Vilnius 700 metų jubiliejų pasitiko ryškiai

Tai svarbiausias renginys, vykęs kartą per 700 metų! Tokios progos praleisti buvo nevalia – 2023 m. sausio 25 d. Vilnius šventė savo jubiliejų ir žengė į aštuntą šimtmetį. Tačiau šis skaičius nesendina – juk Vilnius amžinai jaunas ir pasiruošęs švęsti ilgai. Per 700 metų Vilnius savyje sukaupė daugybę klodų, tad dabar yra pasiruošęs atskleisti savo paslaptis ir daugybę veidų. Susipažinkite su 700-mečiu jaunuoliu Vilniumi ir jubiliejaus švente apie kurią garsas pasklido visame pasaulyje.

Kaip švęsta sausio 25-oji – Vilniaus jubiliejaus diena?
Koncertai
Festivaliai
Parodos
Kiti renginiai
Šventiniai pasiūlymai
Gastronominės patirtys
Ekskursijos

Kaip švęsta sausio 25-oji – Vilniaus jubiliejaus diena?

 

Rotušės aikštėje įvyko iškilminga Vilniaus vėliavų pakėlimo ceremonija, skirta Lietuvos sostinės įkūrimo 700 metų jubiliejui. Prieš prasidedant šiai ceremonijai, nuo 11:30 val. Vilniaus rotušėje buvo pasirašomas Vilniaus mero ir vicemerų laiškas – „Dedikacija ateities Vilniui“. Vilniečiai turėjo galimybę matyti šią ceremonijos dalį tiesiogiai transliuojamą į Rotušės a., kurioje buvo iškeltos trys vėliavos su Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo herbu. Oficialią Vilniaus jubiliejaus sukaktį lydėjo Šv. Kazimiero bažnyčios varpai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos salvės, taip pat šiai progai skirtos geriausių Lietuvos atlikėjų dainos ir melodijos.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 11.30 val.

Vieta: Rotušė

Kaina: nemokama

Daugiau informacijos

 

Vilniaus gimtadienis skaičiuojamas nuo miesto vardo paminėjimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške Europos miestams. Pasinaudokite itin reta proga savo akimis pamatyti, kaip atrodė šis laiškas! Nė vieno originalaus Gedimino laiško nėra išlikę, todėl Rygoje netrukus po laiško gavimo padarytas nuorašas yra autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas. Kuo svarbūs buvo šie Gedimino laiškai? Susipažinkite su jų reikšme interaktyvioje parodoje, kuri yra vienas svarbiausių Vilniaus 700-mečio renginių – visos šventės ašis. Tad nepraleiskite išskirtinės galimybės apsilankyti šioje parodoje.

Data: 2023 m. sausio 25 d.– rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: kasdien 10-20 val.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Kontaktai: el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 261 74 53

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi.

Daugiau informacijos

 

Švęskime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį naujai pažvelgdami į Lietuvos sostinės istoriją. Valdovų rūmuose esančiame tikrajame Gedimino bokšte buvo galima išgirsti skaitomus Gedimino laiškus ir sužinoti, kokią žinią Lietuvos didysis kunigaikštis skelbė tolimiesiems kraštams. Valdovų rūmų Didžiajame kieme buvo atidengtas jubiliejui skirtas simbolinis Gedimino laiškas iš bronzos. Virtuali realybė nukėlė mus į 3D Vilnių – pamatyta, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas. Parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ buvo išskirtinė galimybė susipažinti su prieš 750 metų Pilies kalno papėdėje stovėjusio pastato fragmentais, išlikusiais valdovo aplinkos asmens daiktais.

Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai į Vilniaus gimtadienio šventę kvietė šeimas su įvairaus amžiaus vaikais. Mažiesiems skirtuose užsiėmimuose vaikai susipažino su Vilniaus pilių istorijos pradžia, prisiminė Vilniaus įkūrimo legendą. Vyresnieji sveikino miestą kurdami atviruką ar rašydami laišką iš Vilniaus, kaip tai prieš 700 metų darė didysis kunigaikštis Gediminas. O visi, mėgstantys istorijas, buvo pakviesti pasiklausyti pasakojimo apie Gedimino šeimą, jo vaikus ir vaikaičius.

Data: 2023 m. sausio 21-28 d. Paroda ir 3D virtuali Gedimino bokšto projekcija lankytojams atidaroma nuo sausio 26 d.

Vieta: Valdovų rūmai, Katedros a. 4

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Valdovų rūmai

Daugiau informacijos

 

1323 m. sausio 25 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške pirmą kartą paminėtas valdovo miestas Vilnius. Tai pirmasis žinomas amžinosios Lietuvos sostinės paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose. Todėl 2023 m. pagrįstai švenčiama Vilniaus 700 metų sukaktis. Šiam jubiliejui tinkamai pažymėti ir ypatingam istoriniam faktui atminti Vilniaus klubas ėmėsi iniciatyvos sukurti paminklą, kuris iškils greta Gedimino pilies bokšto, atkurtų Valdovų rūmų Didžiajame kieme.

Šio paminklo, pavadinto „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“, autorius yra skulptorius Martynas Gaubas, mecenatai – Ina ir Darius Zubai. Gedimino laiškų tekstus parinko profesorius Rimvydas Petrauskas. Paminklas – Vilniaus klubo dovana Vilniaus 700 metų sukakčiai – buvo perduotas saugoti Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 16 val.

Vieta: Valdovų rūmų Didžiajame kieme.

Kaina: nemokama.

Daugiau informacijos

 

Švenčiant 700 metų sukaktį nuo kunigaikščio Gedimino laiškų krikščioniškam pasauliui, kviesta į maldą už Vilnių ir vilniečiai miesto širdyje – Vilniaus Katedroje. Simboliška, kad laiškas, kuriame paminėtas Vilnius, parašytas Šventojo apaštalo Pauliaus atsivertimo dieną – sausio 25 d.  Tad melstasi už Vilnių ir jo gyventojus, kad kurtume taiką, brolystę ir gailestingumą.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 17.30 val.

Vieta: Vilniaus Katedra

Kaina: nemokama

Organizatorius: Vilniaus arkivyskupija

Daugiau informacijos

 

Tai buvo daugiau nei koncertas. Solidaus jubiliejaus proga Vilnių sveikino ansamblis „Cappella Concertante Vilnense“, kuris Lietuvoje pradėjo baroko muzikos atlikimo tradiciją. Koncerte pasirodė solistės: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas). Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“. Programoje – Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi, Georgo Friedricho Händelio ir kitų Baroko kompozitorių muzika.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 18 val.

Vieta: Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

Kaina: nemokamai, tačiau būtina registruotis iš anksto.

Organizatorius: Valdovų rūmai ir LNOBT

Daugiau informacijos

 

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivėręs „Laiko portalas“ sutelkė skambiausius įvairių kartų balsus, kurių aidas, kaip ir rašė Gediminas, sklis per visą Lietuvą, pasakodamas apie miestą, mūsų sostinę, mūsų Vilnių. Šventės dalyviai išgirdo ir išvydo specialiai jubiliejui sukurtą šventinę programą, kurios ašis – įvairių kartų ir žanrų muzikiniai kūriniai, atversiantys istorines ir šiuolaikines Vilniaus temas.

Katedros aikštėje pasinerta į žodžių, garsų, balsų ir vaizdų dermę, į nenutrūkstamą pasakojimą apie Vilnių kaip mūsų visų miestą – ne tik vilniečių, bet visos Lietuvos miestą, kurį savo laiškais ir kūrė Gediminas, o jo viziją per amžius tęsė kitos kartos, užauginusios ir mus, Vilniuje kuriančius, dirbančius, gyvenančius šiandien.

Tarp jubiliejinio koncerto dalyvių – Andrius Mamontovas, Monika Liu, Mantas Jankavičius, Ieva Barbora Juozapaitytė, Saulius Petreikis, grupės „Solo Ansamblis” ir „Freestarz“, Švento Kristoforo kamerinis orkestras, Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir daugybė kitų atlikėjų, susitikusių netradicine scena pavirtusioje Katedros aikštėje, nušviestoje „Laiko portalo“ ženklų – vizualinių praeities ir dabarties įvaizdžių, davusių pradžią po koncerto prasidėjusiam Vilniaus Šviesų festivaliui.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 19.30 val.

Vieta: Katedros aikštė

Kaina: nemokamai

Daugiau informacijos

 

„Laiko portalas“ – vaizdo projekcijomis kuriama kelionė, kuriai pradžią davė kunigaikštis Gediminas, o tęsiame mes, karta iš kartos, rašydami atsakymą į jo laišką – kurdami, augindami ir puoselėdami šitą miestą.

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivėręs „Laiko portalas“ kvietė jubiliejinio Vilniaus šviesų festivalio metu kiekvieną dieną stebėti unikalų Vilniaus pasakojimą, transliuojamą ant milžiniško ekrano – Arkikatedros fasado. Šventaragio slėnyje, kur susilieja Neries ir Vilnelės vandenys ir jau 700 metų plaka jauna Vilniaus širdis, vaizdo projekcijos padėjo išvysti švenčiančio Vilniaus ne tik praeities, bet ir ateities simbolius.

Data: Sausio 25–28 d.

Laikas:

Sausio 25 d., 21:00–23:00

Sausio 26–28 d., 18:30–23:00

Sostinės gimtadienio proga vilniečius ir miesto svečius stebino penktasis Vilniaus šviesų festivalis, vykęs sausio 25–28 dienomis. Šių metų festivalio tema – futurizmas. Iš Prancūzijos, Kanados, Jungtinės Karalystės, Olandijos, Ispanijos, Italijos į Vilnių atvykę menininkai plėtė vaizduotės galimybių ribas bei privertė kitomis akimis pažvelgti į mus supantį pasaulį.

Miesto 700-ojo gimtadienio proga atsivėrė ir autentiški Vilniaus barokinio senamiesčio kiemai, nušvito pagrindiniai miesto simboliai. Šviesos meno kūriniai buvo eksponuojami žymiausiose sostinės aikštėse, skveruose ir gatvėse. Pažinti meno galeriją po atviru dangumi padėjo Vilniaus šviesų festivaliui skirta programėlė, kurioje lankytojai rado festivalio maršrutą. Ją atsisiųsti arba atsinaujinti galima App Store  bei Google Play.

Festivalio metu Katedros aikštėje ant Arkikatedros fasado buvo galima stebėti ir video projekcijų sukurtą pasakojimą „Laiko portalas“ apie Vilnių, jo praeities ir ateities simbolius. Sausio 25-ąją video projekcija buvo galima pasigrožėti po pagrindinio gimtadienio renginio nuo 21 iki 23 val., o sausio 26–28 d. nuo 18.30  iki 23 val.

Data: 2023 m. sausio 25–28 d.

Laikas: 18.00-23.00 val.

