnio g. 43, V. Pociūno g. 8, Upės g.9, Vokiečių g. 18a, Pilies g.4, Ukmergės g.369, Vikingų g.3, Ateities g.91, Saltoniškių g.9, Ozo g. 18, Rinktinės g. 5, Rodūnios kelias 10A

Kontaktas : +370 652 33447; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Šventinis VILNIAUS gimtadienio ,,KRAFLIS” – saldi naujiena Vilniuje ir Lietuvoje arba nepakartojama mėgstamo kruasano transformacija! Traškusis VILNIAUS ,,kraflis” karūnuotas vaniliniais ledais, dekoruotas trintų braškių uogiene bei migdolų drožlėmis.

Skanaukite užpūtę VILNIAUS gimtadienio žvakutę!

Kaina – 3 eur/vnt.

Laikotarpis – nuo 2023 m. liepos 6 d. iki liepos 31 d.

Adresas – GRAB&GO, Gedimino pr. 2A

Kontaktas: +370 659 68958

Daugiau informacijos

 

Besiplečianti po atviru dangumi, kviečianti sustoti ir burianti susitikti – vieša Paupio meno galerija ne tik puošia, bet ir transformuoja Vilniaus miesto erdvę. Meno kūriniai čia įvairialypiai: vieni atspindi rajono istoriją, kiti kuria naujos istorijos paminklus, o visi iki vieno – skatina įsikvėpti ir žadina estetinius pojūčius.

Kaina – nemokama

Laikotarpis – visada atvira

Kontaktas: +37067793645, [email protected]

Daugiau informacijos

 

Ar žinojai, kad kasmet pasaulyje be reikalo išmetama 2.5 milijardo vienkartinių kavos puodelių, tai prilygsta 5000 kavos puodelių per minutę. Tad nelauk – pradėk ekologinį atsakingumą nuo savęs ir įsigyk firminį +++ ir PAULIG daugkartinio naudojimo puodelį su 15% nuolaida. Daugkartinio naudojimo kavos puodelis skatins ne tik prisidėti prie tvarumo, bet ir leis sutaupyti su šiomis pridėtinėmis vertėmis: 20% nuolaida kavai ir desertams +++ gastrobaruose.

Kaina – 4.25 eur/asmeniui

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas – +++ gastrobarai Gedimino pr. 9, Trakų g. 2, Vilniaus g. 39, PC Mada, Viršuliškių g. 42, PPC Ozas, Ozo g. 18, Vokiečių g. 8, Vilnius

Kontaktas: 860199583, el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Džiugiai sveikiname Vilnių su 700-uoju gimtadieniu! Išskirtinis pasiūlymas – kietas sūris Džiugas Gourmet 36 mėn. brandinimo ypatinga kaina Sūrio Džiugas Namuose Vilniuje! Sūris šventiškas – papuoštas specialiu Vilniaus gimtadieniui skirtu lipduku.

Kaina – 19,99 eur/kg

Laikotarpis – iki 2023 m. rugpjūčio 31 d.

Adresas – Upės g. 9 ir Aušros Vartų g. 3A

Kontaktas: +37061646984; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

 

Eskedar Coffee Bar sveikina Vilnių su 700 metų jaunyste ir kviečia keliauti laiku. XIXa. šioje vietoje gyvavo cukrainė “Baltasis Štralis”, garsėjęs desertais. Pasakojama, kad jų būta iš ties gardžių. Vienu jų – Baba au Rhum kviečiame mėgautis Vilniaus gimtadienio svečius. Šis klasikinis desertas nukels mus į laikus, kai kavinių kultūra Vilniuje buvo naujas reiškinys, formavęs išskirtinę socialinę patirtį bei erdvę pokalbiams ir diskusijoms.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Adresas –  Pilies g. 26.

Kontaktas: 869616227

Daugiau informacijos

 

Tobula prancūziškos bandelės austriška versija su tikru šokoladu ir Jūsų pasirinkta kava tik 2.9 eur. Bene geriausias šios vasaros pasiūlymas. Švęskime Vilniaus 700 gimtadienį kartu!

Kaina – 2.9 eur.

Laikotarpis – 2023 m. birželio 1 d.- rugjūčio 31 d.

