Dirbtuvės „Kunigaikščio Gedimino apsiaustas iš 700 vilkų“

Data: 2023 m. kovo 15-18 d.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko XIX tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“. Surengtos autorinės juvelyrikos parodos ir emalio meno meistrų paroda.

Emalio menas gali didžiuotis įspūdinga istorija – nuo įmantrių papuošalų iki dekoratyvinių sakralinių daiktų. Emalio darbai buvo saugomi šimtmečius ir perduodami iš kartos į kartą. Minint Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, Tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“ kartu su emalio meno studijos-galerijos įkūrėja Maryte Dominaite kvietė lankytojus renginio metu dalyvauti specialiose dirbtuvėse.

Šio projekto (kurį iš dalies remia Vilniaus miesto savivaldybė) metu 700 dalyvių, nepriklausomai nuo amžiaus ar profesijos, sukūrė ir paliko dalelę savo legendos apie Geležinį vilką. Taip pat buvo sukurta apsauga iš tvaraus metalo, dekoruoto vilko atvaizdu emalio technika. Senovės kariūnai vilkėdavo apsauginius drabužius, nertus iš geležinių grandelių, o Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui sukurtas simbolinis „apsiaustas“ iš 700 plokštelių. 700 „vilkų“ ir toliau saugos Lietuvos sostinės legendą, o projekto dalyviai galės dalytis nauja patirtimi.

Iniciatyvos autorius – dailininkė, emalio meno puoselėtoja Marytė Dominaitė

Daugiau informacijos

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.