Knyga vaikams, nukelianti į Renesanso Vilnių

Leidykla „Tyto alba“ sveikina Vilnių su 700 metų jubiliejumi ir kartu su Vilniaus miesto gide, rašytoja Gina Viliūne bei smagių iliustracijų autoriumi Simonu Kvintu pristato knygą vaikams „Išgelbėti mešką. Nuotykiai Renesanso Vilniuje“.

XVI amžiaus Vilniuje verda gyvenimas, kupinas ne tik kasdienių darbų, bet ir pramogų. Viena jų – dresuotos meškos pasirodymai Rotušės aikštėje. Keturi draugai – Ignius, Berta, Andrius ir Mikas – sužino, kad šią meškutę vardu Baisa jos šeimininkas skriaudžia. Daug negalvoję, vaikai nutaria mešką išgelbėti. Taip prasideda ne tik nuotykių kupina istorija, bet ir labai turininga pažintinė kelionė po senąjį Vilnių.

Koks gyvenimas virė Valdovų rūmuose? Kokiomis veiklomis užsiėmė ir kokiuose namuose gyveno miestelėnai? Ką valgė? Kokių tautybių žmonės gyveno to meto Vilniuje? Ką XVI amžiuje veikė vaikai? Kaip ir kur jie mokėsi? Kaip pramogavo? Kokios buvo jų pareigos? Kaip atrodė pinigai? Tai tik dalis klausimų, į kuriuos atsakymus rasite knygoje. Taip pat sužinosite ir svarbiausia – ar draugams pavyks išgelbėti meškutę Baisą.

Nuotykių istoriją iliustruoja nuotaikingi piešiniai, pažaisti ir pakeliauti po miestą kviečia užduotėlės. Jei perskaitę knygelę išeisite pasivaikščioti po Vilnių, kas žino, gal kurioje gatvėje ar kieme sutiksite ir meškutę Baisą.

Iniciatyvos autorius – leidykla „Tyto alba“

Knygos ieškokite

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.