Vilniaus gimtadienis

2022 m. sausio 25 d. Vilnius šventė 699-ąjį gimtadienį ir pradėjo laukti įspūdingo 700-ojo jubiliejaus, kurį minės 2023 m. sausio 25 d.

Vilnius pasaulyje ryškiai suspindo 1323 m. sausio 25-ąją, kai kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš garsiųjų savo laiškų, taip Europos akyse tarsi apšviesdamas šį iki šiol vakarų europiečiams mažai pažintą kraštą ir visiems laikams įrašydamas Vilnių į Europos žemėlapį. Tai – Vilniaus gimtadienio data. Ryškiai Vilnius šviečia ir minėdamas savo gimtadienio šventę! Garsas apie Lietuvos sostinę ir vėl nuvilnys per pasaulį – šįkart miestas kvies pasigrožėti kūrybinėmis menininkų interpretacijomis Vilniuje ir kartu švęsti garbų miesto amžių.

Vilniaus šviesų festivalis – ryškiausias Vilniaus gimtadienio renginys – Vilnių nušvies labiau nei tūkstančiai gimtadienio žvakučių! Šviesų instaliacijos Vilniaus senamiestyje, jo gatvelėse ir skveruose įkvėps gyvybės miestui ir miestiečiams, sušildys šaltą viduržiemį, išryškins miesto architektūrą, vilniečius ištrauks iš namų pasigrožėti ir vilios į sostinę užsienio svečius. Tiltai ir bažnyčios, skverai ir skulptūros – šviesa žais su jais, o kartu ir su žiūrovais. Vilniaus šviesų festivalis, kaip ir Vilniaus gimtadienis, laukia įvairiausio amžiaus svečių – interaktyvios instaliacijos leidžia patiems kurti unikalias kompozicijas bei pasijusti Vilniaus dalimi.

Švęskime Vilniaus gimtadienį, kaip to nusipelnė šis nuostabus Gedimino miestas. Sutemus išvyskite miestą naujomis spalvomis. Menininkai iš viso pasaulio šviesų instaliacijomis kuria visiškai kitokį Vilniaus vaizdą, harmoningai įkomponuodami jas į unikalią Vilniaus architektūrą, viešąsias erdves. Ne tik stebėkite, bet ir patys dalyvaukite – daugelis instaliacijų interaktyvios, skatinančios bendrauti su šviesa ir atrasti jos formas. Tradicija tapusiame festivalyje kasmet apsilanko tūkstančiai žiūrovų, tačiau nuolat besikeičiančios instaliacijos, kūrybiniai sprendimai ir pasitelktos šiuolaikinės technologijos nustebins net išrankiausius lankytojus.

700-ojo jubiliejaus pradėkime laukti jau dabar – 2022 metais. Vilniaus šviesų festivalis įžiebs ir kitus įspūdingus gimtadienio renginius. Todėl jubiliejaus laukimas prasidės šventiška savaite, staigmenomis ir žadą atimančiais reginiais. Tapkite istorinių įvykių dalyviais – juk ne kasmet miestas ruošiasi jubiliejui, tokiam ryškiam savo gyvenimo įvykiui.

Nepamirškite fiksuoti įspūdžių ir dalytis jais su draugais! Belaukdami Vilniaus jubiliejaus tapkite miesto ambasadoriais – Vilniaus gimtadienis yra tik nepakartojamų įspūdžių pradžia, sužadinanti norą atrasti Vilnių, o kai kam, galbūt, pirmą kartą jame apsilankyti. Todėl skleiskite žinią, dalykitės įspūdingiausiomis akimirkomis, patirkite laukimo džiaugsmą ir perduokite jį kitiems.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.