MES esam VILNIUS, o VILNIUS – tai MES!

Data: 2023 m. sausio 25 d.

Vilniaus Žemynos gimnazijos gimnazistai ir mokyklos bendruomenė sveikino ir siuntė šilčiausius linkėjimus savo mylimam miestui.

Vilniaus gimimo dieną Žemynos gimnazijoje netilo šurmulys. Sostinės 700 metų jubiliejui gimnazijos bendruomenė ruošėsi ne vieną dieną: generavo idėjas, kūrė scenarijų, rinko medžiagą, repetavo dainas ir spektaklį bei rengė įdomius projektus. Sostinės gimtadienį bendruomenė sutiko džiugiai ir pakiliai. Gimnazija pasinėrė į Vilniaus istoriją.

Netikėtumai laukė ankstų 2023 m. sausio 25 d. rytą: gimnazijos vadovybė virto istorinėmis asmenybėmis, kunigaikštienėmis ir kunigaikščiais, kurie smagiai sveikino į gimnaziją besirenkančius mokinius ir mokytojus. Mokiniai pristatė pačių sukurtus jubiliejinius Vilniaus pašto ženklus bei įdomią informaciją apie Vilniaus tiltus, taip pat supažindino bendruomenę su daugiataučio ir daugiakultūrio Vilniaus istorija. Gimnazijos langus puošė mokinių kurti vitražai, ant sienų puikavosi daugybė spalvingų mokinių piešinių, pasakojančių Vilniaus legendas, taip pat buvo atliktas įspūdingas performansas „Vilniaus legendos“. Pertraukų metu gimnazijoje skambėjo mokinių muzikinis sveikinimas Vilniui ir gražios choro dainos.

Pamokų metu mokiniai pasitikrino savo žinias įveikdami protmūšį „Vilniui 700“, labai patikusį gimnazijos bendruomenei. Biblioteka organizavo akciją „Visa mokykla skaito“, kurios metu mokytojai ir mokiniai skaitė ir aptarė knygas apie Vilnių. Kūrybingi gimnazistai Kamilia ir Pijus sukūrė filmuką apie mylimą miestą. Filmuko vaizdai nukelia į praeities ir dabarties Vilniaus gatves, aikštes, kartais grožimės miestu iš paukščio skrydžio, o kartais esame žemai, visai šalia matome skubančius gatvėmis žmones, vilniečiams mielus sostinės pastatus, paminklus, bažnyčias. Labai labai gražu.

3 F klasės gimnazistai žemyniečius įtraukė į „Gedimino sapną“ – gimnazijos bendruomenė išvydo Vilniaus praeitį ir linkėjo gražios ateities. Žinoma, visi nori būti mylimo Vilniaus vertais piliečiais.

Iniciatyvos autorius – Vilniaus Žemynos gimnazija

Daugiau informacijos

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.