Vieta: įvairiose Vilniaus  vietose

Kaina: nemokama

Organizatorius: Vilniaus kultūros centras

Daugiau informacijos

 

Leistasi į kelionę laiku su režisieriumi Andriumi Lygnugariu ir istoriku profesoriumi Alfredu Bumblausku. Nesvarbu, ar žinote Vilniaus istoriją kaip savo penkis pirštus, ar ne itin ja domitės, atkuriamosios dokumentikos pasakojimai įtraukė kiekvieną. Žiūrėtos net septynios filmo „700 Vilniaus metų. Kelionė laiku su prof. A. Bumblausku“ dalys – kiekviena jų skirta vis kitam Vilniaus šimtmečiui. Lydimi profesionalų ir gausaus būrio vaikų lengvai įsijausta į tų laikų reikšmingus įvykius ir tapta jų dalimi.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 21:30

Vieta: LRT TV

Daugiau informacijos

 

 

Gražiausias akimirkas filmuokite, savo įspūdžius fiksuokite ir dalinkitės jais programėlėje „Once in Vilnius”. Pakanka tik programėlę atsisiųsti ir vaizdo įrašą įkelti. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kadras pretenduoja tapti ilgametražio filmo apie Vilnių dalimi!

Parsisiųskite programėlę ir papasakokime savo istoriją drauge.

Daugiau informacijos apie projektą

 

Koncertai:

Laisvės gynėjų dienai paminėti šiemet Lietuvos nacionalinė filharmonija rengė simfoninės muzikos vakarą su trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – šiuolaikinių kompozitorių muzika. Prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigento pulto stojo estų maestro Erki Pehkas, o solistės amplua pasirodė smuikininkė Dalia Kuznecovaitė. Muzikinę programą išraižė spalvinga ir dinamiška muzikinė drobė: Ülo Krigulo Koncertas smuikui, Arvydo Malcio pasaulinė premjera – simfonija „Vakarykštis pasaulis“ bei Pēterio Vasko koncertas smuikui „Tolima šviesa“. Švęsdami Vilniaus 700 jubiliejų atsiminkime, kodėl esame laisvi.

Data: 2023 m. sausio 14 d.

Laikas: 19 val.

Vieta: Filharmonijos Didžioji salė, Vilnius

Organizatorius: Lietuvos nacionalinė filharmonija

Daugiau informacijos

 

MO muziejus didžiosios parodos „Vilniaus pokeris“ ir Vladimiro Tarasovo Vilniui 700-ojo jubiliejaus proga dovanojo kūrinio DRUMMING pristatymo koncertą. Ričardo Gavelio romane „Vilniaus pokeris“ miesto laisvė atsispindi nuo džiazo muzikos neatsiejamoje improvizacijoje. Būsimą MO muziejaus parodą, kuri lankytojams duris atvers balandžio 22 d., sausio 18 d. pristatė pasaulinio garso muzikanto Vladimiro Tarasovo kūrinys DRUMMING, nukeliantis į romano pasaulyje aprašomą Vilnių.

Data: 2023 m. sausio 18 d.

Laikas: 18.30 val.

Vieta: MO muziejus, Pylimo g. 17

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: MO muziejus

Daugiau informacijos

 

Tai buvo daugiau nei koncertas. Solidaus jubiliejaus proga Vilnių sveikino ansamblis „Cappella Concertante Vilnense“, kuris Lietuvoje pradėjo baroko muzikos atlikimo tradiciją. Koncerte pasirodė solistės: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas). Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“. Programoje – Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi, Georgo Friedricho Händelio ir kitų Baroko kompozitorių muzika.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 18 val.

Vieta: Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

Kaina: nemokamai, tačiau būtina registruotis iš anksto.

Organizatorius: Valdovų rūmai ir LNOBT

Daugiau informacijos

 

.

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivėręs „Laiko portalas“ sutelkė skambiausius įvairių kartų balsus, kurių aidas, kaip ir rašė Gediminas, sklis per visą Lietuvą, pasakodamas apie miestą, mūsų sostinę, mūsų Vilnių. Šventės dalyviai išgirdo ir išvydo specialiai jubiliejui sukurtą šventinę programą, kurios ašis – įvairių kartų ir žanrų muzikiniai kūriniai, atversiantys istorines ir šiuolaikines Vilniaus temas.

Katedros aikštėje pasinerta į žodžių, garsų, balsų ir vaizdų dermę, į nenutrūkstamą pasakojimą apie Vilnių kaip mūsų visų miestą – ne tik vilniečių, bet visos Lietuvos miestą, kurį savo laiškais ir kūrė Gediminas, o jo viziją per amžius tęsė kitos kartos, užauginusios ir mus, Vilniuje kuriančius, dirbančius, gyvenančius šiandien.

Tarp jubiliejinio koncerto dalyvių – Andrius Mamontovas, Monika Liu, Mantas Jankavičius, Ieva Barbora Juozapaitytė, Saulius Petreikis, grupės „Solo Ansamblis” ir „Freestarz“, Švento Kristoforo kamerinis orkestras, Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir daugybė kitų atlikėjų, susitikusių netradicine scena pavirtusioje Katedros aikštėje, nušviestoje „Laiko portalo“ ženklų – vizualinių praeities ir dabarties įvaizdžių, davusių pradžią po koncerto prasidėjusiam Vilniaus Šviesų festivaliui.

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Laikas: 19.30 val.

Vieta: Katedros aikštė

Kaina: nemokamai

Daugiau informacijos

 

Vilniaus jubiliejaus proga buvo galimybė atrasti unikalius užrakintus skaitymus– tai dialogas tarp eilėraščių ir jiems vietoje gyvai rašomo garso takelio. Šis dialogas – absoliučiai improvizuotas, nuogas ir gyvas.  Jis neturi tikslios apimties, nuotaikos ar žanro, tuo pačiu visada yra nepakartojamas.  Šį dialogą Lukiškių kalėjimo žiede užmezgė trys sostinės bohemai gerai pažįstami poetai: Mantas Toločka, Dovydas Grajauskas ir Ernestas Noreika. Bei trys jiems neabejingi muzikantai: Domantas Razauskas (gitara), Simas Butavičius (smuikas) ir Kristijonas Ribaitis (elektronika). Tai buvo psimatymas tarp eilučių pačioje kalėjimo širdyje.

Data: 2023 m. sausio 27 d.

Laikas: 20 val.

Kaina: nemokamai

Vieta: Lukiškių kalėjimas

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas 2.0

Daugiau informacijos

 

Lapkritį Vilniuje nuaidėjus unikaliems „Vilniaus pokerio“ kino koncerto garsams, nepalikusiems abejingų, o visų norinčių nesutalpinus – sausio pabaigoje laukė įspūdingas, pilnas dar nematytų scenografinių sprendimų džiazo muzikos koncertas. Jį lydėjo kompozitorių Kipro Mašanausko ir Jievaro Jasinskio būtent „Vilniaus pokerio“ filmui kurtos muzikinės kompozicijos. Buvo galima išgirsti gyvai atliekamą profesionalaus 22 džiazo muzikantų orkestro „Vilnius JJAZZ Ensemble“ pasirodymą.

Šio koncerto metu taip pat tarp muzikos kūrinių buvo rodomos atskiros pilnos scenos. Tokiu būdu žiūrovai pamatė dar daugiau kino virtuvės ir dar daugiau medžiagos iš praėjusių metų rudenį filmuotų Donato Ulvydo kino filmo „Vilniaus pokeris“ užkuliusių.

Data: 2023 m. sausio 28 d.

Laikas: 18.28 val.

Vieta: Vilniaus kino klasteris, Meistrų g.12 C

Kaina: nemokama, tačiau reikalinga išankstinė registracija čia

Organizatorius: UAB ,,Ulvyds” ir VšĮ ,,Vilnius JJAZZ Ensemble”

Daugiau informacijos

 

 

Festivaliai:

Pasitiktas Vilniaus 700 jubiliejus kartu su mažaisiais vilniečiais pirmajame ir didžiausiame Lietuvoje festivalyje, pristatančiame netradicinius, šiuolaikinius scenos menus 0-18 metų žiūrovams. Šiais metais festivalio programoje buvo galima išvysti ne tik lietuvių kūrėjų, bet ir norvegų, šveicarų, belgų pasirodymus. KITOKS’23 šiais metais lankytojus pasitiko su šūkiu – „Įkvepiančios jungtys!“.

Data: 2023 m. sausio 16-20 d.

Vieta: ,,Menų spaustuvė”, Šiltadaržio g. 6

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: ,,Menų spaustuvė”

Daugiau informacijos

 

700 metų sukaktį švenčiančiame Vilniaus mieste, per šešiolika gyvavimo metų Vilniaus trumpųjų filmų festivalis tapo svarbiausiu ir didžiausiu išskirtinai trumpametražius filmus pristatančiu festivaliu Lietuvoje. Kaip ir kasmet, su šūkiu ,,Trumpi, bet filmai” atveriančiu kino renginių sezoną,  pasimėgauta net keliolika skirtingų filmų programų, skirtų įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių žiūrovams. Repertuare – apie aštuoniasdešimt kritikų pripažinimo ir žiūrovų simpatijų sulaukusių trumpųjų filmų, kurie atspindi naujausias kino tendencijas, kalbama apie šių dienų aktualijas bei atskleidžiama šio žanro įvairovė, novatoriškumas ir atvirumas eksperimentams.

Data: 2023 m. sausio 18-24 d.

Vieta: kino teatruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei namų kino platformoje ŽMONĖS Cinema visoje Lietuvoje. 

E.Doškaus filmo ,,Čia buvo Vilnius” seansų laikai Vilniuje:

sausio 20 d. 19. 15 val. Nacionalinė konkursinė programa II (Skalvija)
sausio 22 15.30 val. Nacionalinė konkursinė programa II (Senamiesčio Pasaka)
sausio 23 18.30 val. Nacionalinė konkursinė programa II (Paupio Pasaka)

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts

Daugiau informacijos

 

Nors pirmoji Vilniaus performanso meno bienalė įvyks viešose sostinės erdvėse 2023 m. vasarą, jau įvyko įvadinis kūrinys – jubiliejinė dovana Vilniui. Specialiai sukurtas menininkės Emilijos Škarnulytės performansas pasklido po Nacionalinio operos ir baleto teatro pastatą. Susipažinta su performanso žanru iš arčiau ir kiekvienas galėjo tapti nepamirštamos patirties dalyviais. Taip pat pasiruošta ir Vilniaus performanso meno bienalei, kuri vyks 2023 m. liepos 23 – rugpjūčio 6 d. Čia kviestiniai menininkai Vilnių atskleis kaip matomais ir nematomais siūlais tankiai sumegztą ir įvairiomis įtampomis įkrautą tinklą.

Data: 2023 m. sausio 23 d.

Laikas: 19 val.

Vieta: LNOBT Didžioji salė, A. Vienuolio g. 1

Kaina: mokama. Bilietus galite įsigyti čia

Organizatorius: Vilniaus šiuolaikinio meno galerija „Meno niša“

Daugiau informacijos

 

Sostinės gimtadienio proga vilniečius ir miesto svečius stebino penktasis Vilniaus šviesų festivalis, vykęs sausio 25–28 dienomis. Šių metų festivalio tema – futurizmas. Iš Prancūzijos, Kanados, Jungtinės Karalystės, Olandijos, Ispanijos, Italijos į Vilnių atvykę menininkai plėtė vaizduotės galimybių ribas bei privertė kitomis akimis pažvelgti į mus supantį pasaulį.