Adresas – Antakalnio g. 43, V. Pociūno g. 8, Upės g.9, Vokiečių g. 18a, Pilies g.4, Ukmergės g.369, Vikingų g.3, Ateities g.91, Saltoniškių g.9, Ozo g. 18, Rinktinės g. 5, Rodūnios kelias 10A

Kontaktas : +370 652 33447; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

 

Kviečiame pažinti „Kempinski“ ir sužinoti apie penkių žvaigždučių standartus iš pirmų lūpų – viešbučio simbolio „Lady in Red“! Ekskursijų metu aplankysite viešbučio restoranus, pamatysite atpalaiduojančias SPA erdves, susipažinsite su konferencijų centru ir turėsite progą apžiūrėti prabangiausius viešbučio apartamentus. Dalyvių laukia ir staigmena – būsite pirmieji, galintys apsilankyti atnaujintuose viešbučio kambariuose ir pamatyti, kaip viešbutis planuoja atrodyti po renovacijos.

Kaina – nemokamai

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Laikas – tikslus laikas ir registracijos anketa bus skelbiama @kempinskivilnius socialiniuose tinkluose.

Adresas – Universiteto g. 14

Kontaktas: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Kada, jeigu ne šią vasarą, kai Vilnius švenčia 700 m. jubiliejų, aplankyti sostinę ir vieną svarbiausių jos simbolių –  Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus Vilniaus Žemutinėje pilyje? Įsigykite nakvynę dviems ibis Vilnius Centre įgyvendinkite seniai planuotą  unikalią galimybę pažinti Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, gausius ir unikalius archeologijos rinkinius bei europinės taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas nuo gotikos iki baroko, vertingą lituanistinę medžiagą. Į kainą įeina nakvynė dviems su pusryčiais ir du bilietai į Valdovų rūmuose esantį muziejų.

Kaina – 70 eur dviems (BB be CT)

Laikotarpis – nuo 2023 m. birželio 30 d. iki liepos 21 d. apsistojant liepos 21-rugpjūčio 31 dienomis.

Adresas – Rinktinės g. 18

Kontaktas rezervacijai: +370 5 265 8100, el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Jūsų laukia viešnagė istoriniame 5+ žvaigždučių viešbutyje, įsikūrusiame pačioje Vilniaus Senamiesčio širdyje, neribotas apsilankymas SPA centre ir vakarienė dviems restorane NARUTIS. Atvykus pasiūlysime pasitikimo gėrimą, automobilį galėsite palikti aikštelėje viešbučio kieme.

Kaina – 140 EUR/asmeniui

Laikotarpis – iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Adresas – Pilies g.24

Kontaktas: +370 614 43849; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Karališkai romantiška nakvynė Vilniuje, unikaliame viešbutyje „Stikliai“, priklauso senoviniuose dvaruose ir pilyse įsikūrusių prestižinių viešbučių tinklui „Relais et Châteaux“ ir įtrauktame į „Luxury Group“ sudarytą prabangiausių pasaulio viešbučių auksinį sąrašą „Gold List“.

Romantiška nakvynė gėlėtajame Barboros kambaryje, su ypatingu, karališku pasiūlymu:

 • Nakvynė liukso numeryje (nr. 21) su pusryčiais į kambarį (pusryčiams – Barboros varškėtukai bei kiti pusryčių patiekalai ir gėrimai pagal pageidavimą);
 • Rožių puokštė (vienos mėgstamiausių Barboros gėlių);
 • Citrinų, apelsinų bei serbentų skonio „macarons“ sausainiai bei apelsinų cukatai (Barboros mėgti vaisiai);
 • Prabangus ir erdvus vonios kambarys (Barbora ypatingai mėgo maudynes ir kitas švaros apeigas).

Kaina –  295 eur.

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Adresas – Gaono g.7

Kontaktas: el.p: [email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Vilniaus miesto jubiliejų švęskime kartu! Šia ypatinga proga nakvynė dviviečiame KING kategorijos kambaryje su pusryčiais ir pasitikimo gėrimu viešbučio stogo terasoje, kurioje atsiveria nepakartojami Vilniaus miesto panoramos vaizdai tik 89 EUR

Kaina – 89 eur.

Laikotarpis – nuo 2023 m. birželio 30 d. iki liepos 21 d. apsistojant liepos 21-25 dienomis.

Adresas – Gedimino pr. 44B

Kontaktas rezervacijai: +370 5 229 9400 arba el. p: [email protected] pateikus specialų kodą: Vilnius700

Daugiau informacijos

 

Jubiliejinio Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga „Imperial“ kviečia pasinaudoti ALL INCLUSIVE paslaugų paketu!

