Lietuvos alpinistų senjorų klubas išskirtinai paminėjo amžinai jauno Vilniaus jubiliejų

Lietuvos alpinistų senjorų klubas sostinės  gimtadienį pažymėjo užkopdami į Vilniaus vardu pavadintą kalno viršukalnę Tadžikistane. Šioje misijoje sudalyvavo Lietuvos alpinistų senjorų klubo nariai, kurių vidutinio amžiaus vidurkis viršija 55 metų. Vyrai įkopė į prieš 50 metų sostinės garbei pavadintą kalno viršukalnę ir iškėlė ten Lietuvos bei Vilniaus jubiliejui paminėti skirtas vėliavas.

Prieš 50 metų alpinistų komanda sugalvojo užkopti į bevardę viršūnę, esančią Tadžikistane. Šios ekspedicijos vadovas Vilius Šaduikis, įdėmiai sekdamas Lietuvos istorijos įvykius, pastebėjo, kad planuojamas ekspedicijos laikas sutampa su Vilniaus 650 metų jubiliejaus data. Jis su komanda nusprendė, kad užkopę į planuojamą viršūnę pavadins ją Vilniumi ir taip paminės Lietuvos sostinės gimtadienį. Kadangi pirmieji užkopė į viršukalnę, alpinistai įformino dokumentus ir nuo tada viršūnė oficialiai vadinasi Vilniaus vardu.

Po penkiasdešimties metų vienas iš pirmosios ekspedicijos dalyvių Alvydas Peištaras kartu su Lietuvos alpinistų senjorų klubu nusprendė pakartoti ekspediciją ir Vilniaus 700 metų gimtadienio proga vėl įkopti į tą pačią viršūnę.

Iniciatyvos autorius  – Lietuvos alpinistų senjorų klubas

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.