Miesto 700-ojo gimtadienio proga atsivėrė ir autentiški Vilniaus barokinio senamiesčio kiemai, nušvito pagrindiniai miesto simboliai. Šviesos meno kūriniai buvo eksponuojami žymiausiose sostinės aikštėse, skveruose ir gatvėse. Pažinti meno galeriją po atviru dangumi padėjo Vilniaus šviesų festivaliui skirta programėlė, kurioje lankytojai rado festivalio maršrutą. Ją atsisiųsti arba atsinaujinti galima App Store  bei Google Play.

Festivalio metu Katedros aikštėje ant Arkikatedros fasado buvo galima stebėti ir video projekcijų sukurtą pasakojimą „Laiko portalas“ apie Vilnių, jo praeities ir ateities simbolius. Sausio 25-ąją video projekcija buvo galima pasigrožėti po pagrindinio gimtadienio renginio nuo 21 iki 23 val., o sausio 26–28 d. nuo 18.30  iki 23 val.

Data: 2023 m. sausio 25–28 d.

Laikas: 18.00-23.00 val.

Vieta: įvairiose Vilniaus  vietose

Kaina: nemokama

Organizatorius: Vilniaus kultūros centras

Daugiau informacijos

 

„Laiko portalas“ – vaizdo projekcijomis kuriama kelionė, kuriai pradžią davė kunigaikštis Gediminas, o tęsiame mes, karta iš kartos, rašydami atsakymą į jo laišką – kurdami, augindami ir puoselėdami šitą miestą.

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsivėręs „Laiko portalas“ kvietė jubiliejinio Vilniaus šviesų festivalio metu kiekvieną dieną stebėti unikalų Vilniaus pasakojimą, transliuojamą ant milžiniško ekrano – Arkikatedros fasado. Šventaragio slėnyje, kur susilieja Neries ir Vilnelės vandenys ir jau 700 metų plaka jauna Vilniaus širdis, vaizdo projekcijos padėjo išvysti švenčiančio Vilniaus ne tik praeities, bet ir ateities simbolius.

Data: Sausio 25–28 d.

Laikas:

Sausio 25 d., 21:00–23:00

Sausio 26–28 d., 18:30–23:00

Parodos:

700-ojo jubiliejaus proga leiskitės į Vilniaus suvenyrų pažinimo kelionę – ieškokite vilko, bokšto ir bažnyčios. Įprastai miestų suvenyrus apžiūrinėjame lankydamiesi svetur, ieškodami atminimo sau ar lauktuvių artimiesiems. Savo gyvenamosios vietos suvenyrais pasidomime retai. Vis dėlto tai, kaip šiandien ant Pilies gatvės prekystalių atrodo Vilnius, ateities kartoms bylos ne tik apie miestą, bet ir apie mūsų santykį su juo. Parodoje pamatysite įvairias istorijas apie Vilnių ir žmones pasakojančius apie suvenyrus.

Data: 2023 m. sausio 27 d. – iki birželio 31 d. Nuo liepos 21 d. atsidarys nauja paroda

Darbo laikas: antradieniais-penktadieniais 15-19 val.

Vieta: Vokiečių g. 6

Kaina: daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Kontaktai: el. p. [email protected] arba tel. nr: +37061606868;

Organizatorius: Vilniaus muziejus

Daugiau informacijos

 

Vilniaus gimtadienis skaičiuojamas nuo miesto vardo paminėjimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške Europos miestams. Pasinaudokite itin reta proga savo akimis pamatyti, kaip atrodė šis laiškas! Nė vieno originalaus Gedimino laiško nėra išlikę, todėl Rygoje netrukus po laiško gavimo padarytas nuorašas yra autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas. Kuo svarbūs buvo šie Gedimino laiškai? Susipažinkite su jų reikšme interaktyvioje parodoje, kuri yra vienas svarbiausių Vilniaus 700-mečio renginių – visos šventės ašis. Tad nepraleiskite išskirtinės galimybės apsilankyti šioje parodoje.

Data: 2023 m. sausio 25 d.– rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: kasdien 10-20 val.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Kontaktai: el. p: [email protected] arba tel. nr: +370 (5) 261 74 53

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi.

Daugiau informacijos

 

Švęskime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį naujai pažvelgdami į Lietuvos sostinės istoriją. Valdovų rūmuose esančiame tikrajame Gedimino bokšte buvo galima išgirsti skaitomus Gedimino laiškus ir sužinoti, kokią žinią Lietuvos didysis kunigaikštis skelbė tolimiesiems kraštams. Valdovų rūmų Didžiajame kieme buvo atidengtas jubiliejui skirtas simbolinis Gedimino laiškas iš bronzos. Virtuali realybė nukėlė mus į 3D Vilnių – pamatyta, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas. Parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ buvo išskirtinė galimybė susipažinti su prieš 750 metų Pilies kalno papėdėje stovėjusio pastato fragmentais, išlikusiais valdovo aplinkos asmens daiktais.

Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai į Vilniaus gimtadienio šventę kvietė šeimas su įvairaus amžiaus vaikais. Mažiesiems skirtuose užsiėmimuose vaikai susipažino su Vilniaus pilių istorijos pradžia, prisiminė Vilniaus įkūrimo legendą. Vyresnieji sveikino miestą kurdami atviruką ar rašydami laišką iš Vilniaus, kaip tai prieš 700 metų darė didysis kunigaikštis Gediminas. O visi, mėgstantys istorijas, buvo pakviesti pasiklausyti pasakojimo apie Gedimino šeimą, jo vaikus ir vaikaičius.

Data: 2023 m. sausio 21-28 d. Paroda ir 3D virtuali Gedimino bokšto projekcija lankytojams atidaroma nuo sausio 26 d.

Vieta: Valdovų rūmai, Katedros a. 4

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Valdovų rūmai

Daugiau informacijos

 

Vilniaus gimtadienis skaičiuojamas nuo miesto vardo paminėjimo LDK didžiojo kunigaikščio Gedimino laiške Europos miestams. Pasinaudokite itin reta proga savo akimis pamatyti, kaip atrodė šis laiškas! Nė vienas originalus Gedimino laiškas nėra išlikęs, todėl Rygoje netrukus po laiško gavimo padarytas nuorašas yra autentiškiausias Vilniaus miesto gimimą liudijantis dokumentas. Kuo svarbūs buvo šie Gedimino laiškai? Susipažinkite su jų reikšme interaktyvioje parodoje, kuri yra vienas svarbiausių Vilniaus 700-mečio renginių – visos šventės ašis. Tad nepraleiskite išskirtinės galimybės apsilankyti šioje parodoje.

Data: 2023 m. sausio 25 – rugpjūčio 27 d.

Vieta: Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi.

Daugiau informacijos

 

Kaip atrodė vilniečiai prieš 700 metų? Ar šiandien Vilniuje jie jaustųsi kaip namie? Ar jums patiktų gyventi ankstesniajame Vilniuje? Pasinerkite į pasakojimą, susidedantį iš 50 istorijų. 700 metų laikotarpį apimantys pasakojimai atskleis vilniečių paslaptis, gyvenimo būdą ir kasdienybę. Ši paroda, kaip ir Vilnius, gausi ir įvairi, tačiau visos istorijos liudija tą patį – visi esame vilniečiai ir kuriame miestą, nesvarbu, ar esame jame gimę, ar prigiję.

Data: 2022 m. gruodžio 15 d. – 2023 m. rugpjūčio 27 d.

Darbo laikas: antradienį–penktadienį 10–18 val., išskyrus trečiadienį 10–20 val.

Vieta: ,,Istorijų namai”, T. Kosciuškos g. 3

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietus rasite čia.

Kontaktai: el.p: [email protected] arba tel.nr: +370 (5) 239 45 35

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos

 

3D virtualaus tikrojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino bokšto atkūrimu pristatomas Valdovų rūmų muziejuje saugomas unikalus istorinis XIV a. pr. – XV a. paveldas, atskleidžiama Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų istorija, valdovų ir kitų dvaro gyventojų kasdienybė nuo Gedimino iki Žygimanto Augusto laikų.

Virtualioje realybėje žiūrovas nukeliamas į XIII a. pabaigos Vilnių, kai į valdžią atėjus Gediminaičiams dėl valdovų inovatyvumo būsimos Žemutinės pilies teritorijoje „išauga“ vienintelės to meto Lietuvoje Ankstyvosios mūrinės pilies Apvalusis bokštas. Žiūrovas patiria, kaip, Vilniui tampant Lietuvos sostine, Apvalusis bokštas perstatomas į vis dar „ikigotikinį“ gyvenamąjį-reprezentacinį Aštuonkampį bokštą.

Jame Gediminas galėjo padiktuoti savo garsiuosius laiškus, o vėliau čia turėjo reziduoti Vytautas ir Kazimieras Jogailaitis. XVI a. viduryje, Žygimantui Augustui tęsiant tėvų pradėtą Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos plėtrą, senojo bokšto vietoje įrengiama renesansinių rūmų virtuvė. Kopiant aukštyn per keturis bokšto aukštus, prieš žiūrovo akis keičiasi patalpų funkcijos ir stilistinių epochų ženklai.

Žiūrovas stebi inžinerinių ir interjero inovacijų įdiegimą – hipokaustinio šildymo sistemą (I bokšto aukštas), donžono sargybinę (II bokšto aukštas), reprezentacinius (III bokšto aukštas) ir privačius (IV bokšto aukštas) valdovo apartamentus. Visuose aukštuose žiūrovas gali atpažinti į interjerus integruotus iki mūsų dienų išlikusius, Valdovų rūmų muziejuje eksponuojamus artefaktus (architektūrines detales, ginklus, indus, baldus, senuosius audinius, heraldinius ženklus ir kt.).

Patirdamas inovatyvią kelionę laiku nuo Ankstyvojo mūro laikų ir Gotikos iki pat Renesanso ir ankstyvojo Baroko, žiūrovas turi galimybę pamatyti, kaip buvusio bokšto vieta buvo transformuota į XVI a. – XVII a. pirmos pusės rūmų virtuvę su jai būdinga įranga, aplinka ir rakandais. Virtualios kelionės pabaigoje žiūrovas sužino, koks likimas laukė tikrojo Gedimino bokšto vietoje buvusios renesansinių rūmų virtuvės XVIII ir XIX amžiuje.

Data: Nuo 2023 m. sausio 26 d.

Vieta: Valdovų rūmai, Katedros a. 4

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Valdovų rūmai

Daugiau informacijos

 

Kas sieja vienus ryškiausių pasaulio kompozitorių ir Vilnių? Miesto jubiliejaus proga įvairiose miesto erdvėse suskambėjo ypatingi, specialiai Lietuvos sostinei sukurti kūriniai. Patyriminėje parodoje susipažinta su projektu „Muzika Vilniui“ kursiančių kompozitorių asmenybėmis, jų kūrybos pasauliais: Anna Korsun (Ukraina), Michael Gordon (JAV), Heiner Goebbels (Vokietija), Agata Zubel (Lenkija), Ivan Fedele (Italija), Toshio Hosokawa (Japonija), Beat Furrer (Austrija). Kiekvienas parodos elementas – tai atskira istorija, kviečianti atrasti kūrėjus ir jų pačių pasirinktas Vilniaus erdves, kurios įkvėpė kurti išskirtinę muziką.

Data: 2023 m. sausio 26-27 d.

Laikas: 17-21 val.

