„FIRST® LEGO® lyga“ varžybų dalyviai kurs ateities sostinę

Nors Vilniaus 700 m. jubiliejus dar tik laukia, Lietuvos sostinė galvoja apie ateitį ir kviečia svajoti vaikus ir jaunuolius pasaulinėse „FIRST® LEGO® lyga“ varžybose. Šių metų tema – „Vilnius 700: kaip judam toliau?“ – skatins dalyvius drąsiai tyrinėti judumo temą sostinėje, spręsti iššūkius ir kurti geresnę ateitį.

Pokyčiai prasideda dabar

Per pirmuosius 700 metų pasaulis ir Vilnius pasikeitė neatpažįstamai: naujos technologijos, transporto priemonės, gyvenimo būdas ir tradicijos perbraižė Gedimino laikų miesto teritorijas ir infrastruktūrą. Ateinantys 700 metų taip pat neabejotinai atneš milžiniškų pokyčių, tačiau ruoštis jiems Vilnius kviečia jau dabar. Viena aišku – miestiečiams ir svečiams reikės judėti. Todėl šiais metais „FIRST® LEGO® lyga“ varžybų tema – judėjimas. Jauniesiems dalyviams teks pasukti galvas, kokie judumo iššūkiai gali laukti Vilniaus ateityje ir kaip tuos iššūkius išspręsti.

Miestas – jaunuolių rankose

Pasaulinėse „FIRST® LEGO® lyga“ varžybose dalyvauti gali 4-16 metų amžiaus vaikai iš visų Lietuvos kampelių. Tai – puiki proga mokslu, technologijomis, inžinerija, matematika bei menu besidomintiems jauniems žmonėms gautas žinias pritaikyti realiame gyvenime, atrasti naujas profesijas. Komandos dirbs su skirtingo sudėtingumo įranga bei programavimo kalbomis, tačiau visos galės pristatyti savo idėją, kaip galėtų atrodyti judėjimas Vilniuje po 700 metų. Projektines ir praktines „FIRST® LEGO® lyga“ varžybų užduotis kasmet pasaulyje įveikia milijonai mokinių iš 110 šalių, o šios varžybos – puiki galimybė jauniems žmonėms išbandyti naujoves, mokytis bendradarbiauti ir jau dabar galvoti apie ateitį, kurioje nori gyventi.

Vertingos visų idėjos

Ne tik svajoti, bet ir suteikti savo mintims formą galės visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus – renginio dalyviai pagal amžių bus suskirstyti į tris grupes: „Discover“ – 4-6 metų amžiaus darželinukai, „Explore“ – 6-10 metų amžiaus pradinės mokyklos moksleiviai ir „Challenge“ – 10-16 metų amžiaus vidurinių mokyklų moksleiviai. Ruoštis varžyboms komandos galės spalį ir lapkritį, o pačios varžybos vyks gruodžio mėnesį. Dalyviai varžysis dėl pagrindinių prizų savo kategorijose, tačiau jų laukia ir papildomi apdovanojimai. Sostinės gimtadienio proga net 40-iai užsiregistravusių komandų registracija bus dovanojama.  

„FIRST® LEGO® lyga“ varžybas organizuoja VšĮ GO Vilnius ir asociacija „Robotiada“

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.