Į paketą įeina:

 • Apsilankymas restorane IMPERIAL su įskaičiuota degustacine vakariene bei suderintais gėrimais
  dviems
 • Galimybė bare CALIFORNIA TAPAS & WINE mėgaustis kokteiliais ir užkandžiais neribotai (baro
  darbo valandomis)
 • Pusryčiai
 • Internetas
 • Minibaras
 • Sporto salė
 • Sveikatingumo kompleksas privačiam apsilankymui

Paketo kainos nakčiai:

 • Dviviečiame kambaryje – 300 eur.
 • Verslo klasės dviviečiame kambaryje – 380 eur.
 • Junior suite – 450 eur.
 • Queen suite – 550 eur.
 • Royal suite – 620 eur.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21 -25 d.

Adresas – Subačiaus g. 2

Kontaktas: +370 523 88388; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Rezervuokite nakvynę tinklapyje www.hotelzemaites.lt ir gaukite 10% nuolaidą bet kokio tipo kambaryje su kodu VILNIUS700.

Kaina – 10% nuolaida poilsiui bet kokio tipo kambaryje

Laikotarpis – iki 2023 m. lapkričio 30 d.

Adresas – Žemaitės g. 15

Kontaktas rezervacijai: +370 5 213 31 93, el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Interaktyvioje vakarienėje kviesime lanksčiai bei šiuolaikiškai pažvelgti į tai, ką tuomet mėgo Barbora Radvilaitė valgyti, sužinoti be kokių iš Italijos viduramžių pabaigoje atkeliavusių į Lietuvą ingredientų nebeįsivaizduojame maisto gamybos, išmokti pasigaminti karališką renesansinio Vilniaus vakarienę, paragauti Barboros ir Žygimanto Augusto mėgstamų skonių derinius patiekaluose ir, žinoma, maisto gamybai naudoti lietuviškus ingredientus, palaikant vietinį verslą.

Interaktyvios vakarienės meniu:

– Naminė focaccia duona su kepta antiena, apelsinų bei pipirų užpilu ir lietuviškomis salotomis

– Lėtai ruošta ir plėšyta lašiša su keptomis kaliaropėmis, pastarnokų piure ir naminio sviesto – baltojo obuolių vyno padažu

– Varškėtukai su apelsinais, midaus padažu, juodojo šokolado drožlėmis ir druska

Dalyvių skaičius: 5-6 dalyviai (mažiausias galimas dalyvių skaičius 5, didžiausias – 6)

Užsiėmimų laikas – 2 – 2,5 val.

Kaina –  400 eur. 6 žmonėms

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Adresas – Šiaulių g.5

Kontaktas: el.p: [email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Kviečiame pažvelgtį į jaunąjį ir mylimą VIlnių pažvelgti kitu kampu – sutemus ir iš Neries upės! Siūlome išbandyti plaukimus baidarėmis nuo Verkių malūno iki Baltojo tilto stebint romantiškai šviečiantį Vilnių. Plaukimo atstumas – 9 kilometrai, preliminari trukmė ~2 valandos.

Kaina – 25 eur/žmogui

Laikotarpis – nuo 2023 m. liepos 25 d. iki rugsėjo 15 d.

Trukmė – 2-2,5 val.

Susitikimo vieta – Baidarių prieplauka už Baltojo tilto. Tikslią vietą rasite čia.

Kontaktas rezervacijai: +37062739146; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Procedūra „Karalienės Barboros perlai” paremta karalienės naudotų grožio priemonių sudėtimi, skirta patirti karališką atsipalaidavimą, rūpestį kūnu, romantiką širdžiai. Perlų skaistinantis ir žėrėjimo suteikiantis viso kūno šveitimas, atpalaiduojantis nugaros masažas su aliejuje išmirkytais žolelių ryšulėliais, skaistinanti ir žvilgesio suteikianti veido procedūra kartu su žolelių ryšulėliais.

Kaina –  180 eur.

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Adresas – Bokšto g.6

Kontaktas: el.p: [email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Patirti nepamirštamų įspūdžių galima žvelgiant į Vilnių… iš vandens! Švelniai siūbuojančios bangos, gaivus vėjas ir įsimintiniausi Lietuvos sostinės vaizdai ne tik nepaliks abejingų, bet ir leis iš naujo įsimylėti šį apdainuotą pasakų miestą!