Vieta: Kompozitorių namai, A. Mickevičiaus g. 29

Kaina: nemokama

Organizatorius: VŠĮ ,,Meno genas” ir Lietuvos ansamblių tinklas

Daugiau informacijos

 

Švenčiant 700-ąjį Vilniaus jubiliejų apvalią sukaktį šventė 10-oji jubiliejinė tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2023! ADVENTUR – vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą. 2023 metais paroda kalbėjo apie 700-metį. Pagrindinė parodos tema – švęskime kelionę, tai laisvė švęsti gyvenimą ir leistis į ilgai lauktas keliones, nebeatidėliojant jų ateičiai.  Minint Vilniaus jubiliejų leistasi į tris dienas truksiančią kelionę aplink iškiliausias Lietuvos bei pasaulio vietoves.

Data: 2023 m. sausio 27-29 d.

Laikas: 11-19 val.

Vieta: ,,Litexpo”, Laisvės pr. 5

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: ,,Litexpo”

Daugiau informacijos

 

Kiti renginiai:

 

700 metų sukaktį švenčiančiame Vilniaus mieste, garsėjančiame savo istoriniu paveldu ir unikaliu charakteriu, vyksta ženklūs pokyčiai. Kai kurių kamera užfiksuotų gyvenimo fragmentų nebėra, tačiau filmas ne tik liudija tai, kas išbluko užmarštyje, bet ir žvilgteli į tai, kas dar laukia. Šis poetiškas kūrinys sukurtas remiantis klasika tapusiu režisieriaus Almanto Grikevičiaus filmu-portretu „Laikas eina per miestą“, taip nutiesdamas laiko tiltą tarp dviejų skirtingų kartų Vilniaus miestą branginančių kino kūrėjų.

Data: 2023 m. sausio 12 d. 17 val. ir 25 d. 18.30 val.

Vieta: kino teatras ,,Skalvija“, A. Goštauto g. 2

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia (12 d.) ir čia (25 d.)

Organizatorius: ,,Skalvija“

Daugiau informacijos

 

Švęsdamas Vilniaus 700 jubiliejų, sausio 26 d. kultūros kompleksas SODAS 2123 su „Garso generatoriais“, „Meno Aviliu“ ir „Just a Moment“ dovanojo ypatingą progą pamatyti Eitvydo Doškaus filmą Čia buvo Vilnius. Vilniaus mieste, garsėjančiame savo istoriniu paveldu ir unikaliu charakteriu, vyksta ženklūs pokyčiai. Kai kurių kamera užfiksuotų gyvenimo fragmentų nebėra, tačiau filmas ne tik liudija tai, kas išbluko užmarštyje, bet ir žvilgteli į tai, kas dar laukia. Pripažinto operatoriaus, ir debiutuojančio režisieriaus Eitvydo Doškaus filmą lydės Pauliaus Kilbausko ir Vyginto Kisevičiaus gyvai atliekama muzika.

Data: 2023 m. sausio 26 d.

Laikas: 20:30 – 21:00 val.

Vieta: Kultūros kompleksas SODAS 2123, Vitebsko g. 23

Kaina: nemokama

Organizatoriai: SODAS 2123, Garso Generatoriai, Just a moment, Meno avilys.

Žiūrėkite filmo anonsą

 

Prieš švenčiant Vilniaus 700 jubiliejų svarbu atsiminti, kodėl esame laisvi. Nukreiptas atviras ir asmeniškas žvilgsnis, o praėjus trisdešimčiai metų ir per ištiestos rankos atstumą vėl bręstant kertiniams istoriniams lūžiams, pajusta kaip spektaklio kūrybinė komanda kalba, kaip skirtingų žmonių pasirinkimai suformavo bei tebeformuoja visuomenę, kurioje gyvename 700 metų skaičiuojančiame Vilniuje.

Data: 2023 m. sausio 14 d.

Laikas: 18 val.

Vieta: Vilniaus televizijos bokštas, Sausio 13-osios g. 10

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietus rasite čia.

Organizatorius: ,,Atviras ratas”

Daugiau informacijos

 

Lydint Gedimino bokšte startuosiančią Gedimino laiškų parodą Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu tęsė paskaitų ciklą „Istorijos miestui ir pasauliui“. Sužinota, kuo Gedimino diplomatija buvo išskirtinė, ką Gediminas rašė, o ką nutylėjo, apie Geležinį vilką ir archeologų darbus. Apie šiuos kunigaikščio Gedimino, pirmą kartą Vilnių pasauliui paminėjusiam prieš 700 metų, ypatumus išgirsta pasakojant dr. Dariui Baronui.

Data: 2023 m. sausio 26 d.

Laikas: 18 val.

Vieta: Lietuvos nacionalinis muziejus, Arsenalo g. 1

Kaina: nemokama

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Klausykite paskaitą Daugiau informacijos

 

2023 m. sausį Vilnius jau 25-ąjį kartą apdovanoti labiausiai nusipelnę vilniečiai, organizacijos, įstaigos ir įteiktos jiems sostinės globėjo Šv. Kristoforo statulėles. Iki 2022 m. gruodžio 2 d. nominuoti kandidatus apdovanojimams galėjo visi miesto gyventojai, įstaigos, organizacijos. Šv. Kristoforo statulėlės kiekvienais metais teikiamos už pasiekimus kultūros ir meno, sveikatos, sporto, verslo, turizmo, teisėsaugos, labdaringos veiklos ir kt. srityse.

Data: 2023 m. sausio 26 d.

Laikas: 19 val.

Vieta: Renginys uždaras. Renginys buvo tiesiogiai transliuojamas per LRT plius.

Organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos

 


Šventiniai pasiūlymai:

„Meduolių namai“ Vilniaus 700-ąjį gimtadienį kviečia švęsti saldžiai. Būtent šiai progai sukurtas išskirtinis Vilniaus gimtadienio šventei paminėti meduolių rinkinys. Saldųjį sveikinimą galite įsigyti Meduolių namų internetinėje svetainėje. 

Iniciatyvos autorius – Meduolių namai

700 dėkui – už kiekvienus Vilniaus gyvavimo metus ir už kiekvieną išpildytą svajonę!

  • Kviečiame Jus tapti šio kilnaus projekto dalimi ir prisidėti pildant likimo dovanų stokojančiųjų svajones.
  • Peržvelkite svajonių sąrašą, pagalvokite, kurią galėtumėte įgyvendinti ir sekite nuorodas, kol išgirsite beribį „DĖKUI“!
  • Svajones rinksime, skelbsime ir kviesime pildyti visus metus.
  • Kartu papuoškime Vilnių dėkingumo šypsenomis!
  • Mielai atsakysime į visus Jums kilusius klausimus el.p. [email protected]

Iniciatyvos autorius – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Madagaskaras, Tailandas, Japonija, JAV, Švedija, Čekija, Ukraina, Lietuva – iš įvairių pasaulio vietų skriejo sveikinimai sostinei 700-ojo gimtadienio proga. Žinomi šalies muzikantai, atlikėjai, dailininkai, aktoriai, režisieriai, sportininkai, kultūros ir visuomenės veikėjai, vilniečiai ir miesto fanai atsiliepė į specialiai jubiliejui sukurtos programėlės „Once in Vilnius“ komandos kvietimą ir įteikė miestui išskirtinę dovaną – ilgiausią pasveikinimą.

Linkėjimai sostinei skamba anglų, ispanų, ukrainiečių, rusų kalbomis, taip pat lietuviška muzika ir dainomis – galima pamatyti grojantį Vilniaus džiazo orkestrą ar dainuojančius darželinukus.

„Toks įvairialypis, toks universalus, toks paslaptingas, toks turtingas savo istorija, toks žalias, toks kūrybiškas, toks pašėlęs, toks kosmopolitiškas, taip, t. y. kosmosas“, –  taikliai kone vienu ypu suberia Vilniaus miestą puikiai atspindinčius žodžius aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Daugiau gražių minčių ir įdomių palinkėjimų Vilniui ir jo žmonėms žiūrėkite beveik 700 sekundžių sveikinime.

YouTube video

Atsisiųsk programėlę „Once in Vilnius“

Sostinės 700 metų gimtadienio proga, CRUSTUM kviečia vilniečius ir miesto svečius paragauti Vilniaus. Šiek tiek vyšnių, šiek tiek šokolado, šiek tiek purumo, jaukumo ir netikėtumo.

Kavos ieškokite šiose CRUSTUM kepyklėlėse:

  • Antakalnio g. 43
  • Vokiečių g. 18a
  • Pilies g. 4
  • PPC OZAS
  • PC BIG
  • PC CUP
  • PS NORDIKA
  • PC MANDARINAS
  • PS NORDIKA

Iniciatyvos autorius – CRUSTUM

Specialiai Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga sukurtas ypatingas šokoladas. Panaudotos criolo ir trinitario pupelės, pasaldinta nerafinuotu cukranendrių cukrumi, malta akmenimis, pakuota rankomis. Jūsų dėmesiui Royalty juodasis šokoladas Vilnius 700 – 70%!

Kviečiame įsigyti svetainėje ir prekybos vietose Vilniuje.

Kiekis labai ribotas!

Iniciatyvos autorius – UAB Cacao Beans

Planuokite savo kelionę į sostinę svetainėje www.autobusubilietai.lt, rinkitės šeimos bilietą ir keliaukite su šeima Kautros autobusais, net iki 40% pigiau. Šeimos bilietą įsigyti gali 3-6 asmenų grupė, šioje grupėje turi būti iki dviejų suaugusių asmenų ir bent vienas iki 18 metų vaikas.

Iniciatyvos autorius – Kautra

Daugiau informacijos

 

Galvojate, ką padovanoti miestui gimtadienio proga? Dovanokite savo žingsnius: puoselėkite sveikatingumą, darnaus judumo ir tvarumo įpročius!

Programėlė #walk15 kviečia į keturių dienų žingsnių iššūkį. Pasirinkite jums mieliausią Vilniaus vietą ir per gimtadienio savaitgalį kartu su kitais miestiečiais įveikite 700 000 žingsnių!

Kaip prisijungti?

  • Parsisiųskite arba įsijunkite programėlę #walk15 savo telefone: https://www.onelink.to/walk15
  • Spauskite 🏆 ikoną programėlės apačioje ir pasirinkite iššūkį GIMTADIENIO ŽINGSNIAI VILNIUI.
  • Spauskite PRISIJUNGTI ir pasirinkite miesto vietą, už kurią norite eiti.

Išankstinė registracija jau startavo – prisijunkite jau dabar. O žingsnius skaičiuosime sausio 25-28 d.

Vilniaus 700 jubiliejaus proga visose „Rimi“ parduotuvėse su lojalumo kortele buvo taikoma 50 proc. nuolaida „Pergalės“ saldainiams „Vilnius“ ir „Sostinė“, o Vilniaus miesto „Rimi express“ parduotuvėse vyko bandelių akcija – į renginius atėję žmonės, besišildydami karštais gėrimais, galėjo įsigyti šviežių bandelių su 50 proc. nuolaida. Pasiūlymai galiojo nuo 2023 sausio 24 iki sausio 30 d.

