Dailės darbų paroda „Valdovas“ – romaninio stiliaus skulptūros interpretacija

Data: 2023 m. sausis

Aštuntokų kūrybiniuose darbuose valdovai vaizduojami ligi pusės, komponuojami pusapvalės arkos fone. Pusapvalė arka – pagrindinė romaninės architektūros detalė. Apvaliosios skulptūros reljefiškumui perteikti buvo pasitelkta grafito pieštuko toninė gradacija, leidžianti subtiliau atskleisti  šviesos bei šešėlių niuansus, apimtis. Piešiniai kruopštūs, atlikti grafinėmis priemonėmis (grafito pieštukais, tušu), lieti arbatos esencija. Užduotis 8 klasių mokiniams leido suprasti ir pajusti to laikotarpio apvaliosios skulptūros pobūdį, sąsajas su romanikos architektūrinėmis formomis. Taip pat  jaunieji dailininkai žengė pirmuosius žingsnius akademinio piešinio srityje.

8 klasių mokiniai ne tik susipažino su pirmuoju viduramžių meniniu stiliumi, bet ir savo darbą skyrė Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti, kurdami, savaip interpretuodami viduramžių valdovo skulptūrinį portretą. Mokinių atliktuose portretuose atpažįstame ir Lietuvos valdovus.

Iniciatyvos autorius: Vilniaus Gabijos progimnazija

Organizatorė: Audronė Mockuvienė, Vilniaus Gabijos progimnazijos dailės mokytoja

Daugiau informacijos  

 

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.