Kaina – įprasta kaina 10eur/asm – 50% nuolaida bilietui su kodu ,,Jaunas Vilnius”, vaikams iki 7 m. – nemokamai

Laikotarpis – 2023 m. liepos 21-25 d.

Laikas –12-16 val. Reguliarių plaukimų metu, kuriais išplaukiama šiais laikais: 12:10, 13:10, 14:10, 15:10, 16:10

Trukmė – ~50 min

Adresas – Žvejų g. 14A (prieplauka netoli Karaliaus Mindaugo tilto, Technikos ir energetikos muziejaus pusėje, šalia lauko kavinės).

Kontaktas: +37060818042; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

„Narsus kaip Vilnius“ – laisvę, drąsą ir ryškų charakterį liudijantis, limituoto leidimo padažas. Saldus – vaisiškai gaivus – aštrus ir tuo spalvingas. Toks, kaip Vilnius.

Kaina – 13 eur.

Laikotarpis – limituotas leidimas – 100 vnt.

Adresas – Pylimo g. 58 (Halės Turgavietė)

Kontaktas: 868980400; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

Geriausios Jogos technikos endokrininiam atjauninimo procesui pradėti. Kundalini, Yin, Dao praktikos.

Kaina – 15 eur/kartas

Laikotarpis – iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Adresas – V. Maciulevičiaus g.51

Kontaktas: el.p: [email protected]. Registruokitės čia.

Daugiau informacijos

 

Kviečiame vilniečius ir miesto svečius susipažinti su senovine sveikatos palaikymo ir puoselėjimo sistema, kilusia iš Indijos – Ajurveda. Paskaitą ves tikras ajurvedos gyd. Syam Prasad anglų kalba, su vertimu į lietuvių.

Kaina – 10 eur/asmeniui

Laikotarpis – 2023 m. liepos 26 d.

Laikas – 19 val.

Adresas –  Švitrigailos g. 1-101

Kontaktas: 8 674 55159; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 

Daugiau jokių sunkių pirmadienių! Kartlande pasisemk energijos savaitei tiek, kiek Tau jos reikia ir gazuok kartingais be ribų, nes Tavo pasirinktiems važiavimams suteiksime net iki 10 Eur. nuolaidą!

Nuolaidos kodas: JaunaskaipVilniusxKartlandas

Kaina – 5 eur arba 12 eur nuolaida (priklauso nuo važiavimo trukmės)

Laikotarpis – nuo 2023 m. liepos 21 d. iki rugsėjo 21 d.

Adresas – Parodų g. 1

Kontaktas: +370 626 33555; el.p: [email protected]

Daugiau informacijos

 


Ekskursijos:

Ekskursija apie dramatiškiausią karališkos meilės istoriją ir jos pėdsakus Vilniaus mieste. Viduramžiais ir renesanso laikotarpiu Lietuvoje medžioklė tarnavo valdovų ir didikų prestižo didinimui. Jie čia demonstravo kovinius sugebėjimus, drąsą, ištvermingumą, o vyresniojo amžiaus atstovai – ir savo jaunatviškumą, sugebėjimus būti lyderiais.

Minimalus svečių skaičius – 2, maksimalus – 20

Kaina – 185 eur. 2 žmonėms. Didėjant žmonių skaičiui, atitinkamai didėja ir pasiūlymo kaina.

Trukmė – 1,5 val.

Susitikimo vieta – Katedros aikštė, Šventaragio g. 2, prie bronzinio Žemutinės pilies istorinio maketo. Ekskursijos pabaigoje, gidas jus palydės į restoraną „LOKYS”, kuriame virtuvės šefai patieks jums medžioklės vakarienę, savo kvapais ir aplinka, kuriančią romantinę Vilniaus meilės istorijos nuotaiką.

Kalbos: lietuvių, lenkų, rusų, anglų, vokiečių, prancūzų.

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Kontaktas: el.p: [email protected]

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Ekskursija apie dramatiškiausią karališkos meilės istoriją ir jos pėdsakus Vilniaus mieste. Vilniaus širdžių karalienės – Barboros, mėgstamiausi saldumynai buvo meduoliai ir kriaušės. Šis faktas įkvėpė restorano DOM16 šefą sukurti būtent tokį desertą, dedikuotą Barborai.