Sausio 25 d., Vilniaus gimtadienio proga buvo 50% nuolaida visiems DIENOS BILIETAMS! Atvykę į šeimos pramogų parką ADVENTICA, esantį PPC OZAS -1B aukšte, kasose pakuždėję kodą ,,MES MYLIME VILNIŲ” ir buvo galimybė pramogauti visą dieną už pusę kainos nepriklausomai ar buvoma keliese, ar visa šeima su draugais ir artimaisiais. Švęskime šventę. Švęskime VILNIAUS gimtadienį!

Sausio 25-29 dienomis kviesta į Turizmo informacijos centrą, kuriame švęstas 700-asis Vilniaus gimtadienis! Šiomis dienomis laukė begalė staigmenų bei dovanų.

Kviesta sudalyvauti žaidimuose:

  • Atsakyti į linksmus klausimus apie Vilnių ir gauti gardžių dovanų nuo Vilniaus.
  • Atsisiųsti aplikaciją „Once in Vilnius“ ir joje pasidalinti savo pasakojimais arba sveikinimu apie Vilnių, pažymėję #onceinvilnius ateiti į Turizmo informacijos centrą ir parodžius savo įrašą gauti dovaną.

Data: 2023 m. sausio 25-29 d.

Laikas: sausio 25 d. 9:00-20:00, sausio 26-29 d. 9:00-12:00, 13:00-18:00

Vieta: Vilniaus turizmo informacijos centras, Pilies g. 2


Gastronominės patirtys:

Vilniaus jubiliejaus proga restoranai sugalvojo specialius pasiūlymus, autentiškus ir interpretuotus vilnietiškus patiekalus. Kviečiame pasmaguriauti.

Ar žinote, kuo Lietuvos didikai ir valdovai vaišino savo svečius? Ar kada nors domėjotės, kokiais produktais senovės lietuviai gardžiavosi pagonybės laikais bei viduramžiais? Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga kviečiame į istorinio lietuviško maisto degustaciją, kurioje susipažinsite su senosiomis lietuviškos virtuvės istorijomis ir kulinarinio paveldo stalu.

Kaina –  49 eur. svečiui

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas – Stiklių g. 8

Kontaktas: +370 5 2629046

Daugiau informacijos

 

Restoranas PACAI Vilniaus jubiliejų pasitinką kviesdami pasimėgauti specialiai sukurta 7 patiekalų vakariene. Restoranas įsikūręs istoriniuose PACŲ rūmuose, alsuojančiuose atmintimi apie miesto svetingumo istorija, ir šiandien atlieka svarbų vaidmenį reprezentuojant sostinę miesto svečiams. Nuolat ieškodami naujų skonių ir aptarnavimo subtilybių, kuriame unikalią patirtį, kuri tampa dalele atsiminimų apie Vilnių.

Kaina – 77 eur. asmeniui

Laikotarpis – iki 2023 m. sausio 31 d.

Adresas – Didžioji g. 7-1 (Viešbutis PACAI),

Kontaktas: +370 633 80287, [email protected]

Daugiau informacijos

 

Šventinis meniu:

  • Sultinys su kibinu su kapota aviena
  • Keptas sterkas su baravykų kremu,
  • Bulvių gratenu, čiobrelių-medaus padažu
  • Karamelinis flanas/imbieriniai trupiniai/
  • Kavos ikrai

Kaina – 50 eur. asmeniui

  • Jautienos  sultinys su tikru Karaimų kibinu įdarytu kapota ėriena.

Kaina –  4,50 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. pabaigos

Adresas – Pilies g. 24

Kontaktas – 861443849

Daugiau informacijos

 

Amatininkų užeiga yra viena seniausių Vilniaus užeigų ir mažai kas žino, bet dabartinės Amatininkų užeigos ištakos prasidėjo nuo Geležinio vilko kavinės, kuri buvo įkurta 1989 metais, pačioje Gedimino kalno papėdėje.

Šios, kone legendinės, istorijos įkvėpti 700-ojo Vilniaus gimtadieniui paruošėme specialų meniu ir pavadinome ,,Geležinio vilko puota”, kuri tarsi pakvies į Vilniaus pradžią ir kunigaikščių laikus.

Geležinio vilko puota:

– Karka, priminsianti sumedžiotą grobį

– Agurkai su medumi ir varškės dribsniais, populiarus kunigaikščių laikų desertas

– Medaus giros ąsotėlis, aliuzija į senovėje gausiai geriamą midų

Kaina – 17,50 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. sausio 31 d.

Adresas – Didžioji g. 19

Kontaktas: 868722366

Daugiau informacijos

 

Siūlome skaniausių Vilniaus istorijų 4-ių patiekalų meniu.  Degustacinis skaniausių Vilniaus istorijų meniu – tai prieškarinius laikus menančios įvairios istorijos, kurias su meile sudėjome į lėkštes. Užsukite, susipažinkite ir betarpiškai patirkite jas, susiliedami su Vilniaus istorija.

Kaina –  40 eur.

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas  – Šv. Mykolo g. 4

Kontaktas: 868822210, el.p. [email protected]

Daugiau informacijos

 

Maskarponės, kavos desertas su apelsinų džemu ir spanguolių dulksna.  Stebinantis ir pilnas netikėtumų, 165m aukščio įkvėptas, žiemiškų skonių derinys. Ragauti tik virš debesų!

Specialus pasiūlymasšventinis desertas, aviečių arbata, pakilimo bilietas (pirmdieniais-ketvirtadieniais 11-17 val. , 16 Eur)

Kaina –  6 eur.

Laikotarpis –  nuo 2023 m. sausio 2 d. iki sausio 31 d.

Adresas –   Sausio 13-osios g. 10 Vilnius

Kontaktas: +370 5 252 5333

Daugiau informacijos

 

Šventinis pasiūlymas:

  • Imberlach – 35 eur/kg – žydiškas skanumynas iš morkų, imbiero ir riešutų. Pjaustomas rombais –primenančiais deimantus.
  • Teiglach – 2,00 eur/vnt – meduje virtas saldumynas.
  • Šakšuka – 5,80 eur/porcija – izraelietiška kiaušinienė pomidorų patale.
  • Čolentas – 7,50 eur/porcija – čolentas yra unikalus žydiškas patiekalas. Tai ilgai ir žemoje temperatūroje troškinta jautiena su pupelėmis ir bulvėmis.
  • Beigelis – 1,50 eur/vnt  - tai minkštas, blizgaus paviršiaus apvalus ar ovalus kvietinės tešlos kepinys, prieš kepant plikomas vandeniu ar jo garais.
  • Foršmakas – 3,50 eur/vnt  – tai silkės kapotinis, senas žydų virtuvės patiekalas.

Laikotarpis – visus 2023 m.

Adresas – Pylimo g. 4

Kontaktas:  +370 656 98801

Daugiau informacijos

 

  • Įdaryta žuvis (Pagal senąjį Litvakų receptą). Kaina- 8 eur.
  • Jautienos išpjovos zrazai su džiovintais miško grybais, pastarnokais, salierais, moliūgų koše (Nelsono zrazai, pirmą kartą paminėta 1858 m.). Kaina – 22 eur.
  • Juodojo šokolado pyragaitis su kavos padažu (pagal kavinės “Baltasis Štralis” receptą, 1918 m.). Kaina – 7 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. rugsėjo 30 d.

Adresas – Gedimino pr. 23

Kontaktas: +37067815569

Daugiau informacijos

Hazie švenčia gimtadienį kartu su Vilniumi ir kviečia paskanauti patiekalų, kuriuose modernumo aromatas balansuoja su senaisiais lietuviškais skoniais.

Užkandžiui siūlome gelteklės šaknį su kavos kremu, marinuotais obuoliais ir rūkytais kaimiškais lašinukais. Pagrindiniam patiekalui – keptas šamas su saliero tagliatelle, rūkytos žuvies padažu ir lazdyno riešutais.

Aplankykite Hazie restoraną, kurio autentiškos sienos primins turtingą Vilniaus istoriją.

Kaina – 37 eur.

Laikotarpis – 2023 m. sausio 26 – 31 d.

Adresas – Maironio 13, Vilnius

Kontaktas – 864430826; [email protected]

Daugiau informacijos

 

Įkvėpti Didžiosios Lietuvos kunigaikštienės Bonos Sforzos, Vilniaus miestui dovanojame ypatingą desertą 700 metų jubiliejaus proga.

Kaina – 9 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. balandžio 1 d.

Adresas – Savičiaus g., 7 Vilnius

Kontaktas: 861489223

Daugiau informacijos

 

Vilnius visą laiką buvo skirtingų tautų ir kultūrų kryžkelėje. Maisto tradicijos keliavo iš virtuvės i virtuvę, iš šeimos į šeimą, atsirasdavo įdomūs deriniai, improvizacijos. Kai kas liko užmiršta, kai kas išliko iki mūsų dienų. Holiday Inn ir Rib Room savo meniu nutarė paruošti keletą visiems įprastų patiekalų …silkė , jautienos zrazai ir Napoleono tortas …klasika peteikta kitaip.

  • Senelės silkė – tradicinis užkandis su mūsų ypatingu prisilietimu. Silkės filė patiekiama su sviestiniu moliūgų uogiene | raudonųjų svogūnų ir obuolių želė | naminiai grybai grietinėje | daigų ir juodos duonos trupiniai. Kaina – 9  eur.
  • Radvilų zrazai – senojo Vilniaus stiliumi lėtai keptas jautienos nugarinės vyniotinis su džiovintų grybų įdaru, patiekiamas su juodos duonos padažu | auksinės perlinės kruopos | troškinti grybai | traškios pastarnoko šaknys. Kaina – 25  eur.
  • Tortas Napaleonas su spanguolėmis – kaimiškas sluoksniuotos tešlos pyragas su saldžiu vaniliniu kremu, pagardintas žiupsneliu šviežių spanguolių. Patiekiamas su spanguolių ikrais | rabarbarų želė. Kaina – 5,50  eur.

Laikotarpis – 2023 m. sausis-kovas

Adresas – Šeimyniškių g. 1, Vilnius (Holiday Inn Vilnius viešbutis)

Kontaktas: 852103012

Daugiau informacijos

 

Skonių kelionėje po Vilniaus 700 metų istoriją restoranas „Meat Steak House” siūlo stabtelėti ir prisiminti karvedžio Napoleono apsilankymą Vilniuje. Galbūt tai jis į Vilnių atnešė Prancūzijoje kilusį desertą Macarons? Ragaudami mūsų karšto „Macarons“ deserto su karamele ir miško uogų šerbetu versiją galėsite mėgautis skoniu ir Napoleono įtaką Vilniaus raidai.

Kaina – 5,90 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. balandžio 1 d.

