Kita stotelė – Grigiškės. (Ne)paskutinė maršruto stotelė

Tai interaktyvus maršrutas, skirtas Vilniaus 700 m. jubiliejui, kuris Vilniečius kviečia aplankyti vieną iš mažiausiai lankomų Vilniaus miesto vietovių – Grigiškes. Dažnai pamirštama, kad Grigiškės yra Vilniaus dalis, su atskira ir savita „miesto mieste“ istorija. Be to, tai paskutinė 29-o ir 59-o Vilniaus autobusų stotelė, kurioje išlipę pradėsite eiti istorinį miesto maršrutą, o įveikę atrasite dar negirdėtus ir neregėtus Grigiškių miesto vaizdus, gilią senovę menančius pastatus.

Vilniaus miesto dalis – Grigiškės – kurias drąsiai galima vadinti Lietuvos sostinės vartais atvykstantiems 2023-iais metais taip pat švenčia ir garbingą savo miesto istorijos ŠIMTMETĮ. Ši Vilniaus miesto dalis neturi tapti tik tranzitiniu miestu, o atvirkščiai – didžiu traukos objektu, skatinančiu piliečius ją pažinti ir gerbti. Miestas šiandien nėra vien tik monotoniškas pramoninis rajonas, gimęs iš popieriaus fabriko, o labai spalvingas, gyvas, įdomus, ypatingai turtingas savo gamta, architektūra, (ne)lietuviškumo istorija.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Iniciatyvos autorius – Grigiškių bendruomenė

Daugiau informacijos

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.