Tarptautinis projektas VILNIUS700/ Tales of Cities and Their People (Pasakojimai apie miestus ir jų žmones)

Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos bendruomenė, švęsdama Vilniaus miesto 700-ąjį gimtadienį – nuo 2022 m. rudens vykdė tarptautinį eTwinning projektą VILNIUS700/ Tales of Cities and Their People. Visų klasių mokiniai su savo mokytojomis, pasigaminę Geležinį Vilką, žygiavo po įžymias Vilniaus vietas ir įsiamžino nuotraukose, kurios sugulė į nuotaikingą video filmuką.

Vyriausieji mokyklos bendruomenės mokiniai – ketvirtokai – kaip kažkada prieš 700 metų Lietuvos kunigaikštis Gediminas – rašė laiškus į Graikiją, Kroatiją, Lenkiją, Šiaurės Makedoniją ir Turkiją, pasakodami Vilniaus legendą, siųsdami Geležinį Vilką svetur ir kviesdami atvykti į Vilnių pasisvečiuoti mūsų projekto partnerių parinktus personažus. Susirašinėjome, ,,vedžiojome” vieni kitų svečius po įžymias vietas ir keitėmės  ,,foto kelionių” akimirkomis, kurias sudėjome į bendrą virtualią parodą.

Prie projekto prisijungė ir mūsų mokykloje dirbanti mokytoja iš Ukrainos. Virtualiai dirbdama su savo mokiniais, ji pakvietė juos nuotolinės pamokos metu tiesiog ekrane apsivedžioti Geležinio Vilko trafaretą, dekoruoti jį ir ,,pavedžioti” svečią, t.y. padaryti nuotraukų su juo iš Charkovo ir kitų Europos miestų, kuriuose ukrainiečių vaikai yra radę laikiną prieglobstį nuo karo. Mokytojos žodžiais, jos mokiniai nekantriai laukė mūsų visų bendros virtualios parodos, po kurią pasižvalgyti kviečiame čia.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus „Žiburio“ pradinė mokykla

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.