Adresas – A. Juozapavičiaus g. 13, Vilnius

Kontaktas: +370 612 35200 

Daugiau informacijos

 

Vilnius, būdamas LDK sostine, ilgus šimtmečius diktavo kulinarines madas ir tendencijas visam regionui. Čia persipynė dvarų, pirklių, keliautojų ir vietinių gyventojų valgymo kultūros tradicijos. Tai kas prigijo – tapo tradicinės Vilniaus virtuvės dalimi, kuri, kaip ir pats miestas, yra daugiasluoksnė, daugiakultūrė, atspindinti įvairių socialinių sluoksnių, įvairių tautų, įvairių tradicijų rinkinį. Kviečiame paragauti istorinių Vilniaus patiekalų, kurių gamyba remiasi senąja tradicija, o pateikimą mūsų virtuvės vyriausiasis šefas Ramūnas Giraitis interpretuoja ir pritaiko šiandieniniam mūsų svečiui

  • Silkių užkandis ,,Foršmakas‘‘ – silkių filė gabaliukai, svogūnai, obuoliai, kiaušiniai, alyvuogių aliejus  5,95 eur.
  • Lietuviški barščiai – vištienos sultinyje virta burokėlių sriuba su baravykais ir mėsos gabaliukais. Paskaninta grietine  3,75 eur.
  • Virta kiaulės koja su žirniais. Patiekiama su virtais žirniais, paskanintais spirgučiais ir raugintais agurkais 5,95
  • ,,Nelsono  zrazas‘‘ – jautienos nugarinės suktinukas įdarytas džiovintais grybais, rugine duona ir kepintais svogūnais. Patiekiamas su bulvių koše arba gruzdintomis bulvių skiltelėmis, miško grybų padažu ir raugintais agurkais  12,95 eur.
  • Tradiciniai rankų darbo virti koldūnai su mėsos įdaru. Patiekiami su grietine arba su grietine ir spirgučiais 6,95 eur.
  • Tortas ,,Stefanija‘‘ –  sviestinis biskvitinis tortas, perteptas sviesto ir šokolado kremu, pagardintas kepintais lazdyno riešutais 4,55 eur.
  • Krupnikas (40 ml) –  likeris, kurį iš medaus ir kvapiųjų žolelių pagamino M. K. Radvilos Našlaitėlio Nesvyžiuje įkurdinti bernardinų vienuoliai. Pirmą kartą, oficialiai, 1593 m. KRUPNIKU buvo vaišinami Nesvyžiaus Radvilų pilies svečiai, atvykę į pilies pastatymo iškilmes. Istoriškai gėrimas ragaujamas iš mažų taurelių, pašildytas iki 50 laipsnių Celsijaus 2,95 eur.

Laikotarpis – 2023 m. sausio 13 d. – vasario 21 d.

Adresas – Dalyvauja visi Vilniaus (ir Kauno) restoranai.

Kontaktas – Restoranų kontaktus rasite čia.

Daugiau informacijos

 

Grey įsikuręs pačioje miesto širdyje, Vilniaus Katedros pašonėje. Daug betono ir juoko, plytų ir bendravimo, pilkos spalvos ir skanaus maisto. Puikiai pažįstami, mėgstami patiekalai ir netikėti inovatyvūs skoniai „Grey” virtuvėje dera tarpusavyje. Restorano bare – įspūdinga gėrimų kolekcija. „Grey” sako, kad betonas gali būti lengvas, sena plyta – moderni, o pilka – matoma. Ateikite ir įsitikinkite patys!

Mangų – pasiflorų kremo desertas su šokoladinio pyrago trupiniais  +  karštas Amaretto vynas komplekto kaina 7 eur.

Yra galimybė įsigyti ir atskirai. Deserto kaina 3.50 eur.,  karštas vynas 4.50 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. sausio 28 d.

Adresas – Pilies g. 2, Vilnius

Kontaktas: +37063322677

Daugiau informacijos

 

  • Litvakų „Foršmakas“ – šis patiekalas ilgą laiką neturėjo pavadinimo. Tačiau 1870 m. jis jau apibūdinimas kaip „foršmakas“. Šis silkių kapotinis buvo pamėgtas ir ilgą laiką ruošiamas daugelio vilniečių virtuvėse. Kaina – 6,50 eur.
  • Lietuviški barščiai – jei nusikeltumėte į viduramžius, nustebtumėte ant stalo išvydę barščius. Anuomet sriuba buvo verdama ne iš šakninių burokėlių, kaip yra šiandien, o iš barščių lapų. Bėgant metams barščio lapus sriuboje papildė kiti lapiniai augalai, mėsos gabaliukai ir mangoldais. Kaina –4,95 eur.
  • Litvakų kiškė – tai ne kiškis, o kitokia žydiška vėdarų versija iš bulvių tešlos ir grybų įdaro. Prieš Antrąjį pasaulinį karą kiškė tapo vienu iš litvakų virtuvės simbolių. Pasak istorijos, kiškę neabejotinai galima vadinti autentišku vilnietišku patiekalu. Kaina – 9,50 eur.
  • Lazankos – lazankos į Lietuvą atkeliavo su Bonos Sforcos dvaro virtuve. Tai – savotiška lazanijos versija. Patiekalas gaminamas iš kvietinių miltų, patiekiamas su varškės ir kietuoju sūriu, kepintu moliūgu, kedrinėmis pinijomis bei špinatais. Kaina – 8,50 eur.
  • Jėzuitų bigosas – bigosu vadinta virta ar kepta ir pakartotinai troškinta mėsa, supjaustyta mažesniais gabaliukais. Koks vynas buvo naudojamas troškinant mėsa nėra žinoma. Patiekalas gaminamas iš jautienos, patiekiamas su kepintais svogūnais, špinatais ir traiškytomis mažosiomis bulvytėmis. Kaina – 14,90 eur.
  • Lietuviška vereščaka – vereščaką, kaip lietuviams būdingą patiekalą mini dauguma XIX amžiaus autorių. 1855 m. keliaudamas po Vilniaus apylinkes, publicistas ir poetas Vladislovas Sirokomlė pastebėjo, kad „lietuvis mėgsta riebiai: kiauliena ant jo stalo būtinas skanėstas“.Ankščiau galėjome rasti įvairių vereščakos receptų, tačiau laikui bėgant receptas nusistovėjo. Virta ir apkepta kiaulienos šoninė patiekiama su perlinėmis kruopomis, keptu moliūgų ir obuolių piurė. Kaina – 13,90 eur.
  • Stefanija – signatarų namuose 1918 m. buvo įsikūrusi cukrainė, kuri garsėjo savo gamybos tortais ir pyragaičiais. Ši cukrainė buvo populiari inteligentijos susibūrimų vieta: laiką čia leisdavo universiteto profesoriai ir poetai. Niekam nebūtų nuostabu, jei ir kalbos apie Lietuvos nepriklausomybę būtų vykusios megaujantis šiuo desertu. Siūlome ir jums pasimėgauti FORTAS šefų sukurta šio torto improvizacija. Kaina – 3,95  eur.
  • Krupnikas – šį patiekalą sukūrė 1593 m. vienuoliai benediktinai, gyvenę Radvilų dvare. Likeris ilgą laiką buvo populiarus tik Lietuvoje, tačiau XIX a. ėmė plisti Lenkijoje, o vėliau – ir kitose pasaulio šalyse. Vilniečiai jį gerdavo pašildytą 50 laipsnių. Kaina – 3,50 eur.

Laikotarpis –  nuo 2023 m. sausio 12 d. iki vasario 12 d.

Adresai ir kontaktai:

  • Algirdo g. 17, Vilnius; tel. 8 652 01138
  • Vilniaus g. 18, Vilnius; tel. 8 637 37000
  • Konstitucijos pr. 7A, Vilnius, PC „Europa“; tel. 8 650 96994
Daugiau informacijos

 

Kviečiame gimtadienio pietų – geriausių lietuviškos virtuvės patiekalų, naminės ruginės duonos ir šventinio pyrago.

Kaina – 10 eur.

Laikotarpis – 2023 m. sausio 25 d.

Adresas –  T. Ševčenkos g. 16

Kontaktas – 862034154 865035730

Daugiau informacijos

 

  • Naminė Bernelių užeigos gira
  • Firminė baravykienė su rūkyta šonine.Baravykų sriuba su keptomis daržovėmis ir skrudintos šoninės kubeliais. Sriuba patiekiama kaimiškos duonos kepalėlyje.
  • Gaspadoriaus vaišės- gaspadinė virė, kepė, gaspadorius svečius užprašė: didžkukulis, vėdarai, bulviniai blynai, troškinti kopūstai, keptos dešrelės, rūkyta karkutė, rauginti agurkai, spirgučiai, grietinė, kepsnių padažas

Viso pasiūlymo kaina: 30-40 eur.

Laikotarpis – 2023 m. sausio 2 d. – kovo 30 d.

Adresas: Vilniaus gimtadienio vaišių kviečiame užsukti į „Bernelių užeiga“ restoranus esančius Pilies g. 10, Vilnius ir Lelevelio g. 6, Vilnius

Kontaktas: +370 615 26812

Daugiau informacijos

 

Šventinis desertas – karštas slyvų pyragas  su ledais ,,Slyvainis‘‘

Jeigu nesate kepę šio pyrago, tai greičiausiai jį jums vaikystėje kepė mama arba močiutė.  Tai skaniausias biskvitas su slyvomis – lietuviško ,,Obuolainio” broliukas. Lietuvoje kepamas jau apie 100 metų. 

Kaina – 8,00 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. balandžio 1 d.

Adresas – Savičiaus g. 6, Vilnius

Kontaktas –  865800422

Daugiau informacijos

 

Prabėgus didžiausioms metų šventėms, kai svečiai visi jau išvažiavę ir stalai nuo vaišių lūžt nustoję, kviečiame ir vėl užsukt pas mus. ALOHA Jūsų pasiilgus ir šefas lėkštėj jau demonstruoja jautienos žandus su morkų ir pastarnokų piure, mini kukurūzais ir mėsos – vyno padažu. Užsukit, paragaukit ir nuomone sava pasidalinkit.

Kaina – 19 eur.

Laikotarpis – iki 2023 m. sausio 31 d.

Adresas – Ozo g. 14 C, Vilnius

Kontaktas: +37061231241

Daugiau informacijos

 

Nors tai ne degustacinis meniu, o atskiri patiekalai, tačiau svečiai galės užsisakyti vieną ar visus, kaip tik norės:

  • Agurkų salotos su sūdyta lašiša. Kaina – 9,00 eur.
  • Bulviniai blynai įdaryti šonine ir sūriu – 6,00 eur.
  • Kiaulienos ir „Padron“ pipirų šašlykas – 10,00 eur.

Laikotarpis –  2023 m. nuo sausio 4 d. iki sausio 31 d.

Adresas –  Vokiečių g. 3 ir Pilies g. 8, Vilnius.

Kontaktas –  el. paštas [email protected]; tel. nr. 869530411 (Vokiečių g. 3); El. paštas [email protected], tel. nr. 861120576 (Pilies g. 8)

Daugiau informacijos

 


Atraskite Vilnių ekskursijų metu:

Ekskursija autobusu po Vilnių. Ekskursijos metu pamatysite ne tik gražiausias senamiesčio, naujamiesčio, užupio vietas,  Šv. Petro ir Povilo bažnyčią, bet ir išgirsite pasakojimą apie tai. Ekskursija autobusu su audio gidu. 

Data: 2023 m. sausio 4 d. – vasario 28 d.

Trukmė: apie 70 min su užėjimu į Šv. Petro ir Povilo bažnyčią.