Minimalus svečių skaičius – 2, maksimalus – 20

Kaina – 100 eur. 2 žmonėms. Didėjant žmonių skaičiui, atitinkamai didėja ir pasiūlymo kaina.

Trukmė – 1,5 val.

Susitikimo vieta – Katedros aikštė, Šventaragio g. 2, prie bronzinio Žemutinės pilies istorinio maketo. Ekskursijos pabaigoje, gidas jus palydės į DOM16 restroraną, kuriame jums bus patiekiamas Karališkas desertas „Slapta meilė“.

Kalbos: lietuvių, lenkų, rusų, anglų, vokiečių, prancūzų.

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Kontaktas: el.p: [email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Ekskursija apie dramatiškiausią karališkos meilės istoriją ir jos pėdsakus Vilniaus mieste. Romantinė, tamsi ir lyriška legenda atsirado po tikrų įvykių Vilniuje 16 amžiaus pirmoje pusėje, net 40 metų anksčiau nei Viljamas Šekspyras aprašė Romeo ir Džiuljetos nuotykius Veronoje, Italijoje.

Minimalus svečių skaičius – 2, maksimalus – 20

Kaina – 2 žmonėms – 80 eur. Kaina grupei iki 20 žmonių – 90 eur.

Trukmė – 1,5 val.

Susitikimo vieta – Katedros aikštė, Šventaragio g. 2, prie bronzinio Žemutinės pilies istorinio maketo.

Kalbos: lietuvių, lenkų, rusų, anglų, vokiečių, prancūzų.

Laikotarpis – 2023 m. birželio 5 d. – gruodžio 31 d.

Kontaktas: el.p:[email protected].

Organizatorius: Kultūros startuolis ,,Slapta meilė”

Daugiau informacijos

 

Vivid Vilnius kviečia kartu švęsti 700-ąjį Vilniaus jubiliejų ir leistis į kelionę laiku per septynis Vilniaus šimtmečius!

Kaina – pavieniams lankytojams 15 eur/12 eur su nuolaida. Grupėms iki 10 asm. 100 eur, grupėms virš 10 asm. – po 10 eur/asm.

Trukmė – 2 val.

Susitikimo vieta – Gedimimo paminklas

Laikotarpis – pavieniams lankytojams ekskursija vyks 2023 m. liepos 22 d. nuo 14 val. Kitos datos bus paskelbtos vėliau. Grupėms užsakymas galimas iki 2024 m. vasario mėn.

Kontaktas: +37067724824; el.p: [email protected]

Organizatorius: Vivid Vilnius

Daugiau informacijos

 

Ekskursija po 1882 – 1915 metais veikusio dalgių fabriko teritoriją ir Dūmų fabriko patalpas.

Kaina – 5 Eur/žmogui.

Laikotarpis – 2023 m. liepos 22 d. ir liepos 23 d.

Laikas – 12.00 val. ir 14.00 val.

Adresas – Dūmų g. 5

Kontaktas: +37069844299, el. p: [email protected]

Organizatorius: Kultūrinė erdvė ,,Dūmų fabrikas”

Daugiau informacijos

 

Vilniaus senamiestis, 2018 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo Romantiškosios Europos maršrutą. Čia kiekviena gatvė alsuoja romantika, vos ne už kiekvieno kampo slepiasi meilės istorija. Atraskite Romantinį Vilnių, sukurtą iš legendų, žalių kalvų, daugybės bažnyčių, siaurų senamiesčio gatvelių, skirtingų kultūrų, religijų bei kalbų. Jus užburs Užupio priemiesčio istorija, nustebins tikra meilės drama tarp karaliaus Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės, kurių vestuvėms priešinosi Renesanso Europos elitas, lankysite senuosius miesto sodus, ieškosite Belvederio kalnelio ir klausysite romantiškų legendų.

Kaina – 15 eur asmeniui, 120 eur grupei 1-6 asmenys, 140 eur grupei 7-12 asmenys, 180 eur grupei 13-20 asmenų, 200 eur grupei 21-30 asmenų

Trukmė – 2,5 eur.

