Energingas

Per savo 700 metų istoriją Vilnius ne kartą energingai pakilo iš pelenų. 1655 m., Vilnių užpuolus maskvėnams, ugnis prarijo didelę miesto dalį. Žmonės kalbėjo, kad veikiausiai Vilnių ištiks Trojos likimas. Bet neištiko. Prireikė dviejų dešimtmečių, kad miestas atrodytų dar gražiau negu prieš gaisrą.

Istoriniuose šaltiniuose užfiksuotas garsaus italo nusistebėjimas vilniečių energija: „Namas dar dega, o jie jau stato naują.“ Iš tiesų, nutikus nelaimei, vilniečiai nedelsiant susivienija ir kimba į darbus.

Prisiminkime, kai XVI a. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė buvo viena didžiausių Europos valstybių, o Vilnius – laisvas ir energingas miestas, traukte traukęs nuotykių ieškotojus. Tų laikų vakarėliai niekuo nenusileido dabartiniams. Šeimininkai versdavosi per galvą, kad tik vakaras būtų nepamirštamas. Svečiai ragaudavo įmantrių patiekalų, šoko mazurkas ir menuetus, gėrėdavosi fejerverkais.

Energijos nestokota ir kovojant už nepriklausomybę. 1905 m. dabartiniuose Filharmonijos rūmuose Didysis Vilniaus Seimas pirmąkart iškėlė Lietuvos politinės autonomijos klausimą ir jau 1918 m. Vasario 16-ąją pasaulį apskriejo žinia apie nepriklausomą Lietuvą. Po septyniasdešimties metų Vilniuje užgimė Sąjūdis, nuo Gedimino pilies nuvingiavo Baltijos kelias, vėl buvo iškovota šalies nepriklausomybė.

Tačiau energijos nuolat keistis, nesustoti tobulėti ir atrasti turime ne tik žygdarbiams. Kartais Vilniaus energija atsiskleidžia paprasčiausiu gebėjimu iš savęs pasijuokti. Šmaikščios ir saviironiškos Vilniaus reklaminės kampanijos užsienyje pelnė ne vieną prestižinį tarptautinį apdovanojimą.

Energiją vilniečiai parodė ir per pandemiją – savanorių ligoninėse netrūko. Kantriai ištvėrę pandemijos piką, žmonės išėjo atsipūsti į miesto centrą, virtusį milžiniška lauko kavine. Gatvės, skverai ir parkai prisipildė staliukų ir gyvybės. Apie šitą iš pirmo žvilgsnio paprastą Vilniaus idėją buvo sukurta apie 400 publikacijų – ją aprašė CNN, „The Guardian“, „The Independent“, „Daily Mail“ ir daugybė kitų svarbių žiniasklaidos priemonių.

Jeigu jau vilnietis už ką nors kovoja, tai daro visa įmanoma savo energija. Žaliojo tilto skulptūros, Lukiškių aikštės renovacija, pasibaigusi paplūdimio įrengimu, lentelės ir skulptūros – dėl daugybės dalykų pas mus verda aktyvios diskusijos. Tai akimirkos, kurios nutinka tik Vilniuje. Visa tai labai svarbu, nes miestas, kurio gyventojams rūpi kiekviena jo detalė, niekada nebus apleistas ir visuomet išliks pulsuojantis jaunatviška energija.

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information, read here.