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Valandėlė

Daugiau informacijos

 

Naujininkai – rajonas, nuo prestižinės miesto dalies atskirtas sunkiai peržengiama linija – geležinkeliu. Daugeliui jis asocijuojasi su nusikalstamumu, tranzitiniu srautu į taborą ir oro uostą. Vis dėlto nereikia apsigauti, nes tai vienas giliausią praeitį turinčių gyvenamųjų Vilniaus rajonų, kuriame nustebins grafų Tyzenhauzų paveldas, unikali sentikių šventykla, dvi dailios stačiatikių cerkvės, XIX a. miesto sargybinė, taksi parkas ir eilė menkiau žinomų objektų. Per kelių valandų pasivaikščiojimą pietinė miesto dalis neabejotinai suspindės anksčiau nepastebėtomis spalvomis.

Data: Sausio 7 d.

Laikas: 10.00 val.

Organizatorius – Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka

Daugiau informacijos

 

 

Sekdami žvaigždę, vedančią į Betliejų, išminčiai ėjo garbinti gimusio Kūdikio ir dovanojo aukso, smilkalų ir miros. Tiek parašyta Šventajame Rašte, o laikui bėgant bažnytinė tradicija papildo šio įvykio paveikslą: atėjo trys karaliai, skirtingo amžiaus, skirtingų rasių, vadinami Merkelio, Kasparo ir Baltazaro vardais. Edukacijos metu geriau susipažinsime su šia istorija, aiškinsimės karalių išvaizdos reikšmę ir jų dovanų simboliką bei patys atvaizduosime šią sceną kvepiančiuose mediniuose suvenyruose.

Data: sausio 7 d.

Laikas: 12 val.

Vieta: Bažnytinio paveldo muziejus, Šv. Mykolo g. 9

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

Kviečiame į edukaciją šeimoms, skirtą Barboros Radvilaitės gyvenimo istorijai pažinti. „Barbora etc.“ – tai karalienės parašas: Lenkijos karalienė ir Lietuvos didžioji kunigaikštienė laiškus dažnai pasirašydavo itin paprastai, o ne priderančia iškilminga forma. Skaitydami šiuos susirašinėjimus su artimaisiais, aptardami mitybą, garderobą ir keliones galime pažinti kitą didikės gyvenimo pusę. Medžiagos ir kvapai, įprasti jos aplinkai, puikiai atskleidžia kasdienio gyvenimo detales. Nusprendėme juos rekonstruoti, atkartoti ir sudėti į stalčius komodos, tarsi tapusios privačiu baldu, saugančiu vaistus, kvepalus, brangenybes. Juos apžiūrėję kartu keliausime į katedrą, kurios rūsiuose, karališkajame mauzoliejuje ilsisi karalienės palaikai.

Data: Sausio 7, 21 d.

Laikas: 12 val.

Vieta: Vilniaus katedros varpinė, Katedros a. 2

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

 

 

Kviečiame apžiūrėti Vilniaus katedros požemius. Tai nematoma pastato dalis, pristatanti šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, Karališkuoju mauzoliejumi.

Data: Sausio 7, 14, 21, 28 d.

Laikas: 15.30 val.

Vieta: Vilniaus katedros varpinė

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

Kviečiame patirti ekstremalius pojūčius ekskursijoje ilgajame Vilniaus katedros požemių maršrute. Dalyviai galės apžiūrėti vienų seniausių Lietuvoje mūrų, XIII–XIV a. bokšto ir laiptų liekanas, istoriškai neįkainojamus Jogailos ir Vytauto katedros mūrus, skirtingas laidojimo tradicijas menančias XVI–XIX a. kriptas ir mauzoliejų, XVII–XVIII a. katedros rekonstrukcijas liudijančias sienas, gotikines plytas, keramikos fragmentus, XX a. 4 deš. gelžbetoninius įtvirtinimus, XVIII a. drenažinę sistemą, 8–9 deš. geologinių tyrimų mėginius ir kitas vertybes, išsidėsčiusias nemažame, 120 kv. m plote po Vilniaus arkikatedra. Norintiems dalyvauti patariama įsivertinti savo fizinius gebėjimus: siekiant kuo labiau išsaugoti erdvės autentiškumą, čia palikti originalūs praėjimai, kai kuriose vietose susiaurėjantys iki 40 cm pločio. Aukščiausias laiptelis, kurį reikia įveikti norint praeiti visą maršrutą, – 42 cm aukščio.

Data: Sausio 7, 14, 21, 28 d.

Laikas: 14 val.

Vieta: Vilniaus katedros varpinė

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

Kviečiame apžiūrėti nuostabias Vilniaus arkikatedros lobyno vertybes. Vilniaus arkikatedros lobynas – pats seniausias ir gausiausias iš visų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bažnyčiose saugotų lobynų. Valdovai, didikai, vyskupai vos įsteigtai katedrai dovanojo prabangius liturginius reikmenis: kryžius, taures, relikvijorius, monstrancijas. Šie sakralaus meno kūriniai – išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai. Per karus lobynas buvo slepiamas, paskutinį kartą slėptuvėje jis atsidūrė Antrojo pasaulinio karo išvakarėse ir liko ten iki 1985 metų, išgirsite jų paslaptingo atradimo istoriją. Ekskursijos metu kartu su gidu taip pat pasivaikščiosite po Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir buvusį bernardinių vienuolyną – įspūdingą Renesanso laikų ansamblį, pastatytą LDK kanclerio Leono Sapiegos (1557–1633) iniciatyva ir tapusio fundatoriaus šeimos mauzoliejumi.

Data: Sausio 7, 14, 21, 28 d.

Laikas: 14 val.

Vieta: Šv. Mykolo g. 9, Bažnytinio paveldo muziejus

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

Paroda pristato Romos katakombų šventųjų relikvijas-skulptūras arba corpisanti (it. k. „šventieji kūnai“). XVIII a. vid. – XIX a. vid. jos tūkstančiais paplito daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių. Parodos dėmesio centre – šv. Bonifaco ir šv. Florijono relikvijos-skulptūros, laikomos vieninteliais išlikusiais corpisanti pavyzdžiais Lietuvoje. Paroda supažindina su ritualiniu šių relikvijų perkėlimu (translatio) į Valkininkų ir Buivydžių bažnyčias, skulptūrų simboline-religine plotme, istorine aplinka ir meniniais bruožais. Eksponuojami rašytiniai ir ikonografiniai šaltiniai, šventųjų kankinių palaikų rentgeno tyrimai, pateikiami ir kiti geografiškai artimi atvejai, bylojantys apie sunaikintas, dingusias arba už šalies ribų atsidūrusias šio tipo relikvijas, patvirtinančias mūsų kraštus pasiekusį fenomeną.

Data: sausio 7, 14, 28 d.

Laikas: 14 val.

Vieta: Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

 

Kviečiame pažinti arkangelo Mykolo bažnyčios ir bernardinių vienuolyno ansamblį – ypatingą skirtingų epochų kūrinį. XVII a. vienuolynas turi renesansinę trijų kiemų struktūrą, jo pastatuose vienuolijos labui dirbo ir gyveno skirtingų luomų ir profesijų žmonės. Vienuolyne gyveno seserys bernardinės, priėmusios griežtą klauzūrą: savo namus joms buvo galima palikti tik karo, maro ar gaisro atveju.Prie vienuolyno sienų prisiglaudusi Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, statyta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Leono Sapiegos iniciatyva, tapo ne tik vienuolių, miestiečių maldos vieta, bet ir Sapiegų šeimos mauzoliejumi. Bažnyčioje iki šiol išlikę didikų kapai, svarbiausių šeimos narių antkapiai.Ekskursijos metu apžiūrėsime bažnyčią ir čia išlikusius Sapiegų šeimos heraldinius ženklus, pasivaikščiosime po buvusias vienuolyno patalpas, aptardami architektūrinį erdvių išdėstymą, archeologinius radinius, vienuolijai priklausiusius liturginius reikmenis, pasakojančius apie bernardinių buitį ir dvasingumą.

Data: Sausio 11 d.

Laikas: 18.30 val.

Vieta: Šv. Mykolo g. 9, Bažnytinio paveldo muziejus

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

Kviečiame kartu pasivaikščioti po naujai atvertas Vilniaus katedros erdves! Ekskursijų metu aplankysime naujai įrengtas Turino drobulės, Šv. Vladislovo, Gailestingumo ir Šv. Stanislovo koplyčias bei trumpam atversiamą katedros raštinę, kurią papuošė įspūdinga zakristijos spinta. Šios erdvės, bemaž 70 metų buvusios užvertos lankytojams, saugojo ne tik materialų paveldą – epitafijas, paminklines lentas, įvairaus laikotarpio dekorą, dailės kūrinius, – bet ir fundatorių ir geradarių pamaldumo, dosnumo istorijas. Koplyčios atnaujintos ir papildytos Katedrai sugrąžintomis ir naujai sukurtomis meno vertybėmis, pasakojančiomis apie Vilniaus katedros kismą bei liudijančiomis gyvą šių dienų vilniečių pamaldumą, įkūnytą naujai sukurtuose liturginiuose induose, ikonografijoje. Nusileidę į Vilniaus katedros požemius, kalbėsime apie čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, Karališkuoju mauzoliejumi.

Data: Sausio 14 d. ir 28 d.

Laikas: 12 val.

Vieta: Vilniaus katedros varpinė

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

Yra vieta, kurioje gyvenimas teka tarsi ne Vilniaus, o savitu ritmu. Ji atskirta tiek geografiškai, tiek psichologiškai, o 1903 m. netgi gavo atskiro miesto teises – tai Naujoji Vilnia, arba buvęs Novovileiskas. Šiame rytiniame „priemiestyje“ smalsuolius nustebins eilė objektų, kurių kitur vargiai berasite: buvęs pasaulinio garso dalgių fabrikas, medinė cerkvė, į sovietinę pramoninę zoną įsispraudusi „pilaitė“, originali, tačiau tuo pat metu identiškų seserų turinti psichiatrinė ligoninė. Visa tai išsidėstę palei tris svarbias magistrales: Vilnios upę, Polocko kelią ir geležinkelį.

Data: Sausio 14 d.

Laikas: 12.00 val.

Organizatorius – Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka.

Daugiau informacijos

 

 

Iš pirmo žvilgsnio – tik dar vienas standartinių „dėžių“ rinkinys, tačiau labiau pasigilinus – pakankamai įdomią istoriją turintis antras pagal senumą miegamasis rajonas palei Laisvės prospektą. Į viršų čia stiebiasi televizijos bokštas, iš po asfalto išnyra senovinis akmeninis grindinys, iš netolimos praeities klodų bei dabarties – kometos, planetos ir fantastiniai darželiai.

Data: Sausio 21 d.

Laikas: 10.00 val

Registracija baigta!

Organizatorius – Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka.

Daugiau informacijos

 

Paroda pristato Romos katakombų šventųjų relikvijas-skulptūras arba corpisanti (it. k. „šventieji kūnai“). XVIII a. vid. – XIX a. vid. jos tūkstančiais paplito daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių. Parodos dėmesio centre – šv. Bonifaco ir šv. Florijono relikvijos-skulptūros, laikomos vieninteliais išlikusiais corpisanti pavyzdžiais Lietuvoje. Paroda supažindina su ritualiniu šių relikvijų perkėlimu (translatio) į Valkininkų ir Buivydžių bažnyčias, skulptūrų simboline-religine plotme, istorine aplinka ir meniniais bruožais. Eksponuojami rašytiniai ir ikonografiniai šaltiniai, šventųjų kankinių palaikų rentgeno tyrimai, pateikiami ir kiti geografiškai artimi atvejai, bylojantys apie sunaikintas, dingusias arba už šalies ribų atsidūrusias šio tipo relikvijas, patvirtinančias mūsų kraštus pasiekusį fenomeną.