Susitikimo vieta – Katedros varpinė

Laikotarpis – galioja iki 2023 m. pabaigos

Kontaktas: 868677796, el.p: [email protected]

Organizatorius: Romantic Vilnius

Daugiau informacijos

 

Tikros ir išgalvotos istorijos, mitai bei legendos nukels jus daug šimtmečių atgal, kur Jūs galėsite išgirsti karališkos meilės, vienuolių intrigų, karų baisybių istorijų bei pasinerti į mistiškojo Vilniaus gyvenimą. Pamatykite autentišką Pagonių dievų šventą akmenį, prie kurio ir šiais laikais vyksta senojo tikėjimo ritualai, susipažinkite su miesto budelio gyvenimu ir jo įtaka Viduramžių laikais, išgirsite tikrąsias mitų bei legendų ištakas. Pažinkite kitokį Vilnių, pilną nakties šešėlių, gražiai apšviestų bažnyčių, tamsių gatvelių, kurios slepia daug negirdėtų istorijų.

Kaina – 15 eur asmeniui, 120 eur grupei 1-6 asmenys, 140 eur grupei 7-12 asmenys, 180 eur grupei 13-20 asmenų, 200 eur grupei 21-30 asmenų

Trukmė – 2 val.

Susitikimo vieta – Mindaugo paminklas

Laikotarpis – galioja iki 2023 m. pabaigos

Kontaktas: 868677796, el.p: [email protected]

Organizatorius: Romantic Vilnius

Daugiau informacijos

 

 

Ši ekskursija yra skirta porai ar šeimai, todėl galėsite neskubant atlikti užduotis, pasitikrinsite savo orientavimosi gebėjimus mieste, aplankysite objektus skirtingose senamiesčio vietose bei sužinosite daugiau detalių apie Vilniaus unikaliausius kampelius. Sužinokite, koks Vilniaus bokštas yra senesnis nei Londono Big Benas, išsiaiškinkite, kur eksponuojami kernai, kas buvo vadinama Kardinalija, kurios senamiesčio vietos daugiausia susijusios su vokiečiais ar prancūzais ir nepamirškite pakalbinti architekto Gucevičiaus paminklo, kuris atskleis savų paslapčių.

Kaina – 18 eur. 1 mobiliam įrenginiui (2-5 asmenims)

Trukmė – 1,5 val.

Susitikimo vieta – Katedros aikštė

Laikotarpis – galioja iki 2023 m. pabaigos

Kontaktas: 868677796, el.p: [email protected]

Organizatorius: Romantic Vilnius

Daugiau informacijos

 

Kviečiame pasinerti į dramatišką Lietuvos valdovo Žygimanto Augusto ir didikės Barboros Radvilaitės meilės pasaką ir leistis į kelionę po renesanso laikų Vilniaus senamiestį. Ši ekskursija skirta porai ar šeimai, todėl galėsite neskubėdami atlikti užduotis, pasitikrinsite savo orientavimosi gebėjimus mieste, aplankysite objektus skirtingose senamiesčio vietose bei sužinosite daugiau detalių apie Karališkos meilės istoriją.

Kaina – 18 eur. 1 mobiliam įrenginiui (2-5 asmenims)

Trukmė – 1,5 eur.

Susitikimo vieta – Katedros aikštė

Laikotarpis – galioja iki 2023 m. pabaigos

Kontaktas: 868677796, el.p: [email protected]

Organizatorius: Romantic Vilnius

Daugiau informacijos

 

Orientacinė ekskursija kviečia šeimas ir draugus atrasti Vilniaus simbolius bei iš naujo išgirsti Vilnių garsinančias legendas. Ieškosite Vilniaus herbo, panirsite į Trijų Kryžių kalno legendą, skaitysite Gedimino laiškus, tyrinėsite Literatų gatvę, lankysite pasislėpusį Ragučio akmenį ir ekskursijos viduryje nepamirškite sugalvoti norų, kurie turėtų išsipildyti greitu laiku. Pasitelkus 1 mobilųjį įrenginį teks aplankyti 11 objektų, išdėstytų netoli vienas kito žiediniu principu ir išsiaiškinti, kokias paslaptis mums gali atskleisti Vilniaus simboliai bei legendos.

Kaina – 18 eur 1 mobiliam įrenginiui (2-5 asmenims)

Trukmė – 1,5 val.

Susitikimo vieta – Rotušės aikštė

Laikotarpis – galioja iki 2024 m.

Kontaktas: 868677796, el.p: [email protected]

Organizatorius: Romantic Vilnius

Daugiau informacijos

 

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.