Dirbtuvės „Kunigaikščio Gedimino apsiaustas iš 700 vilkų“

Data: 2023 m. kovo 15-18 d.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko XIX tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“, kurioje įvyko autorinės juvelyrikos parodos, emalio meno meistrų paroda.

Emalio menas turi turtingą istoriją, nuo įmantrių papuošalų iki dekoratyvinių sakralinių daiktų. Emalio darbai buvo saugomi šimtmečius ir perduodami iš kartos į kartą. Minint Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, Tarptautinė Baltijos Juvelyrikos Paroda „Amber Trip“ kartu su emalio meno studijos-galerijos įkūrėja Maryte Dominaite kvietė lankytojus renginio metu dalyvauti specialiose dirbtuvėse.

Šio projekto, (kurį iš dalies remia Vilniaus miesto savivaldybė) 700 dalyvių nepriklausomai nuo amžiaus ar profesijos sukūrė ir paliko dalelę savo legendos apie „geležinį vilką“. Kartu sukūrė šios legedos apsaugą iš tvaraus metalo, dekoruoto vilko atvaizdu emalio technika. Senovės kariūnai, apsaugos drabužius turėjo nertus iš geležies grandelių, o Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui sukurtas simbolinis „apsiaustas“ iš 700 plokštelių. 700 „vilkų“ ir toliau saugos Lietuvos sostinės Vilniaus legendą, o projekto dalyviai galės dalintis nauja patirtimi.

Iniciatyvos autorius – dailininkė, emalio meno puoselėtoja Marytė Dominaitė

Daugiau informacijos

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.