Data: Sausio 21 d.

Laikas: 18.30 val.

Vieta: Valkininkų ir Buivydžių bažnyčiose

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

Kviečiame kartu su gidu pažinti septyniolikos Vilniaus vienuolijų istoriją ir meno vertybes: nuo pirmųjų XIV a. įsikūrusių vienuolijų – pranciškonų ir dominikonų – iki XVIII a. vid. į sostinę atvykusių šaričių Bažnytinio paveldo muziejaus ekspozicijoje „Dangaus miestas. Vilniaus vienuolynų palikimas Bažnytinio paveldo muziejuje“. Kai kurių vienuolijų, tarp jų bazilijonų, vizičių, regulinių atgailos kanauninkų, palikimas menkiau išlikęs, ekspozicijoje iliustruojamas tik pavieniais objektais, o benediktinių, bernardinų, jėzuitų istoriją liudija dešimtys eksponatų.

Data: Sausio 25 d.

Laikas: 18 val.

Vieta: Šv. Mykolo g. 9, Bažnytinio paveldo muziejus

Kaina: mokama. Daugiau informacijos apie bilietų kainas rasite čia.

Organizatorius: Bažnytinio paveldo muziejus

Daugiau informacijos

 

Data: 2023 m. sausio 28 d.

Į vieną renginių pakvietė ir Keistuolių teatras, įsikūręs miestui svarbioje vietoje, drauge su vilniečiais besidalinantis bendrais rūpesčiais ir džiaugsmais. Pirmiausiai, dalyvių laukė teatralizuota ekskursija, kurios metu atvertas akylai saugomas teatro kūnas – paslaptis menantys koridoriai, įprastai žiūrovų akims neprieinami užkulisiai ir daugelis kitų slapsčiausių vietų ir vietelių. Radus išėjimą iš teatro labirintų, keliauta į protmūšį, kuriame ne tik galima buvo pasitikrinti proto aštrumą, bet ir dalyvių ausims sušnabždėta informacija, kurios niekur kitur neaptinkama.

Trukmė: 2 val. 30 min.

Idėjos autorius – Linas Von Jurkštas.

Daugiau informacijos

 

Žirmūnai – tai vienas ryškiausių sovietmečio masinės gyvenamųjų rajonų statybos pavyzdžių Vilniuje. Iš pirmo žvilgsnio, nieko įdomaus jame nėra, tačiau toks įspūdis klaidingas! Ekskursijos metu sužinosite, kuo rajonas skiriasi nuo mikrorajono, kurie daugiabučiai buvo numatyti apsigyventi viengungiams ir kodėl D-18 mikrorajono kūrėjai buvo apdovanoti premija. Žirmūnuose taip pat yra Tuskulėnų dvaras, kurio istorija pažymėta kraupiais, tačiau įdomiais įvykiais, taip pat pristatoma Šiaurės miestelio praeitis ir intriguojantys faktai apie šalia įsikūrusią gamyklą „Vilma“. Į maršrutą įtraukti ir Sporto rūmai kartu su visu buvusiu sporto miesteliu („Žalgirio“ stadionas ir baseinai).

Data: sausio 28 d.

Laikas: 10.00 val.

Registraciją rasite čia.

Organizatorius – Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka.

Daugiau informacijos

 

Vilniuje nuo seno skambėjo muzika. Muzikantai grodavo didžiųjų kunigaikščių rūmuose ir  didikų dvaruose, bažnyčiose liejosi iškilminga vargonų muzika,  skambėjo choristų balsai. Ekskursijos metu pasivaikščiosime po Vilniaus senamiestį, aptarsime, kokia muzika čia skambėjo, kaip ji veikė žmonių gyvenimą, kur gyveno, dainavo ir tebedainuoja garsūs atlikėjai, fiksuosime muzikos ir muzikų kūrybos ir gyvenimo įdomius faktus, ir netgi mažytes paslaptis. Po ekskursijos lankysimės Medijų operoje.

Ekskursijos kaina asmeniui: 15€/asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos kaina grupei: 320€/ grupei iki 30asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų kalbomis

Ekskursijos trukmė – 2,5 val.

Ekskursijos pasiūlymo galiojimo laikas – visi 2023 m.

Ekskursijų organizatorius: UAB „KIVEDA“

Daugiau informacijos

 

Vilnius  sėkmingai tampa kulinarinių malonumų vieta. Daugybė skirtingų virtuvių, restoranų ir įstaigų, kurių specializacija – įmantrūs skanėstai. Ekskursijos metu trumpam  įžengsime  į šį žemiškų malonumų mišką ir padarysime nedidelę, šių vietų apžvalgą.  Paragausime ne tik po  vieną patiekalą kiekvienoje, bet apžiūrėsime sukauptas kolekcijas, interjerą išgirsite mažai  girdėtų istorinių ir kulinarinių faktų, pažinsite senamiesčio vietas,  kurios savo unikaliais skoniais garsėjo įvairiais laikmečiais. Ekskursijos metu gyvai, (tik jums) skirti muzikiniai intarpai, degustacija.  Ekskursija tinka gimtadieniams, šventėms, mažiems  kolektyvams. Pastaba: už maistą mokama papildomai.

Ekskursijos kaina asmeniui: 15€/asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos kaina grupei: 320€/ grupei iki 30asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų kalbomis

Ekskursijos trukmė – 2,5 val.

Ekskursijos pasiūlymo galiojimo laikas – visi 2023 m.

Ekskursijų organizatorius: UAB „KIVEDA“

Daugiau informacijos

 

XVII a. menkai apgyvendintame Antakalnio priemiestyje, vaizdingoje Neries pakrantėje, žalių kalvų ir pušynų fone išaugo Vilniaus baroko šedevras – Šv. Petro ir Povilo bažnyčia. Amerikiečių portalas paskelbė įspūdingiausių pasaulio bažnyčių sąrašą, kurio viršūnėje – vėlyvojo baroko perlu vadinami šie maldos namai, kuriose priskaičiuojama per 2000 įvairių lipdinių, atrinkta į 16-os gražiausių šventovių sąrašą. Beveik nepakitusi per 300 metų, bažnyčia perteikia mums ne tik Vilniaus, bet ir visos žmonijos gyvavimo istoriją, amžiną blogio ir gėrio kovą: dievas ir velnias, angelai ir demonai, mitologinės ir alegorinės būtybės, šventieji ir nusidėjėliai, kviečia į nepakartojamą skulptūrų spektaklį.

Ekskursijos kaina asmeniui: 15€/asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos kaina grupei: 320€/ grupei iki 30asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų kalbomis

Ekskursijos trukmė – 2,5 val.

Ekskursijos pasiūlymo galiojimo laikas – visi 2023 m.

Ekskursijų organizatorius: UAB „KIVEDA“

Daugiau informacijos

 

Unikalus Vilniaus kampelis – aprašytas Pietų Korėjos rašytojo Hailji romane, turintis savo ambasadorių Ponulį ir katiną naikinantį baimės jausmą. Kodėl ši miesto vieta tokia išskirtinė, kad ją net 3 kartus lankė Dalai Lama? Kodėl ji vadinama „Rusų miestu“ ar „Druskos keliu“? Šiandien Užupis mus pasitinka su vienu pirmų Europoje meno inkubatorių, unikaliomis skulptūromis, požeminių slėptuvių ir „Konkės“ liekanomis.

Ekskursijos kaina asmeniui: 15€/asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos kaina grupei: 320€/ grupei iki 30asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų kalbomis

Ekskursijos trukmė – 2,5 val.

Ekskursijos pasiūlymo galiojimo laikas – visi 2023 m.

Ekskursijų organizatorius: UAB „KIVEDA“

Daugiau informacijos

 

Meskime kelią dėl takelio ir pamatykime kitą Vilniaus pusę, už vartų ir storų sienų besislepiančius senamiesčio kiemelius, išsaugojusius tuometes paslaptis. Gynybinės sienos likučiai, karo ženklai, skulptūros, viešieji šuliniai ir šventųjų atvaizdai. Juose virė gyvenimas, skambėjo dainos, poetų eilės, spausdinimo mašinėlių garsai, sąmokslų planai. Visi jie iki šių dienų išsaugojo savąsias paslaptis apie unitus, filaretus ir filomatus, vykusias šventes ir pasimatymus, studentų išdaigas ir profesorių suokalbius.

Ekskursijos kaina asmeniui: 15€/asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos kaina grupei: 320€/ grupei iki 30asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų kalbomis

Ekskursijos trukmė – 2,5 val.

Ekskursijos pasiūlymo galiojimo laikas – visi 2023 m.

Ekskursijų organizatorius: UAB „KIVEDA“

Daugiau informacijos

 

Nedaug yra miestų Lietuvoje, kurie turėtų tiek padavimų, legendų ir mistinių pasakojimų, kaip Vilnius. Jo legendos – miesto istorijos dalis, įkvepianti menininkus kūrybai, o kitiems sukelianti jausmų įvairovę. Vilniaus senamiestis garsėja savo stebuklais, savo mistinėmis įžymybėmis bei daugybės vilniečių ir Vilniaus miesto svečių neįmintomis paslaptimis. Kiek pasaulio istorijoje garsių asmenybių žengė vingrių gatvelių grindiniu, kokia šiandienos žmogui neįsivaizduojama prabanga dvelkė kultūrinis gyvenimas, kokios piktavališkos intrigos ir kokia didi meilė viešpatavo už puošnių rūmų sienų. O kur dar mįslingi objektai bei mistika ir legendomis apipintos istorijos.

Ekskursijos kaina asmeniui: 15€/asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos kaina grupei: 320€/ grupei iki 30asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų kalbomis

Ekskursijos trukmė – 2,5 val.

Ekskursijos pasiūlymo galiojimo laikas – visi 2023 m.

Ekskursijų organizatorius: UAB „KIVEDA“

Daugiau informacijos

 

Pramoginės pažintinės ekskursijos po Vilniaus senamiestį metu, ne tik Išgirsite įdomiausius miesto praeities ir dabarties faktus,  bet,  kaip tikro gimtadienio metu , mėgausitės įamžintais  jubiliato gražiausiais gyvavimo momentais, sužinosite  kokie išskirtiniai žmonės paliko pėdsaką jo gyvenime, susipažinsite  su  legendomis, mitais  ir  simboliais.  Visos ekskursijos metu rinksite įdomiausių detalių  išsibarsčiusius karoliukus ir versite ant stipraus siūlo nuo miesto įkūrimo iki šių dienų.  Po ekskursijos su pasididžiavimu galėsite sakyti “Aš švenčiau Vilniaus gimtadienį“.

Ekskursijos kaina asmeniui: 15€/asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos kaina grupei: 320€/ grupei iki 30asm. + lankomų objektų bilietai (jei tokių yra)

Ekskursijos vedamos: lietuvių, anglų, rusų kalbomis

Ekskursijos trukmė – 2,5 val.

Ekskursijos pasiūlymo galiojimo laikas – visi 2023 m.

Ekskursijų organizatorius: UAB „KIVEDA“

Daugiau informacijos

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.